Всички ме предадоха, ужасно сама съм

  • 5 467
  • 29
  •   1
Отговори
Всички ме предадоха, това е истината и повредата е в моя телевизор.
Мъжът ми има добре платена работа освен това и социално издигната, даваща му възможност за много контакти. Моята е пълна скръб, но няма къде другаде да отида. Няколко пъти го помолих като приятел да ми помогне да си намеря нещо по-добро. Резултатът е че съм била проста и не можел да ми помогне, а и съм имала много претенции. Междувременно почти всеки месец помага на някого да започне работа. Днес например е помогнал на гаджето на някакъв далечен приятел. На въпроса ми защо не ми помогнеш и на мен отговорът е ми не мога, не си ми на нивото. Не знам за какво ниво става въпрос, тъй като имам висше образование и говоря 3 чужди езика. Сега ще попитате защо сама не си помогна. Ми работя каквото мога и печеля сравнително добре, но понякога има нужда и от малко помощ.
Майка ми пък днес ми заяви, че добре че имала сестра и щяла да кара с нея Коледа. На въпроса ми не сме ли ние все пак нейното семейство ми каза ми не ти си имаш мъж.
На приятелката ми й се оплаках, че ми е тежко в работата пък тя ми каза "ми що не напуснеш и ще гледаш къщата, ще переш чистиш, готвиш и т.н а мъжът ти ще те гледа". А можело и още едно дете да си родя, но не знае, че от 2 години опитваме и не става.
Та така, чакам да ме оплюете колко съм проста и зле.
Весели празници!

# 1
  • Мнения: 22 407
Уммм да, проста си, че оставяш мъжът ти да се държи по този начин с теб.
Може да помага на сульо и пульо, но не и на собствената си жена? И защо, защото била просто и не му била на нивото?
Че като не си му на нивото какво търси с теб? Безплатно чукане?

# 2
  • Мнения: 589
 Искам да ти кажа,че повредата верно е в твоя телевизор,защото позволяваш на мъжа си да се държи така с теб.До болка ми е познато подобно отношение,яд ме е,че по-рано не "цъкнах копчето"!
 Майка ти е права,че ти си отделно семейство, но дали е наясно как се чувстваш?Може би ако споделиш с нея колко си огорчена всъщност, ще ти даде подкрепата си?
 Аз ако имах твоят ценз,няма да чакам и минута-захващам се,намирам си САМА работа,каквато ме устройва(не е невъзможно,повярвай ми) и на мъжа му поставям ултиматум-или се държи човешки,или ...
 

# 3
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 147
Няма да те оплюя!
Предполагам, че сега ти е труден и самотен период и по-тежко изживяваш неща, на които в други дни не обръщаш внимание!
Опитай се да убедиш съпруга си!

(като успееш пиши как и аз обработвам моя за същото!)
Успех!

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Аз пък на твое място, въобще не бих го и молила . Взимам се в ръце и действам ! Но то си е до човек и характер. Така, че що да не можеш и ти???
За майка ти: Може би и е докривяло на жената, че не сте се сетили да я поканите, но ти го е казала по обиколен начин...Права ли съм?
А за приятелката ти: Ами тя се е опитала там да ти даде някакъв съвет, но като не е наясно напълно с нещата...се е получило това!
Изобщо не изпадай в депресия, всеки има своите `кофти` моменти...всичко ще премине и ще `изгрее слъне и на твоята улица`!

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
На въпроса ми защо не ми помогнеш и на мен отговорът е ми не мога, не си ми на нивото.

Най-вероятно не иска да си му на нивото. Има мъже, които не могат да понесат съпругата им да има по-добро или равностойно социално и обществено положение и се страхуват да не преуспее повече от тях - ниско самочувствие и комплекси стоят в основата на всичко това.

Иначе майка ти е права - имаш си съпруг и семейство - предполагам, че жената не знае, че имате проблеми и имаш нужда от подкрепата й.

# 6
Всеки изпада в кризи и дупки. Изкарай светлите Коледни празници и след това потърси нова работа, в която ще се реализираш по-добре. Така ще докажеш на мъжа си за нивото ти, което той явно подценява.
По отношение на майката ти - и така и така. ДА имаш семейство и мъж, но все пак моето лично мнение е, че и родителите са семейство също. Може би липсва диалога или сте прекъснали връзката някъде.
От опит ти казавм, защото ние опитваме за дете от 4 години, на никой не сме казвали за проблема, но усещаме подкрепа от всички около нас.
Успех

# 7
  • Мнения: 7 186
А мъжа ти какво работи, ако не е тайна? Винаги ли се е държал така с теб или това е от скоро?
Ами като си проста и не си му на нивото, защо не си е хванал някоя по- умна досега Simple Smile
На мен на комплекси ми намирисва, и на психически тормоз.
Абе я се стегни малко, докато стоиш и се самосъжаляваш, той вероятно триумфира. Амбицирай се малко и го сложи на мястото му. Начини има много.
И не си развалай празниците, не са всички срещу теб, просто човек като е в депресия или гаден период, понякога има чувството, че целия свят е настроен срещу него.

Последна редакция: вт, 23 дек 2008, 22:38 от Lady Marmalade

# 8
  • Мнения: 2 401
На въпроса ми защо не ми помогнеш и на мен отговорът е ми не мога, не си ми на нивото.

Най-вероятно не иска да си му на нивото. Има мъже, които не могат да понесат съпругата им да има по-добро или равностойно социално и обществено положение и се страхуват да не преуспее повече от тях - ниско самочувствие и комплекси стоят в основата на всичко това.

Иначе майка ти е права - имаш си съпруг и семейство - предполагам, че жената не знае, че имате проблеми и имаш нужда от подкрепата й.

Това щях да напиша и аз.  Не трябва да те сговнясват тия неща (с мъжа), а да те  мобилизират. Горе носа!

Последна редакция: вт, 23 дек 2008, 22:30 от минзухар

# 9
  • Мнения: 63
На въпроса ми защо не ми помогнеш и на мен отговорът е ми не мога, не си ми на нивото.

Най-вероятно не иска да си му на нивото. Има мъже, които не могат да понесат съпругата им да има по-добро или равностойно социално и обществено положение и се страхуват да не преуспее повече от тях - ниско самочувствие и комплекси стоят в основата на всичко това.

Иначе майка ти е права - имаш си съпруг и семейство - предполагам, че жената не знае, че имате проблеми и имаш нужда от подкрепата й.

Това щях да напиша и аз.  Не трябва да се сговнясват тия неща (с мъжа), а да те  мобилизират. Горе носа!


Абсолютно поддържам това мнение.Много по-добре е ти да си на по-ниско ниво.Така той има самочувствие,че е нещо повече от теб.Това е избиване на комплекси.

# 10
  • Мнения: 2 388
Първо - стегни си, явно ти е тежък периода.
Второ - постави мъжа си на мястото му.

# 11
Заместник изпълнителен директор е на голяма и известна компания. Няма да пиша коя, но е известна и голяма.
Не се е държал винаги така, стана постепенно след като той почна да се издига, а аз не толкова.
Не че аз съм някаква изпаднала, но съм просто добър специалист в малка фирма без перспективи.
Благодаря на всички, предполагам че е гаден период, който скоро ще отмине.

# 12
  • Мнения: 589
Заместник изпълнителен директор е на голяма и известна компания.
Не се е държал винаги така, стана постепенно след като той почна да се издига
Е,моят бивш беше изпълнителен директор на нетолкова голяма и известна компания...Същите индикации за изглупяване...Дай на простака малко власт и го виж колко струва...На моят бивш цял град му се чудеше на акъла-назначава сульо и пульо,а с мен се държеше от грозно по-грозно...Ама на простия мъж , като понаправи положение, жената му погрознява,за разлика от умния,на когото къщата му отеснява...
  Стегни се,вземи се в ръце и не се дръж сякаш наистина си незначителна!

# 13
  • На ръба..
  • Мнения: 2 112
Имаш си образованието, имаш си амбицията - стегни се, издокарай се, възроди си самочувствието и без намесата му си намери някоя добре платена и приятна за теб работа, не зависимо от поста. Това ще те разсее и ще ти подейства добре. Все от някъде трябва да започнеш - мисля, периода след Нова година е съвсем подходящ.

# 14
Зад всеки успял мъж стои една умна жена - ха сега покажи му колко те бива и му.......  #2gunfire Бе колко нива има тоя човек та не можеш го стигна - ми поне го бутни де, да падне на твоето ниво и готово- равенство в отбора!

Общи условия

Активация на акаунт