прокървяване в ранна бременност

  • 26 800
  • 35
  •   1
Отговори
  • Canada
  • Мнения: 649
Прегледах съществуващите теми по отношение но този проблем, но не можах да намеря отговор на въпросите които ме интересуват, затова пускам нова тема.
Имах много слабо прокървяване (бледокафяво) преди няколко дена, разбира се ходих на лекар (по всеобщо мнение много добър специалист), който каза че не се вижда никакъв прблем, но за всеки случай ми изписа дуфастон. Не ми е казвал нито да лежа, нито нищо. Обаче вчера след 3 часов обикаляне за коледни подаръци, пак прокървих (пак слабо).  Вече се поуплаших. И се чудя майките с деца как се справят с този проблем, т.е. няма как да легнем и само да си почиваме (особено сега покрай Коледа)? Вторият ми въпрос е имала ли някоя мама кървене до 3-ия месец,  което да не е било индикация за проблем (както моят здоктор ми каза)?

# 1
  • Мнения: 1 475
Аз имах два пъти  по еднократно зацапване, веднъж в 6-та седмица и веднъж в 8г.с - първия път то се дължеше на спукан капиляр на шийката на матката т.е абсолютно никакъв проблем, дори не ме караха и да лежа нито да пия нещо, втория път ми казаха, че е от контракция  и ми изписаха утрогестан вагинално, за всеки случай въпреки, че пак казаха, че няма нищо притеснително, няма данни за отлепване на плода! И двата пъти не съм си оставала вкъщи да си почивам и да лежа, живота си ми продължи по старому с много ходене всеки ден!

# 2
  • Мнения: 9 814
Аз също имах два пъти през бременността си до сега такова прокървяване.
Едното около 5 г.с. /още не знаех че съм бременна/ и едно към 8 г.с.
Първото прокървяване е било причинено от леко отлепяне на на плода.
Изписаха ми да пия дуфастон и но шпа, но все пак ме предупредиха да внимавам- да почивам повече, да не ходя дълго, да не седя дълго изправена, да не вдигам тежко.... в общи линии стандартните неща. Болнични не са ми давали.
Относно почивката: Аз лично вторият път, когато прокървих просто отидох при свекърва ми и оставих детето там, лежах два дни у дома и наистина се почувствах по-добре.

Желая ти лека бременност!

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не съм имала такъв проблем.Ако не вярваш на този лекар отиди на друг

# 4
  • Мнения: 544
Аз имах в 5-та и в 9-та г. с., точно когато по принцип трябваше да ми дойде. Изписаха ми дуфастон и но-шпа. Пиех си ги и продължих да ходя на работа.

# 5
  • Мнения: 9 427
В 5-я месец имах кафеникаво зацапване.След кратък престой в болницата и куп изследвания дактора не можа да открие причината поради,която е станало Rolling EyesКазаха ми,че е възможно да прокървя покрай датата  Thinkingна цикъла,когато по принцип е трябвало да имам.

# 6
  • Мнения: 822
Имах токова прокървяване два пъти в началото на бременността,неразбраха от къде е ,но пиех Утрогестан и но-шпа.Препоръчаха ми поне до 12г.с. да си почивам повече.

# 7
  • Мнения: 645
имах такова зацапване в 10 г.с.,изписаха ми папаверин,утрогестан,и след седмица отшумя,почивай си повече и се пази Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 23 067
Имах такъв проблем в 6-7 г.с. Моята гинеколожка ми даде направление да полежа в болница (аз и без това исках болничен, че много ми се гадеше). Когато ме приеха не установиха никакъв проблем, но за да се застраховат все пак ме държаха 5 дни - даваха ми витамини и дуфастон, който си продължих да пия до 6 месец. Така че спокойно, бледото течение не означава непременно, че може да се случи нещо лошо! Изкарах сравнително лека бременност и работих до последно  Peace

# 9
  • Мнения: 9 973
аз прокървих първия път и сега уж се пазя ,ама този 110 кг. калпазанин.... Laughing

# 10
  • Временно
  • Мнения: 788
Аз имах такова зацапване,появи се някъде към 5 г.с. и продължи около 20-ина дни.През това време,а и малко след това пиех Дуфастон и Нош-па.
Имам позната,която с двете си бременности имаше зацапване,продължило по няколко месеца.И двете и бебчета са добре!
Ако все пак се съмняваш в думите на лекаря,потърси второ мнение. Peace

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Моя приятелка имаше и пиеше Дуфастон и Но Шпа.

# 12
  • Мнения: 6 274
До четвъртия месец все лежах и се разбих от инжекции и хапчета...
И, понеже не исках да влизам в болница точно заради децата се принудихме с мъжът ми и си биехме инжекциите сами...
Аз - от дясната страна, че ми беше по - лесно, а той от лявата..
Та така...
Но щом имаш кървене, според мен задължително трябва да почиваш...
Няма значение какви празници са...
Не дай си Боже, стане беля - после ще ти бъде ли по - леко от факта, че си тичала нагоре надолу, защото са били празници ????
Желая ти късмет, почивай си и Весели Празници...

# 13
  • Мнения: 317
Аз прокървих два пъти - в края на шестия месец и в началото на седмия. Първият път беше доста силно кървене, оказа се, че имам отлепване на плацентата. И двата пъти лежах в болница, бях на системи, инжекции и хапчета. Не са ми забранявали да ставам от леглото, но трябваше много да се пазя. Ти си в много ранна бременност и не знам в твоя случай какво точно трябва да се прави, но все пак не се натоварвай, не вдигай тежко и когато се поумориш лягай веднага, поне за малко за да си починеш. На мен ми бяха казали, че отлепването може да се е получило и от измръзване, тъй като работата ми изискваше да съм навън в студените месеци, така че гледай да не излизаш много, когато е студено. И никакви горещи душове и вани! Извинявай, ако ти звуча като някоя свекървичка с тези съвети, но казвам всичко, което на мен ми бяха казали!
Успех и лека бременност!

# 14
  • Мнения: 114
Здравей и от мен! Аз също като теб прокървих в 3 месец. Лежах 4 дни на системи и инжекции.Доктора каза че плацентата е ниско затова . Както са ти казали пази се и всичко щее наред .Също така пиех магнерот за задържане до края на 8 месец,но слава богу нямаше сериозни последствиа. Пази се и успех и лека бременност.

Общи условия

Активация на акаунт