изписване от ясла по никое време

  • 10 189
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 113
здравейте,
на 13.01 синът ми навършва 3 години
от яслата,в която ходи,ми казаха,че трябва да го изпишат още на следващия ден-най-много могат да го задържат до края на януари
нямаме осигурена дет.градина,тъй като там приемат чак през юни-най-рано,а и нама кой да го гледа толкова време
КАКВО ДА ПРАВЯ-ПОМОГНЕТЕ НИ

# 1
  • Мнения: 98
На мен ми се наложи по този повод да купувам теракот Mr. Green

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Средният ми син е първа група.В неговата група има дете ,което на 10.01.2009г. ще навърши 3 г.Майката ми каза ,че през януари тази година подали молба и детенце го приели.Виж дали не е невъзможно да го вземат в ДГ от януари.Иначе и аз ще имам подобен проблем с бебо,който също е роден през януари.Май от рано ще се ориентирам към молба за ДГ. newsm78
Успех. Hug

# 3
  • Мнения: 113
те в дет.градина си приемат в определени срокове
подаваш си молба в 1-вия раб.ден на януари,чакаш до март дали си приет и ст юни детето почва градина в сборна група

# 4
  • Мнения: 2 732
те в дет.градина си приемат в определени срокове
подаваш си молба в 1-вия раб.ден на януари,чакаш до март дали си приет и ст юни детето почва градина в сборна група
В коя ясла е детето ?И изписването от ясла не беше ли  септември  или юни -може пък да са сменили закона  newsm78

# 5
  • Мнения: 113
ясла 5-русе
не са сменили закона
към коя институция мога да се обърна за съдействие

# 6
  • Мнения: 113
Чл. 22.
(1) Децата в детските ясли се изписват след навършване на 3 г. в следните срокове:
1. от 1 юни до 20 юни за родените от 1 януари до 30 юни;
2. от 1 септември до 15 септември за родените от 1 юли до 30 декември;
3. целогодишно, ако на детето е осигурено място в детска градина.
(2) (Изм., ДВ, бр. 71 от 1991 г.) Органът по здравеопазването при общинския народен съвет, на чиято територия се намира яслата, по изключение може да разрешава оставане на децата в детските ясли по медицински показания до 6 месеца след навършване на 3-годишна възраст

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Така е да.Законно има срокове.Иначе с предният си пост имах предвид,че винаги има "вратички".
Успех. Peace

# 8
  • Мнения: 2 732
Чл. 22.
(1) Децата в детските ясли се изписват след навършване на 3 г. в следните срокове:
1. от 1 юни до 20 юни за родените от 1 януари до 30 юни;
2. от 1 септември до 15 септември за родените от 1 юли до 30 декември;
3. целогодишно, ако на детето е осигурено място в детска градина.
(2) (Изм., ДВ, бр. 71 от 1991 г.) Органът по здравеопазването при общинския народен съвет, на чиято територия се намира яслата, по изключение може да разрешава оставане на децата в детските ясли по медицински показания до 6 месеца след навършване на 3-годишна възраст
Е добре де не влизаш ли в първата подточка -да се изпише от 1юни до 20 юни .Аз така мисля че е .

# 9
  • Мнения: 113
да,мила
но тази нашата директорка иска да го изписва на 13.01
затова,ако някой може да ми каже има ли право на това или не,ще съм му благодарна
както и към коя институция мога да се обърна за помощ
ВСЯКА ИНФОРМАЦИЯ И ВСЕКИ СЪВЕТ ЩЕ СА МИ ОТ ПОЛЗА

# 10
  • Мнения: 4 406
обясняваш в писмен вид ситуацията и носиш възражението си в общината,в Информационния Център( където се влиза за Пленарна зала) отделът, който се занимава с яслите е Здравни и Социални дейности. вземаш си входящ номер и чакаш становище.за съжаление отнема време- около месец. непременно остави телефон за контакти. директорката не е права.

Последна редакция: нд, 21 дек 2008, 18:14 от Бумеранг

# 11
  • Мнения: 8 228
Нямат право да го изписват по никое време без съгласието на родителите.
Директорката в нашата ясла каза, че по закон изписването е на 01.06 за децата родени през първото полугодие и 01.09 за децата от второто. По друго време може само, ако родителите желаят.

# 12
  • Мнения: 113
и на мен ми казват същото други директорки на ясли и дет.градини
нашата директорка,обаче,не мисли така-иска да изписва децата когато направят 3 години,независимо по кое време на годината е.
и аз незнам как да постъпя и какво да правя

# 13
  • Мнения: 4 406
има две неща, които можеш да направиш- да се примириш и да си прибереш детето веднага след рождения му ден със всички последици от това( напр. да напуснеш работа)
друго- да проведеш с директорката разговор с любезен, но твърд тон и да й покажеш , че си знаеш правата.
законите просто са написани, за да се спазват!

# 14
  • Мнения: 6 441
друго- да проведеш с директорката разговор с любезен, но твърд тон и да й покажеш , че си знаеш правата.
законите просто са написани, за да се спазват!
Това е и моето мнение.В случаи,когато не мога да докажа на някой,че моето мнение е подкрепено законово му разпечатвам закона и му го нося  Mr. Green
Пробвай.Ако пак се опъва и разясни,че ще направиш нещата,което ти е обяснила Бумеранг в предишния си пост.Дано да сколони и да не се налага да се занимаваш с бумащина и чакане.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт