изписване от ясла по никое време

  • 10 187
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 113
тя тязи закона-наредба 6 си я има и въпреки всичко иска да изписва деца на поразия

# 16
  • Мнения: 113
най-вероятно след нова година ще ми се наложи да обикалям съответните институции Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 426
Какво изписване?Не ги ли прехвърлят автоматично след навършване на 3 години в първа група в същата градина без ново кандидатстване?

# 18
  • Мнения: 113
не-има си ред,по който се подават молби за градина,чакаш да излязат списъците и ако детето е прието,тогава го записваш в градината

# 19
  • Мнения: 2 732
Какво изписване?Не ги ли прехвърлят автоматично след навършване на 3 години в първа група в същата градина без ново кандидатстване?
Не е ОДЗ.


Zorka щом по закон имаш право да е там детето трябва да си устояваш правата .Успех и пиши как се развиват нещата .Поговори тези дни все пак с директорката .И други деца ли ще изписва така или само твоето?

# 20
  • Мнения: 113
и други деца-поне така ми казаха
явно другите майки не са запознати с наредбата

# 21
  • Мнения: 4 406
изписването масово на деца дали не е свързано с предстоящите ремонти на ясленските сгради и сливането в общи групи? може би директорката иска да си намали бройката на групите...

# 22
  • Мнения: 113
Ровейки се из интернет,открих,че има нова наредба 26,според която децата,навършили 3 години,трябва да бъдат изписани от ясла.Независимо по кое време на годината са родени.
Наредбата е от 02.12.2008г.
Много гадно измислено!!!!!!!

# 23
  • Мнения: 382
     Да , така е има нова Наредба№26 ето я тук http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2135608240   
     Досега беше това,от НАРЕДБА № 6 от 27.02.1987 г. за организацията и дейността на детските ясли , тук http://kg.sofia.bg/?page=nrdb_6-87_qsli
   "Чл. 22. (1) Децата в детските ясли се изписват след навършване на 3 г. в следните срокове:

1. от 1 юни до 20 юни за родените от 1 януари до 30 юни;

2. от 1 септември до 15 септември за родените от 1 юли до 30 декември;

3. целогодишно, ако на детето е осигурено място в детска градина.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 71 от 1991 г.) Органът по здравеопазването при общинския народен съвет, на чиято територия се намира яслата, по изключение може да разрешава оставане на децата в детските ясли по медицински показания до 6 месеца след навършване на 3-годишна възраст."
    Никакви дати не се споменават в новата наредба.
    "Чл. 2. (1) Детските ясли са организационно обособени структури, в които медицински и други специалисти осъществяват отглеждане, възпитание и обучение на деца от тримесечна до тригодишна възраст.
               (2) По изключение при наличие на медицински показания може да се разреши оставането на деца в детски ясли до шест месеца след навършване на тригодишна възраст."
    От Преходни и Заключителни разпоредби на новата наредба:
         "§ 4. Разпоредбите, отнасящи се до кърмаческата група, влизат в сила от 1 септември 2009 г. " .А всичко останало е вече влязло в сила, така го разбирам, но сме приети , докато е действала предишната наредба.Какво да правим!?

Последна редакция: вт, 30 дек 2008, 13:28 от Анаид

# 24
  • Мнения: 113
Или търсим детска градина,или някоя баба
 А може да излезем в неплатен отпуск или да напуснем работа,докато приемат детето на дет.градина
Така си го обяснявам аз
ТЪЖНА ИСТОРИЯ!

# 25
  • Мнения: 4 406
готова ли си да дадеш гластност на случая? нещо не е доизмислено, непременно трябва да се потърси обяснение!
това, че ще търсиш алтернатива за детето не те спира да поискаш обяснение от съответния отдел в общината

# 26
  • Варна
  • Мнения: 558
Според мен трябва да се говори с отговарящия за детските ясли всъответното селище и да се разясни ситуацията. Пълно малоумие е децата де се изписват по никое време  Sick.
В сайта за варненските ясли е задеден въпросът кога се изписват децата от тях:
"Въпрос: Кога се изписват децата от детските ясли?
Отговор: Децата, родени в първото полугодие, се изписват от 01.06-20.06, а децата, родени във второто полугодие, навършили 3 години, се изписват от 01.09 до 15.09 на съответната година." http://kg.varna.bg/babyish/enter.htm "въпроси и отговори"
Сайтът е чисто нов, така че според мен значи, че за това е в сила старата разпоредба.

Последна редакция: вт, 30 дек 2008, 15:00 от Аничка*

# 27
  • Мнения: 113
Варна си е Варна
Тази наредба трябва да важи за всички населени места
Според мен не трябва да се търси обяснение от отговорниците на яслите,а от самото МИНИСТЕРСТВО НА ЗДРАВЕОПАЗВАНЕТО,измислило тази глупост
Сама съм безсилна-ако се съберем пове4е майки............

# 28
  • Мнения: 47 958
Да, има нова наредба за яслите, според която децата се изписват в деня на навършване на 3 г., но как така не са се сетили че в ДГ ги приемат само септември, не знам. При положение че съм им писала по този въпрос(на МЗ) в началото на годината, а и в старата наредба го имаше. Как може вместо да подобрят положението, да го влошат  #2gunfire
За тези дето не знаят- синчето е роден на 03.01.2006 и чакам известие от яслата  ooooh!
В същото време в сайта за ДГ кандидатсвам за ясла 2, защото сме малки за 1 група, Иде ми да се гръмна вече  Cry, как така става че хем сме големи за ясла, хем сме малки за детска градина...

# 29
  • Мнения: 4 406
вместо да създават не дотам смислените кърмачески групи, по- добре да задържат децата, навършили 3 г

Общи условия

Активация на акаунт