Синдром на Даун /или за нашите Слънчеви Деца/ - 7

  • 57 523
  • 763
  •   1
Отговори
  • Мнения: 343
Здравейте, приятели!

В навечерието на Коледа и новогодишните празници, се появява и нашата седма по ред тема. Дано в нея всеки ден има записана по една приятна изненада, поднесена ни от нашите прекрасни дечица!

А ето и линкове към старите ни теми:
тема 1 - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31719
тема 2 - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=187851
тема 3 - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=225035.0
тема 4 - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=281617.0
тема 5 - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=308903.0
тема 6 - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=332950.0

А ето и клипчето, с нашите дечица: http://www.youtube.com/watch?v=XcC_ZMs64iA

Последна редакция: пн, 22 дек 2008, 11:04 от alexa-smile

# 1
  • Мнения: 2 242
Опаааа, да се запиша първи в новата тема  Laughing
Първо да поздравя VIVIA за хубавите снимки.
Днес е нашето коледно тържество в градината, но няма да има специален фотограф. Помолих една от госпожите да направят няколко снимки на Владко. Дано се справят. Все пак никак не е лесно - групата е от 33 деца... абе лудница голяма Simple Smile
По всяка вероятност днес ще е последното ми включване преди празниците. За това искам от сега да пожелая на всички ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ! Нека това е най-вълшебната Коледа и за вас и за дечицата. Нека новата година донесе на всички ви много радост от постигнатото, обич, разбирателство и по едно малко но за всеки от вас много желано ЧУДО. Нали стават чудеса...? Hug
Много прегръдки от нас и специални целувки от Владко!

Последна редакция: пн, 22 дек 2008, 15:08 от Friend

# 2
  • Мнения: 155
Хей Friend, страхотно пожелание!!!

Присъдинявам се и аз - желая ви сбъдване на най-съкровенните желания, нека дечицата ни растат здравички и ни изненадват непрекъснато с нови хубави неща, а в очите им да блестят зведички от щастие!

Весела, уютна и вълшебна Коледа!!!

Последна редакция: пн, 22 дек 2008, 14:20 от Will

# 3
  • Мнения: 604
Да ни е честита новата предколедна темичка  Hug
Нека слънчевите ни деца да ни зареждат със спокойствие, мъдрост, сияние, любов, вяра и смисъл  Heart Eyes
Вярно е, че понякога не е лесно, но пък хубавото е в пъти повече  Peace
Пожелавам ви здраве, любов, кураж, търпение, настроение и хармония. Посрещнете празниците усмихнати и честити, чудеса се случват всеки ден  bouquet
Нека се сбъднат мечтите ви, нека Бог ви закриля, нека всичко ви върви леко и споделено.
Безкрайно съм щастлива, че ви познавам  Hug
Сара,  Hug Много красиво име сте избали на малката чаровница - Адела Simple Smile Толкова поетично, да е жива и здрава и да надмине всичките ви очаквания  Heart Eyes
Уил, много целувки на Гого и топли прегръдки и много кураж на теб. Hug  bouquet Heart Eyes
Утре пак ще пиша, благодаря, че ви има-толкова истински и чудесни хора  Hug

# 4
  • Мнения: 384
Здравейте приятели!
Да се запиша и аз в новата предколедна тема!
Пожелавам тя да е изпълнена само с приятни и положителни емоции.
Желая на всичките ни прекрасни , слънчеви деца и техните невероятни родители много здраве ,щастие и много нови успехи с които да радват всички които ги обичат.

Днес Христослава отново беше на Коледно тържество.Този път то бе организирано от Сдружение Бъдеще за деца с увреждания град Казанлък, на който сме членове.Задачата  към всички деца бе да си намислят изненада и  поздрав с който да поздравят всички.Аз бях палячо ,а Хриси беше облечена в българска национална носия .Палячо забавляваше всички в залата .Когато дойде ред Хриси да поздрави гостите палячо тоест аз изпях песента Изгубила е Веселинка коланче....
Седнала е Веселинка да плаче.....и така нататък навярно я знаете.
Хриси играеше ръченица  ,опитваше се да пее  заедно с мен макар и не цялата песен а само мелодията и отделни думички  и правеше това което се пее в песента.Всички много я харесаха ,а аз бях много горда, че макар и да не може да говори много малкото ми момиченце и този път се представи чудесно.
Вярвам, че на Коледа стават чудеса и затова освен здраве за децата си  пожелавам догодина Хриси съвсем сама да изпее тази песен а и много други.
Желая на всички вас,приятели  Весела и щастлива Коледа и сбъдване на всичките ви мечти.
Целувки от мен и Христослава.
Това са снимки от Коледното тържество на Сдружение Бъдеще на деца с увреждане град Казанлък.
www.vivia.snimka.bg/album.php?album_id=321597

# 5
  • Мнения: 91
Ада е толкова малка, че ме е страх да я докосвам почти. Сменям и памперса само два пъти на ден, повече няма нужда, пишка малко. Тя яде през 4-5 часа през деня, а нощта отказва да яде по 10-12 часа. Вода почти не пие. Ако не е решила за нищо на света не мога да и дам кърма с биберона, веднъж, до три пъти на ден суче сама по 15-30 минути, но трябва да е много изгладняла, иначе посмъртно не мога да я събудя. Имам ли основания да се страхувам да не се обезводни?

И друго ме тревожи - държи си ръчичките до телцето плътно до лактите, а до дланите - щръкнали нагоре. Като една малка жабка. Успява да си ги измъкне от ръкавчетата и да си ги притисне до телцето на голичко. Дали защото е родена по рано и това и е някаква утробна поза? Това нормално ли е? Може ли някой да ми каже простичко какви са тея масажи, дали да и правя нещо, че по лекари ще тръгнеме чак след Нова година, има две седмици дотогава, а тя е толкова неподвижна...

# 6
  • Мнения: 343
Привет на всички!

xelaa, Гери е чудесна! Много се забавлявах, докато гледах клипчето с Дядо Коледа!

vivia, Хриси ми се видя много порастнала. А в тази народна носия е много красива - страшно й утива. Мислела ли си да я запишеш на народни танци? Тук е момента да споделя, че успях да чуя Хриси по скайп. Направи ми впечатление, че много ясно и отчетливо изговаря думичките. Simple Smile И съм сигурна, че за другата Коледа ще се превърне в една малка бърборанка, която ще се чудите как да накарате да млъкне;)

Сара, ако трябва да съм честна малко ме притеснява този ваш режим с храненето. Sad Знам, че е много мъничка, но няма от какво да се страхуваш - тя е бебче като всички останали! Хубаво е да си направиш консултация с лекар. Вие сте от София - ако трябва, отиди да поговориш само с д-р Тинчева, а след Нова година заведи детенцето. При някой от нашите дечица смукателния рефлекс е много слабо изразен. Бях говорила с една майка, която ми сподели, че в началото детето й дори е започнало да спада на килограми. Не допускай това да стане! Търси начини - вече ти споменх за съвета на Мария да я подсушаваш на 3часа и да й мие дупенцето само с водичка, за да я разбуждаш. Ако трябва започни да се цедиш и й давай млякото с биберон /каучуков/, за да я улесниш. Опитвай по-честичко да й даваш водичка /или глюкоза 5%/. Глюкоза и ние давахме по съвет на нашия педиатър, заради жълтеничката. Трудно е, но не спирай да настояваш и да търсиш начини!

РАД, скоро не си ни писал за Яна и Ванко. Какво става с вас?
Мария, последно беше споменала, че принцесите са болни и се изгуби..
Губят ми се още доста хора..

Ачето се събуди. По-късно пак ще пиша!

# 7
  • Мнения: 384
Сара ,Хриси също се роди много малка  . И мен ме беше страх да я пипам в началото но после се престраших и още  докато лежахме в дом майка и дете за да наддадеме на килограми аз се престраших и започнах сама да сие я къпя и повивам.Спомням си че когато се прибрахме в къщи аз бях свикнала да я къпя под чушмата и ми беше трудно да я изкъпя в коритото но с всичко се свиква.
Хриси се хранеше трудно и до сега си е злояда. Хранех я трудно  на 3-4 часа като нощното хранене беше спряно още в родилния дом.Кърмата ми почти беше спряла но се цедях и я хранех с биберон.Имаше моменти когато я хранех само докато спи .Само тогава си изяждаше шишето с млякото когато беше будна не искаше да го опита дори.Д-рВелковски от Трета градска ми се смееше когато му казвах как се храним но пък беше доволен че наддава добре.
За масажите -Хриси не е посещавала масажист.Масажите и ги правех аз.Масажирах цялото тяло  поотделно и я мажех с преварена свинска мас . Масажите ги гледах от учебника си по детски болести  и от една много стара книга  за отглеждане на дете ,още от мое време  .Но е хубаво да ви види специалист преди да започнете с каквито и да е масажи за да знаеш  всичко за здравословното и състояние  за да  се знае до каква степен натоварване да се прави.
За това ,че пиете малко вода мисля ,че не е нужно да се притесняваш .Нормално е да пиете малко вода ако сте само на кърма но трябва да следиш дали пишка редовно ако ти се струва малко обърни се към специалист.
За позата на ръчичките не мога да кажа нищо не си спомням Хриси да ги е държала така  но навярно другите мами ще се включат и те.
Не се страхувай от Ада че е мъничка .Гушкай я по често тя има нужда да те усеща и така самото дете се успокоява и се чувства закрилено и обичано.За всичко друго което те притеснява търси лекарско мнение .
Весели празници и целувки на всички от мен и Христослава.

# 8
  • Мнения: 343
Аз пак се включвам..

Преди малко ми се обадиха от НКБ. Приемат ни с детето на 08.01.2009г., като операцията са я насрочили за 10. Уж бях подготвена, знаех, че ще трябва да минем през това, но цялата треперя.. Моля майките, които са минали през това да ми кажат какво да подготвя и изобщо.. всичко, за което се сетят.

Вчера ходихме с Ачето на преглед. За близо 20дни е наддал само 200гр. Отказва да се храни. Забелязах, че не си иска млякото, докато кашите ги яде с голямо желание. Лекарката каза да го храня с каквото иска.
Като капак - получи дерматит от памперса и сега сме без памперс.

Приятен ден на всички!

# 9
  • Раднево
  • Мнения: 217
здравейте
радвам се че поне при Вас нещата са добре
Ванко щурее в къщи
а Яна .. от болница - в лаборатория , в къщи
показателите на кръвта не са добри
стоим "на тръни" и... чакаме чудото по коледа
Поздрави на всички !

# 10
  • Мнения: 2 232
alexa-smile -ние не сме минали през операция както знаеш и не мога да ти дам информация за самият престой там и какво е необходимо.Педполагам Хела и Вивия ще ти пишат подробности.На Коледа стават чудеса,  ще се молим за Ачето и вярвам всичко ще мине добре.Трудно е, но ако можеш се успокой,, дечицата макар и малки усещат вибрациите от околните.Много те  Hug и знай, че сме с теб и ще помагаме с каквото можем.

 Сара - за яденето и пиенето, е хубаво според мен и да се консултирапаш с Нина(логопед) от Пумпелина:
http://www.pumpelina.eu/

щом сте от София може да я посетите и тя ще ви даде ценни съвети как да улесните храненията. Звънни на телефоните от линка който ти дадох и се разберете.След празниците е добре да заведете Ада и на Невролог, заради пристискането  на ръчичките и изпъване на пръстите.Може да се наложи да правите по сециализирани масажи.И ние сме родени по-рано, (другите знаят нашата история , но ще се повторя заради вас), Ангел е роден в 8м., като беше 1 150гр., много, много малък , преседя два месеца в кувиоз и след още половин месец го изписаха,беше 2кг. 200гр..Много бавно наддаваше на кг. и дори сега на 3г и 4м. няма още 10кг......Поседяхме два месеца в къщи за да  свикнем един с друг и започнахме засилени рехабилитации.Ние тръгнахме в болницата за ДЦП(Детска Церебрална Парализа), да не те плаши името, там раздвижват деца не само с парализи, но и с различни други увреждания.Правиха масажи по метода на Войта и Бобат, а в останалото време от деня поне още два пъти ги правих аз.Сигурна съм , че тези масажи помогнаха при нас да проходи детенце, макар и малко по-късно, но пак  в нормални граници според състоянието му.Ти може да отидеш на преглед и в Педиатрията , там масажите до колкото знам са други, както изберете.

 РАД- продължаваме да се молим и за Яна, дано показателите се подобрят. Praynig
Нека наистина Коледата донесе много здраве на всички.

# 11
  • Мнения: 138
Честита нова тема Hug!Искам да ви пожелая весела КОЛЕДА и на всички желанията да се сбъднат!Да не забравяме ,че точно утре вечер стават чудеса  Ето и малко снимки на малкия принц Драгомир : Heart Eyes    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=321090

# 12
  • Мнения: 343
Здравейте и от мен!
Пожелавам весели празници на всички малки и големи тук! И освен здраве и минимум срещи с доктори разбира се много подаръци! А на РАД и Alexa-Smile пожелавам Коледа да донесе чудеса и да разсее тревогите им! Моля се за дечицата ви и за всеки случай стискам палци Praynig 
Много се забавлявах от клипчето с Гери и Дядо Коледа, както и от снимките на Христослава на VIVIA  и нейните светски изяви Laughing И малкия Добромир си го бива! Абе много са ни сладки гарджетата Embarassed.
Аз вече съм при Момчил, но още имам проблеми със синхронизиране на техниката и като ги реша ще кача нови снимки на Момо. Той не е пораснал през изминалите близо 2 месеца, няма и особени постижения освен, че вече реди пъзели с голям кеф и се справя добре. За сега с по-леки, но вече редим и пъзели без дръжки, още 3 по-трудни ще получи за Коледа, ще разкажа как се справя. Но най-важното е, че много ме обича и много, много му се живее. Песни, танци, свирене  - това му е силата  Laughing. Специални благодарности на Маги и мама Green Dream за подаръка цигулка, който му пратиха. Много усилено го експлоатираме Grinning
Е, още веднъж весели празници от мен и не прекалявайте с яденето!

# 13
  • Мнения: 313
Здравейте!!!

Ехеее, имаме си и нова темичка! Да ни е честита и само с велики постижения да я изпълваме.

Радвах се на всички снимки и клипчета с нашите прекрасни деца. Да са живи и здрави!!!

Пожелавам на всички деца и родители да са щастливи заедно, да се радват на много подаръци и сбъднати мечти! ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!!!

Алекса, Рад, кураж!!!

Джулид, Драгомир е голям бонбон... Йони е на неговите месеци и е същия бръмбар в проходилката.

Сара,  наистина е по-добре преди масажите да се консултирате със специалист и да направите необходимите изследвания. Това, което мога да ти препоръчам и съм го научила от нашата кинезитерапевтка е да раздвижваш малката докато я гушкаш под формата на игра, говорейки, пеейки.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 262
Весели празници мили хора, когато си пожелавате чудото да се сбъдне, моите устни ще се мърдат заедно с вашите. Целувам ви искрено и искам да вярвам в чудесата!

Общи условия

Активация на акаунт