Детски смях и слънчеви успехи през новата седмица 25-31.07.

  • 7 862
  • 94
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 414
с риск да досадя, пак аз започвам седмичната тема Embarassed...поздравих Вени във старата и се усетих, че вече сме в нова седмица... ooooh!
пожелавам на всички само слъчеви дни, изпълнени с много добри новини!
newsm68 newsm51 newsm44 smile3525

# 1
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Дано, дано само усмивки да има в тези последни дни на юли!  Praynig И само добри новини, макар че аз започвам с една добра  Laughing и една лоша  Confused ...

  Добрата: Имам си вече християнче! Вчера кръстихме Бубката и съм много, много щастлива! Държа се прекрасно, не плака като я потопиха във водата, а само малко, когато отецът резна косица  Wink но тя милата вече е травмирана и само ако някой я хване за главата надава вой. А накрая дори раздаваше целувки на свещенника.
  И лошата ми новина... тези дни оставам без компютър за неопределено време  Cry съответно без Нет и без вас... Не знам кога ще смогнем да купим нов комп, понеже сега ще ни трябват финанси покрай операцията. Да не се чудите къде съм, ако изчезна. Почти ми е невъзможно да ходя и на Интернет-зала с малката.
  Надявам се поне, да продължим да се виждаме с пловдивските мами  Hug

  Хубава седмица ви желая!  Heart Eyes Много целувки за всички малки сладурковци!
  И да се появяват вече Искрица и Йосарян, че ни липсват модераторките   bouquet

# 2
  • Мнения: 4 414
Бим Бам, честито ти християнче!
Дано нещата при вас се наредят бързо и успешно! Ще ни липсваш Cry

# 3
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Честито Бим-Бам   bouquet
дано по-бързо се оправят нещата

# 4
  • Мнения: 2 567
Хей, здравейте и от мене  Laughing

Аз се позагубих , ама много ми е напечено последно време , а и все пътуваме та малко ви поизоставих.
Включвам се само да ви поздравя . Сега от първи ще е голямото преселение и няма да имам нет докато не ни прекарат в апартамента , който сме наели.

Така, че до след две седмици...надявам се  baby_neutral

# 5
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
 Heart Eyes весела седмиц на всички!!!!!!!!

# 6
  • Мнения: 882
Привет на всички, които все още са останали пред компютъра и не са запрашили към морето. Успешна и пълна с добри новини седмица.

Ето и нашата добра новина: Имаме си вече ходещи крачета. smile3539 newsm56  Hands Clap На всичкото отгоре ще ставаме зъболекарка.
 pletka perko ScreamОт питката си взехме, първо и няколко пъти зъболекарсто огледалце, после си взехме Кодекса на труда, и накрая разбира се портфейла с паричката. То разбира се без пари за къде?
 

бим-бам, да ти е живо и здраво и честито християнчето. newsm51

# 7
  • Мнения: 3 743
Честити проходили крачета на  Ради  newsm51 Е, сега какво тичане ще падне  Simple Smile мама много бързо ще отслабне  Wink
Добра професия си е избрала  Heart Eyes

Бим бам, да ти е живо и здраво християнчето  bouquet Стискаме палци бързо да се оправяте  fingerscrossed

# 8
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Честито проходило бъдещо зъболекарче на bebiradi
Честито християнче на  bim_bam
Само хубави новини да се чуват тази седмица  Simple Smile

# 9
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Честито на Беберади dance

# 10
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Честити ходещи краци на Ради. Да е жива и здрава и да прави много бели.

Та разбрах, че ви липсвам и ей ме на- върнах се  Hug
Желая ви приятна седмица и по- малко грижи:)

# 11
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
O, добре дошла, Йосариан Grinning
как е да си без нет?

# 12
  • София
  • Мнения: 708

Все напред и нагоре крачетата да ви водят, и май вече никът трябва да е зъбол. ради -  bebiradi  Laughing

Честито християнче на  bim_bam Heart Eyes

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Весела седмица на всички!  bouquet

Честито пешеходче на bebiradi, да тичкате много без да падате Simple Smile!
Честито на малкото християнче Боянка!

Тъй като Понеделник започва с хубави новини да се отчета и аз - мъжът ми занесе снимките от ТФЕ на нашата неонатоложката и тя казала, че са много добри и че мозъчните стомахчета ще се свият постепенно, да не се притеснявам за това. Дори добавила, че има много хубави мозъчни гънки Simple Smile Ох, дано всичко да се оправи, че напоследък пак се бях притеснила относно развитието на бебчо.

Към пловдивските мами - Ако искате да спретнем една срещичка тази седмица, защото в петък заминаваме за моренцето с Пецата и ще се върнем чаааак към 20-ти август Simple Smile

# 14
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
O, добре дошла, Йосариан Grinning
как е да си без нет?

Ужасно е да си без нет...в абстиненция агонизирах цяла седмица:)) Но за сметка на това си оправих къщата - от кога ме чакаше милата да я поприбера- с тоя нет все не ми остава време:))

# 15
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
вместо да ни спират водата...да вземат да ни спират нета профилактично...Simple Smile))
така де...."санитарен полуден без нет...Simple Smile"

# 16
  • Мнения: 3 743
вместо да ни спират водата...да вземат да ни спират нета профилактично...Simple Smile))
така де...."санитарен полуден без нет...Simple Smile"
smile3521...ммммм да...права си smile3503.

# 17
  • Мнения: 3 743
...
Та разбрах, че ви липсвам и ей ме на- върнах се  Hug
...

Ами да  Wink  ти и Искрица много ни липсвахте  bouquet

# 18
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
..............................

Към пловдивските мами - Ако искате да спретнем една срещичка тази седмица, защото в петък заминаваме за моренцето с Пецата и ще се върнем чаааак към 20-ти август Simple Smile

  Само кажете ден и час и сме там с Бубката  Mr. Green  Ако са жеги, да е пак към 17ч., а?

# 19
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
вместо да ни спират водата...да вземат да ни спират нета профилактично...Simple Smile))
така де...."санитарен полуден без нет...Simple Smile"

Ще ми спрат нета - ама нали ще ги уволня половината Laughing
И без това все на моя компютър и все с моя юзър правят тестове Grinning

а за водата е ужасно, ако можех и нея да си я пусна по кабела, щях да сум много доволна, вместо това си купихме нещо, наречено приоточен бойлер, заради който не се затваря вратата на банята и не стига че сега си имаме топли каки, ами се къпем и на студено.
Ама карай, така е по-весело.
Поне минаха изпитите. Записах Миряна в 81 СОУ в Младост и сега мога спокойно да се върна дъждовното ежедневие с клиентите, които нямат нет Grinning

# 20
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
аз се чудя дали да не дам началото на форум "бг-бабба" с темата
"момичета, ако знаете как ме наболява така отдавна контузената ми китка, като мия чинии със студена вода......"

# 21
  • Мнения: 3 743
 
...
а за водата е ужасно, ако можех и нея да си я пусна по кабела, щях да сум много доволна, вместо това си купихме нещо, наречено приоточен бойлер, заради който не се затваря вратата на банята и не стига че сега си имаме топли каки, ами се къпем и на студено.

Не знам при вас как е, но тази година профилактиката ни продължи само 1 седмица - спряха ни я на 14 трябваше да я пуснат на 3 август, а от 4-5 дни си имаме вече топла вода   newsm44

# 22
  • Мнения: 2 567
...
а за водата е ужасно, ако можех и нея да си я пусна по кабела, щях да сум много доволна, вместо това си купихме нещо, наречено приоточен бойлер, заради който не се затваря вратата на банята и не стига че сега си имаме топли каки, ами се къпем и на студено.

Не знам при вас как е, но тази година профилактиката ни продължи само 1 седмица - спряха ни я на 14 трябваше да я пуснат на 3 август, а от 4-5 дни си имаме вече топла вода   newsm44


Мале в кой район сте?! Щото на нас на 12 вечерта я спряха и все още си нямаме та вече едвам издържам. Уж в сряда да ни я пуснат , въпреки че аз за утре се надявах като с един ден по рано ни я спряха ама се оказва , че утре и студена няма да имаме та топла въобще и да не очаквам.

# 23
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
хм Thinking
Кога ли ще ни спрат нашата вода...

# 24
  • Мнения: 3 743

Мале в кой район сте?! Щото на нас на 12 вечерта я спряха и все още си нямаме та вече едвам издържам. Уж в сряда да ни я пуснат , въпреки че аз за утре се надявах като с един ден по рано ни я спряха ама се оказва , че утре и студена няма да имаме та топла въобще и да не очаквам.


В Гео Млев

# 25
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
аз се чудя дали да не дам началото на форум "бг-бабба" с темата
"момичета, ако знаете как ме наболява така отдавна контузената ми китка, като мия чинии със студена вода......"

И аз съм за бг-бабба... Болят ме старите кокали от носене нна Насковеца, който не иска да ходи в същата посока, в която се нося аз...
Предстои ни спирането на топлата вода...
Живот ли е, да го опишеш???

# 26
  • Мнения: 2 567
хм Thinking
Кога ли ще ни спрат нашата вода...


Погледни на сайта на Топлофикация. Там е дадено по райони от кога до кога.

# 27
  • Мнения: 2 567

Блазе ви. Ние сме в Люлин и друг път по една седмица е била профилактиката ама сега като за сбогом ни натресоха две седмици и то точно преди тръгването ни , че допълнително да се изнервям  Close

# 28
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Ей, ми то било гот да си на бойлер   Crazy 
 
  Лети, в Люлин 1 я пуснаха още в неделя топлата вода. Използвам да ти пожелая лек път, бърза адаптация и само хубави преживявания в новия дом!

  Реза, пишете ме и мен в бабешкия форум  Confused от няколко месеца не мога да си сгъвам и разгъвам нормално дясната ръка. По два пъти на ден качвам и слизам по стълбите с детето в едната, а количката в другата ръка. А за кръста и гърба хич няма да почвам да разправям...

  Мире, като решиш кога е удобно за срещата, ако ме няма във форума, цъкни едно смс - че. Пък аз ще имам грижата да се обадя на Любознателна. Вени не ми се вярва да излезе с новородената гопожица. Така че ти кажи, че си с най - малко детенце.

# 29
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  http://www.pedsurg.net - във форумите на този сайт, съветват детските хирурзи от Пирогов. Всъщност, сайта е съвсем, съвсем нов, както и форумът, те са си и модератори, в главната роля е познатият ни д-р Оги.
  Линка го пуснах и в "Библиотекатата", но го копвам и тук, за да го видят повече хора, защото има много полезни неща.

Последна редакция: пн, 25 юли 2005, 23:12 от bim_bam

# 30
  • Мнения: 2 567
  Ей, ми то било гот да си на бойлер   Crazy 
 
  Лети, в Люлин 1 я пуснаха още в неделя топлата вода. Използвам да ти пожелая лек път, бърза адаптация и само хубави преживявания в новия дом!


Ох аз как се зарадвах като прочетох това за водата и рекох на мъжа ми да иде да я пусне да се поизточи пък може да тръгне ....ама не. Държа я 15 минути и нищо  Cry

# 31
  • Мнения: 3 698
Бим бам, честито ви християнче, все напред да върви, обградена от много любов и щастие и само хубави неща да й се случват!
Бебиради, бравоооооооооооо за ходещите крачета, много да тичат и здраво да стъпват, да се радва мама и да ги целува мноого и двете крачета и детето Heart Eyes
Мира, новините са страхотни, браво миличка, сега се успокой и се радвай на съкровището  Hug
Йосариан, добре дошла  Hug  bouquet Heart Eyes
 hahaha
Ще ми спрат нета - ама нали ще ги уволня половината Laughing
И без това все на моя компютър и все с моя юзър правят тестове Grinning
   Joy rotfImao rotfImbo Joy
 Еееееееееех, посмях се отсърце   bouquet
И да не ме пропуснете в бабешкия форум, че като си вдигна дясната ръка до едно положение и  cry само дотам, по-нагоре-тц, болииииииииии, а Лора е само 4кг., като стане повече сигурно ще ми мине, а?  Grinning
Чао от мен, вода и тука няма, не са ни пропуснали, поливаме се като цветята, да пораснем големиии  Angry , хайде до после, поздрави на всички  Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 4 414
ха така! а нас в Слатина - кучета ни яли! ейййййй, няма справедливост в тоз жУвот, ей! Wink

Честити ходещи крачка на Ради - все напред да тича,  да пропуска неравностите и да прескача дупките!
Добре дошла, Йосариян! Без вас с Искрица сме като сирачета Cry

# 33
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ха да не се оплакваме  Laughing, аз вече спя с Космодиск  Confused (ма не помага). Дископатия, ишиас и тендовагенит - ужас! Мажа, клепам и пия илачи и пак влача Яни и количка по стълби, трамваи и прочие. А той юнакът е и едричък, сигурно е минал вече 12кг и как тежииии... Добре, че спряха проклетите дъждове, че от тях още по-зле ставаше  Confused ...
И искааам вече топла водааааа  smile3514

# 34
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Майчета от Пловдив, хаде на срещааааааааааа!Четвъртък, в 17.30ч. пак на фонтана пред общината. За сега аз и Любознателна сме там!

# 35
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
а така...да регистрираме първото паданена Диана от леглото...
как се озова на пода немога а си обясня още, но е факт...Simple Smile
поздравява ви с по едно "БРРРРРР"

мен ме мъчат едни терзания...едни мисли...но довечера ще пиша, че сега няма време;)))

# 36
  • Мнения: 1 250
ха така! а нас в Слатина - кучета ни яли! ейййййй, няма справедливост в тоз жУвот, ей! Wink
...


Абе ще ме светнете ли кое е Слатина и кое - Гео Милев.

Аз като прочетох в и-нет, че пуснали водата в Гео Милев пощръклях от радост. Ама в къщи - нъц.
Живея до Компютър 2000, при колелото на рейсовете. Това кой район е?

# 37
  • Мнения: 4 414
Живея до Компютър 2000, при колелото на рейсовете. Това кой район е?
това е Слатина:(
ние сме до 109 училище - на другия край...по принцип се водим квартал Христо Смирненски, но никой освен общината не го знае - всички ни знаят като Слатина...
брех, гледай ти колко близо сме живеели, а чакаме среща да си организираме някъде по София Grinning

# 38
  • Мнения: 1 520
Хей, dete viara и agneshka, това е и моя квартал. Аз сега не живея там, но малкия всяка събота и неделя го водя при баба и дядо да пребивава. И аз си постоявам там по-малко тогава. Ако искате можем да се чуем и да се видим. Аз живея точно по средата - в 47 блок, с пощата. Ще ви пратя на лични телефона си и някоя събота и неделя ако искате звъннете. С удоволствие ще пия с вас и дечицата по едно кафе. Поздрави. Grinning

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Дени, ще гледам да съм на линия за срещата. Ние май ще пътуваме четвъртък срещу петък през нощта, но това не пречи Wink

# 40
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Да се похваля и аз
Миряна я приеха да учи полиграфия, вчера ми се обадиха в 18:30 да ме питат дали се отказваме, а аз дори не знаех, че е приета. Утре ще се борим да и прехвърля документите от едното училище в другото Grinning

# 41
  • Мнения: 3 743
Аз живея зад новата аптека на Ремедиум- при двете пицарии. Така, че ако спретвате някоя срещичка-свиркайте  bouquet

Нина, честито на Миряна-представям си какви са вълнения и радости-ще видим и ние след някоя друга година  Wink

# 42
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
EEE браво на Миряна. Желая и много успехи в новото поприще:)

# 43
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
nnnnina честито, това е хубава специалност  Simple Smile
Reza, остави настрана угризенията, рано или късно почти всички мъничета тупват от леглото, вече мама ще е нащрек, а бебето в кошарката за по-сигурно  Wink (нали всичко е o.k. ?)
А нас ни излъгаха, че ще пуснат водата днес, по-рано, като станах точих, точих и пак няма  Sad, сега ще топля тенджери отново, аман...

# 44
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
ееей:) Браво на Миряна:) ще ставаме колежки:))))
Не...угризенията не са заради падането......

Работата е следната.
Една съседка...ни предложи да гледа Даиана докато сме на море. От една страна ние да си починем...от друга стана...да и спестим неудобствата по пътуването, жегата и спането на палатка....това последното не е неудобство, де...може би сутрин..когато става по-топло ще и е гадно:(
Аз в първиа момент бях много ентусиазирана...и с всеки изминал все по-трудно си представям как ще я оставя за толкова време!!!
Жената много добре се оправя с деца. Тя е детска учителка от 25 години...оставяли сме и Елина няколко  пъти, за да отидем на кино...и много се обичат:) Каза, че не се притеснява от гърчовете...само да и кажем какво се прави....

ох............това ми е грижата..........
Нинааааа.....кажи ми пак това, което ми каза...Simple Smile)
направо незнам какво да правя....................

# 45
  • Мнения: 4 414
Браво на Миряна! Да и върви по вода!

# 46
  • Мнения: 3 698
Браво на Миряна, мноооооооооооооооого успехи !!!   bouquet
Ние след малко тръгваме да се видим с Чавдаров  Laughing . Каква рокля съм й облякла на мацката ... ще го шашнем с хубост и качества, да види той! Хайде, успешен ден на всички майки и дечица и много   love001

# 47
  • Мнения: 1 520
Ние сега удряме един сън да сме бодри при Чавдаров. Към 15.30 отпътуваме за там. Умишлено днес пропуснах гимнастиката та да останат сили да се налудуваме пред човека. Да види какво можем.
Успех и само добри новини за вас.
А после и за нас.  Simple Smile

Последна редакция: ср, 27 юли 2005, 12:56 от elinger

# 48
  • Мнения: 4 414
стискаме палци Praynig Praynig Praynig и чакаме добри новини от Лора и Теди Heart Eyes Hug

Реза, не знам какво да ти кажа...по-разумно е да оставите малката, щом имате доверие на жената...но ние майките никога не мислим с главата си, а по-скоро със сърцето...аз май не бих я оставила, защото все ще я мисля...то пък една почивка ще ми е...уфффффф, хич не ти помогнах Embarassed

# 49
  • Мнения: 3 698
Бяхме първа, сега сме втора /според чавдаров/

# 50
  • Мнения: 4 414
не се шашкай! нали знаеш, че има доста субективизъм в тези оценки...освен това, аз лично смятам, че не винаги детенцето може да покаже пълните си възможности - стрес, глад, жажда, изнервеност - това са все фактори, които оказват влияние...а и втора степен има много добри прогнози...Ния също беше 2 степен...знам, че ти е криво, защото си очаквала добри новини, виждаш, че Лора се развива и върви напред и изведнъж! пак втора степен...аз що рев съм изревала в такива случаи Cry  щом Лора напредва, ще го преодолеете това...прегръщам ви и ви целувам Heart Eyes и като ти поотмине напиши по-подробно какво ви каза гуруто...

# 51
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
setony кураж, мила!!!!!
с упражнения всичко ще се оправи!
тя показа ли всичко, което е научила?
да не е биал изморена....

горе главата!!!
ще се оправи котенцето, ще видиш!!!!
правите ли упражненията вкъщи?

# 52
  • Мнения: 882
setony,  не забравяй за чудесата, които се случват. Нашите малки мъничета са толкова силни и борбени, че ние трябва да се учим от тях.


Хей мами, като Ви слушам какви грижи имате с водата, направо ми призлява.
Аз немога да си представя хората да живеят в 21 век без вода. Какво ли не търпим ние българите.
При нас водата във Варна си е малко скъпичка, но си я има.
Поне ако можеше да Ви изпратя морето, разбира се временно, щях да го направя от сърце.  sport027

мили мами много Ви благодарим  с ради за хубавите пожелания. Сред Вас винаги е много мило и приятно! newsm51

реза и аз имам жена, която ми помага и много я ценя, но винаги гледам да съм на 30 минути път от нас.  Все се страхувам, че ще има момент от живота на моята принцеска в който тя ще се нуждае единствено и само от мен.
може би съм станала параноичка. Извинявай, че и аз не ти помогнах много!

# 53
  • Мнения: 1 520
setony, няма страшно. Това наистина е субективна оценка. Просто толкова е могло да покаже днес детенце. Не вярвам обаче рехабилитацията да й влияе зле. Напротив - хубаво, че сте тръгнали отрано. Аз си мисля, че това е нормално, защото първият път като сте били по-малки какво да покаже дете на месец-месец и половина. Сега са по-строги в прегледа, повече неща търсят. Кураж и сили. Всичко ще се оправи.
Поздрави.

# 54
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  setony, виж колко е борбена Лора, колко много неща прави само за няколко месеца! Не се предавай на тези настроения! Малката сладурка и нейната силна мама ще се справят, повярвай ми! А факторът "субективност" във въпросните прегледи, никога не го забравяй, мила! Прегръщам ви и двете  Hug

  Реза, мислих да си мълча, че и аз хич няма да ти помогна, ама пусно не мога да се сдържа...  аз не бих я оставила момата, още повече, ако до сега не е била за по-дълго с въпросната жена. Пък и постоянно мисълта ми щеше да е там, какво става, как е и т.н. Извинявай, че не ти давам и аз кураж... иначе идеята за "почивка без дете" и на мен ми е минавала през главата. Но дори на майка ми не събрах смелост да я оставя.
  Я, Нина да се намеси по въпроса, че ние съвсем те замотахме  Wink

  Нинче, честито за Миряна! Дано да учи с хъс и кеф и да срещне много нови приятели, това е най - важното!

# 55
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
На всички много поздари от Искрица
Те са в Рибарица, калоян е добре, няма още нет, но се надява скоро да проима

За Сетони, спокойно. Ти нали знаеш какво да правиш. Не знаеш в кой момент ще се окаже, че й няма нищо Grinning

# 56
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Благодаря на всички от Името на Миряна, дано да й хареса там

# 57
  • Мнения: 4 414
Ели, а на вас какво ви каза Чавдаров?
извинявай, че любопитствам така, ама от понеделник съм ви замислила вас двете със Сетони...

# 58
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
setony, недей така отчаяно, ще видиш как ще напредне малката мишка. Може да и е било топло, задушно и да не е искала да покаже всичко, което може.
 Reza, за разлика от другите мами аз бих ти препоръчала да идеш. Разбира се, ако имаш пълна вяра на жената. От една страна си мисля, че ще е по-добре Дианка да е тук в София, не дай си Боже нещо ако се наложи, къде ще кръстосвате да търсите лекари по морето... От друга страна е хубаво да си починеш наистина, тепърва ще ти трябват много сили. Е, няма начин да не мислиш за мъничето, то е ясно...

# 59
  • Мнения: 3 743
setony, виж каква жега - ние едва издържаме, а горките мъничета сигурно им е още по-тежко   action032 Лорка е толкова силна и борбена  сигурна съм, че ще се справи  bouquet

# 60
  • Мнения: 3 698
Момичета, благодаря за подкрепата, всъщност не съм отчаяна, бях просто...БЯСНА newsm61 , но като се позамислих няма смисъл, важното е, че детенцето е добре и въпреки мнението на гурото си се развива чудесно и всички останали мнения на лекари и мед. лица са...ами всички много я хвалят сладуранката, а и тя доста дръпна покрай гимнастиката и грижите, а и си расте и започва да прави номера, пробва да пълзи, гука и се смее, та това е важното субективни мнения повлияни от икономически интереси реших да не слушам. Това е от мен, Лора е сладко борбено бебче, което си показва напредък и напикава всеки, който не харесва /ха сега познайте кой напишка днес  Grinning / . Чао, желая ви да бъдете обсипани с хиляди слънчеви детски усмивки и обградени от много любов. Целувам ви! Heart Eyes

# 61
  • Мнения: 1 520
Oх, при нас новините са добри. Постави ни 1 много лека степен, което си е просто рекорд. Досега при него бяхме все 3-та степен. Показахме много неща, май-май всичко, което можем. Той Теди-то много се забавлява на тия прегледи, даже се сърди като види че повече няма да го подмятат. Само се смя, всички играчки пипна, всички камиончета побута. Той Чавдаров винаги казва, че две деца еднакви няма и всяко си е с индивидуално развитие, но нас ни е поставил още от самото начало в графата странни. В смисъл, че казва, че случай като нашия наистина не е виждал досега в практиката си. Явно съм мама на "уникално" дете. Grinning . Но иначе е много доволен - изчезнали са ни много примитивни рефлекси, които още влачехме, показахме дори как седим, което си е събитие, направихме и две-три крачки пред него.
Е, в резултат на всичко ни постави диагноза диспраксия, което е нещо от рода на това, че не може сам да си надгражда системата от движения. Сега ще се поровя да видя подробности, иначе той ясно ни го обясни. Обнадежди ме като уверено каза, че не е ДЦП, а просто забавяне на развитието. Което е още една светлина в тунела. Не се нае да каже точно кога ще проходи, но каза, че е хубаво че наваксва добре. И има желание за всичко. Grinning
Продължаваме с рехабилитацията и след морето. И така. Според неговите думи дори да ходим само с направление. Но аз мисля да ходим още малко и през другото време, че тука пролетта много болести и отсъствия ни се събраха, а времето тече. Той скоро ще стане на две. Не искам да го пресилвам, но след като гимнастиката му се отразява положително. Simple Smile
Мога още да разказвам много, защото направо незнам на кой свят съм. Досега при него все трета, трета, а днес такава радост. Пожелавам добри новини (от всякакво естество) на всички. Поздрави.
И кураж за всички, идва ден в който получаваме и добрите новини. Grinning Винаги.
Целувки.

Последна редакция: чт, 04 авг 2005, 14:13 от elinger

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 927
setony, не мисля че има причина да се притесняваш дори, пък да не говорим да се ядосваш. Като я гледам малката бубка как си държи главичката направо си личи, че си е супер детенцето. Я ми кажи къде има бебе на 1 месец така хубаво да си държи главичката/ нали на толкова коригирани е Лорчето/?
Добре, че в Пловдив няма Чавдаров, че направо не ми се мисли аз как щях да се тръшкам и притеснявам и то заради глупости.
Само за пример деца родени без проблеми колко се различавата в развитието си, но при тях никой дори не си помисля, че нещо не е наред.
Като те гледам каква си борбена, а пък и май и Лорка го е наследила от теб, съм сигурна, че много бързичко ще си наваксате всичко, което изискват от вас.
Целувки Heart Eyes на бонбончето!

# 63
  • Мнения: 542
Добре, че се класирах преди дванайсе, че да поздравя овреме Миряна и... майка й! Wink Wink Wink
Мисля, че с малкото подготовка за рисуването - това си е живо доказателство за талант!!! smile3521
Май се досещам и от кого го е наследила, макар че на въпросния надарен повече му се налага да чатка на клавиатура, а не да държи моливи и кукли... но не се знае... живота е пред нас...  umnikuu
Пожелавам и на двете дългокоси... луди танци и на ...абитуриентския бал след няколко години...  sohappy dancing, а дотогава... за Миряна  smile3520 smile3529 smile3523 pletka и за Нина  atwork running atwork running  car003 newsm39  grinning039 и така нататък...

# 64
  • Мнения: 542
Setony, искам да ти пожелая бързо наваксване и по-малко ядове, защото ми стана мъчно заради разочарованието ти. Мисля, че за проблемите, които преодолявате, всъщност втората степен (имайки предвид коригираната възраст) си е направо успех и не значи връщане назад. Наистина с всеки изминал месец изискванията се повишават, но щом малката Лора се променя и рехабилитацията й помага, то значи, че ще продължи да компенсира. Много е рано още за окончателни диагнози - тепърва ви предстоят по-големите постижения, а понякога те идват и по-неочаквано, отколкото си мислим - я виж Дианка - кога се размърда, пък кога успя и да падне от леглото - може скоро да я търсят и в другата стая...(дай Боже)
Затова огорчението ти да не идва от промяната на  втората степен - това е въпрос на други закономерности, които не значат влошаване, а по-скоро "задържане" на първа, с оглед нарастналите критерии. Всичко е пред вас, а това сега е на-важното време за рехабилитация - до 2 години мозъкът учи най-важните неща, с които ще си служи по-нататък. Питай и Нина - мисля, че ще ти обясни и по-подробно...
Успех и воля, обич и търпение...
Стискам ви палци... Simple Smile

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 6 933
Ели, много се радвам за Тедито, браво на момчето!
На следващия преглед може да покаже на Чавдаров как кара колело!   Grinning

# 66
Ееееее момичета много новини и се добри,
Сетони не се притеснявай всичко ще бъде наред с труд и постоянство знаеш че тези неща не стават бързо и лесно освен това ти най добре можеш да прецениш развива ли се детето или не ти се в постоянен контакт с нея, абе ще си се оправи Лорката а на теб само побелелите коси ще останат и  #Crazy
Браво на Миряна - човек на изкуството ще става това е много хубаво, само успехи да има,
Браво на Тедито все така да напредва,
Реза ако ти кажа какво мисля май няма да съм ти от полза,  ти ме знаеш каква съм страхлива що се отнася до здравето на детето, и за това няма да ти казвам нищо само довери се на инстикта си - майчиният ти усет е най- силен,

За съжаление аз няма какво да се похваля, всичко е по старо му,
само това че
Firebird   ми даде кураж и сега вече се справям сама,

много слънце на моряците и усмивки

# 67
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Момичета, аз да се похваля, че Яни почти ми е проходил  Grinning. Не се отпуска съвсем и постоянно, но на моменти смело крачи клатушкайки се напред, даже завои прави (при тях често пада). Нали е много страхлив, първо го държахме леко за блузката отзад и го пускахме в един момент. А той щастлив, че са му свободни и двете ръце (преди това винаги го държах за едната) ги ръкомаха като мелница и се смее. Сега ни дадоха едни каишки (ние имахме няк`ви , но той ги мразеше) и с тях му е добре, не ги опъвам, отпуснала съм "юздата" и той сам щъка, само, ако тръгне да пада го дърпам, нали все пазим главата и импланта... Вчера 2 часа е обикалял с тези каишки, толкова беше щастлив, накрая залиташе от умора, но не искаше да го слагаме в количката. В къщи на няколко пъти се отпускаше без да се държи и правеше стъпки нанякъде, а аз умирах от ужас да не се пребие. Май моят страх е по-голям от неговия  Crazy
И на всичкото отгоре малкото магаре се катери като коза, не може да ходи, но се катери по стълби, по дивани, по леглата и си слиза обратно, а аз подскачам само около него  Wink
Уф, дано скоро се отпусне съвсем и да махнем и каишките, че сега са му интересни, но сигурно до седмица ще му писнат  Thinking

# 68
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Браво на Тедито Grinning

Браво на Яни, дано по-бързо махнете каишките. Дай му две играчки да се държи за тях докато ходи, много бебета се лъжат така и се отпъскат да направят крачка Grinning

# 69
  • Мнения: 3 698
Браво на Теди, много радости и все повече успехи   bouquet !
Браво и на Яни, все по-добре да стъпва и по-напред да отива, а на мама повече смелост и съвсем скоро да тича след сладура. Петя, страхотен е Яни, много хубава снимчица си сложила на аватарчето Hug , ама то с хубаво детенце-хубава снимчица  Heart Eyes !
Setony, искам да ти пожелая бързо наваксване и по-малко ядове, защото ми стана мъчно заради разочарованието ти. Мисля, че за проблемите, които преодолявате, всъщност втората степен (имайки предвид коригираната възраст) си е направо успех и не значи връщане назад.
Затова огорчението ти да не идва от промяната на  втората степен - това е въпрос на други закономерности, които не значат влошаване, а по-скоро "задържане" на първа, с оглед нарастналите критерии. Всичко е пред вас, а това сега е на-важното време за рехабилитация - до 2 години мозъкът учи най-важните неща, с които ще си служи по-нататък. Успех и воля, обич и търпение...
Стискам ви палци... Simple Smile
Благодаря за стискането на палци, но аз не съм разочарована от втората степен и "задържането", защото задържане няма, тя има огромен напредък, потвърден от специалисти /и продължаваме с ходенето при лекари, които не са от клиниката/. Много съм разочарована от Чавдаров, защото първият път предразположи детенцето много добре, беше много внимателен и тя съответно се държа чудесно.А сега - напротив и оттам разочарованието ми, а при лекар на когото мнението се различава от всички негови колеги, нямам намерение да ходя, защото не мисля да чакам да ни даде трета степен и после да смъква на втора, първа и т.н./докато стане на годинка и проходи, и после да се бие в гърдите, че е помогнал/ , защото имам чувството, че като проходи детето на година и нещо и ще е здраво детенце с луди родители! Иначе го разбирам човека, пари си трябват за болницата, нямам нищо против, но на успехите да казваш неуспехи, това вече съм против. Ние щяхме да ходим още, но сега обмисляме други варианти, вече не мога да разчитам на реална преценка и не виждам смисъла да продължим,е, ще походим още малко, защото Лора много обича рехабилитаторката ни. Ама  да ми говори някой , че детенцето трябва да се държи на 1,5 м., и й било рано още да прави някои работи, ами аз на това му казвам напредък, а не неуспех, при нас границите са много размити, имаме да наваксваме три месеца, какво, да й кажа като си държи главата и си подпира ръчичките и се обръща, да я натисна, защото Чавдаров е казал, че е рано, това ли?, а нее Naughty Та от това съм разочарована, а не от преминаването от 1 във 2 степен, просто все ми се върти в главата за Чавдаров, че е "продавач на надежда" ама сега съвсем ми се затвърди мнението  Money . Това е, просто търся второ мнение, не мисля, че това е единственият лекар, колкото и да го хвалят  Thinking /а много от хвалещите все пак работят за него newsm78 / . Лелееее, изписах темата, много сори Embarassed

# 70
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
setony, благодаря за комплимента   Blush
И Лорка е прекрасна, ние вече сме и метнали око, че нещо много малко са момите около нас   Embarassed, само да попорасне  Grinning
И не се ядосвай на Чавдаров, ти си майка и най-добре можеш да прецениш колко е напреднало мъничето, още повече, че има и други такива мнения. Пък щом си харесва рехабилитаторката, не се отказвайте, явно и тя жената е спомогнала за напредъка на Лора. Но пък ако намериш и друго мнение, ще си по-спокойна, знам ли, хич не ги познавам светилата в тази област...

# 71
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Петя, има и други девойки, бре, не се притеснявай!  Wink  Wink  Wink Аз пък се оглеждам за младежи, че те са кът  Crazy
  Друго исках да ти кажа... за пазенето на главичката. Аз от сега съм се притеснила, как ще го удържам мойто торпедо след операцията, защото ме предупредиха, че минимум два месеца след това, не трябва да има никакви удари по главичката. А тя вече тича  Laughing и наистина не се спира нито за секунда. До скоро я водих с каишки, просто за да не свиква, че е на "свобода", но вече ги махнахме и ми се свива сърцето как ще ги сложим пак и колко ще има да се движим с тях  Sad Вие колко време трябва да се пазите от удари?

  Сетони, днес ми звучиш много по - добре! Само така, мила  Hug !!!

  Днес една мама от форума ме разпозна в градинката  Laughing А след няколко часа имаме среща пловдивските мами. Тара - тара  Mr. Green

# 72
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
 ... Вие колко време трябва да се пазите от удари?...
Ами по принцип постоянно  Wink, в смисъл да си пази главата от тази страна (имплантираната), но ми казаха, че като сложат външната част, дечицата инстинктивно си пазели там главичките. А е хубаво поне месец - два след операцията да няма сътресения, ама при нас понеже импланта се прикрепя към костта, не знам при вас как ще е... А саматта рана зараства за 2-3 седмици максимум, те са малки и много бързо им минава.

# 73
  • София
  • Мнения: 4 412
Здравейте и от мен! Много динамични новини, докато изчета всичко и се наканя да пиша, ми свършва времето...но сега твърдо съм решила да се разпиша.
Сети, от вчера се чудя на лични ли да ти пиша или тук, но ще давам тук. При нас беше подобно положението с прегледите. Точно 1,5 м. коригирани бяхме 2-ри път и той се държа по подобен начин. Може би усеща, че родителите са с един крак на вратата и се застрахова. А също според мен не обича момичета, а често и те него. Не се ядосвай, търпение. Аз знам, че важна стъпка е да се обърне от гръб по корем около 4-5 месеца и тогава можеш да отдъхнеш. Аз колко плаках от щастие когато я видях да се обръща...
Искам да ви кажа, че много се радвам на успехите на всички - и на Миряна, на Яни, на Тедито и на Дианка за падането и раздвижването, и ако съм пропуснала някой, както се казва "зло да го забрави".
Иначе ние изглежда сме добре - ходим странично по кошарата и като се държи за нещо права манипулира с другата  ръка. Загледала съм се, че нямаме още щипковиден захват, зъби, не пляскаме с ръце... Но сме на 7 коригирани, та може и още да ни е рано...Много ми е жега и други неудобства. И ме мъчат същите мисли като Реза дали да я оставим или да я водим с нас на море, или никъде да не ходим.
Поздрави на всички

# 74
  • Мнения: 4 414
Аз знам, че важна стъпка е да се обърне от гръб по корем около 4-5 месеца и тогава можеш да отдъхнеш. Аз колко плаках от щастие когато я видях да се обръща...
малееееееее и аз какъв рев му ударих на този момент...взех телефона да се обадя на татето и реваааааааааа, нищо не мога да кажа....изкарах му акъла на човека Simple Smile
Сети, не се ядосвай...ние при Чавдаров не сме ходили, та не мога да изкажа лично мнение....аз винаги съм имала най-голямо доверие на рехабилитаторката...те, по принцип, не дават оценки, защото "такава е политиката на болницата", но то си личи...жената я следи всеки ден и най-добре може да каже как се развива...щом Лорка си я обича, ходете - ти ще усетиш кога да се разделите  bouquet
Много се радвам за Теди - да нацелуваш от мен и Ния Hug
Браво и на Яни! Все такива хубави работи да чуваме Praynig
tigonew, ние на 7 коригирани тъкмо си бяхме отворили ръчичките...преди това все в юмруче държеше  лявата...иначе, точно по това време се изправи и хукна да обикаля леглото...мисля, че сте супер Heart Eyes

# 75
но ми казаха, че като сложат външната част, дечицата инстинктивно си пазели там главичките
Значи мойта дивачка изобщо няма подобен инстинкт да се пази, непрекъснато си удря главата от страната на импланта та чак аз го чувам, че удря на метал. В момента сме с огрона одрана рана под окото, със съдрани колене на площадката и синини и лилавини по целите крака все едно съм я пращала на война.
Ама к'во ли се учудвам, тя стоя мирно до обяд в дена след операцията на главата й и след това взе да скача от леглото долу ............... при което правеше гримаса, предполагам от това, че все пак си е прясна рана и после пак върху леглото.

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Искам да пожелая на всички много слънчеви и усмихнати дни, по-малко притеснения и повече радостни изненади!

Ние отиваме на море и ще се върнем чак към 20-ти август живот и здраве. Надявам се тогава да Ви се похваля, че бебчо седи стабилно без да се килва и че стои изправен и въобще че има напредък.

На bim_bam и Боянка специално ще стискам много палци за предстоящата операция. Аз съм убедена, че всичко ще е наред!

Успех на всички мами и сладки дечица!

# 77
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
много поздрави на морето, Мира и весело прекарване

# 78
  • София
  • Мнения: 4 412
Сетила съм се да питам, мислите ли че може да се въздейства детето да предпочита лявата или дясната ръка? Защото ми прави впечатление, че един път посяга с едната, друг с другата. А левичарството си мисля, че създава малки неудобства.

Мира, поздрави на морето! Вие с бебо ли ще ходите?

# 79
  • Мнения: 4 414
Сетила съм се да питам, мислите ли че може да се въздейства детето да предпочита лявата или дясната ръка?
аз мисля, че не бива да се въздейства...това си имаше обяснение с развитието на двете полукълба на мозъка и т.н., но за съжаление не го помня Embarassed но така или иначе вие сте много малки да имате предпочитания...мисля че твърди предпочитания към едната ръка се развиват едва към 3 годишна възраст...поне така пишеше в книгата на Елизабет Фенуик/май там беше/...голям отговор ти дадох, няма що!
Мира, да се изцамбуркате и за нас по веднъж Laughing

# 80
  • Мнения: 1 250
И аз смятам, че не е добре да се въздейства за преимущество.

Дъщерята беше с обездвижени крачета до третия месец и разви преимуществено ръчичките - много сръчни и силни. Положението и беше по гръб, но когато не я омотаех добре с тирантите (дюшека беше под наклон заради повръщането - за да не се смъква в долния край) тя се извърташе по посока по-слабо затегнатото място и действаше с горната ръка. Така забелязах, че действа главно с лявата ръка, защото се извиваше надясно. Като датегнех повече от другата страна - сменяше ръката.


Сега начина на въздействие е да подаваш предмета в дясната ръка, но не сменяй нищо, ако детето прехвърли предмета в другата ръка.

Относно левичарството - сега в училище не отделят толкова внимание на начин на хващане на химикалката, не тровят децата със задължителното преди време дясно.

# 81
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
За всички, който се интересуват за дясната и лявата ръка -
според всички теории детето определя водещата си ръка между 3 и 5 година, това зависи от водещето полукълбо, както и от водещото око. Това е правилото, ако няма неврологични проблеми или анатомични нарушения, но има и много изключения. Моят съвет е не правете нищо, за да смените водещата ръка.
Защо?
Левичарството се предава като модел "по наследство", но не е задължително.
Ако детето е с дясно полукълбо, коeто мама не може да определи сама в къщи, ще е водеща лявата ръка, детето ще възприема света като левичар и ако му "обърнете" ръката, ще му объркате модела на възприемане и това ще доведе до проблеми в училищна възраст, които дават отражение върху четенето и писането. Левичарите се обучават да пишат и четат една година по-рано само защото образователната система е направена за удобство на десничарите, пише се с десен наклон - непостижим за един левичар и други такива.
Затова, ако детето се оформя да работи с лява ръка, просто му помагаме да развие тези умения, купуваме му уреди за лява ръка и му развиваме графичните умения.
Ако има още въпроси - питайте

Последна редакция: пт, 29 юли 2005, 10:46 от nnnnina

# 82
  • Мнения: 3 698
Здравейте момичета, ние довечера пътуваме за Кюстендил и ще се "видим" в понеделник. Златни сте, много ви обичам Heart Eyes . Много целувчици на дечицата , Мира поздрави на синьото моренце, желая ви страхотна, усмихната, слънчева и ползотворна ваканцийка, да се върнете с торбата с добрите новини и много снимчици, озарени от щастие! Чао сладуранки /ние сутринта бяхме на преглед ......... smile3522 newsm10 smile3521

И приятни събота и неделя на всички!
...замалко да забравя   smile3555 nnnnina, хиляди благодарности за идеята за бибероните newsm20, сега Лора яде много по-бързо и не се изморява, е, не яде повече, но това си е до детенце, сигурно от малка е решила да пази талия  newsm62.

# 83
  • Мнения: 4 244
Ей, и аз накрая отзад панаира да се включа
Аз да ви честитя хубавите новини най напред - такава стахотна седмица сте преживяли всички - кръщене, прохождане, приемане за следване и други малки и големи радости

А аз ближа рани.
Изпратих децата при баба им в България и сега самотувам и си поревавам.
Няма да ги има до края на август.
Толкова ми е терсене без тях, че още не съм им оправила стаята и ходя само да им душа завивките и пижамките от последната нощ.

Айде стига съм ви се жалвала.
Номера е да гледаме напред - ей го утре ще се изтъркаля август и пак ше си ги гушкам
А на вас момичета - още много поводи за смях и радост с малките слънчица

# 84
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Здравейте  Grinning и ние утре заминаваме за няколко дни на село. Аз не го харесвам това село много, много (на бабата и дядото на мъжът ми), ама така ми е писнало в София, че чакам с нетърпение да тръгнем. Иначе на Яни му харесва, има голям двор и животни, ама миналата година го нахапаха бълхи  Confused и сега ще търся нещо против гадините. Днес стягам багажа и ми е много празнично, дори фактът, че още не са ни пуснали топлата вода, не ме ядосва, ще идем на село и ще се изкъпем като хората   Laughing (там са с бойлер)
Весело изкарване на пътуващите, повече усмивки за Фиданката и да не се отдава на тъжни настроения.
Мери, Ния голям бяс била  Shocked Той Яни по принцип си пази главата, защото аз постоянно това му повтарям "пази главата, пази главата", сигурна съм, че едно от нещата, които що годе чува и разбира е "пази главата"  Embarassed Ама деца, можеш ли да ги овардиш съвсем да не се удрят, не става...
Много прегръдки на всички  Hug

# 85
  • София
  • Мнения: 4 412
Благодаря ви за отговорите за левичарството. Е, значи чакаме...
Късмет на заминаващите!

# 86
  • София
  • Мнения: 708
аз бях чела, че можело леко да се насърчи дясната ръка, ако детето още се чуди и така направих..ако се чуди как да хване лъжицата й показах ето така с дясната ръка..и по същия начин с писането и рисуването..в резултат на което тя сега сама хваща с дясната..ами мисля, че ще й е по-лесно в живота..
аз самата съм неизявена левичарка, но не съм имала проблеми с това

прави се някакъв тест с хващане на двете ръце и чието палче е отгоре, тази ръка е водеща..другото било като си прекръстиш ръцете на гърдите, мисля че пак която е отгоре, ама ннина да ме поправи, ако греша

# 87
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
една част от тестовете са такива, не грешиш, има и други

# 88
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
лелеее.....вчера не съм влизала тук, а то какви неща стават:))
Деца прохождат...сума ти хора заминават...
tigonew, PetiaK, setony ....много се радвам за дечицата:))) Дано не падат лошо, а от смях и то на мекичко - по дупета:)
(както прави Мимито на Йосарян...много сладка!:)

бим-бам...аз пак забравих за кога ви отложиха...но ако не съм тук, когато затръгвате към болницата....да знаеш, че си мисля за вас и ви стискам палци!!!

Съни...Simple Smile знам те аз теб:) и ти казах какво те съветвам да направиш...надявам се да събереш кураж за някоя по-дълга разходка...опитай поне!

който съм забравила....да знае, че не е от лошо, а просто от една изкукала глава празна...в която морски ветрове се гонят вместо мисли....

# 89
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  И ние заминаваме, ама към Александровска болница  Cry
  Днес след дълго звънене на хирурга, най - сетне привечер се свързах с него и разбрах, че сме се добрали до свободен ден за операцията. Приемат ни на 4 август, а най - вероятно ще оперират Бубката на 8 август, следващия понеделник. Казвам най - вероятно, понеже сега се оказа проблем това, че пием Кларитин за алергията от комарите. Самият хирург ще пита алерголозите, колко дни след приема на Кларитин-а могат да се правят тестовете за упойки. Та в понеделник ще се чуем пак с доктора, но най - вероятно този път няма да ни се размине.

# 90
  • София
  • Мнения: 4 412
bim_bam, представям си как ти се е свило сърцето. Но по-добре да идва операцията, после да се възстановите и след това да забравите за нея. Сигурна съм, че ще е така! А за Кларитина, изчакай мнението на анестезиолозите, те са много напреднали. Успех!

# 91
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Майчета, оставав без комютър за неопределено време  Cry не знам кога ще мога да съм пак сред вас  Sad
  Ще ми липсвате много, много...  Hug

  И като се "завърна", само хубави новини да прочета!  Praynig

  Целувки за всички вас и най - много за дечицата!!!!!!!!  Heart Eyes


# 92
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
bim-bam  Hug Hug Hug стискам палци всичко при вас да е ОК!!!!

# 93
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Бим-бам, стискам палци, обади се в София newsm17 newsm10

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 552
Бим-бам, и аз стискам палци всичко да е наред. Целувки на Боянка от нас!     love001 newsm17

Общи условия

Активация на акаунт