Коледните подаръци или как да си съсипем празника.

  • 10 812
  • 143
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Обикновено Коледа е времето, когато на нас-хората ни се иска да сме по-добри, по-толерантни, по-искрени, по-чувствителни и изобщо всичко по-, по-, по-.... само и само да сме в мир със себе и да успеем да видим онзи щастлив блясък в очите на най-любимите ни хора. Да, обаче - НЕ!  Stop Е, мили дами, кажете на колко от вас през годините ви се е случвало да получите от любимия мъж подарък, който само с един поглед в наглед невинно изглеждащото опаковано малко чудо, да ви съсипе тотално и безвъзвратно не само творческия коледен дух, но и настроението за дни напред. но, да оставим това, защото злото никога не идва само! резултатът от "добрите намерения" е нацупени физиономии, натяквания и прочее признаци на обтегнати отношения между двама души, които иначе се обичат и си мислят ( или поне са си мислели дълго време ), че се познават прекрасно.
Причината да напиша всичко това, както и изобщо да повдигна въпроса, е моят коледен подарък от любимия мъж. Наглед нищо ужасяващо или откровено малоумно. Човекът ми подари комплект тюлено бельо на "Триумф". Сигурно струва бая пари, досрамя ме да погледна демонстративно в каталога, който любезните продавачки бяха пъхнали небрежно във фирмената опаковка. До тук добре. Само дето бельото е комплект корсажче и боксерки за спане. От тия, дето за нищо не ти служат, освен да те видят с тях и да ти ги смъкнат с два замаха. А, да! Забравих да спомена, че е червено, с един куп финтифлюшки и панделки. Сигурно има жени, дето ще се изкефят на подобно нещо, което освен че струва добра сума, други достойнства, общо взето няма. Най-малкото, защото аз зимата спя с фанелка без ръкави, защото ми се схваща гърба, ако се отвия, а лятото - гола. Да, знам! Ще кажете, че съм неблагодарна, че човекът направил приказен жест, че искал да ме зарадва, че се е постарал... М,да! Чудно! Само, че на мен ми стана тъпо, че за тия 7 /седем/ години заедно е можел да разбере какво харесвам и какво не. И че това, дето се мъдри в също така червената си опаковка до леглото ми, там и ще си остане.
Хм, не ме разбирайте погрешно - не съм консервативна, нито старомодна... имам си комплект жартиери, корсети и т.н... просто ми е тъпо човекът, който би трябвало най-добре да е наясно как да ме зарадва, да не ми купи нещо, което да искам да нося, а това, което той би искал да облека. И ако ще дава пари за скъпо бельо, то да е нещо, на което да се наслаждавам по-често. Защото, повярвайте ми, в проклетия каталог наистина имаше убиствено яки нещица, дето всяка една от нас с абсолютен кеф би се напъхала в тях и после цял ден на работа би мъкала вътрешно от удоволствие при мисълта с какво е под дрехите. От което най-много би намазал ТОЙ, разбира се! Е, как да обясниш това обаче на един мъж, който вече е видял вместо очакваната искрица на щастие в моите очи, тотално и безвъзвратно разочарование?! #2gunfire

Последна редакция: пт, 26 дек 2008, 03:11 от Agira

# 1
  • Мнения: 487
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=359021.0

Ето това беше, моят Коледен подарък, ти все пак си получила нещо макър и не подходящо в твойте очи. Според мен е важен начина, по който ти го е подарил, може на човека да му харесва. Обичайте се и не си разваляйте празника заради такава глупост! Весела Коледа от мен и щастлива Нова Година!

# 2
  • Мнения: 4 406
Е, как да обясниш това обаче на един мъж, който вече е видял вместо очакваната искрица на щастие в моите очи, тотално и безвъзвратно разочарование?! #2gunfire
ми ей тъй- сядаш и му казваш- виж сега , моето момче, аз как спя и какво нося? питай го защо точно това е избрал, как пък си е представил, че ще се намъкнеш в тези гащи? а може би той има фантазия, която не смее да сподели с теб, защото не знае(или знае много добре) как ще реагираш.или му е писнало от тениските ти, и смята, че не ти отиват...
щом за 7 години не сте си изяснили вкусовете...но хайде, никога не е късно.

аз преди време подарих телефон, който беше посрещнат с подобна реакция. заедно отидохме да изберем друг модел.

# 3
  • Мнения: 4 300
Случват се и такива неща. Ако не те е яд чак толкова за парите усмихни се и се зарадвай на подаръка, а не на съдържанието му. Все пак човекът ти го е избрал, като е виждал някакъв образ в главата си, а и предполагам е вложил някакво усилие в избирането.
Ако купуването на този подарък те лишава от възможността за друга покупка на бельо в следващите дни просто се разберете да си подарявате скъпи неща след предварителна уговорка и толкова, в крайна сметка не всички имат ясновидско-романтични нагласи, не е краят на света. Пък и какво значи "се познават прекрасно"? Ти мислиш ли че мъжете правят разлика от едни  гащи до други ( освен ако не са тип Бабата на Бриджит Джоунс вс Последният хит на Викториас сикрет на задника на Жизел   Mr. Green)? Апропо, аз също си мисля че познавам мъжа си, че поназнайвам туй онуй за ризите му ( най малкото ги пускам в пералнята, което той не прави за моите гащи) и пак след последната покупка се оказа, че съм била купила риза, която можело да се носи само без вратовръзка, щото яката й нам-кво-си. А на мен яката ми изглежда съвсем наред, нищо необичайно не видях.

С Милото си купуваме подаръци винаги през януари и след като се питаме кой какво иска, дори за точния модел. За някои може да е неромантично, за нас е ок.

# 4
  • Мнения: 5 228
Мила Agira, научи се да четеш между редовете. Човекът си е купил подарък за себе си, не за теб.

# 5
  • Мнения: 96
Мила Agira, научи се да четеш между редовете. Човекът си е купил подарък за себе си, не за теб.

 smile3521

# 6
Оношението през годината е по-важно ,отколкото подаръка да компенсира липсата на внимание и уважение.Но след като има чувства няма как да мине и без подарък. Two Hearts

# 7
  • някъде
  • Мнения: 979
Ами може би е време да хвърлиш фанелката без ръкави и да облечеш нещо по-така.
Като вземете да истерясвате за подобни неща...
Освен ако целта не е да се праснем,че миуото   е купил бельо на Триумф Mr. Green

# 8
  • София
  • Мнения: 2 623
Аз всъщност не разбрах защо толкова страдаш,
но както и да е. Понякога мъжете не са толкова
практични като нас, а и може да е било просто
намек, че иска да те види точно с това бельо  Naughty
Що за драми, а и от благоприличие, аз лично бих се
усмихнала и бих целунала мъжът ми, че поне се е постарал.
При нас това няма как да се случи - двамата си избираме
подаръците предварително и всеки си купува каквото иска  Hug
Е, вярно, няма го елемента на изненадата, но това сме го оставили
на роднините и приятелите /да ни изненадват/. Ние сме практични  Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Това скрит начин да се похвалиш ли беше Wink Laughing

Какъв е проблемът толкова? Слагаш гащите с финтифлюшките, той ги сваля с два замаха, правите, каквото правите и преди сън си надяваш фланелката Laughing Аз, честно казано, не си спомням случай, да съм облякла нещо специално за мъжа ми и после да съм спала с него. Тези неща не са за спане, не се подвеждай от името "пижамка" Wink

Весели празници Hug

# 10
  • Мнения: 4 668
Човека се е постарал . В неговите очи въпросното белъо сигурно е изглеждало върха на сладоледа  Simple Smile ...Най - малко е искал да ти съсипе празника , повярвай ...
Опитай се да оправиш нещата и за в бъдеще се разберете да не си правите изненади .
Мъжът ми досега не ме е разочаровал с подарък , но няма да забравя едно негово връщане от Германия , накупил ужасно много неща за мен - дрехи , обувки , чанти ... Божееее  ooooh! като ги видях и лошо ми стана . Знам ,че няма вкус за дамските дрехи и аксесоари , въпреки че е човек , който се облича много добре , но какви неща беше купил - ужас . Нито едно не съвпадна поне малко с вкусът ми . Трябва да ти кажа , че той страдаше много повече от мен от неуспешния си избор .
Отиди да оправиш нещата . Поне е мислил за теб и е избирал подарък , колкото и неудачен да ти се струва .

# 11
  • Мнения: 1 517
И моят понякога покзва завидни демонстрации как след 11 години брак все още сякаш не ме познава достатъчно. Не прави това, което аз искам - дори и след като няколко пъти му рекнах право очи какво би ме зарадвало. Криво ми е понякога, но...какво да се прави - той си е такъв. Леко недосетлив. Верно, че ме хваща яд в такива моменти, но като се сетя, че извън празниците всичко друго е ОК и като отношение и като жестове и ми минава.

Пък за подаръка на Кофа нямам думи. Но и това се случва и в най-добрите семейства. И мен са ме "забивали" така...после се чуди защо страдам и не вдява с какво толко ме е засегнал. Следват извинения, разбира се, но на момента чувството е много гадно.

А ние по празници рядко си подаряваме подаръци. Щото обикновено парите отиват по децата. За какво да му купувам нещо тъпо или той на мен, само и само да има подарък. Поне в това отношение сме на едно мнение. Случвало се  е единия да има подарък, а другия - не. И прецакаия не се сърди. На следващия празник се получава обратното. И така. Тази година, ама за Нова Година ще му подаря тирбушон  Mr. Green Понеже си имаме повод за това  Grinning И той ще се изкефи сто на сто.

# 12
  • Мнения: 1 731


Какъв е проблемът толкова? Слагаш гащите с финтифлюшките, той ги сваля с два замаха, правите, каквото правите и преди сън си надяваш фланелката Laughing Аз, честно казано, не си спомням случай, да съм облякла нещо специално за мъжа ми и после да съм спала с него. Тези неща не са за спане, не се подвеждай от името "пижамка" Wink

Весели празници Hug

 Peace Peace Peace

# 13
  • Мнения: 2 448
Глупости, купил го за себе си. А кой иска да види облечен в него? Ако го беше купил за някоя любовница , разбирам да се тръшнеш, ама за това?  newsm78
Подаръците не са нещо, което да носим в ежедневието си - като например да ни подарят ботушите , защото нямаме какво да обуем зимата, а точно неща, които иначе не бихме си купили, неща, които дори и да слагаме рядко, носят усещането за празник.
Ако бях получила такъв подарък щях да се кефя максимално. И защо да не го обличам по честичко, пък било и само заради това да бъде свален.  Crazy

# 14
  • Мнения: 1 064
Да обобщим: Има 2 варианта:

1. Мъжът ти не те е опознал. След 7 години заедно, със сигурност това е негова характерна особеност /да не забелязва някои неща/, а за същите 7 години ТИ би трябвало да разбереш това.

2. Мъжът ти те е опознал отлично. И ти намеква за промяна. Че нещо не му харесва.

Всъщност, има и 3 вариант: Коледа е празник, който ужасно разстройва емоционалното равновесие на хората и понякога носи повече отрицателни емоции, кой каквото и да ми разправя. Моята теза е, че товарим Коледа с най-съкровените си желания, мечти, надежди, тогава правим равносметки, а те винаги са горчиви, и изобщо си припомняме всичко, което искаме от живота - неща, които реалността не може да ни даде.

И аз ги върша същите като тебе, но отстрани нещата се виждат, а когато касаят теб лично - те просто се преживяват.
Поправете нещата на Нова година.

Общи условия

Активация на акаунт