Въпрос за Американска виза

  • 15 272
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 746
Аз пък имам приятели на които дадоха за 6 години

а, не знаех, че има с такъв срок.. знам само за едногодишни и десетгодишни  Hug

# 16
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Темата ме интерсува и се записвам да следя!
Съжалявам само, че не мога да помогна с инфо за момента.

# 17
  • Мнения: 934
Но понякога на по-възрастните им дават десетгодишни.

 Shocked Това за мен ли беше?  rotfImbo Joy rotfImbo

# 18
  • Мнения: 746
Но понякога на по-възрастните им дават десетгодишни.

 Shocked Това за мен ли беше?  rotfImbo Joy rotfImbo

имах предвид хората на средна възраст  Blush но за мен са по-възрастните  Hug

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 849
И за се записвам да следя!

# 20
  • София
  • Мнения: 1 724
Визата е за срок от 10години, може да се плати само в МКБ Юнионбанк по специалните формуляри.

# 21
  • Мнения: 2 071
Не знам точно принципа на даване на визи, на нас преди 2 години ни дадоха 10 годишни, за първи път кандидатствахме. Работя в тур. агенция, последния месец поне на 10 човека отказаха визи, включително на редовни мои кленти пенсионери, които след изтичането на 1 годишните им визи кандидатстваха отново, отказаха им без обяснение, не са нарушавали нищо - госпожата ми разказа, че в този ден (някъде началото на декември) не са дали нито на един човек виза Confused

# 22
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Подадох формата ДС през септември, интервюто ми беше през октомври, дадоха ми 10-годишна виза. На място на границата там ти определят максимума престой. На мен ми удариха печат за 6 месеца.

# 23
  • Мнения: 746
честито! ти къде в щатите ще ходиш?

# 24
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Вече бях  Mr. Green, там на границата ми удариха печата за 6 месеца, но аз бях около седмица само. В Ню Йорк.

# 25
  • Мнения: 746
Вече бях  Mr. Green, там на границата ми удариха печата за 6 месеца, но аз бях около седмица само. В Ню Йорк.
  bouquet завиждам ти благородно!

# 26
  • Мнения: 337
Визите са каквито ти ги определи консула на интервюто . Може 1, 3 , 10 години , а може и само няколко месеца да е .
Такова правило , като "Визите са 10 годишни" няма .
Осен това този срок няма нищо общо със срока на пребиваване в САЩ , който се определя от граничните власти непосредствено преди влизането в страната , като максимални разрешен срок е 6 месеца ( за туристическа виза).

# 27
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 667
На моята преклонна възраст от 30 лазарника, също ми дадоха 10-годишна.
На летището в Ню Йорк имигрантските власти ми удариха печат за 6 месеца.
По принцип, е добре да представиш документи, които показват по някакъв начин,
че има какво да те върне назад - от сорта на акт за раждане на децата (ако имаш), акт за граждански брак, трудови договори, нотариални актове на твое име.
Тези документи не са задължителни, но улесняват нещата.
Според мен е хубаво да им покажеш интерес към самата държава, което разбира се, би поласкало всеки.
Аз моята виза си я получих точно за три минути, мацката в посолството беше голяма симпатяга.
После задръстените български представители на DHL ме подразниха доста сериозно,
след като два пъти ми се обадиха с покана да си взема пратката (демек визата) от техен офис.
Що за куриерска услуга, може би трябваше да нарамя и някой чувал с писма да разнеса, та да съм им в помощ  newsm78
Както и да е де, донесоха я, и като видях, че е за 10 години, много се зарадвах.
Сбъднах една от мечтите си, и не съм въобще разочарована, хареса ми точно толкова, колкото очаквах - т.е. - много  Wink
Надявам се скоро пак да мога да си позволя да ида, а ако е с фемилито - още по-гот  Mr. Green
Успех!

# 28
  • Мнения: 865
и аз да се запиша Peace

# 29
Ами и аз тука да си пост-на въпроса... Rolling Eyes
Нашите решиха че евентуално има възможност това лято да се замине на една 3-седмична екскурзия до Калифорния.Та , имам няколко въпроса . 1во - Може ли примерно да се отиде на интервю за туристистическа виза през Април а (ако е 2месечна примерно) да бъде издадена така че да е валидна за юли?2ро - трябва ли лице под 18 год. да се яви на интервюто? Някъде бях прочела че не е задължително.и 3то - ако визата е издадена в България проблем ли е да се литне от другаде ? Hug Grinning
Това са нещата които ме глождят   bouquet newsm78

Общи условия

Активация на акаунт