Изпотяване на бебо при кърмене

  • 3 259
  • 9
  •   1
Отговори
  • Града на Лили Иванова
  • Мнения: 99
Бебо,когато го кърмя се изпотява мн. по главичката.ТОВА мЕ ПрИТЕСНЯВА и си мисля да не е признак за рахит. Cry

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
Изпотяването само по себе си може да е просто признак на жега. Рахитът има и други признаци.

# 2
  • Мнения: 980
При нас е така.  Sad
Не се притеснявай излишно, а просто го заведи при педиатъра ви и обясни. Накарай го да провери главичката. Открива се много рано с леко омекване на шевовете на черепа. Непременно давай вит. Д всеки ден, особено ако наддавате с бързи темпове.

# 3
  • Мнения: 4 915
Както каза Бу, рахитът има и други признаци. Ето, прочети тук:

Признаци за рахит

# 4
  • Мнения: 1 383
И моето бебе се изпотява по главичката докато суче, но не се бях сещала за рахит. По-скоро го отдавам на топлината, а като е допряно в мен сигурно му е още по-топло, и на усилието при сукане, защото той суче много активно.

# 5
  • Мнения: 397
Докторката ни каза, че сукането си е голямо физическо усилие и в комбинация с горещото време си е съвсем нормално явление. Поздрави! Ала

# 6
  • Мнения: 980
Светле, страхотно включване. Прочетох всичко и мисля, че при нас  е съвсем начален стадий, но си давам задължително вит. Д. Бързо оздравяване на всички.

# 7
  • Мнения: 221
Не е задължително щом се поти да има рахит,моя Алекс също се потеше докато го кърмех ,октомври се роди ,та и досега, все така,мисълта ми е че може и да е по наследство newsm78

# 8
  • Мнения: 2 596
Докторката ни каза, че сукането си е голямо физическо усилие и в комбинация с горещото време си е съвсем нормално явление. Поздрави! Ала
Абсолютно вярно. И при нас беше така и аз пусках тема тук, но рахит не е имал. До сега си се поти при повечко игра и от жегата, но зимата не ми се е потял.

# 9
  • Мнения: 106
И ние сме от бандата на потящите се от жегата.Случва ни се често, особено като го кърмя или като заспи, но никога не съм си и помисляла, че причината е другаде, освен в жегата и в килцата ни разбира се( ние сме от пухкавичките) Crazy

Общи условия

Активация на акаунт