дали са зъби или има нещо друго..

  • 1 621
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 86
бебчо е на 4 месеца,от 2 дни пла4е по положин -един час,а не е от ревливите бебета.Първо мислех че е от коремчето ,защото не беше акала един ден.Но не е било това,продължава да плаче,направо пищи...лигави се,лапа ръцете, но не знам ,дали са зъби и какво мога да направя за да в облекча поне малко...

# 1
  • Мнения: 284
Лошото е,че са почивни дни,но обади се на педиатъра или на познат лекар.Има причина за да е неспокойно детето,пък и за твое успокоение Hug

# 2
  • Мнения: 9 973
има гелчета за венци-калгел,дентинокс,дентокинд

# 3
  • Мнения: 2 374
Никой не  може да ти каже дали е от зъби,но можеш да мажеш бебето с гелчета.Аз използвах Дентинокс и Калгел.

# 4
  • Мнения: 349
ако са зъбки, можеш да го намажеш с гелче, няма да му навреди  Peace

# 5
  • Мнения: 822
Ако можеш се свържи с педито ви.Дано всичко е наред и са зъбки. Peace

# 6
  • Мнения: 3 034
според мен са зъби - лигавенето и лапането на ръцете са признаци. може да се пипа също и по ушите и да ги търка. синът ми на същата възраст започна. аз не съм мазала с гел, освен в много тежки ситуации, защото към него се привиква (поне към тукашния) и има една съставка, която не е добре да се натрупва в организма. давах вечер Тайленол (Панадол за бебета), правех вечерната баня по-топла, за да го отпусне. дълъг масаж на топличко. през деня - чесалки за зъби, които изстудявах леко в хладилника. успех  Peace

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Най-добре се консултирай с лекар

# 8
  • Мнения: 4 433
Гел Дентинокс.

# 9
  • Мнения: 264
Моят син прави абсолютно същото. Най-вероятно са зъби.

# 10
  • Мнения: 860
И според мен това са зъбки - гелчетата незнам дали ще ти помогнат при силна болка и рев, но ако така ти плаче значи го боли нещо и то боли много- можеш да му дадеш Панадол да се успокои и да потърсиш лекар да го прегледа и да ти каже какво става, а и ти сама може да опиташ да погледнеш устата му и ще забележеш при бебетата нещата са видими.Зачервяване силно или беличко вече да има...погледни когато не плаче и ти даде.
Аз не съм превърженичка на лекарствата и се опитвам да ги избегна, но лекарката ми казва така- Теб като те боли нещо какво парвиш вземаш болко успокояващо - Е него защо да го боли и нищо да не даваш.С това ме затапи един път и аз вече промених нещата.

Започнах и да му давам Дентокид мисля че има ефект, и сега търся едно гелче Пансорал и двете са хомоепатични и са по добре от Панадола но когато много започне да плаче давам. Също мажа венците с витамин Ъ от ампула също го успокояваи пак е по безвредно от Панадола.

Измери му Т за да видиш дали не дига, защото и това е кофти ако дига Т, и тогава вече ти трябва Панадол.

Успех ти желая и намери лекар и да не е твоя в спешен център за деца пак ще ти помогнат.

# 11
  • Мнения: 9 776
според мен са зъби - лигавенето и лапането на ръцете са признаци. може да се пипа също и по ушите и да ги търка. синът ми на същата възраст започна. аз не съм мазала с гел, освен в много тежки ситуации, защото към него се привиква (поне към тукашния) и има една съставка, която не е добре да се натрупва в организма. давах вечер Тайленол (Панадол за бебета), правех вечерната баня по-топла, за да го отпусне. дълъг масаж на топличко. през деня - чесалки за зъби, които изстудявах леко в хладилника. успех  Peace

Привет и тук! Кажи, моля те каква е връзката с ушите. Моето бебе още от втория месец непрекъснато си лапа ръцете, лигави се постоянно, а когато го кърмя често си дърпа ушите и сякаш става нервен. Даже съм си мислила да не би да има някакъв проблем, но не че не чува, а да не би да го боли или сърби нещо. Чудя се възможно ли е да е зъби толкова отрано? Знам, че на някои наистина им избиват в 3-4 месец, но все пак това се случва рядко. Та каква е връзката с ушите, че го спомена?

# 12
  • Мнения: 3 034
здравей polin_a , моят син започна да търка и дърпа ушите още към средата на третия месец. в четвъртия вече бяха добавени и лигавенето, и рев, и раздразнителност, и лека температура вечер, и всичко пъхаше в устата да дъвче - зъби са. връзката между ушите и зъбите е, че са близо и челюстта при движение влияе на налягането в зъбите - това е като в самолет, когато ти заглъхнат ушите и преглъщаш или пък "щракаш" с челюстта.
съчувствам ти. симптомите може и с месеци да предхождат появата на зъбче. при нас два-три месеца минаха, докато излязат първите два. а оттам нататък още по-зле стана  Crazy за твое успокоение, можеш да го заведеш да му погледнат ушите. тук ги гледат всеки месец на редовния преглед. не е изключение зъбите да го ударят в ушите, затова е хубаво да са покрити навън ушите - аз купих шапка тип ушанка още, когато беше на три месеца. но аз залагам на зъби. знаеш колко е индивидуално и нищо чудно да го започват  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 9 776
Засега още не сме за съчувствие, защото като цяло е много спокойно бебе, но нищо чудно да ни сполети всичко, което описваш. Ами божа работа, каквото стане, ще се оправяме някак. Бебешки работи - без тях не може, така растат. Благодаря за обясненията Hug!

# 14
  • Мнения: 3 034
за нищо  Hug разбира се, че минават и заминават. но е притеснително за майката. затова съчувствам, защото и аз като го гледах как се мъчи и много мъчно ми беше  Rolling Eyes но ти вече си отгледала едно, сигурно си по-подготвена за такива моменти! Весели Празници!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт