Газова или електрическа фурна?

  • 12 390
  • 24
  •   1
Отговори
  • Canada
  • Мнения: 139
Скоро ще сменям готварската си печка и се чудя дали пък да не е и с газова фурна?Поразрових с чичко Гугъл и все още съм объркана ThinkingЗа някой е чудесна,за други не толкова..,но май мненията бяха на предубедени хора работили само с ел. фурни...Имаше няколко мнения на хора боравили и с двата вида фурни.Споменаваше се за влага,която се получава по време на печене и ястията ставали като задушени-сварени Rolling EyesМоля ви, ако сте ползвали такива фурни да споделите всичко което ви харесва или не при работата с тях!Как да я избера(технически характеристики) или нещо друго което е важно?Чакам помощ!!! Wink

# 1
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Не съм ползвала газова фурна,няма и да ползвам,не обичам да готвя на газ.Не съм и чувала добри отзиви за тях.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=331590.0
Ето тук има доста мнения по въпроса.

Последна редакция: пн, 22 дек 2008, 09:05 от max-mama

# 2
  • София
  • Мнения: 12 553
Не съм ползвала газова фурна,няма и да ползвам,не обичам да готвя на газ.Не съм и чувала добри отзиви за тях.

АБсолютно на същото мнение съм. Газ и бойлер у дома никога няма да влязат.  Sick

# 3
  • Мнения: X
Електрическа фурна!  Peace

# 4
  • Мнения: 1 352
Аз съм работила доста време с газова фурна. Не прави тази грешка, вземи си електрическа! Кексове и питки дори не се осмелих да правя, сигурна бях, че само ще съсипя продуктите. Моята гореше само отдолу и доста трудно беше да запека ястие и отгоре, не че не се изпичаше, но друго си е градуси, долен и горен реотан, вентилатор.

# 5
  • Мнения: 27 524
Електрическа  Peace
И котлоните, и фурната ни са на реотани. Мразя газ и газифицирането. За съжаление Брюксел е такъв и парното, и водата са ни на газ, но нямам избор. Но за печката имах.  Grinning Имала съм на газ фурнав заварено положение и... не  Stop  Peace Котлоните по-бива, но фурна - не  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 345
Живея,на място,където често спира тока и много исках газова фурна .Ходих,гледах,питах....
   В Инструкциите за ползване пише :да се отваря прозорец по време на готвене от съображения за безопасност няма нищо общо с влагата Т.е. идеално е ако печката е на веранда,но в стаята създава неудобства особено през зимата.
    Друг проблем е като прелее манджата,а това поне в началото ще се случи защото газта е по силна от  ел.реотани ,се запушват дюзите на долната горелка и това няма почистване-решението е подмяна ако разбира се намериш такива.
     Не знам колко от нас знаят ,че при горенето газта изяжда кислорода в стаята и за малки количества като газов котлон не е проблем,но по мощни уреди/фурни,камини,бойлери....на газ/ могат да предизвикат главоболие....има и смъртни случаи на заспали в стая с работещ такъв уред.Причината не е изтичане на газ,а изчерпване на кислорода.
     Всяко нещо,което не познаваш или не работиш внимателно е потенциално опасно.Според мен с газ не бива да работят деца и възразтни хора.......
   Специално фурни произведени да работят с един вид газ не работят добре с друг независимо,че вървят с пригаждащата ги джажа.

# 7
  • София
  • Мнения: 619
Не,че съм от голямите разбирачки ама никога няма да си сложа газ за постоянно в дома,мноооого ме е страх!

# 8
  • Там някъде......
  • Мнения: 197
Ние сме изцяло на гас и парното и централна топла вода и газова печка.Готвя на нея постоянно и мога само да кажа ,че е много лесно и бързо а що се отнася до яденетата въобще не е вярно това което казват уважаемите дами,че яденетата ставали като сварени или задушени.Всичко си е нормално както при електрическите фурни само,че с разликата ,че на гаста е по-евтини и по-бързо.Аз готвя от години на такава печка.

# 9
  • Мнения: 3 376
Електрическа.

# 10
  • Мнения: 161
Аз съм готвил на газова фурна и няма нищо вярно, че не готвела добре. Няма по-добра фурна от газовата за печене на тесто. Според мен част от коментиращите просто не са се опитали да спазват част от тънкостите на работата с газова фурна.
Истина е че когато се употребява открит огън трябва да се има едно наум и да се проветрява малко по-често. На мен обаче ми е чудно дали готвещите с електрически фурни толкова обичат да им мирише на готвено в помещението че да го проветряват веднъж на седмица... не знаех че има такива хора.
Иначе по отношение на безопасността - метанът е пъти по-безопасен от пропан-бутана, а и най-елементарните газови уреди в момента имат поне 3 защити - наличие на пламък, ниво на кислорода и пр.
Все пак всеки си преценя - доколкото знам на пазара не се предлагат много модели газови фурни, особено пък такива със защита от деца....

# 11
  • На морето!
  • Мнения: 5 728
Електрическа.
Нана, с ТЕЦ ли сте? Защото освен слънчеви батерии и ТЕЦ, друго безопасно средство за затопляне на вода не се сещам- или бойлер, или на газ, или камина с водна риза, но и 3те явно са опасни.

# 12
  • Мнения: 8 999
Ако няма централна газификация, никога не бих си навряла тоз таралеж в гащите - газови котлони или фурна. Може и да е много икономично, ама разправията с газовите бутилки е още една допълнителна отговорност в домакинството. Да не говорим, че заемат място.
Ползвахме на вилата такава печка преди да прокараме ток. Е, непрекъснато имаше някакво напрежение - спряхме ли винтила, не го ли спряхме.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Е, непрекъснато имаше някакво напрежение - спряхме ли винтила, не го ли спряхме.
И аз затова не искам газова бутилка в нас, че и за нея трябва да мисля.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Съвременните газови бутилки са с възвратен клапан като бойлерите тоест при повишено налягане редуцил вентила изпуска по малко така че няма опасност да гръмнат.От 9 години съм с газова фурна и газови котлони -доволна съм ястията не миришат на газ  , напротив доближават се до вкуса на едновремешните печки на дърва и въглища които имат фурна неудобството е че трябва да имаш втора заредена бутилка ако газта свърши ако сте газифицирани обаче проблем няма

Общи условия

Активация на акаунт