Аптамил Пре

  • 10 753
  • 16
  •   1
Отговори
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Тъй като ми донесоха от Германия 1 кутия Аптамил Пре смятате ли че мога да е дам на бебка тя яде Аптамил 1.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 742
Ако е за съответната възраст можеш да дадеш.Имай на впредвид,че може да се запече или да ги изкара зелени,но това не е страшно.Получава се при смяна на храната.

# 2
  • Мнения: 27 524
Можеш  Peace Това е мляко за кърмачета (при дохранване след кърмене например) или просто мляко за първите седмици на бебето. Енергийните му стойности са същите като на единицата.

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Незнам защо до сега са ти дали такива отговори, но мисля, че това мляко е за недоносени деца. И то не за родили се няколко дни преди термин, а за наистина недоносени и родени с много ниско тегло. Млякото е хубаво и целта му е да имитира кърмата при преждевременно раждане, тъй като тя е различна от тази на кърмачките родили на термин. Мисля, че няма да навреди на бебето, но няма да има много смисъл да му го даваш. Най-добре го дай на някой, който ползва такова. Или може и да го смесваш 3/1 с това което му даваш в момента.

# 4
  • Мнения: 3 993
Stanislava_ е права. Млякото е за недоносени деца родени с тегло под 2,500 кг.
Информация за това мляко има в справочниците на форума:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=116208.0 . Пише, че се прилага само по лекарско предписание!
Мисля,че е най-добре твоята бебка да продължи да си яде Аптамил 1.  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 27 524
В сайта на Аптамил в Швейцария не се споменава да е за недоносени. Може да се ползва за тях, но не е условие само за това. И не се изписва от лекар, продава се свободно. И други млека имат пре  Peace
Кърмата си е кърма обаче  Grinning, няма значение дали е родено бебето на термин или не   Simple Smile

# 6
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Сравнявах съдържанието на двете млека и единствената разлика която намирам че в Аптамил пре има малко повече лактоза. Друга разлика не намирам.
Маги е родена 3900 гр. и е изцяло на АМ.

# 7
  • Мнения: 9 814
Млякото наистина е за недоносени деца.
Кръщелницата ми го пи, докато стана 3 кг.,роди се 2200 гр, спадна до 1700 гр.
Не се препоръчва при по-големи бебета, тъй като наддават твърде много от него.

# 8
  • Мнения: 27 524
Е, от какво наддават при еднакви стойности?  newsm78


# 9
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Относно надаването не мисля че има значение какво яде детето т.е хумана или кърма както и вида на хуманата защото на мен и двете ми деца са на хумана и двете 1-вия месец нададоха по 600гр., а има много деца които са си само на кърма а си надават по 1кг. на месец.

Но започва да ме притеснява дали този Аптамил които го внасят в България е качествен (истински) защото този които са ми донесли е в други опаковки и е по 800 гр., а и в сайта на Аптамил навсякъде е показана тази опаковка в която ми е донесен.

# 10
  • Мнения: 27 524
В различните държави са различни опаковките обикновено. Оригиналът си е немски. В Белгия са едни опаковки и консистенция, в Германия други, във Франция трети...  Crazy
Обсъждали сме разликите. Има големи разлики и в цените в България и в другите страни, в България е почти наполовина по-евтин  Confused

# 11
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
В сайта на Аптамил в Швейцария не се споменава да е за недоносени. Може да се ползва за тях, но не е условие само за това. И не се изписва от лекар, продава се свободно. И други млека имат пре Peace
Кърмата си е кърма обаче Grinning, няма значение дали е родено бебето на термин или не Simple Smile


Наистина повечето млека имат и ПРЕ, но това което знам е че това ПРЕ идва от пренатален, т.е. за преждевременно родени /буквално за все още неродени/ и на опаковките наистина не пише на нито една марка, тъй като се има предвид, че надписа ПРЕ е достатъчно оказание.
И аз не съм чувала, че се предписва от лекар. А колкото до кърмата е ясно, че по-добро няма. Аз просто съм искала да кажа, че е различна като консистенция при недоносени и родени на термин. А това го знам от познат неонатолог, който ми е дал да чета по въпроса и има доста анализи на кърмата в двата случая.

# 12
  • Мнения: 27 524
А колкото до кърмата е ясно, че по-добро няма. Аз просто съм искала да кажа, че е различна като консистенция при недоносени и родени на термин. А това го знам от познат неонатолог, който ми е дал да чета по въпроса и има доста анализи на кърмата в двата случая.

Да, да, разбрах те за кърмата.  Hug Но ми се струва странно Thinking Колко преди термин оказва това влияние? Тя нали така или иначе не слиза веднага, после коластра и после си тръгва нормално... би трябвало и при недоносените да е същото  Thinking

А иначе за ПРЕ-то, така е, да, за недоносени се взима такова, но по желание на майката може да се стартира след раждането и с това мляко и след това да се мине на единицата.
Та в тази връзка не мисля, че е проблем Таня да я използва тази кутия и да я даде на бебето си, грехота е да се хвърля  Simple Smile

# 13
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Блонди, права си кърмата идва по същия начин, но състава е различен. Доста странно наистина newsm78 Четивото, което имам е доста сложно за мен, тъй като нямам медицинско образование. Но май принципа е, че в утробата вещества минават и през плацентата, а не само през пъпната връв и при преждевременно раждане тези натрупани вещества минават в кърмата. По къв начин не ме питай  Shocked май се дължи на хормони. Едното от различните вещества е токоферол, което е в по-голяма доза, другото са мазнините, концентрацията на желязото е висока и още две, три неща, които променят начина на усвояване и разграждане на веществата. Тази кърма минава по-лесно през незрялата храносмилателна система и се усвояват по-лесно от незрелия организъм, тъй като той още няма всички ензими и др. за нормално функциониране както е при доносените деца. Та това мляко ПРЕ е максимално съобразено с тези неща. Но не е много много по темата. Пък и аз така го обясних, че...
 Embarassed
И аз мисля, че няма да навреди млякото на детето. На мен лекарите ми казаха, като имам останало да го давам 1/3 с другото АМ, за да не оказва кой знае какво влияние.

# 14
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Така и започнах да го давам мешам го с Аптамил 1.

Общи условия

Активация на акаунт