кога дадохте сок на бебето си?

  • 52 379
  • 71
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 305
Досега веднъж исках да и дам сок, беше навършила 1г но не го хареса, и изцедени плодове пак не  иска
Но за дете на 1-2 м мисля, че е много рано

# 31
Poslu6ai pediqtarkata si.Qbalkata deistva zapi4a6to.  Peace

# 32
  • Мнения: 543
Още не съм дала сок. Давам плодове.

# 33
  • Мнения: 8 242
След годинката и не беше очарован.. Още не харесва сокове Simple Smile

# 34
  • Мнения: 101
Явно аз съм от малкото майки, които дават сокчета на бебетата си. Аз дадох когато беше на 4 и половина месеца и на нея много й хареса. Междудругото сме изцяло на кърма, а сокче и давам на обяд по няколко лъжички. Толкова й харесва, че иска да изпие цялото количество,което съм приготвила. Не мисля да и спирам това удоволствие.

# 35
  • Мнения: 511
След годинката, но не ги харесва. Изобщо не иска да ги пие, а аз не я и насилвам. Peace

# 36
  • Мнения: 33
Давам сок от ябълка от 2 навършени месеца. Алекс много го хареса и пие по 60-70 мл. Аз и го правя, а купешкия не го пие.

# 37
  • Мнения: 263
Опитах да дам на около 4 месеца - ама ударих на камък...та до сега...не ще и не ще...никакви плодове (сурови). Слава Богу прояде някои плодови пюрета.
Не мисля че е малко бебето, а за акитата, че били редки - е нали е само на мляко от какво да се сгъстят:)

# 38
  • София
  • Мнения: 125
Дадох му сок съвсем скоро, на 10 месеца и нещо. Много го харесва и го пие с охота. Вода и чайчета отказва и затова реших да пробвам със сокчетата. А захранването не е препоръчително да го започваш със сокчета, най-добре зеленчуково пюре  Peace

# 39
  • Мнения: 4 433
На 2 месеца дадох много рано,слушах педиатъра...  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 40
  • Мнения: 1 328
Опитвала съм да давам след като стана на година и няколко месеца. И чак сега, след като стана на 2 започна да пие по няколко глътки... и то не всеки ден.

# 41
  • Мнения: 90
Пробвах да дам сок от ябълка на 3-месечна възраст, изпи една лъжичка,другото изплю; изцяло кърмена беше. Започнах да я захранвам на 5-месечна възраст, но първо с каши и плодови пюрета. Чак сега, беше на около 7 месеца, й дадох сок,но купешки-все пак минал през някаква обработка-харесва й; но й давам 1 път на ден сок, 2 пъти плодово пюре.

# 42
  • Мнения: 147
на каката и дадох след 2 навършени месеца, а сега на бебка на 3,5 месеца. И в двата случая първият сок беше от ябълка.

# 43
  • София
  • Мнения: 816
Чревната флора на малкото бебе трябва да се подготвя за захранване.Най-добре това се праве с соковете на ябълката и моркова.Единия разхлабва а другия запича.Синът ми е на 14год.-дъщерята на 2мес.и преди години и сега стомасите на децата ни са едни и същи и изискванията за захранване също.Промениха се само боклуците в храните,пълните с нитрати плодове и месото от рога,кости и копита.Каквито и съвети да слушаш твоето дете ще е това което определя това което ще яде ,ти само трябва да го насочваш правилно.Послушай съвета на твоя позната с по-голями деца за захранването.Според мен няма да згрешиш.

# 44
  • Мнения: 1 820
След годинката. Иначе пресни пасирани плодове - след 6-ти месец. Педиатърката ти греши в случая, не бих я послушала  Peace
Захранването можеш да отложиш още. Подходящо е да започнеш със зеленчуково пюре или оризова каша.

 Peace
Аз дадох сок в края на 6ти месец. CryСега мисля че е грешка,ако имам дай боже,второ дете,до годинката сок не бих дала. NaughtyКъм 7ми мес захраних с зел.пюре.И на мен педито ми беше казала сок от 20я ден,но поне тази глупост не я направих  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт