Пак мелодрама

  • 4 625
  • 51
  •   1
Отговори
Здравейте, за пръв път пускам тема анонимно, но не искам хората, които ме познават във форума да знаят за това. За пред тях аз съм винаги един лъчезарен, сипещ бисери потребител. Това беше самоиронично. Но имам нужда да го напиша, и да чуя странични мнения. Просто за да ми олекне може би. Напоследък имаше доста теми тук по темата родители-деца. И аз ще ви разкажа още една. Туко-що се върнахме от Бъдни вечер при родителите ми и ми е толкова криво, че ми идва да ревна с глас.
Бяхме нашите, сестра ми, аз и дъщеря ми. Решихме, че ще си разменяме подаръците днес, защото после всеки заминава нанякъде.
Аз съм разведена, живея с дъщеря си, на 16. Взимам добър доход, но след като платя ипотеката, вноската за колата, сметките и месечните разходи по един тийн, не остават много пари. И все пак се постарах на всеки да купя по нещо, макар и дребно. Сестра ми е на 25, неженена,  завърши в скъп колеж в чужбина на разноски на нашите, купиха и апартамент и кола, плащат и сметките и й дават по хиляда лева месечно да живее, защото все не може да си намери работа. Вечно няма пари, съответно подъраци от нея нямаше.
Но, много криво ми стана, когато преди да си разменим подаръците нея я викнаха в другата стая, и минавайки оттам дъщеря ми е видяла, че и дават дебела пачка от петдесетачки. Поне да го бяха направили преди да дойдем, а не така очевадно.
Аз получих нощница, дъщеря ми шампоан. Преди това тя беше помолила да й помогнат малко, защото събираме пари за хубав фотоапарат, защото тя учи фотография и това й е мечта.
Не знам, може да ви е прозвучало много материално, но на мен ми стана страшно криво. Цял живот е така, мамка му. На предишния си рожден ден не получих подарък, защото преди месец баща ми ми бил дал 100 лв за първата вноска за колата! А нашите са с добри възможности за България.
Е, това е. Поне ми поолекна

# 1
  • Мнения: 2 556
Нашите също са с много добри финансови възможности, но определено не са ми подарили нищо от доста години, за пари да ми дадат някога не бих си и помислила, толкова абсурден вариант ми се вижда  Wink

Гледай си живота, пари се изкарват, отношения с родители не се оправят, само не знам защо ходиш там на празници да си разваляш настроението.

# 2
  • Мнения: 2 448
Много гадно.  Confused
Но аз бих говорила с тях директно, все пак са родителите и щом имат възможности, такова делене на децата, нямаше да се оставя.
Щях да им поставя въпроса директно на момента да видим какво ще кажат.
Нека ми кажат в прав текст, че предпочитат другото си дете, пък да видим дали ще стъпя повече при тях.  Stop

# 3
  • Мнения: 2 556
Разговорите с подобен тип хора не водят доникъде - те обикновено лъжат, без да им мигне окото и човек трябва да е луд да иска да си тренира нервите по този начин.

# 4
  • Мнения: 1 554
оф,много гадно така,и аз съм делено дете,но пък сега си живея най-добре от всички Mr. Green

# 5
  • Мнения: 1 749
Точно на празника....  Tired Не знам какво да ти кажа...И аз мисля като pasinet:директно да им кажеш.Ако не постигнеш нищо,то поне ще ти олекне.

# 6
Ами ходам, все още се старая да поддържам някаква илюзия за семейство. Много ми се ще да имам, още повече, че дъщеря ми израстна почти без баща, ама явно насила не става. Писна ми пък все сама да се боря, и да треперя дали няма да ми вдигнат ипотеката и дали ще изкарам месеца.
Отидохме, сестра ми и баща ми си седяха и пушиха и си говореха. Отидох, почнах да разтребвам, да нареждам масата, детето ми помагаше, те само седнаха на нея.
Преди малко се оплаках на приятеля ми и ме попита - ама ти сигурна ли си, че си тяхно дете, да не са те взели от някои цигани. Ами, не знам, ама съм руса и светла.
И аз се чудя дали да ги попитам директно защо постъпват така. Никога досега не съм се осмелила да го правя. Но вече наистина взе да ми писва. Не искам пари, а просто равнопоставеност. ДА, сестра ми е 10 години по-малка и много по-глезена. Но вече е възрастен на 25 със уж солидна професия, но нито може да се задържи на една работа повече от месец, нито да стане самостоятелна, а дрехите и са само Гучи и Версаче.
Уф, олях се,. Поне ми олекна, че не съм само аз в това положение.
Весела Коледа, все пак на всички Hug

# 7
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Уф, не мога да го разбера това с деленето на собствените ти деца?

Дъщеря ти не е ли реагирала по някакъв начин, или те не са разбрали, че ги е видяла?
Много неприятно, това по никакъв начин не би ме сближило с родителите ми, дори и не бих искала да си поддържам илюзията за семейство.

# 8
Ми, май не са разбрали, че ги е видяла.
Тя реагира много спокойно. Каза ми, ми какво да направим, знаеш ги, че са си такива ...

# 9
  • Мнения: 2 708
Не ми е работа да се бъркам и определено и на мен би ми било гадно, но понеже се опитвам да мисля позитивно, не е ли възможно, просто да ги е помолила за пари назаем, за нещо конкретно, с уговорката да им ги върне. Помисли и по този начин. Аз също имам сестра, много си я обичам и дори като цяло да сме доста различни, винаги сме се подкрепяли. Така или иначе, никога не може да се раздели всичко по равно. Аз също имам 2 дъщери и колкото и да се старая максимално еднакво да се делят нещата, има ситуации, в които това е невъзможно. Дори само поради факта, че са различни, имат различни нужни и подкрепа в различна степен и различни ситуации. Надявам се искрено, да не е така както си го мислиш и всичко да си е наред.  Peace

# 10
Благодаря ти, за милите думи. Аз самата бих искала това да е вярно, Но просто това не е единичен случай, винаги е било така. Цял живот ми е тежало, и винаги съм имала комплекс за малоценност и съм се обвинявала, че сигурно има нещо лошо в мен, щом родителите ми се държат така и ме отхвърлят. Не помня някога да се ме прегърнали или да са ми казали, че ме обичат. Много комплекси ми е породило това нещо.
Но поне се надявах, че за внучката си ще и помогнат за този толкова мечтан апарат.

# 11
  • Мнения: 293
Мило момиче иска ми се да те прегърна,защото знам какво ти е но едва ли като напиша два реда тук ще го почувстваш.Нагледала съм се на подобни отношения от страна на майка ми и ще ти кажа - не се трови ! Няма смисъл.Разчитай само на себе си и не си прави труда да гледаш в паничката на сестра си,защото само ще слагаш сол в раните си.Остави ги да се подпомагат взаимно а ти просто се оттегли от тия грозотии и не разчитай на тях от към финанси.....Това е моя съвет и начина по който поне ще си запазиш нервите и спокойствието.Както са казали хората-насила хубост не става , няма и да стане ...



  bouquet

# 12
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Има деление на децата ,но никой родител не си го признава PeaceВиждам го почти във всяко семейство с 2 или повече деца .Имам приятелка ,доста по-голяма от мен и ми е казвала ,че обича повече синът си-просто и създаваше по-големи грижи.Тя просто ми призна ,като  майка на 2 деца ,че е нормално да си ти е тръпка едното от тях.Просто родителите не знаят как да замаскират нещата.И толкова болка . Не искам 2 ро дете точно .поради тази причина

# 13
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 660
В дългосрочен план й правят на нея мечешка услуга, ама сега си е за ядосване  Confused
Просто, разбираш ли, като никога не са го правили, и да поговориш с тях, както е логично,
кел файда - просто не им е в душите да го правят. Но тя някой ден ще се превърне в нещо твърде неприятно - застаряваща глезана, дето смята, че всеки е длъжен да я носи на ръце... Щом, въпреки колежа и солидното подпомагане, още е хрантутница, такава ще си и остане - как пък не се намери подходяща работа за нея - познавам двама-трима подобни, дето все нищо не им харесва, и все някой не им е угоден.
За да те успокоя, ше ти кажа нещо, дето и сама го знаеш - най-сладко е на човек това, дето сам си го е постигнал, остави ги да си трошат тиквите, не си струва да си вгорчаваш празниците. И следващия път - един такива кичозни и никакви подаръци да им измислиш, или пък да се направиш, че не си си разпределила както трябва бюджета  Hug

# 14
  • Разград
  • Мнения: 3 110
И аз така израстнах.В семейството сме три деца,аз съм по средата и винаги са ме деляли,пък защо-незнам.Като по-малка все се питах защо е така,все се измъчвах,но вече НЕ.Само понякога ми става мъчно,защото положението е същото.Роман мога да напиша за това.
оф,много гадно така,и аз съм делено дете,но пък сега си живея най-добре от всички Mr. Green

Това важи и за мен.

Общи условия

Активация на акаунт