полудявам!

  • 4 392
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • България
  • Мнения: 457
Спокойно!Аз бях същата-нерви,сълзи от най-малкото,незнам как ме издържаха ooooh!,но след като родих всичко си дойде на мястото.Следродилна депресия не съм имала,а и имам едно доста спокойно дете(поне до сега Wink)

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Самия факт,че осъзнаваш ,че не е нормално така да реагираш,може да ти помогне,като съзнателно подтискаш избухванията и избягваш ситуациите,които ги пораждат/поне колкото е възможно/.Аз също през 2-рата бременност бях супер нервна,и се дразнех на всичко.По принцип съм спокоен човек,и направо не можех да се позная,а и да се понасям  Mr. Greenа за другите около мен....е било ад.Но хормоните така бушуват,че  #CrazyЩе мине,всички да стискат зъби.За следродилната депресия-втория път,това бе непознато състояние за мен,много по-спокойна и уверена съм.Желая ти всичко хубаво!

# 17
  • Мнения: 4 335
Аз не плачех,но всичко ме дразнеше,постоянно виках и все се карах с някой.През цялата бременност си бях такава,а и малко след като родих Mr. Green

# 18
  • Мнения: 4 017
Посъветвай се със специалист! По-добре едно мнение на професионалист, отколкото 100 форумски "спокойно".

# 19
  • Мнения: 1 629
Ох напомняш ми на мен, когато бях бременна. Ревях и се смеех едновременно Blush ако нещо не ми беше в ред виках, ревях и като ми купи мъжо шоколад после започвах да плача от радост... даже веднъж ми беше купил 4 кутии с бонбони Тофифи и аз като ревнах и той  Shocked ме гледа и ме пита какво ми има и аз казах, че плача от щастие и като се захилих и стана  Crazy така, че всичко е нормално и всеки трябва да се съобразява с бушуващите хормони на бъдещата мама. А ти не се впечатлявай толкова Mr. Green брой си на ум до 10, хапвай си каквото ти се хапва, гледай романтични бози, и такива разни Peace

# 20
  • Мнения: 860
Нормално състояние за напреднала бременност. Но аз също бих ти казала ако мислиш че нещата не са под твои контрол то една среща със психотерапевт/ не психиатър!/ ще ти се отрази много добре. Не се натоварвай с такива мисли че ще полудееш няма- всичко е хормони просто се опитай да се владееш и прави само това което ти доставя удоволствие-намери си някои филм комедия която обичаш изгледая пак, послушаи любимата си музика или почети някое списание за бебчета може да се почувстваш по добре.
Мисли за това което ще имаш -едно сладко бебче, с две думи в главата ти само + да има никакви -.

Всички тук те разбираме и ти казваме че е временно, но не е леко дори и да ти го казват - Човек си казва :Да бе нали на Вас не Ви е така!?

Усмихни се

# 21
  • Мнения: 1 428
Май по - добре е да успокояваме мъжа ти, а не теб  Laughing Laughing Laughing
Joy

# 22
  • Мнения: 1 512
Усмихни се особено сега когато е Коледа и всички са обзети от празнично настроение.Помогни си сама,стегни се мисли за детето и мъжа си,за това как още мъничко и ще гушнеш най-сладкото бебче на света,спри да се измъчваш и от мисли за това,че може би ще те споходи и следродилна депресия ( не дърпай дявола за опашката),намери си някакво занимание което ти харесва.Ако сама не се мобилизираш и не си помогнеш няма да може нито психотерапевт,нито 1000 мнения от форума че това е нормално състояние по време на бременност.Да за всичко са виновни хормоните,но и ние самите понякога правим така,че да задълбочаваме нещата още повече.

# 23
  • Мнения: 544
Незнам дали има нещо общо с лежането, но аз през първата бременност трябваше да лежа и бях същия случай, а през втората не съм лежала и се чувствах нормално, не съм изпадала в такива променливи настроения.

# 24
  • Мнения: 1 305
 Аз бях същата. Дори сега като си спомня незная и моя мъж как ме е изтраял. Всичко ще мине малко остава, опитай се да мислиш по позитивно и да бъдеш по спокойна  Peace

# 25
  • Мнения: 1 372
Не съм била чак до толкова изнервена и раздразнителна, но определено хормоните си "играят" своята роля и тя в много случаи не е никак положителна. След като родиш ще бъде и по- лошо докато всичко се върне на мястото си. Добрата новина е че всичко ще отмине и това ще остане само период от живота ти. Хубаво е и че твоите мъже приемат нещата така и те обграждат с внимание и любов въпреки настроенията ти.
Търпение! Всичко ще се оправи остава още малко до появата на бебчо! После мисълта ти ще се ангажира с него, а и хормоните ще се нормализират!

# 26
  • Мнения: 1 674
защо ли ми е толкова познато? Laughing

# 27
  • Мнения: 641
Ами какво да ти кажа аз бях пуснала такава тема преди известно време,защото се чувствах по същия начин и исках да разбера дали има и други като мен ...леко полудяващи,но явно повечето сме така щурави от тези хормони.
Аз сега съм в 29гс и вече се чувствам чудесно психически.Радвам се на бременността си и очаквам бебка с нетърпение.
Майка ми ми помогна много като непрекъснато ми говореше,че всичките сълзи и нерви ги пращам на бебка...и аз взех малко по малко да го давам по спокойно и да не обръщам чак толкова внимание на всичките дразнители който са около мен.Дори напоследък си казах,че сега е момента да си върна за нервите който изхабих в началото и сега аз лазя по нервите на всички у нас.
  bouquet

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Понякога и аз съм така въпреки че имам най-прекрасната бременост и нямам основание , но хормони вече сме накрая тежи иска ни се да раждаме , но най-вероятно ще отмине се надявам след раждането  Laughing

# 29
  • София
  • Мнения: 2 006
Май повечето бременни минават през такъв период. Аз в деветия месец бях  afwitch Отнасяха го както близки, така и случайни хора. Добрата новина е, че като родих ми мина.

Общи условия

Активация на акаунт