Три въпроса към домакини със съвременни кухни.

  • 3 480
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 394
1. Сушилнята трябва ли да е вързана в канал и вода или само ток?/ имам място но няма канал на близо ,дали ще си остана само с мерака за таквоз чудо?/

2.Как се почиства стъклокерамичен плот?С какви препарати или кърпи?

3.В упътването на фурната/от незалепващите / пише ''да се ползват щадящи препарати''.Да ама всичко за почистване за което се сещам на практика ми разранява пръстите  newsm78 -значи не е ''щадящо''тогава с какво да  я почиствам тая фурна  newsm78?да нямат в предвид само абразивните препарати или и химически активните?Ако някой знае може направо да минапише марката на съотв. препарат!

Последна редакция: сб, 20 дек 2008, 15:46 от mamamari

# 1
  • Мнения: 2 498
1. За сушилнята само ток ти трябва..
2. Стъклокерамичния прот го почиствам с Роли ....моя не се драска...
3. Фурната я пущам на програма самопочистване и след това само с мокър парцал обирам ....

# 2
  • Мнения: 35
ще ти отговоря доколкото мога:
1. моята сушилня е свързана само в тока,без канал за вода.Тя си има резервоар в който се събира водата.
2. и 3. и за двете използвам Мeglio,чудесен обезмаслител е.За стъклокерамичния плот последно използвам препарат за прозорци за по-голям блясък.

# 3
  • Мнения: 2 926
1. за сушилнята - само ток.
2.Стъклокерамичния плод го почиствам с Циф, за 1 минута е готов.
3.Фурната ми има функция самопочистване.

# 4
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
И аз да отговоря:
1.  Сушилнята само в тока се включва ,въпреки ,че те са два вида сушилните и са с различен "конденз".
2. Керамиката я почиствам с препарат за стъклокерамични плотове на Джонсън
3. След като питаш за почистване на фурната ,значи нямаш самопочистваща се функция .Има препарати специално за почистване на фурни, които се впръскват и после само обираш с кърпа. Те не съдържат абразивни частици и не драскат вътрешността на фурната -това значи, че са щадящи. Ползвай ръкавици за да предпазиш ръцете си!!!

# 5
  • Мнения: 4 394
Момичета ,фурната е от този най-новия материал/тази година се  бил появил/ на пипане е като варова мазилка едно такова като пръснело и падало долу .Един вид не лепи ,но все пак след време може би трябва да го почистя .

Поблазних се и се спрях на него след като майка се оплака от нейното ''горение'' със самопочиствана на принципа на водната баня,което не било ефективно след като е пекла агне например.А сега станах за резил с тия въпроси,но моля помогнете ако можете Praynig!

Последна редакция: сб, 20 дек 2008, 17:08 от mamamari

# 6
  • Мнения: 197
Споко, mamamari, резил няма.  Wink И аз с интерес изчетох отговорите. Сушилня нямам, но имам печка с керамичен плот и фурна за вграждане, които още не съм ползвала. Сега обаче, резилът за мен тепърва предстои, защото печката ни я донесоха от чужбина. За котлоните ясно, но ми настръхва косата от фурната. Има осем ключа към нея, а знаците около тях са ми като йероглифи, плюс още няколко бутона, даже и електронен дисплей, но няма никакво упътване. И да искам, няма и кой да попитам! Марката дори ми е супер неизвестна. Не знам как ще се разберем с тая моя нова фурна! А сега, резил... Embarassed

# 7
  • Мнения: 4 394
Успях да се свържа с вносителя на въпросната фурна и ми обясниха че въпросния материал е някакъв катализатор,който сам разграждал мазнини ако въобще успеели да се закрепят ,защото по правило не можело'' да се лепне ''нищо.Ако токлова държа може да го минавам понякога с мека влажна кърпа,НО МЕ УВЕРИХА ЧЕ Е НАПЪЛНО ИЗЛИШНО.
Тия дни чакам да ги вградят и по натам ще пиша дали не е само реклама за балъци  Thinking

Иначе,от както съм домакиня /15г/ си ползвах една  печка ''терма'' без всякакви екстри,ама много здрава.Нали все не и идваше ред  на тая кухня за подновяване,а на времето нямаше кой знае какво а и ние бяхме бедни студенти.....за кое по-напред та за това съм толкова назад с информацията Sick.По тая причина зега гледам да сложа най-новото и най-хубавото и питам като индианец hahaha.

# 8
  • Мнения: 19 475
Каква марка и на каква цена ти е тази нова фурна, че ми предстои подмяна на моята и се заинтригувах? А, и ще чакам отзиви все пак дали този материал е толкова "самопочистващ" се. А за Горение и аз не ща и да помисля.....

# 9
  • Мнения: 4 394
http://www.pazaruvaj.com/furni-i-plotove-c3169/0-conegliano.html
 ето линк ,за цените е в зависимост от количеството.Ние се комбинирахме със сестра ми.Взехме два  керамични плота и две фурни и платихме в брой.След направената ни отстъпка само  за фурната излиза,че съм дала 717 лв.Обаче по добре изчакай поне месец-два да я ползвам .Ако съм се прецакала ще си кажа  Embarassed Confused.Не е нужно всички в един кюп да потънем.
 
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09001724
а това е горението на мама.Пише,че може да пече едновременно на две нива,а не е баш истина.Много бързо взеха да ръждясват котлоните /готви се предимно на газ/И като се омаже фурната след едно печено агънце или козле /4-5часа се пече/ няма начин да се самопочисти Joy

Последна редакция: нд, 21 дек 2008, 15:09 от mamamari

# 10
  • Мнения: 8 999
1. Сушилня - не знам.
2. Плот - циф за по-сериозно почистване, препарат за прозорци, ако е само малко замърсено /без загоряло/.
3. Обезмаслител на Меглио.

# 11
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
1. Комбинирана ми е сушилня+пералня, но кондензаторните искат само ток, изпаритлените ток и комин
2. Медикс за стъклокерамика и инокс
3. Фурната се чисти сама, аз само забърсвам с мокра гъбка  Mr. Green

# 12
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 088
Това дето го описваш за фурната ми прилича на фурната на моята печка. При нас повечето фурни са на този принцип, вертикалните стени и тавана на фурната са от направени от такъв материал, грапав на пипане. Самопочистването е като включиш фурната на най-силно за час-час и половина.Ако има нещо полепнало по стените пада и се забърсва само отдолу, пода на фурната.
Почти три години я ползвам и досега нищо полепнало по стените не е оставало, само едно забърсване долу.

# 13
  • Мнения: 505
Освен препарати, за почистване на стъклокерамичен плот има и стоманени стъргалки, някои фирми ги комплектоват направо с котлоните, но могат и отделно да се намерят. От препаратите Джонсън е май най-добрият, ама е скъпичък. Аз намерих спрей на Джонсън за стъклокерамика в Гърция и сега чистя с него, сигурно са го внесли и тук. Обаче знаете ли, купих си лятото един котлон индукционен, самостоятелен уред, не е за вграждане. Ей това чудо що чистене ми спести!!! Няма стъргане, няма търкане, с мокра кърпа да го минеш, все е чисто. И той е стъклокерамичен, обаче по него нищо никога не загаря. Безопасен е за използване дори от деца - няма как да се изгориш (освен ако не се хванеш за тенджерата), като вдигнеш тенджерата, той сам престава да работи, абе страшно е. Само дето половината ми тенджери излязоха в пенсия, щото не стават за такъв котлон. Като му сложиш отгоре алуминиево тиганче с тефлон например, само мига и не се включва. Разпознава съда - както материала, така и диаметъра.

# 14
  • Мнения: 4 394
Doret , много ме успокои че ме бяха налегнали едни съмнения Rolling Eyes.А за индукционни котлони бяхме мислили ,но се отказахме заради малката /постоянно разнася какво ли не из къщи и ме е страх да не дръпнем дявола за опашката.Наистина са хубави ,но не правят разлика м/у тенжерата и някой ГСМ  или капак случайно попаднали отгоре.. Confused
 
Имам още въпроси:
   1.Снощи правихне ''сефте'' на миялната и като извадих всичко ''скърцаше''.Блестеше ,но и на пипане скърцаше та се чудя дали да ги плакна преди ползване /за да не е вредно ,знам ли...препарати/?
   2. Решихме се и за сушилня,та ще ми е полезно да ми маркирате  кое да гледам.И дали грее много докато работи.Мога ли да я сложа до ПДЧ или ще го развали? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт