болки в таза

  • 27 021
  • 53
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 149
бременна съм в 35 с.от известно време имам болки в таза като легна,а от 2 дни ме болят и краката като ходя.случвало ли се е и при вас?това ми е втора бременност и не помня дали и преди съм имала такива болки-минаха 10 год.

# 1
  • Мнения: 9 814
Разтягат се тазовите кости.
Леко раждане!  bouquet

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Понякога краката ме болят , но таза не ме е болял по-скоро ниско долу кръста  Peace

# 3
  • Мнения: 367
Често имах болки, неведнъж си мислех, че е възможно да са родилни. Болеше ме кръста, тазовата област, схващах се жестоко...Но съм благодарна, че сега гушкам малкото си бебе и всичко мина добре. Много усмивки и щастие през Новата 2009 година!!! Леко раждане!!!

# 4
  • Мнения: 566
и аз съм със същите симптоми ,но доки ми каза че е нормално (а пък и съм си тежичка Embarassed 90 кг.) и това имало значение ,защото краката неможели да свикнат с тежестта.Дано живот и здраве като родя бързо да вляза във форма (ако е с темпото което имах от първата си бременност ,горко ми бая време ще мине Mr. Green)

# 5
  • Мнения: 822
Не се притеснявай,от бременността е.Леко раждане! Peace

# 6
  • Мнения: 2 374
Напълно нормално е не се притеснявай,просто ти се разтягат костите на таза,а за краката е повече от нормално да ти се подуват,аз последния месец бях като плондир,обувки не ми ставаха.

# 7
  • Мнения: 5 592
И аз съм като теб,особено вечер се засилват болките ( в таза) от цял ден тичане насам-натам. Като легна по гръб и едва се обръщам после.Малко остава,ще издържим  Wink
След първото раждане много ме боляха колената,но се налагаше да качвам 2 етажа и от движението ми минаха Simple Smile
Леко раждане  Hug

# 8
  • Мнения: 165
Таза много ме боля в началото още.Питах доктора-каза че е нормално.Сега и като ходя ме наболява и това било нормално.Еми ще си траем и това е-заслужава си нали?

# 9
  • Мнения: 1 554
ще спре да те боли като родиш Peace

# 10
  • Мнения: 6 274
И аз не съм имала болки при първата и втората бременност, но ела да видиш при третата.....  ooooh!
Ходих на лекар, прегледаха ме и казаха, че всичко е наред...
Болките са от подготвянето на тазовите кости да пропуснат бебето...
Много странно, обаче защо първият път не ме болеше, а хем ми беше първа бременност, хем бебето беше почти 4.000кг....
 Thinking

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Съвсем нормално положение при бременност.При мен болката беше 1-вия път,и  3 месеца след  раждането премина.Успех!!

# 12
  • Мнения: 4 433
Нормално е,не се притеснявай.

# 13
  • Мнения: 544
И аз имах същите симптоми, нормално е. Като родих спря да ме боли.
Леко раждане!

# 14
  • София
  • Мнения: 39 746
Аз последният месец почти не можех да ходя. Бях по-бавна и от охлюв.
И мен ме успокояваха, че ще ми мине след като родя. Да, болката ми мина, но доста след раждането.

# 15
Zdravei i ot men Hug. Sushto kato teb, imam silni bolki v tazovata oblast. Vuobshte ne moga da legna po grub. Tova mi e treta bremennost. S purvata niamah nikakvi bolki, spomniam si ia, vse edno beshe vchera (a minaha trinadeset godini Grinning). Bolki imah i s vtorata, sega sme veche na 11 meseca.  Iavno e normalno po dumite na lekarite, no razbirash li, ako se zadurja legnala  po grub, niama stavane. Dva puti mi se sluchi i edvam stanah s rev. Ne se pritesniavai, ti si veche gotova. S vtorata bremennost, rodih sina si v 35 sedmica -3,000kg- 50sm. Sega, v 35 sedmica (vlizam na 02.01.- shte mi mahat cerclage i ochakvam da rodia ne po-kusno ot den dva.) Ne se trevoji, skoro shte se radvash na prekrasno bebche i shte zabravish za bolkite  bouquet Veseli praznici Hug

# 16
  • Мнения: 95
Болки имам и аз,но и моят доктор каза че е нормално Laughing
Леко раждане Hug

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не съм имала такива болки

# 18
  • Мнения: 1 546
Абсолютно по същия начин ме болеше, на всяка консултация мрънках на док, а тя все ми казваше - като родиш всичко ще се оправи. Wink Така и стана - ден след появата на дъщеря ми нямаше и помен от тези болки. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 629
Всичко може да те боли, това е от притискането на нервите от бебето. И от разтягането на тазовите кости както пише в първият пост след твоя. Мен много ме болеше  8-9- я месец Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 1 817
Аз имах болки почти от 5-ти месец до края. Куцах като ходех. Много ме боляха ставите и костите м/у краката. Добре , че после всичко се оправи. Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 594
Разтягат се тазовите кости.
Леко раждане!  bouquet

 newsm10  И мен много ме болеше таза и при двете бременности. Но всичко се изтърпява в името на сладкото същесво, което скоро ще гушкаш в обятията си... Късмет!

# 22
  • Мнения: 641
И мен много ме боли.
Сега съм в 29гс и имам усещането,че ще ми се спука таза от болка.

# 23
  • Мнения: 104
И мен ме боли таза, споко. Това си е нормално за напредването на бременността. Ако знаеш аз как едва ходя. Като легна и не мога да стана. Но... се успокоявам че е за добро и че след като родя ще ми нине. Peace

# 24
  • Мнения: 2 910
И таза и краката ме боляха, особено в края на бременността.

# 25
  • Мнения: 468
И мен ме боли таза.Болките започнаха от 6 месец,но не бяха толкова силни както сега.Вечер като си легна и слагам възглавница между краката си.Облекчава ме

# 26
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
И аз имах ужасни болки в таза,минаха ми чак като родих Rolling EyesСлагах си възглавница ,облекчаваше ме Peace
Лека бременност  bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 17 591
Уви, нормално е - макар и твърде неприятно.

# 28
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
И мен ме болеше и то още от началото на пети месец, ама много ме болеше таза. Краката по-малко. Лекаря ми каза, че това е защото ми е първа бременност и съм много слаба и с тесен ханш. Така ме болеше, че направо вечер сълзи ми течаха от очите, но ме беше страх да пия обезболяващи заради бебето. Като родих всички болки преминаха изведнъж.
Лека бременност, не ти остава много до края, стискай зъби и мисли са положителните емоции после.

# 29
  • Мнения: 188
Напълно нормално е. При мене тези болки започнаха още в началото на 8 месец, а към края направо се молех да ми дойде терминът - изобщо не можех да спя.

# 30
  • Мнения: 488
Разтягат се костите н атаза и организмът се подготвя за раждането!
Успех и леко раждане!

# 31
  • Мнения: 2 013
Имах такива болки още в началото на 6ти месец,които бяха слабички,но ги имаше.Към началото на 8я се засилиха,но в девети месец бяха ве4е доста неприятни и нетърпими.Ходех като бабичка,а как ставах само от леглотоо  ooooh!
Мен лично ме болеше срамната кост МНОГО,сякаш ми е счупена?! newsm78
На мен също ми казваха,че е от разтягането на костите.
Много ми беше странно,защото часове след като бях родила и станах,ужасната болка беше изчезнала.Явно бебка е "натискала" там  и затова  Laughing
Сега болките при мен са от наместването на костите  Laughing

# 32
  • Мнения: 3 010
Открих случайно темичката, както виждате от ленти4ката ми съм в началото на бреемнността и се оплаквам от такива болки преди седмици бяха леки като мускулна треска но днес след една по дълга разходка станаха бая зверски. Не ми ли е рано за такива оплаквания, по принцип съм слаба и дребна, сигурно се разширявам?!

# 33
  • Мнения: 641
Открих случайно темичката, както виждате от ленти4ката ми съм в началото на бреемнността и се оплаквам от такива болки преди седмици бяха леки като мускулна треска но днес след една по дълга разходка станаха бая зверски. Не ми ли е рано за такива оплаквания, по принцип съм слаба и дребна, сигурно се разширявам?!
Мен ме боли още от началото на 3тия месец.
Сега вече отивам към края на 8мия и болката е направо непоносима.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 541
не съм прочела цялата тема , но от опит да споделя - бях много слаба и през бременността ме болеше не само таза  а имах чувство ,че всички кокали - бебето се роди - всичко е наред , но разширение таз ми отне тънката талия , но си п'а заслужава - леко бременеене  Peace

# 35
  • Мнения: 79
Аз имам същите болки в таза почти от 2-рия месец
питах лекаря,той каза че е нормално
особено се засилват когато лежа особено когато спя нощем
доста ми е трудно обръщането,добре че пристата има дъска до стената иначе няма обръщане Laughing

# 36
  • Мнения: 1 512
Болките в таза са провокирани от разширяването на тазовите кости,а болките в краката от понатрупаните килца.Не се притеснявай,едва ли има мама която не е имала същите оплаквания.Търпение - заслужава си.

# 37
  • Мнения: 4 070
Аз имам болки в таза от края на 6 месец и то понякога много силни. Доки ми каза ,че е нормално....обаче от 2 дни много ме заболяват краката нощем, явно и това е от ставите.

# 38
  • Мнения: 494
И мен ме болеше таза, и краката, едвам ходех, нормално е, не се притеснявай

# 39
  • Мнения: 5 026
Имах и аз в края на 1 бременност.

# 40
  • Мнения: 6 365
Ако ходя цял ден, почва да ме наболява и да щрака връзката между сакралната кост и големите тазови кости. С други думи, наболява ме около опашката.

Преминава след спане на една страна, влошава се от спане на гръб.

При мен помага друсане на гимнастическа топка и ориенталски танци:)

# 41
  • Мнения: 1 354
Не се притеснявай,от бременността е.Леко раждане! Peace
Peace

# 42
  • Варна
  • Мнения: 1 817
И мен ме болеше таза. Особено  като ходех повечко и после като седнех не можех да стана. Бях станала като баба  Embarassed . И краката в глезените много ми се изморяваха - от килограмите

# 43
  • Мнения: 5 592
...Преминава след спане на една страна, влошава се от спане на гръб.

При мен помага друсане на гимнастическа топка и ориенталски танци:)

Мдааа,особено след лежане по гръб ,кран да ме вдига  Mr. Green

Това с ориенталските танци ми харесва,представям си аз как бих изглеждала отстрани в тоя момент ( с 30-тина килца отгоре ,предимно на гъзец и корем)  Laughing  То ще са едни траектории,едно въртене.... Laughing Ще спретна една програма,да позабавлявам домочадието довечера  Grinning

# 44
  • Мнения: 2 960
Болеше ме от 8-мия месец. И не толкова таза ,а тазобедрената става и то на левия крак.Бях леко като разглобена.А бях качила 7-8 кг. В момента ,в който родих -тази болка изчезна ,като на магия.
И при теб ще изчезнат неразположенията -като родиш. Hug

# 45
  • Мнения: 249
Ох и аз съм така Боли ме от дясната страна, под кръста, като прехвърля тежеста на десния крак и става страшно. Едвам вървя. Но това са си екстри на бременността Wink Ще си ги изтърпим  Peace Пожелавам ти да си родиш хубаво и здраво бебче   bouquet

# 46
  • Мнения: 6 713
При мен имаше такива болки от 7-ия месец, към края едвам ставах от леглото. Винаги спях с възглавница между краката, иначе имах чувството, че ще се счупя! Crazy

# 47
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
При мен болките в таза започнаха още от четвъртия месец. Даже едната докторка при която ходих не ми вярваше, че ме боли таза на толкова ранен етап от бременността!  Grinning

# 48
  • Мнения: 645
мен почна да ме боли към 7месец и болката слизаше  и надолу към крака,доста неприятно беше,но всичко в името на бебо  Peaceсе търпи

# 49
  • Мнения: 66
Lady Frost -  И мен от скоро ме наболява таза, особено сутрин, когато съм лежала цяла нощ. Мисля, че започна около 4-тия месец. Дали има някакво средство за облекчаване на болките? Гимнастика, масаж, физиотерапия?

# 50
  • Мнения: 3 453
  Много ме боля таза и краката на края.Иначе болката в таза започна още в 5ти месец ooooh!

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 723
При мен много късно започнаха болките в таза към 37г.с. и за радост след седмица родих Peace

# 52
  • Мнения: 2 013
И мен много ме болеше както таза,така и срамната кост,особено към края на бременноста.Усещането беше сякаш ще се разцепи.Като си легнех да спя не можех да се обърна чак  ooooh!
Но веднага след раждането болката се изпари Peace

# 53
  • Мнения: 267
и аз тъкмо днес това се чудех,зящо ме боли кръста долу и таза  newsm78,краката също много ме болят,а не са подути,нито отекли,още не съм влезнала в деветия

Общи условия

Активация на акаунт