Коледен подарък

  • 5 285
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 487
Shocked kak така те гони?защо?проблеми ли имате не е само това за киното ?егати хората има Shocked

Смятам, че има друга, станал е един такъв, абе не е за приказки. Не му знам работното време, не знам дори къде да го потърся през деня, ако ми се наложи, прибира се когато си иска и така....., естествено не задавам въпроси щото няма смисъл, пък и съм достатъчно скапана за да   ми пука. Единственото което го интересува поне за сега е да има вечеря, която след 18 години брак почна да не харесва и така. Ако си бях в бг досега да е получил червеният картон, но тука съм сама, без  приятели, без никаква помощ  от никой само неприятности от доста време. (като се замисля човека има индикаций за изневяра от доста време, ама май аз не искам да си призная това дори и пред себе си). Та това е в общи линии, проблем явно има, само решението още  не е известно.

п.п. приятелката му е семейна и явно не мисли да си разваля семейството, та по празниците няма да се виждат, и предполагам, че това го влудява.

Последна редакция: нд, 28 дек 2008, 17:27 от kofa

# 31
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Съчувствам ти. Не напускай, след като няма къде да отидеш. Поговори с детето, тя не е малка. Обикновенно момичетата остават с майките си, попитай я да помисли хубаво. Освен това защо той не напусне жилището, след като инициативата да се разделите е негова? Кажи му ,че след като не иска да живее с теб ,да напусне той.

# 32
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 685
Никакво мърдане от дома. Да се обърне към съда, като изкара съдебно решение за изгонване - тогава ще му мислиш.

+ можеш ти да го осъдиш за морални щети и издръжка за непълнолетното дете  Peace
Има ли причина да не можеш да си намериш легална работа newsm78
Малката ако остане с него, ще видиш как ще ти дотича обратно след месец най-много. То на думи лесно се гледат деца, ама на практика става сложно.

# 33
  • Мнения: 487
 

Има ли причина да не можеш да си намериш легална работа newsm78



Ми криза, не се ли усеща и в бг вече.

# 34
  • Мнения: 589


Има ли причина да не можеш да си намериш легална работа newsm78



Ми криза, не се ли усеща и в бг вече.
Това не е кой знае какъв проблем-аз съм си в Бг и нищо,че доскоро не се говореше за криза-пак бях без легална работа.Но човек,ако има желание,ще намери начин да си изкара за хляба.По-страшното е,че семейството ти може би се разпада...Ще ти трябват много,много сили... Hugно не се предавай! Жилището доброволно не напускай,защото излезеш ли веднъж,ще стане по-лошо...Ще се наложи да се потърпите известно време така-сърдити,напрегнати...Сега повече отвсякога се пази да не избухваш,да не си изтърваш нервите и да стават ужасии-знам,че не е лесно,но е постижимо,повярвай ми.Не ти харесвал манджите-не пускай злобни коментари,не показвай,че си се засегнала,просто си върши работата както обикновено.Бъди търпелива и не забравяй-"И това ще мине!"...

# 35
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Наистина ми стана много тъжно като чета. Как може да има такива хора незнам. Ти най-добре чувстваш как стоят нещата. Но аз като страничен наблюдател мога да ти кажа, че щом те гони от къщи, значи нищо добро не може да очакваш. Може да е решил да се разделяте, ама тва ли е начина. Все пак може да запази нещо кавалерско у себе си. Просто не мога дори да си представя как един мъж изрича тия думи към жена си - да се маха от къщи. Те нещата все ще стигнат до някъде. Но моя съвет е да не стойш пасивно и да чакаш. Още повече като си в чужбина си представям колко ти е тежко. Мобилизирай се и мисли за себе си и за детето. Докато се решат нещата си заделяй колкото пари можеш. Информирай се как те защитава закона там и тук в България. Може да се обърнеш и към някой адвокат. И такива неща. С две думи мисли в посока, в краен случай, ако останеш сама как да си най-подготвена.
Искрено ти желая нещата да станат по начина, който ти желаеш.

# 36
  • София
  • Мнения: 3 789
Кофти е да прочетеш подобно нещо...но още по-неприятно е ти да си главния "герой"....и то по такива светли и семейни празници...
Моят съвет е да намериш удобен момент, когато сте двамката, без децата, и да поговорите на спокойстие за случилото се (предполагам, че има и др. случаи, не е само този), да изясните ситуацията, да се изясните вие двамката. Каквото има - кажете си го! Истината ще излезе наяве!

А това с неприготвянето на празничната маса. ......недей, това със сигурност ще изостри още повече обстановката! Направи го заради децата си, не заради теб, не заради него, а заради детето!

Пожелавам ти късмет и всичко да се нареди!

# 37
  • Мнения: 487
Развръзка от тази вечер, мъжът натири всички в леглата, защото имал работа, добре ама аз не можах да заспя и почнах да гледам в монитора(компютъра е в същата стая). Какво ми беше учудването обаче, когато установих, че си чата с любовницата, онемях видя ми се доста нагло. Станах и естествено се завихри скандал, човекът искаше да ме изгони от вкъщи, само заплахата, че ще се обадя в полицията го спря. Сега се чудя какво да правя, имам малко парици ама те доникъде няма да ми стигнат, отдруга страна се чудя кое е най добрият варинат да се изнеса сама или да изчакам той да се разведе и тогава. Дайте съвет мили момичета,острани по лесно се преценява.  bouquet  bouquet  bouquet

# 38
  • Мнения: 2 617
Моят съвет е в никакъв случай да не напускаш сама дома ви. Дори в България с нашата никаква социална политика никой не може да бъде изгонен от семейното си жилище. Не знам как е при вас, но потърси помощ от съответните институции, няма начин да не ти помогнат. И наистина не се изнасяй, защото това за него е идеалното положение - оставяш му терена. Съвсем скоро моя близка допусна същата грешка и стана една... не е за разправяне. И за детето ти няма да е добре, тя не може сама да прецени какво е най-доброто в случая. Опитайте се, доколкото е възможно, да не я използвате като оръжие в споровете помежду ви.

Но ти се бори за правата си! Как така след 18 години брак просто ей така ще те изхвърли на улицата, без да му пука какво ще стане с теб! Даже и да имаше сигурна работа и възможности, пак е абсолютно безобразие, а при това положение е връх на наглостта и безхаберието! Сигурно ще е много трудно, но се дръж и заради детето си, и заради себе си!

Желая ти много сили и кураж! Hug

Общи условия

Активация на акаунт