Дразнят ли ви такива изказвания!?

  • 4 440
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17 546

Принципно не ме интересуват нито приходите,нито разходите на другите,
Да,да,сигурно е така.
Темата ми не беше че само се дразня,писах че има и  хора,на които искрено се възхищавам.И в случая не аз ги питам за доходите им,а те ми мрънкат за своите.Ако не ви е интересна темата просто не пишете в нея.Не е задължително! Peace
Е, какво толкова пък ти е казал някой, че чак "Ако не ви е интересно не пишете..."!? Ти май мрънкаш повече, от тези, за които пусна тема.

# 16
  • Мнения: 14 654
Не обичам да ми се оплакват, особено пък от безпаричие. Не съм длъжна да се товаря с чуждите "проблеми". На който не му стигат парите - да си изкара толкова, че да му стигат вместо да си губи времето в оплакване. А още повече мразя да ме питат: "А на вас стигат ли ви парите?"

# 17
  • София
  • Мнения: 1 735
Не обичам да ми се оплакват, особено пък от безпаричие. Не съм длъжна да се товаря с чуждите "проблеми"
Точно това исках да пиша.Има толкова хубави неща, за които можем да си говорим,особено по празниците.Като се замисля това са приятели от двайсетина години,може да ни чувстват и много близки,ама си е досадно.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 735
Пък и това,което исках още в началото да опиша,че това не е реален проблем,а мрънкане.Иначе сме си давали и взимали заеми помежду си и в ония години не е имало мрънкане.Ако наистина нямаха пари щях да им съчувствам,а не да ме провокират да пиша.

# 19
  • Мнения: 22 430
Никога не съм смятала за особено умесно да се коментират личните финанси и дали ти стигат парите, или не.
Ако се движиш в среда с определен стандарт, то гледаш да го поддържаш, ако не можеш, минаваш в друга. Но да се оплакваш пред някого, който се задоволява с двойно по малко примерно, ми звучи като хвалба.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Не ме дразнят, какво да им се дразня и да им се товаря от приумиците.
Сметнали да помрънкат направили го. Искали да срещнат разбиране в твое лице - не го намери ли.
Ще ходят да мрънкат на други  Wink

# 21
  • Мнения: 2 438
Намирам подобно поведение за неуместно /възпитания израз за "тъпо"/.
В зависимост от настроението ми при чуването на подобни реплики би ми станало смешно, или бих ги отминала равнодушно.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 735
Не ме дразнят, какво да им се дразня и да им се товаря от приумиците.
Сметнали да помрънкат направили го.
Ама това вече се случва последните 1-2 години,преди не беше така.И всеки път като се срещнем все се стига до това.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Ами кажи им :" Спрете да ми мрънкате  не съм длъжна да ви
слушам оплакванията на всяка сбирка". Като те дразнят,казвай им
направо, какво им мълчиш. Crossing Arms

# 24
  • Мнения: 0
А мен ме дразнят тези, които постоянно гледат в моя джоб. Мрънкащите също. За да имам работя, и се дразня от хора, който се се оплакват.

# 25
  • Мнения: 41
  На хора, които не умеят да се простират според чергата си и да си правят сметката, колкото и високи да са доходите им, все не им стигат. Доходите на моето семейство са направо смешни- около 700 лева месечно, ( имаме 2 деца)  но не сме я закъсвали и не вземаме на заем,по скоро аз редовно давам по някой лев на мои приятелки. Е вярно, искат ми се някои неща- например да си направя основен ремонт на жилището, но с този доход не мога да си го позволя, но това не ми е фикс идея, най-важното е да сме здрави и да са добре дечицата ни.

# 26
  • Мнения: 4 668
При свекърва ми и при свекъра е просто болестно състояние да коментират колко нямат пари  Rolling Eyes
Дразни ме , защото не отговаря на истината . Двамата са с максималните пенсии + това работят и вземат 2 заплати . Доходите им са предостатъчни за тях .
От известно време само реве за нова пералня и , че как събирала стотинка по стотинка  Sick
Че аз ли съм им виновна на хора на по 55 г. , че цял живот не са отделили пари зад гърба си и нямат 600 -700 лв. за пералня ?
На разни други директно им казвам , че не ме интересува и да не ми споделят ако обичат.

# 27
  • Мнения: 289
Веднъж, два пъти.. три пъти максимум бих могла да изтърпя ВСЯКАКЪВ род простотия  Wink
ако дразненето продължава, просто източникът му отпада от списъка ми с "приятели"..
ако не ми е приятно да общувам с някого, просто ограничавам срещите с него  Peace

# 28
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Ако го правят,за да породят завист,значи са глупаци.Хората гледат да се прикрият,да не бият на очи,а те парадират.Много е неразумно.
Напълно съм съгласна,такива фукльовци не понасям,по простата причина,че гледам да се съобразявам с околните ако имат по-малки финанси от моите,защото е гадно и елементарно

# 29
  • Мнения: 1 554
мен ме дразнят такива теми,винаги отклонявам, не ме интересува кой колко пари изхарчил,дал и т.н. всеки да си гледа в своята паница Peace

Общи условия

Активация на акаунт