Как да разбера кога започва раждането?

  • 21 306
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 429
Здравейте!Искам да ви попитам как да разбера че раждането започва?От една седмица пия гинипрал 4 по 1 за контракции,но от снощи имам болки в корема.Дали не започвам да раждам?

# 1
  • Мнения: 544
Доколкото разбрах си в 36 г.с. По принцип като влезеш в деветия месец се спират всякакви лекарства. А за болките - ако зачестяват и се засилват, може и да започваш да раждаш. По това ще познаеш - те стават през еднакъв период от време, който постепенно намалява.

# 2
  • Мнения: 528
Няма начин да не разбереш  Peace
Следи си контракциите дали са на равен интервал от време, който постепенно намалява и дали се засилват  Peace
Леко раждане!

# 3
  • Мнения: 1 763
При мен започна с много силни болки в корема, направо не можех да стоя на едно място. Въобще не ми хрумна да засичам инервал между тях. Освен това ме тресеше и ми се повръщаше, но това май не се случва  често.

# 4
  • Мнения: 6 274
Не се притеснявай - няма начин да не разбереш...  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 6 441
При мен самите контракции бяха като по-силни болки при цикъл.Първо си мислех,че не са контракции,но като засякох бяха на равни интервали и чак тогава разбрах. Peace

# 6
  • Мнения: 9 814
Когато контракциите станат регулярни, изтекат ти водите.....
доста да индикациите за започващо раждане.
Има доста инфо в нета.

# 7
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
 Няма да пропуснеш момента, ако това те притеснява Wink

# 8
  • Мнения: 7 723
Багажа ти е стегнат, надявам се....нали? Whistling
Леко и безпроблемно раждане ти желая! Hug

# 9
  • Мнения: 114
На мен първо ми изтекоха водите и нямах никви болки.След 1 час почнаха ,но вече бях в болницата.Но несе притесняваи ще разбереш.Успех и леко раждане!

# 10
  • София
  • Мнения: 23 072
Хм, мисля, че със сигурност ще разбереш, когато се започне! И аз се чудех като теб, но повярвай - няма да сбъркаш момента  Peace

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Най-често задавания въпрос от мен и за това запис  Peace

# 12
  • Мнения: 7 723
Най-често задавания въпрос от мен и за това запис  Peace
ЗапИс, запИс, ама....едва ли ще имаш време да изчетеш всички отговори Whistling
Леко и безпроблемно раждане ти желая Hug

# 13
  • Мнения: 2 172
Аз първо не разбрах,че имам контракции,а вече преносвах 7-ми дне и част от тапата ми беше паднала  Laughing Реших,че имам някакво чревно неразположение  ooooh! Не беше болезнено в никакъв случай,тъй че не е задължително да разбереш 100%,че раждаш.Но,когато още няколко пъти ме присви през 20 минути точно предположих,че са контракции.Но въпреки всичко до последно не вярвах,защото очаквах да са някакви неописуеми болки (кумата ми така ме беше наплашила  #2gunfire ).И чак след около 7 часа,когато вече бяха станали на 6 минути отидохме в болницата,а мен ме беше страх,че доки ще се сърди заради ранния час,в който го събудихме (03:00 сутринта).Оказа се,че имам 4 см разкритие ( в 4:00) и в 7:50 бях родила.
  Така че нищо не се знае,ако не са регулярни болките явно не са родилни контракции,но все пак се консултирай с лекар  Peace

# 14
  • Мнения: 822
Няма начин да не разбереш.Ако нещо те притеснява звънни на гинекологът ти. Peace

Общи условия

Активация на акаунт