Синдром на Даун /или за нашите Слънчеви Деца/ - 7

  • 57 561
  • 763
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 384
Мария радвам се , че операцията на Хриси е минала без усложнения! 
Стискам палци и се моля за бързото и възстановяване !

anane- за сега както вървят нещата , май нямаме никакъв шанс  да присъстваме на празника.
Днес Хриси направи бронхоспазъм и се наложи да и правя урбазон .Утре  ще правим ренгенова снимка и консулт с  кардиоложката която ни следи в Ст. Загора.
anane-ако реша нещо за събота ще ти звънна .Много искам да ви видя всички ,така че ако Хриси е по добре  ще  тръгна за София макар и сама.
Това е за сега от мен.Целувки на всички слънчеви дечица!

# 751
  • Мнения: 2 232
Грета , Вивия, много съжалявам, че нещата при вас са се влошили.Грета, недей , мисли такива страшни неща(за менингит, имам предвид),  или ако се опасяваш, сподели с лекарите какво те безпокои.Много бързо оздравяване им желая на куклите, идва вече пролетта, дано си заминават тези гадни болести, че и на мен до гуша ми дойде.
Аз все още не смея да съм категорична дали ще идвам с Анджи, най-вероятно утрешният ден ще покаже. За сега сме на линия.


Green dream -  bouquet за смелостта да застанеш пред камерите , децата и учителката и да разкажеш вашата история.Поздравления.


Варвара, сайта ще има ли още показалци и информация?Към него форум , дали може да се направи?

# 752
  • Пловдив
  • Мнения: 630
Мария, продължаваме да се молим за Хриси.   Praynig Hug Heart Eyes

Лизито имаше вчера тържество в детската градина. Много я беше срам, стоеше като сфинкс и се усмихваше само като видеше Ерик. После като свърши тържеството и пристъпиха към лакомствата настроението и се подобри.
ЗА сметка на това днес като гледаше клипчетата от концерта ентусиазирано танцуваше, махаше с ръчички и пращаше въздушни целувки. Качих едно клипче, но след 2-3 дена ще го изтрия.
http://www.youtube.com/watch?v=X0Vvw3b2UiU

И няколко снимки:
http://s50.radikal.ru/i127/0903/90/767e158cffa6.jpg
http://i009.radikal.ru/0903/c4/212e5f86a351.jpg
http://s52.radikal.ru/i136/0903/20/14fbabf90e40.jpg
http://s47.radikal.ru/i116/0903/73/9e72e6a4a060.jpg

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 17:47 от milenavita

# 753
  • Мнения: 1 588
Варвара, сайта ще има ли още показалци и информация?Към него форум , дали може да се направи?

Видях сайта! Много добро начало, Варвара!  Hug

С времето ще се напълни още сайта. По въпроса за нуждата от тамошен форум... малко съм раздвоена. Присъствието ни тук в бг-мамма малко или много ни интегрира сред останалите майки, както виждате и те четат темите ни, а и ние се "омешваме" по другите теми и форуми. Страх ме е, че ако се отделим във форум към специализирания ни сайт и прехвърлим там основните дискусии, ще станем нещо като "затворен" клуб... Само размишлявам "на глас"...

# 754
  • Мнения: 9
Привет ,на всички  деца със Синдром на Даун и техните родители!   Ние сме от гр.Шумен и имаме щерка на 3г.и8месеца сьс С.Д.  Бяхме с пьлен атриовентрикуларен септален дефект на сьрцето.  На 9 м.успешно отсранен в Трета градска от Д-р Митев и екипа в Детска кардиохирургия за което сме им безкрайно благодарни.Сега сме си в къщи. Мислим май месец да тръгнем на градина .Ще ни бъде приятно да си си споделяме радости и тревоги.Предварително честитим Празника на всички със С.на Д. и техните семейства с пожелания за много здраве   и щастие.                                                                                                                                                                                      

# 755
  • Мнения: 33
Мария, пожелавам на Хриси бързо възстановяване , а на теб много кураж. Изпращаме Ви много целувки.
    На нас ни падна трето зъбче.  Тази седмица сме вкъщи , защото сме с кашлица. Дано всички дечица да оздравяват бързо и да няма повече вируси тази година.
  Поздрави на всички!

# 756
  • София
  • Мнения: 2 262
Мария, влизам непрестанно за да прочета за Хриси, радвам се, че няма усложнения, и стискам палци, по-бързо да гушкаш това нежно цветенце!  Hug

# 757
  • Мнения: 1 588
Привет пак от нас!

Обаждах се в реанимацията преди малко. Хриси продължава да поддържа високо налягане в белодробната артерия, лекарят звучеше притеснено, макар да каза, че това се очаквало, а и имало лека тенденция към намаляване на налягането, което все пак било добре като посока. Може би е имал предвид, че налягането не спада чак толкова бързо, колкото са очаквали?! Не знам какво да мисля... Засега ще я държат приспана и на командно дишане, докато налягането все още е високо. Чак след като то намалее, ще мислят за преминаване към самостоятелно дишане и събуждане.

Поздрави на всички и целувки за всички деца... и който е болен, дано по-бързо оздравее!  Hug
Благодаря на всички за съпричастието и молитвите!

П.С. Не е ли време за нова темичка?

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 12:46 от Мария

# 758
  • Мнения: 2 232
Мария , продължавам да се моля и стискам палци за Хриси. Praynig
Дано по-бързо и спадне налягането и пристъпят към събуждане и Хриси бързо се възстанови. Hug

sandria - И вие ли ще пропуснете празника?

Миленавита, много сладко зайче е  Лизката на тържеството.

# 759
  • Мнения: 555
Здравейте,
Стискам палци на Хриси, дано още днес спадне налягането и успешно премине на самостоятелно дишане! Силно вярвам, че скоро всичко ще е наред.
Мели05, добре дошла! Пиши повече за твоята принцеска.
Миленавита, браво на Лизка, чудесно се представя на празника в градината!
Грийн Дрийм, много се радвам за репортажа, не се съмнявам, че сте се справили с Маги блестящо, нямам търпение да ви видя.

Жалко, че много дечица няма да могат да дойдат на празника, ядосвам се, че времето тези дни беше толкова студено и вирусите изглежда пак са плъзнали, а за капак днес заваля и мокър сняг!
 
Преди малко се върнах от „Царско село”, казаха, че още отсега ще включат отопление в залата и фоайето и започнаха да подреждат столовете. Алекс и приятелките й отидоха да украсяват. Вероятно ще занесем и уредба, но се чудя каква музика ще е подходяща – детски песни, танцова, рап, рок, кажете?

Поздрави на всички родители и много целувки на децата, а за тези, с които утре ще се видим – до скоро!
   






# 760
  • Мнения: 2 242
Съвсем набързо от София (много сняг вали беееее, друго си е на морето).
Надяваме се на добри новини за Хриси. Чакаме утрешния ден.
Заповядайте в новата тема. Откривам я по молба на модераторите и съвсем навреме за празника. Дано хубавото настроение продължи до края и.

# 761
  • Мнения: 9
Скъпа Мария,това което си споделила с нас ме връща 3 г.назад във времето, когато ние също го изживяхме този ад.Съчувствам ти от сърце.Знам колко е тежко да си там, да виждаш всичко това и да си безучастна,да не можеш да помогнеш .Да вземеш болката на това крехко създание нея да не я боли и да се питаш защо ,защо,защо милото ми нежно създание ,какво е направило ...Но бъди сигурна че всичко това ще остане като лош спомен.Сега ви трябват много кураж и сили .Нека БОГ е с вас.

# 762
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Мария, моля се за вас
в този ден обявен за ден на вашите деца вярвам ще се пребори мъничката кукла и ще ни кажеш добри новини!
прегръдки на невероятната й майка - възхищавам ти се на духа и на теб като цяло, пращам ти цялата си положителна енергия днес....дано операцията е повече от успешна и дано се възстановите и до колкото можете въобще забравите за нея....
само ако межх да помогна с друго, а не само с думи!

# 763
  • Мнения: 4 585
Току що подскочих, като чух за Магичка по БТВ, даваха ги с Green dream.  Hug
Много приятно ми стана. Поздравления!

Общи условия

Активация на акаунт