счупена ръка

  • 3 077
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
трябва ли да се пият витамини за по бързо зарастване на счупеното

# 1
  • Мнения: 746
трябва ли да се пият витамини за по бързо зарастване на счупеното

аз не съм чувала такова нещо, но витамините по принцип са полезни, така че едва ли ще ти навредят. Все пак се консултирай с лекаря, защото не съм сигурна, че е добре да катализираш процеса на зарастване на ръката, тъй като все пак тя трябва да си зарасне правилно..  newsm78 обаче тва е само обикновена логика и изобщо не претендирам за медицинска компетентност. Според мен, по-добре си питай лекаря

# 2
  • varna
  • Мнения: 676
По-скоро калциеви препарати,както и физиотерапия за по-бързо възстановяване.

# 3
  • Мнения: 1 512
За това дали да приемаш витамини и калциеви препарати най-добре да се консултираш с ортопед, а физиотерапията е след сваляне на гипса за раздвижване на счупения крайник или пръст доколкото знам.

# 4
# 5
  • varna
  • Мнения: 676
Физиотерапия може да се прави и по време на гипсовата имобилизация.

# 6
  • Мнения: 822
Според мен не трябва,но се консултирай с ортопед.

# 7
  • varna
  • Мнения: 676
Повярвай ми,физиотерапевт съм и съм наясно с нещата.Но  си права,че  е задължително консулт с ортопед.

# 8
  • Мнения: 822
Добре,ама не знаем къде е счупена и може да има и пирони.Интересно мие какъв ток би препоръчала при счупеното.

# 9
  • varna
  • Мнения: 676
Има токове,които се използват дори и при наличието на метал в тялото.Освен електролечение задължително трябва да правиш и кинезитерапия,да движиш тези части на ръката,които не са в гипс,а след махането на гипса и цялата ръка до границата на болката,разбира се.Има специални упражнения и схема на лечение.Но това се преценява след преглед,оглед на снимка и чак тогава се изготвя индивидуален план на лечение.

# 10
  • Мнения: 822
Не е заяждане,а наистина ме интересува какви токове могат да се прилагат?

# 11
  • varna
  • Мнения: 676
Ако наистина имаш метал се прилагат интерферентни токове или магнит.Би могъл и ултразвук да се прави,но в много ниски дозировки и не всеки се наема.Но ако решиш да ходиш на физиотерапия,мой съвет е да не казваш на лекаря какво да ти предпише,а да оставиш той да прецени.Защото подходът към всеки пациент е индивидуален.Поне моят-при един е показано едно лечение-при друг не.Ако имаш още въпроси,не се притеснявай да питаш.  bouquet

# 12
  • Мнения: 822
Много благодаря!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт