изписване от ясла по никое време

  • 10 190
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 113
здравейте,
на 13.01 синът ми навършва 3 години
от яслата,в която ходи,ми казаха,че трябва да го изпишат още на следващия ден-най-много могат да го задържат до края на януари
нямаме осигурена дет.градина,тъй като там приемат чак през юни-най-рано,а и нама кой да го гледа толкова време
КАКВО ДА ПРАВЯ-ПОМОГНЕТЕ НИ

# 1
  • Мнения: 98
На мен ми се наложи по този повод да купувам теракот Mr. Green

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Средният ми син е първа група.В неговата група има дете ,което на 10.01.2009г. ще навърши 3 г.Майката ми каза ,че през януари тази година подали молба и детенце го приели.Виж дали не е невъзможно да го вземат в ДГ от януари.Иначе и аз ще имам подобен проблем с бебо,който също е роден през януари.Май от рано ще се ориентирам към молба за ДГ. newsm78
Успех. Hug

# 3
  • Мнения: 113
те в дет.градина си приемат в определени срокове
подаваш си молба в 1-вия раб.ден на януари,чакаш до март дали си приет и ст юни детето почва градина в сборна група

# 4
  • Мнения: 2 732
те в дет.градина си приемат в определени срокове
подаваш си молба в 1-вия раб.ден на януари,чакаш до март дали си приет и ст юни детето почва градина в сборна група
В коя ясла е детето ?И изписването от ясла не беше ли  септември  или юни -може пък да са сменили закона  newsm78

# 5
  • Мнения: 113
ясла 5-русе
не са сменили закона
към коя институция мога да се обърна за съдействие

# 6
  • Мнения: 113
Чл. 22.
(1) Децата в детските ясли се изписват след навършване на 3 г. в следните срокове:
1. от 1 юни до 20 юни за родените от 1 януари до 30 юни;
2. от 1 септември до 15 септември за родените от 1 юли до 30 декември;
3. целогодишно, ако на детето е осигурено място в детска градина.
(2) (Изм., ДВ, бр. 71 от 1991 г.) Органът по здравеопазването при общинския народен съвет, на чиято територия се намира яслата, по изключение може да разрешава оставане на децата в детските ясли по медицински показания до 6 месеца след навършване на 3-годишна възраст

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Така е да.Законно има срокове.Иначе с предният си пост имах предвид,че винаги има "вратички".
Успех. Peace

# 8
  • Мнения: 2 732
Чл. 22.
(1) Децата в детските ясли се изписват след навършване на 3 г. в следните срокове:
1. от 1 юни до 20 юни за родените от 1 януари до 30 юни;
2. от 1 септември до 15 септември за родените от 1 юли до 30 декември;
3. целогодишно, ако на детето е осигурено място в детска градина.
(2) (Изм., ДВ, бр. 71 от 1991 г.) Органът по здравеопазването при общинския народен съвет, на чиято територия се намира яслата, по изключение може да разрешава оставане на децата в детските ясли по медицински показания до 6 месеца след навършване на 3-годишна възраст
Е добре де не влизаш ли в първата подточка -да се изпише от 1юни до 20 юни .Аз така мисля че е .

# 9
  • Мнения: 113
да,мила
но тази нашата директорка иска да го изписва на 13.01
затова,ако някой може да ми каже има ли право на това или не,ще съм му благодарна
както и към коя институция мога да се обърна за помощ
ВСЯКА ИНФОРМАЦИЯ И ВСЕКИ СЪВЕТ ЩЕ СА МИ ОТ ПОЛЗА

# 10
  • Мнения: 4 406
обясняваш в писмен вид ситуацията и носиш възражението си в общината,в Информационния Център( където се влиза за Пленарна зала) отделът, който се занимава с яслите е Здравни и Социални дейности. вземаш си входящ номер и чакаш становище.за съжаление отнема време- около месец. непременно остави телефон за контакти. директорката не е права.

Последна редакция: нд, 21 дек 2008, 18:14 от Бумеранг

# 11
  • Мнения: 8 228
Нямат право да го изписват по никое време без съгласието на родителите.
Директорката в нашата ясла каза, че по закон изписването е на 01.06 за децата родени през първото полугодие и 01.09 за децата от второто. По друго време може само, ако родителите желаят.

# 12
  • Мнения: 113
и на мен ми казват същото други директорки на ясли и дет.градини
нашата директорка,обаче,не мисли така-иска да изписва децата когато направят 3 години,независимо по кое време на годината е.
и аз незнам как да постъпя и какво да правя

# 13
  • Мнения: 4 406
има две неща, които можеш да направиш- да се примириш и да си прибереш детето веднага след рождения му ден със всички последици от това( напр. да напуснеш работа)
друго- да проведеш с директорката разговор с любезен, но твърд тон и да й покажеш , че си знаеш правата.
законите просто са написани, за да се спазват!

# 14
  • Мнения: 6 441
друго- да проведеш с директорката разговор с любезен, но твърд тон и да й покажеш , че си знаеш правата.
законите просто са написани, за да се спазват!
Това е и моето мнение.В случаи,когато не мога да докажа на някой,че моето мнение е подкрепено законово му разпечатвам закона и му го нося  Mr. Green
Пробвай.Ако пак се опъва и разясни,че ще направиш нещата,което ти е обяснила Бумеранг в предишния си пост.Дано да сколони и да не се налага да се занимаваш с бумащина и чакане.
Успех!

# 15
  • Мнения: 113
тя тязи закона-наредба 6 си я има и въпреки всичко иска да изписва деца на поразия

# 16
  • Мнения: 113
най-вероятно след нова година ще ми се наложи да обикалям съответните институции Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 426
Какво изписване?Не ги ли прехвърлят автоматично след навършване на 3 години в първа група в същата градина без ново кандидатстване?

# 18
  • Мнения: 113
не-има си ред,по който се подават молби за градина,чакаш да излязат списъците и ако детето е прието,тогава го записваш в градината

# 19
  • Мнения: 2 732
Какво изписване?Не ги ли прехвърлят автоматично след навършване на 3 години в първа група в същата градина без ново кандидатстване?
Не е ОДЗ.


Zorka щом по закон имаш право да е там детето трябва да си устояваш правата .Успех и пиши как се развиват нещата .Поговори тези дни все пак с директорката .И други деца ли ще изписва така или само твоето?

# 20
  • Мнения: 113
и други деца-поне така ми казаха
явно другите майки не са запознати с наредбата

# 21
  • Мнения: 4 406
изписването масово на деца дали не е свързано с предстоящите ремонти на ясленските сгради и сливането в общи групи? може би директорката иска да си намали бройката на групите...

# 22
  • Мнения: 113
Ровейки се из интернет,открих,че има нова наредба 26,според която децата,навършили 3 години,трябва да бъдат изписани от ясла.Независимо по кое време на годината са родени.
Наредбата е от 02.12.2008г.
Много гадно измислено!!!!!!!

# 23
  • Мнения: 382
     Да , така е има нова Наредба№26 ето я тук http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2135608240   
     Досега беше това,от НАРЕДБА № 6 от 27.02.1987 г. за организацията и дейността на детските ясли , тук http://kg.sofia.bg/?page=nrdb_6-87_qsli
   "Чл. 22. (1) Децата в детските ясли се изписват след навършване на 3 г. в следните срокове:

1. от 1 юни до 20 юни за родените от 1 януари до 30 юни;

2. от 1 септември до 15 септември за родените от 1 юли до 30 декември;

3. целогодишно, ако на детето е осигурено място в детска градина.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 71 от 1991 г.) Органът по здравеопазването при общинския народен съвет, на чиято територия се намира яслата, по изключение може да разрешава оставане на децата в детските ясли по медицински показания до 6 месеца след навършване на 3-годишна възраст."
    Никакви дати не се споменават в новата наредба.
    "Чл. 2. (1) Детските ясли са организационно обособени структури, в които медицински и други специалисти осъществяват отглеждане, възпитание и обучение на деца от тримесечна до тригодишна възраст.
               (2) По изключение при наличие на медицински показания може да се разреши оставането на деца в детски ясли до шест месеца след навършване на тригодишна възраст."
    От Преходни и Заключителни разпоредби на новата наредба:
         "§ 4. Разпоредбите, отнасящи се до кърмаческата група, влизат в сила от 1 септември 2009 г. " .А всичко останало е вече влязло в сила, така го разбирам, но сме приети , докато е действала предишната наредба.Какво да правим!?

Последна редакция: вт, 30 дек 2008, 13:28 от Анаид

# 24
  • Мнения: 113
Или търсим детска градина,или някоя баба
 А може да излезем в неплатен отпуск или да напуснем работа,докато приемат детето на дет.градина
Така си го обяснявам аз
ТЪЖНА ИСТОРИЯ!

# 25
  • Мнения: 4 406
готова ли си да дадеш гластност на случая? нещо не е доизмислено, непременно трябва да се потърси обяснение!
това, че ще търсиш алтернатива за детето не те спира да поискаш обяснение от съответния отдел в общината

# 26
  • Варна
  • Мнения: 558
Според мен трябва да се говори с отговарящия за детските ясли всъответното селище и да се разясни ситуацията. Пълно малоумие е децата де се изписват по никое време  Sick.
В сайта за варненските ясли е задеден въпросът кога се изписват децата от тях:
"Въпрос: Кога се изписват децата от детските ясли?
Отговор: Децата, родени в първото полугодие, се изписват от 01.06-20.06, а децата, родени във второто полугодие, навършили 3 години, се изписват от 01.09 до 15.09 на съответната година." http://kg.varna.bg/babyish/enter.htm "въпроси и отговори"
Сайтът е чисто нов, така че според мен значи, че за това е в сила старата разпоредба.

Последна редакция: вт, 30 дек 2008, 15:00 от Аничка*

# 27
  • Мнения: 113
Варна си е Варна
Тази наредба трябва да важи за всички населени места
Според мен не трябва да се търси обяснение от отговорниците на яслите,а от самото МИНИСТЕРСТВО НА ЗДРАВЕОПАЗВАНЕТО,измислило тази глупост
Сама съм безсилна-ако се съберем пове4е майки............

# 28
  • Мнения: 47 981
Да, има нова наредба за яслите, според която децата се изписват в деня на навършване на 3 г., но как така не са се сетили че в ДГ ги приемат само септември, не знам. При положение че съм им писала по този въпрос(на МЗ) в началото на годината, а и в старата наредба го имаше. Как може вместо да подобрят положението, да го влошат  #2gunfire
За тези дето не знаят- синчето е роден на 03.01.2006 и чакам известие от яслата  ooooh!
В същото време в сайта за ДГ кандидатсвам за ясла 2, защото сме малки за 1 група, Иде ми да се гръмна вече  Cry, как така става че хем сме големи за ясла, хем сме малки за детска градина...

# 29
  • Мнения: 4 406
вместо да създават не дотам смислените кърмачески групи, по- добре да задържат децата, навършили 3 г

# 30
  • Мнения: 382
Варна си е Варна
Тази наредба трябва да важи за всички населени места
Според мен не трябва да се търси обяснение от отговорниците на яслите,а от самото МИНИСТЕРСТВО НА ЗДРАВЕОПАЗВАНЕТО,измислило тази глупост
Сама съм безсилна-ако се съберем пове4е майки............

Къде в Министерство на здравеопазването трябва да пишем, според вас?Моето предположение е в Дирекция "Правна", към един от двата Отдела: Отдел "Нормативни актове"  или Отдел "Оценка на въздействието на нормативните актове"  http://www.mh.government.bg/3_ministry/32_contacts/143_article/   . Защото тази Наредба №26/02.12.2008г. е Нормативен акт.Не знам  Thinking

Последна редакция: сб, 03 яну 2009, 09:30 от Анаид

# 31
  • Мнения: 47 981
Само кажете какво, и ще подкрепя, Но ми се иска да сме повечко хора.Реални случаи.

# 32
  • Мнения: 2 197
Това са глупости!
Нека да ти покажат документ или правилник, който обяснява въпросното ранно изхвърляне на детето. Учебната година за яслите си завършва юли месец. Няма такъв правилник, който изисква при навършване на 3 години децата да напускат заведението. И то защото пък детската градина задължително започва септември месец.
В нашата ясла родените в първата половина на годината ги "изписват" в края на юни (т.е. един месец по-рано).Пак е тъпо, но е що-годе поносимо. Един месец се преживява, още повече юли месец за доста от яслите е ремонтен.

# 33
  • Мнения: 47 981
напротив, има нова наредба за яслите от декември 2008  Rolling Eyes
Ето, виж я тук http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2135608240

# 34
  • Мнения: 636
Има логика, според която, щом в деня на навършване на три години изписват от яслата, в същия този ден да са длъжни да приемат детето в градина. Дали в актуалната наредба за детските градини няма нещо такова? Ако няма, звучи доста малоумно.

# 35
  • Мнения: 113
Това са глупости!
Нека да ти покажат документ или правилник, който обяснява въпросното ранно изхвърляне на детето. Учебната година за яслите си завършва юли месец. Няма такъв правилник, който изисква при навършване на 3 години децата да напускат заведението. И то защото пък детската градина задължително започва септември месец.
В нашата ясла родените в първата половина на годината ги "изписват" в края на юни (т.е. един месец по-рано).Пак е тъпо, но е що-годе поносимо. Един месец се преживява, още повече юли месец за доста от яслите е ремонтен.

 http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2135608240

# 36
  • Мнения: 47 981
Има логика, според която, щом в деня на навършване на три години изписват от яслата, в същия този ден да са длъжни да приемат детето в градина. Дали в актуалната наредба за детските градини няма нещо такова? Ако няма, звучи доста малоумно.
Ми няма, писала съм в друга тема че даже кандидатурите на детето ми не станаха активни в деня на навършване на 3 години (на 3 януари), така че сега не мога и да кандидатствам за градина, камо ли да ме приемат...и така, големи за ясла, малки за градина...и така ще е 9 месеца Shocked (до септември). Лошото е че вече година се боря с общинарите по този въпрос, но ефекта е нула. Sad

# 37
  • Мнения: 260
Има логика, според която, щом в деня на навършване на три години изписват от яслата, в същия този ден да са длъжни да приемат детето в градина. Дали в актуалната наредба за детските градини няма нещо такова? Ако няма, звучи доста малоумно.
Ми няма, писала съм в друга тема че даже кандидатурите на детето ми не станаха активни в деня на навършване на 3 години (на 3 януари), така че сега не мога и да кандидатствам за градина, камо ли да ме приемат...и така, големи за ясла, малки за градина...и така ще е 9 месеца Shocked (до септември). Лошото е че вече година се боря с общинарите по този въпрос, но ефекта е нула. Sad
Точно този въпрос ми изникна когато разбрах за новата наредба.Добре че сме октомври
Да попитам като сме октомври когато навърши 3години ли тръгва на градина или може от септември?

# 38
  • Мнения: 113
Чл. 2.
(1) Детските ясли са организационно обособени структури, в които медицински и други специалисти осъществяват отглеждане, възпитание и обучение на деца от тримесечна до тригодишна възраст.
(2) По изключение при наличие на медицински показания може да се разреши оставането на деца в детски ясли до шест месеца след навършване на тригодишна възраст.

# 39
  • Мнения: 113
Значи,според наредбата трябва да си изкараме децата болни,за да останат в яслата поне до юни!!!!!!!!
НЕ ВИ ЛИ ЗВУЧИ СМЕШНО,МАЙЧЕТА!

# 40
  • Мнения: 4 406
аз мисля, че тази алинея е за особени случаи- напр. деца с вродени проблеми, тежки астми и прочее...

какво стана с вас -изгониха ли ви от яслата?

# 41
  • Мнения: 113
Не-още ходим на ясла
Според теб трябва ли да се примиря с положението да ми изпишат детето по никое време?
Не ми изнася нито да изляза в неплатен отпуск,нито да напусна работа,а още по-малко пък да си наема детегледачка.
Ако ти би могла да си позволиш 1 от тези 3 неща-аз немога!!!!!!!!!

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Има логика, според която, щом в деня на навършване на три години изписват от яслата, в същия този ден да са длъжни да приемат детето в градина. Дали в актуалната наредба за детските градини няма нещо такова? Ако няма, звучи доста малоумно.
Ми няма, писала съм в друга тема че даже кандидатурите на детето ми не станаха активни в деня на навършване на 3 години (на 3 януари), така че сега не мога и да кандидатствам за градина, камо ли да ме приемат...и така, големи за ясла, малки за градина...и така ще е 9 месеца Shocked (до септември). Лошото е че вече година се боря с общинарите по този въпрос, но ефекта е нула. Sad
Точно този въпрос ми изникна когато разбрах за новата наредба.Добре че сме октомври
Да попитам като сме октомври когато навърши 3години ли тръгва на градина или може от септември?

От септември тръгва независимо,че не е навършило детенце 3 години. Peace

# 43
  • Мнения: 297
Не е ли логично в такъв случай да се прехвърли детето в първа група, вместо да се изписва от градината?

# 44
  • Мнения: 4 406
Не-още ходим на ясла
Според теб трябва ли да се примиря с положението да ми изпишат детето по никое време?
Не ми изнася нито да изляза в неплатен отпуск,нито да напусна работа,а още по-малко пък да си наема детегледачка.
Ако ти би могла да си позволиш 1 от тези 3 неща-аз немога!!!!!!!!!

?
аз незнам това дали е отговор на моето питане. надявам се, че не, защото тонът е неподходящ с оглед на това, че се опитвам да помогна, макар и със изслушване и съвет...
още в началото на темата съвсем добронамерено предположих един разговор със съответния отдел в общината, за да се опитате да разрешите проблемите- не само твои- и на другите родители в същото положение.
когато аз не бях съгласна със ситуация в яслата и директорката не желаеше да съдейства, се обърнах към Общината- най- малкото затова, че, като данъкоплатец, съм им косвен работодател. след проведени разговори, се оказах права и проблемът беше отстранен.
надявам се да си предприела нещо, защото оплакването тук няма да доведе до желания резултат, за съжаление

# 45
  • Мнения: 113
ПРОЩАВАЙТЕ,ЧЕ ВИ ИЗГУБИХ ВРЕМЕТО  : Cry

# 46
  • Мнения: 382
Попитах майка с дете родено на 05.01.2006г. от нашата ясла, дали са им правили намеци за изписване, отговора беше не.Донякъде тома ме успокоява.Чакаме си съдбата със снишени глави.

# 47
  • Мнения: 113
Не-още ходим на ясла
Според теб трябва ли да се примиря с положението да ми изпишат детето по никое време?
Не ми изнася нито да изляза в неплатен отпуск,нито да напусна работа,а още по-малко пък да си наема детегледачка.
Ако ти би могла да си позволиш 1 от тези 3 неща-аз немога!!!!!!!!!

?
аз незнам това дали е отговор на моето питане. надявам се, че не, защото тонът е неподходящ с оглед на това, че се опитвам да помогна, макар и със изслушване и съвет...
още в началото на темата съвсем добронамерено предположих един разговор със съответния отдел в общината, за да се опитате да разрешите проблемите- не само твои- и на другите родители в същото положение.
когато аз не бях съгласна със ситуация в яслата и директорката не желаеше да съдейства, се обърнах към Общината- най- малкото затова, че, като данъкоплатец, съм им косвен работодател. след проведени разговори, се оказах права и проблемът беше отстранен.
надявам се да си предприела нещо, защото оплакването тук няма да доведе до желания резултат, за съжаление

Съжалявам,Бумеранг-не съм искала да звучи като оплакване
Търсих съвет,за което благодаря
Извинявам се,че изложих проблема си във форума

# 48
  • Мнения: 4 406
няма защо да се извиняваш- част от идеята на форума е именно да се изслушваме и намираме изход от проблемите. много от нас са минавали през тревоги, разрешение на които имат други потребители. така че можем да си помагаме взаимно.
надявам се вашата директорка да се осъзнае и да спре с психическия тормоз, упражняван върху вас!

# 49
  • Мнения: 113
Благодаря!
И аз се надявам на същото!

# 50
  • Мнения: 113
alina06,искам да ти пиша на ЛС,но не мога.Разчисти си ги малко!

# 51
  • Мнения: 113
Между другото,оставаме в яслата-поне засега

# 52
  • Мнения: 1 632
да,мила
но тази нашата директорка иска да го изписва на 13.01
затова,ако някой може да ми каже има ли право на това или не,ще съм му благодарна
както и към коя институция мога да се обърна за помощ
ВСЯКА ИНФОРМАЦИЯ И ВСЕКИ СЪВЕТ ЩЕ СА МИ ОТ ПОЛЗА
Тази директорка май ти иска пари! Thinking

# 53
  • Мнения: 113
За наше щастие все още не ни е поискала пари,може би поради предстоящите ремонти в яслите.Но....,всичко е въпрос на време  Shocked

# 54
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 828
zorka , има промяна в Наредбата на Министерство на здравеопазването за яслите, но частта, която касае изписването на децата, не се променя:
Децата, родени през първото полугодие (от 01.01. до 30.06.) се гледат в яслите до 30.06.
Сигурна съм в това, защото на последната оперативка в нашето кметство това ни го каза началникът на отдел "Образование" - разисквахме приема на деца през новата година.
Успех!

# 55
  • Мнения: 113
zorka , има промяна в Наредбата на Министерство на здравеопазването за яслите, но частта, която касае изписването на децата, не се променя:
Децата, родени през първото полугодие (от 01.01. до 30.06.) се гледат в яслите до 30.06.
Сигурна съм в това, защото на последната оперативка в нашето кметство това ни го каза началникът на отдел "Образование" - разисквахме приема на деца през новата година.
Успех!

Аз никъде в новоата наредба не видях да са упоменати някакви дати newsm78
Ти къде си ги видяла newsm78

# 56
zorka , иди  в кметството според мен и си обясни проблема.

Моя син бе в  подобна ситуация преди години.Бях подала  молби за 3 детски градини,но понеже не го "одобриха",  с  помощта на един телефонен разговор ,проведен пред мен от служителка в кметството  с една от директорките на детската градина ми се премахнаха всички притесненения.

 От кметството казаха по телефона на директорката  на градината,която  е  до блока ни,ВЕДНАГА  да  се обади в яслата  на сина ми ,когато  се освободи място. Сина ми  почти до 4  години бе в яслата ,нищо,че  нямаха право такова  голямо дете да държат,  и като се освободи място ,почти на другия ден вече бе  на градина. Може би и защото в кметството  доста хвалих  лелките от яслата,не знам. То си бе и истина ,сина ми с  кеф ходеше на ясли,докато в градината имаше дни с рев,ама това е друга тема.

# 57
Така че действай и успех  bouquet  

 Аз ако не бях отишла в кмеството,сигурно сина ми хем щеше да е напуснал яслите,хем  да се чудя и мая  кой да го гледа докато съм на работа.

 Иначе  предполагам,че  си подала  молби за детски градини,нали? Още веднъж успех и дано притесненията ти се окажат напразни.

# 58
  • Мнения: 113
zorka , иди  в кметството според мен и си обясни проблема.

Моя син бе в  подобна ситуация преди години.Бях подала  молби за 3 детски градини,но понеже не го "одобриха",  с  помощта на един телефонен разговор ,проведен пред мен от служителка в кметството  с една от директорките на детската градина ми се премахнаха всички притесненения.

 От кметството казаха по телефона на директорката  на градината,която  е  до блока ни,ВЕДНАГА  да  се обади в яслата  на сина ми ,когато  се освободи място. Сина ми  почти до 4  години бе в яслата ,нищо,че  нямаха право такова  голямо дете да държат,  и като се освободи място ,почти на другия ден вече бе  на градина. Може би и защото в кметството  доста хвалих  лелките от яслата,не знам. То си бе и истина ,сина ми с  кеф ходеше на ясли,докато в градината имаше дни с рев,ама това е друга тема.

Може би не си изчела всичко-малко по-нагоре написах,че засега оставаме в яслата!
Гадното от цялата ситуция е,че ДГ не желаят да се съобразят с тази наредба и проблемът става голям за родителите!

# 59
  • Мнения: 113
Така че действай и успех  bouquet  

 Аз ако не бях отишла в кмеството,сигурно сина ми хем щеше да е напуснал яслите,хем  да се чудя и мая  кой да го гледа докато съм на работа.

 Иначе  предполагам,че  си подала  молби за детски градини,нали? Още веднъж успех и дано притесненията ти се окажат напразни.

Молба подадох-от първите номера сме,но най-рано ще го приемат от 1.06 в ДГ

# 60
zorka,aз обясних при мен как се реши  проблема да нямам период на  без ясла и детска градина за сина ми .

Дано и при теб няма няма такъв период . Heart Eyes

# 61
  • Мнения: 113
Да,мила,разбрах те!
И при нас няма такъв период-просто прочети малко по-напред!Това имах предвид,защото останах с впечатление,че си чела само в началото!!!!!

# 62
 Казваш : "Молба подадох-от първите номера сме,но най-рано ще го приемат от 1.06 в ДГ"

 zorka, все пак да те предупредя,че  за детските градини няма значение  дали си от първите номера,защото всяка детска градина си има свои  уж  критерии  за прием .За някои градини направо си искат  пари-уж дарения. Така че  не се успокоявай,че си една от първитe. Това не е гаранция,че детето ти ще е  одобрено  за след 1.06. Подай в няколко  ДГ  ми е съвета,ти ако искаш  ме послушай.

# 63
  • Мнения: 113
Казваш : "Молба подадох-от първите номера сме,но най-рано ще го приемат от 1.06 в ДГ"

 zorka, все пак да те предупредя,че  за детските градини няма значение  дали си от първите номера,защото всяка детска градина си има свои  уж  критерии  за прием .За някои градини направо си искат  пари-уж дарения. Така че  не се успокоявай,че си една от първитe. Това не е гаранция,че детето ти ще е  одобрено  за след 1.06. Подай в няколко  ДГ  ми е съвета,ти ако искаш  ме послушай.



Независимо в колко ДГ имаш подадени молби,то във всяка ДГ има 2 приема-през юни и през септември.Във всяка ДГ първо се приемат т.нар.ВРЪЗКАРЧЕТА,след това братчетата и сестричетата,чиито батковци и каки посещават съотвитната ДГ и накрая се приемат всички останали деца до запълване на съответната бройка.
Какво те кара да мислиш,че след като детето ми е 2-ро в 1 от списъците,няма да бъде прието!!!
Какво те кара да се мислеш,че аз не съм една от връзкарките?
Защо гледаш от черната страна на нещата?
Защото се е получило така с твоето дете ли?
Съжалявам,ако си мислиш,че всички ще попаднат в твоята ситуация!!!!

# 64
zorka ,я се успокой и се извини  на хората,които са ти дали съвети най-приятелски .  Simple Smile

Не е редно да използваш  толкова удивителни знаци.  Stop

Споко,няма ти пиша в темата,току виж и мен си разстреляла.  Joy

# 65
  • Мнения: 113
zorka ,я се успокой и се извини  на хората,които са ти дали съвети най-приятелски .  Simple Smile

Не е редно да използваш  толкова удивителни знаци.  Stop

Споко,няма ти пиша в темата,току виж и мен си разстреляла.  Joy

Радвам се на всеки,който ми е дал съвет,но не одобрявам тези,които не четат всичко
И не смятам да се извинявам след като не съм обидила никого

# 66
  • Мнения: 113
Явно Тони не е запозната с доста неща около ДГ и ДЯ

# 67
  • Мнения: 113
Това е пряк резултат от създаването на бебешки яслени групи.
Просто нищо не разбирате, вместо да се гордеете колко напред с материала сме, че имаме ясли за 3-месечни бебета, вие се вайкате, че трябва да си стоите у дома с децата половин година, докато дойде време за градина!

Не се гордея с факта,че има ясленска група за 3-месечни бебета!
Вайкам се за това,че трябва да си стоя у дома с детето половин година,защото не мога да си позволя лукса да не ходя на работа!!!Ако ти можеш-браво на теб!

# 68
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
1. Чувала си за ирония, предполагам?
2. Прочети малко повече по дадения линк, няма нужда да бързаш да пишеш.

# 69
  • Мнения: 113
По поста ти не си личи иронията ти

# 70
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
По поста ти не си личи иронията ти
...или ти не я усещаш, също е вариант.

# 71
  • Мнения: 113
хахахаха Joy Joy Joy
някои хдра използват емотиконите-те са за това

# 72
  • Мнения: 113
Наредба 26: https://http://www.econ.bg/law86419/enactments/article152396.html

Но в нея не намирам никъде изрично казано, че при навършване на 3 г. детето се изписва! (или аз чета много диагонално Shocked)

Тази наредба отменя предишната, според която:
Чл. 22. (1) Децата в детските ясли се изписват след навършване на 3 г. в следните срокове:
1. от 1 юни до 20 юни за родените от 1 януари до 30 юни;
2. от 1 септември до 15 септември за родените от 1 юли до 30 декември;
3. целогодишно, ако на детето е осигурено място в детска градина.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 71 от 1991 г.) Органът по здравеопазването при общинския народен съвет, на чиято територия се намира яслата, по изключение може да разрешава оставане на децата в детските ясли по медицински показания до 6 месеца след навършване на 3-годишна възраст.

Явно нещо като не е изрично казано може да се приема двузначно от директорките  Thinking ... или има друга допълваща наредба??
кремена, естествено, не си сама в борбата за тази дупка.


Наредба 26,член 2,алинея 1

# 73
  • Мнения: 113
Момичета,много Ви благодаря. Но дано това не си остане само едно предаване.

Иначе в нашата ясла нещата се раздвижиха. Ще пиша тук за подробности в последствие,ако някой се сбльска с този проблем,но не искам да обявявам нищо предварително в нета.

Момичето ,автор на темата, трябваше да се включи по телефона и да каже как се е развила ситуацията при нея. Сутринта не си вдигаше телефона Thinking Исках да спомена много неща,но имахме много малко време. Искаше ми се да се обьрне внимание на бебешките групи,на трасформациите на персонала и т.н.

Моля,ако има някой с такьв проблем нека ми пише.

Момичето,автор на темата,не си вдигаше телефона,защото ТЕЛЕФОНА НЕ Й Е ЗВЪНЯЛ!
А и в нашата ясла засега няма да изписват деца

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
А и в нашата ясла засега няма да изписват деца
Инче казано, почна се поединичното спасяване.  Rolling Eyes

# 75
  • Мнения: 113
Трябва ли да се чувстваме виновни /аз и другите майки от съответната ясла/ за решението на нашата директорка  newsm78

# 76
  • Мнения: 3 216
Трябва ли да се чувстваме виновни /аз и другите майки от съответната ясла/ за решението на нашата директорка  newsm78

Хм,други неща си писала в началото на темата. Да беше казала преди това ,че не искаш да се включиш ,че се притесняваш от гласността.

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 19:39 от kremena

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Хм,други неща си писала в началото на темата. Да беше казала преди това ,че не искаш да се включиш ,че се притесняваш от гласността.
Кремена, момичето си е опекло работата, можеше госпожата друго да реши ако я беше чула по ТВ-то. Ти вместо да спасяваш света си помисли дали да не се ограничиш до решаването на твоя проблем.

# 78
  • Мнения: 113
Трябва ли да се чувстваме виновни /аз и другите майки от съответната ясла/ за решението на нашата директорка  newsm78

Хм,други неща си писала в началото на темата. Да беше казала преди това ,че не искаш да се включиш ,че се притесняваш от гласността.



Писах-да,но нещата се обърнаха  на 180 градуса
А на страница 4 или 5 писах,че оставаме в яслата-още преди ти да се включиш в темата!ДА СИ ЧЕЛА!

# 79
  • Мнения: 113
Хм,други неща си писала в началото на темата. Да беше казала преди това ,че не искаш да се включиш ,че се притесняваш от гласността.
Кремена, момичето си е опекло работата, можеше госпожата друго да реши ако я беше чула по ТВ-то. Ти вместо да спасяваш света си помисли дали да не се ограничиш до решаването на твоя проблем.

БЛАГОДАРЯ!

# 80
  • град Русе
  • Мнения: 78
Zorka, защо ми се струва, че вече много пъти излизаш от рамките на добрия тон?! И то към хора, които са имали добро отношение към теб, и с проблеми, които са сходни на твоите.  Thinking

# 81
  • Мнения: 3 216
Варна си е Варна
Тази наредба трябва да важи за всички населени места
Според мен не трябва да се търси обяснение от отговорниците на яслите,а от самото МИНИСТЕРСТВО НА ЗДРАВЕОПАЗВАНЕТО,измислило тази глупост
Сама съм безсилна-ако се съберем пове4е майки............


Темата сьм я чела много много пьти. Откликнах на апела ти ,свьрзах се с теб. А ти- навря се в шубраците ни лук яла, ни лук мирисала. И много добре си спомням думите ти,че си си оставила детето в яслата се бележка от педиатьра,че е е болно,за да може да остане и ,че си постоянно в напрежение,защото директорката ти е казала,че щом майките на новите деца започнат да предявяват претенции ще ви изпише Outta Joint. И това сьщото го каза и на журналистаката Outta Joint

# 82
  • Мнения: 3 695
Zorka, защо ми се струва, че вече много пъти излизаш от рамките на добрия тон?! И то към хора, които са имали добро отношение към теб, и с проблеми, които са сходни на твоите.  Thinking
Точно така е - изключително груба и невъзпитана потребителка, може би леко комплексирана и поради това се нахвърля върху останалите. Thinking
А сега като си е решила проблема и вече не й пука за другите.  Whistling

# 83
  • Мнения: 113
Между другото,оставаме в яслата-поне засега

# 84
  • Мнения: 3 216
Между другото,оставаме в яслата-поне засега

И като ви изхвьрлят другата седмица  или по-другата какво правите? вече сама не знаеш какво искаш.

# 85
  • Мнения: 113
Zorka, защо ми се струва, че вече много пъти излизаш от рамките на добрия тон?! И то към хора, които са имали добро отношение към теб, и с проблеми, които са сходни на твоите.  Thinking
Точно така е - изключително груба и невъзпитана потребителка, може би леко комплексирана и поради това се нахвърля върху останалите. Thinking
А сега като си е решила проблема и вече не й пука за другите.  Whistling

Кой кого обижда сега  newsm78
Нито съм била груба и невъзпитана потребителка,нито съм си нахвърлила за нещо върху останалите-така че спри да обиждаш.....

# 86
  • Мнения: 113
Между другото,оставаме в яслата-поне засега

И като ви изхвьрлят другата седмица  или по-другата какво правите? вече сама не знаеш какво искаш.

пак ще намеря някакво решение на проблема
а ти какво постигна с изявлението си дотук,а newsm78

# 87
  • Мнения: 113
и не ми е ясно защо,ако ще ме нападаш,не го правиш на ЛС-другите не са длъжни да ни четат

# 88
  • Мнения: 3 216

пак ще намеря някакво решение на проблема
а ти какво постигна с изявлението си дотук,а newsm78

Е като ще си намираш решение на проблема защо беше нужо да занимаваш целия форум с него? Да пишеш,че си сама,че си безсилна?...
hahaha Joy hahaha

За това което сьм постигнала до тук-сама ми доказа,че не си ти човека ,който заслужава някакви обяснения. Стига ми това,че майките от нашата ясла са доволни.

# 89
  • Мнения: 113
да-вече не съм заинтересована,но не мисля,че е редно другите да ме нападат затова,че съм решила проблема си

# 90
  • Мнения: 113

пак ще намеря някакво решение на проблема
а ти какво постигна с изявлението си дотук,а newsm78

Е като ще си намираш решение на проблема защо беше нужо да занимаваш целия форум с него? Да пишеш,че си сама,че си безсилна?...
hahaha Joy hahaha

За това което сьм постигнала до тук-сама ми доказа,че не си ти човека ,който заслужава някакви обяснения. Стига ми това,че майките от нашата ясла са доволни.

СЛУШАЙ СЕГА,ЧЕ МЕ ИЗНЕРВИ ВЕЧЕ!
КОГАТО ПИСАХ ВЪВ ФОРУМА,ИЗОВЩО НЕ ОЧАКВАХ НЕЩАТА ДА СЕ РАЗВИЯТ БЛАГОПРИЯТНО ЗА НАШАТА ЯСЛА-ТАКА,ЧЕ СПРИ ДА МЕ НАПАДАШ,АКО ОБИЧАШ!

# 91
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Мисля, че тази тема трябва да се заключи, бездруго авторката не е заинтересована, обсъжданото явно не е актуално.

По въпроса с новата наредба можете да дискутирате тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=367855.0

# 92
  • Мнения: 3 695
СЛУШАЙ СЕГА,ЧЕ МЕ ИЗНЕРВИ ВЕЧЕ!
КОГАТО ПИСАХ ВЪВ ФОРУМА,ИЗОВЩО НЕ ОЧАКВАХ НЕЩАТА ДА СЕ РАЗВИЯТ БЛАГОПРИЯТНО ЗА НАШАТА ЯСЛА-ТАКА,ЧЕ СПРИ ДА МЕ НАПАДАШ,АКО ОБИЧАШ!

Ето част от правилата на форума, явно, че не си ги чела.

"Главните букви
Освен в краен случай, считайте ги за забранени. Редовните букви маркират нормален тон на изразяване. Според практиката, всичко написано с големи букви се приема като върховна степен на акцент, разбирай "крещене".
Използвайте главните букви там където обикновено им е мястото - в началото на изречения, имена и т.н."


На майките, чийто дечица са застрашени да бъдат изписани по никое време, пожелавам успех!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт