моята колежка

  • 5 831
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Пловдив
  • Мнения: 195
Не съм сигурна дали темата ми е точно за тук и моля ако не е модераторът да я премести, където реши.
Та историята е следната. От 3 месеца имам неврологични проблеми, няма да ги описвам, защото съм пускала тема за тях в здравния.
Личната лекарка ме изпрати при невролог, за който казват, че е добър. Посетих и още един за собствено успокоение и мненията съвпаднаха. Успокоих се след прегледа, но като се върнах в офиса и колежката /ние сме в един офис 3 души и всеки знае всичко за всеки/ започва: ми дано да са прави, дано да са специалисти, дано си разбират от работата... защото еди кой си така го изтървали и умрял, другия не знам какво станало, те нашите лекари не ги бива. И мен това тотално ме съсипва, защото по принцип съм доста притеснителна. След това съм ходила на преглед при още трима невролози, правиха ми изследване и за една лоша болест и при нея резултатите са добри. Сега ходя при един професор в София и според него всичко е наред, всичко е или на психогенна основа или прекалено възбудена нервна система и оплакванията бавно, но постепенно щели да отшумят. И пак колежката: ми сега какви лекарства ще пиеш, ми дали ще ти мине от тях, ужас. По принцип тя не  е лош човек и не вярвам да ми мисли лошото, но нейното вечно черногледство и песимизъм, направо ме смазва. Нямам и капка спокойствие.

# 1
  • Мнения: 367
Никога не забравяй, че всичко е в Божиите ръце!!! Колкото и песимизъм да има около теб - не му се поддавай! Имаш чудесни деца, които се нуждаят от мама, която да им вдъхва кураж независимо от обстоятелствата в живота им. Опитвай да бъдеш за тях пример на сила и борбеност...Когато забременях, се сблъсках с много песимистични лекарски мнения: "сърцето ти е в опасност, ще получиш недостатъчност и разширяване, плацентата ще се отлепи с тези чести кризи, медикаментите се пият за цял живот и т.н. Но не спирах да вярвам, че всичко ще бъде наред, молех се това да бъдат само глупави прогнози- поредните негативни в моя живот/от малка имам здравословни проблеми - сърце, високо кръвно, поликистозни яйчници.../Сега се радвам на детенцето си и продължавам да вярвам в доброто бъдеще. Честно казано и аз имам своите моменти на безпокойство и песимизъм...
   Много усмивки, щастие и сбъднати мечти през Новата 2009 година!!!

# 2
  • Мнения: 5 790
Помоли я, ако обича, да не коментира проблемите ти. Обясни й, че не ти е приятно и толкоз. Не се връзвай на хорски приказки.  Peace Бързо оздравяване! Весела Коледа!  Hug

# 3
  • Мнения: 362
Имаш избор-или не и обръщай внимание,или кажи директно как се чувстваш и че никак не ти е приятно нейното негативно отношение.Според мен вторият вариант е по-добрия PeaceВ такива моменти човек трябва да е обграден от хора,които го подкрепят.Горе главата и не се предавай!

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не и се връзвай на приказките.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Най-учтиво я помоли да не коментирате вече темата .На теб ти желая спокойствие и бързо оздравяване.Весели празници   bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 23 036
Да не би да е моята бивша колежка  Grinning Същата история беше и при нас - по цял ден съвети и песимизъм, главата ми щеше да експлодира! Просто я отрязваш веднъж и точка. Иначе сама трудно ще се усети  Peace

# 7
  • Мнения: 9 394
Просто е скиптично настроена към всичко!Наистина я помоли да не говори повече на тази тема,кажи и че ти е неприятно да коментира.И според мен спри да и споделяш какво са ти казали лекарите.Пожелавам ти скорошно оздравяване и весело посрещане на празниците  bouquet

# 8
  • Мнения: 3 306
кажи и , че не ти е приятно да говорите по тази тема и толкоз  Peace

# 9
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Ами ако не искаш да си рязка или да звучиш грубо просто и каже, че всичко с теб вече е ок, без да  даваш допълнителни обяснения. А ти мисли позитивно, не се поддавай на черногледство.

# 10
  • Мнения: 242
Помоли я, ако обича, да не коментира проблемите ти. Обясни й, че не ти е приятно и толкоз. Не се връзвай на хорски приказки.  Peace Бързо оздравяване! Весела Коледа!  Hug
Peace Peace Peace

# 11
  • Мнения: 1 554
Колежката ти те товари излишно,кажи и ,че не ти е приятно да ти говори така Peace

# 12
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Помоли я да не обсъжда това повече или пък й кажи че вече си оздравяла.

Успех и весели празници!

# 13
  • Мнения: 4 753
И според мен спри да и споделяш какво са ти казали лекарите.

Това най вече....  Peace

# 14
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
На мъжа ми братовчеда е ужасно черноглед  Shocked! След среща с него ми иде да се хвърля под влака  #Cussing out! Избягвам да го виждам  Peace!
Е, ти нямаш възможност да не я виждаш, но просто или не и забелязвай или я помоли да спре! Кажи, че лекарите са те посъветвали да не говориш за състоянието си и лечението!

# 15
  • Мнения: 4 433
Ех как обичат така значи.....кажи и да спре да се занимава с теб.

# 16
  • Мнения: 544
Просто е скиптично настроена към всичко!Наистина я помоли да не говори повече на тази тема,кажи и че ти е неприятно да коментира.И според мен спри да и споделяш какво са ти казали лекарите.Пожелавам ти скорошно оздравяване и весело посрещане на празниците  bouquet

 Peace

# 17
  • Мнения: 21
Изобщо не й обръщай внимание и не се поддавай на такива психоатаки. При всички положения тя не е по-компетентна от един лекар. Бъди положително настроена и всяка сутрин, преди да влезеш в офиса си казвай ,че всичко ще бъде наред, пий една чаша "не ми пука" и гледай с насмешка на казаното от нея! Аз вярвам, че когато човек е оптимист нещата се развиват в правилната за него посока!Успех.

# 18
  • Мнения: 340
Ванина, прегледах профила ти и ми се струва, че колежката (която несъмнено е нетактична!) не ти е главния проблем.  Всички теми, които си пуснала са на здравна тематика и се въртят около твои притеснения, че си болна от нещо.  Струва ми се, че вместо да ходиш по невролози е хубаво да отидеш на психолог, защото може би имаш хипохондрия в някаква степен.  Казвам ти го не за да звуча и аз черногледо като колежката ти, а за да те посъветвам от личен опит.  Аз в един момент усетих, че прекалено много се притеснявам за здравето си.  Спрях да ходя по лекари, а насочих вниманието си към това да открия първопричината за хипохондричните настроения.  А за това е нужен психолог или психиатър.  Не невролог, приятелки или колежки.

# 19
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Vaninaa, избий си от главата тия глупости за МС. На мен ми поставиха тази диагноза след необходимите изследвания, но аз пак отказвам да я приема и не вярвам, че я имам. Спри да четеш, да коментираш, да ходиш по доктори. Колкото повече се навиваш, толкова повече симптоми ще имаш и по-често ще се проявяват. Човешката психика има огромни възможности относно физическото състояние (в положителен и отрицателен аспект).

# 20
  • Лондон
  • Мнения: 403
Замисляла ли си се ,дали ти не ги изнервяш с твоите съмнения за диагнози?Дали ти първа не трябва да спреш да говориш за здравословни проблеми?И дали ти не ги притесняваш с твоите  оплаквания?А как се чувства съпруга ти?След известно време да не пускаш теми от рода "какво да правя с неговата любовница"Иди на психиатър.Този съвет и друг път са ти го давали,но ти упорито си си харесала тази болест и се чудиш ,как да накараш другите да ти повярват.



п.с.Ще те следим дали пак ще пуснеш тема за твоята диагноза.И дали можеш да пишеш и в други теми.

Последна редакция: ср, 24 дек 2008, 13:47 от E206

# 21
  • Мнения: 2 448
Изобщо не виждам причина да обсъждам здравословни , а и друг вид проблеми с колеги. Единствено с много близки хора споделям такива лични неща.

# 22
  • Мнения: 2 477
Изобщо не виждам причина да обсъждам здравословни , а и друг вид проблеми с колеги.


И аз.Че какво ги интересува хората от какво съм болна или  какво душевно страдание имам?
Много ясно,че като не споделяш ,няма да те натоварват,опитвайки се да ти решат проблема или да ти го задълбочат.

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ама ти наистина прекалено се вторачваш и направо си създаваш допълнителни проблеми. Освен многото лекари, разкази пред колеги, явно държиш и цял форум да узнае за теб и какви "проблеми" имаш.
В здравната ти тема реших да те защитя срещу по-остър тон, но трябва да си сложиш граница.
Опитай да не се вторачваш през цялото време в това, опитай и да не занимаваш други хора със същото. Мисля, че по-лесно ще преодолееш и забравиш.

# 24
  • Мнения: 1 749
Аз като тийнейджър бях изпаднала в такова състояние(хипохондрия).И за това е виновна една книжка с разни ..диагнози.Не си спомням точно за какво проверявах,но според нея бях болна от..рак.Побърках се.След известно време разговарях с майка ми ,която прие с голямо чувство за хумор всичко.Т.е.посмя се Mr. Green .Оказа се,че и тя така си е поставял разни ужасни диагнози.
Грабнах маркера,нарисувах му на докторчето,автор на книжката едни мустаци hahaha и я хвърлих в коша.

Щом изследванията ти са добри,значи няма за какво да се притесняваш.Ходи си редовно на профилактичните прегледи,но не се ...задълбавай чак толкова много.

Предполагам,че причината,поради която е споделяла с колежката е,защото е търсила някакво успокоение и разбиране.Не за "болестта"ами изобщо за психическото си състояние.

# 25
  • Мнения: 184
Мисля, че по този начин колежката ти изказва притеснението си, състраданието си. Благодари и, че се тревожи за теб, но я увери, че нещата са под контрол.

# 26
  • Мнения: 1 761
Купи си тапи за уши.Тя си пее, ти си траеш и всички са доволни-няма болести,няма сърдити.
А ако те попита нещо по темата казваш не знам и готово.

# 27
И според мен спри да и споделяш какво са ти казали лекарите.

Това най вече....  Peace
И спри да й обръщаш внимание.И ние имаме такава на работа, ама вече никой не й се връзва Peace

# 28
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Май навсякъде има колежки, които лазят по нервите или влияят кофти. Игнор му е майката Peace

# 29
  • Мнения: 1 303
Я не се шашкай-прочетох и аз твои публикации за опасенията ти за страшната болест.Ходила си при сумати лекари и са я отхвърлили,но ти не се успокояваш,предполагам ще ходиш и на още и още лекари-типично при хипохондрия или както е по-модерно напоследък-киберхондрия.Как ще си поставяш диагноза по интернет с 1 единствен симптом?! А и колкото повече се вглеждаш-по-лошо става.Потърси психолог и ще се почувстваш по-добре Peace И мен ми трептеше окото половин лято-много досадно.И аз взех да си мисля к'во ли не,аз също смятам,че съм с хипохондрични наклонност и търся в нета информация за всякакви болести,но напоследък не толкова.. Thinking
А за колежката-тя е отражение на твоите вътрешни притеснения и съмнения,спри да се тормозиш с четене по интернет Peace

# 30
  • Мнения: 2 032
Как може хем да товариш хората с подробности за истински или въображаеми болести, хем после да пишеш из форума, че не ти се нрави как реагират?

Аз пък изтръпвам от хора, дето си развяват физиологичните и психични проблеми, дето не им е мястото.

Надявам се, че не си като моя (доскорошна) колежка, която до такава степен ни държеше в течение на всеки нюанс в здравното си състояние, че не се замисли да обясни на едни партньор как не можела веднага да стане и да тръгне на среща, защото току-що си била поставила песар (срещу бяло течение). Не си измислям, заклевам се.

# 31
  • Мнения: 473
Наистина според мен грешиш като споделяш проблемите си с колеги. Принципно е права, моите наблюдения от лекари са, че здравите ги изкарват много болни, а истински болните ги изкарват че нищо им няма. Което в никакъв случай не се отнася за теб. Намери причината за твоите нервни разстройства, кажи със спокоен тон на колежката че не се чувстваш добре като коментира здравословното ти състояние и имаш нужда от разбиране и подкрепа, а не от песимистични мнения и оценки. Бъди по-силна и не допускай много хора да ти се бъркат в личното пространство. Хората, които по един или друг начин ни карат да се чувстваме зле всъщност ни черпят от енергията. А това изчерпване води до нервни сривове.

# 32
  • Мнения: 1 849
Каквото си си посяла това си жънеш.
Смятам, че на работа се ходи да се работи, не да осведомяваме хората за личния си живот и други подробности. Вложи силите си в по-положителни неща. Да се грижиш за някого например, да се включиш в благотворителна организация или просто винаги има на кого да се помогне... Като смениш фокуса от собствените си проблеми ще видиш колко по-лесно ще се справиш със своите.

# 33
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Мисля, че по този начин колежката ти изказва притеснението си, състраданието си. Благодари и, че се тревожи за теб, но я увери, че нещата са под контрол.

 Peace

# 34
  • Мнения: 2 821
Аз пък не споделям такива лични неща с колеги  Crossing Arms

# 35
  • Мнения: 9 052
кажи и , чЕ както я слушаш май има нужда от малко хапчета и тя и ако иска да и препоръчаш някой по zагрижен лекар???
И аz поzнавам таквиа отвратителни са.

# 36
  • Мнения: 411
Не бих споделила подобно нещо с колеги!
Най-много постоянно да ти напомнят за проблема ти
и да са ти в тежест.
А какво пречи нарочно да ти говори така,особено като знае колко си податлива.
Кажи и да престане да говори за твоите неща и да си гледа работата.
Не разбирам пък какво толкова търпиш!?
Колеги,добре,ама някои неща си имат граници.Покажи й тези граници да си
знае мястото!

# 37
  • Мнения: 41
От личен опит знам, че с колеги не се споделят лични неща. На тях не им трябва да знаят твоите проблеми. Споделяй дотолкова доколкото те касае в работата а другото си го запази за себе си. Какво очакваш да получиш- съчувствие и подкрепа ли. Ти нямаш нужда то това.

# 38
  • Мнения: 4 491
Нетактични хора под път и над път. Възможно е просто да не се усещат, затова аз по принцип нямам свян да ги коригирам. За съжаление, и на мен ми се е случвало да бъда нетактична, абсолютно без да го искам. Казваш, че ти е неприятно и толкоз.
Колкото до споделянето с колеги, момичета - понякога е просто неизбежно.  Peace

# 39
  • Мнения: 2 759
                        Аз бих реагирала като нея: като попита дали ще ми помогнат лекарствата, бих се затъжила дали сега ще умра и какво ще стане с мен и децата. Ще започна да се вайкам: ох, ах. До 5 минути мисля най-много ще спре и няма да започне пак. Напротив, мисля че ще започне да те окуражава. Понякога много помага да покажеш на хората как изглеждат отстрани.

# 40
  • Мнения: 1 174
Изобщо не виждам причина да обсъждам здравословни , а и друг вид проблеми с колеги. Единствено с много близки хора споделям такива лични неща.


И аз така. Единствено докато бях бременна, понеже ми личеше и не можах да се отърва. Това хората са .... Винаги се намираше някой да ме осведоми как в еди коя си болница починала родилка или пък бебето се родило с незнам какво си усложнение, а върха на сладоледа е ако някоя вече родила жена ми разкаже с подробности тежкото си 48 - часово раждане  #Cussing out Ама всеки път историята започваше с: "Аз не че искам да те плаша ама......". Ами какво тогава искаш бе ? #Cussing out Кажи й на тази жена, че хич не ти помага, ама хич, напротив даже и спри да споделяш с нея, споделя се с човек, който ще те подкрепи, ще ти даде кураж, няма да те вкарва във филми на ужасите. Айде и горе главата  Wink

Общи условия

Активация на акаунт