Анти "ДЯДО" Коледна тема-да кажем ли на децата..

  • 8 339
  • 202
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 032
Приказките са си приказки, ама дайте да не си подхвърляме съжаления за децата пишещите, само заради мненията им (пък макар и глупави).

А, да, и не слушайте Кейси дето ви будалка с приказки за мляко: с тези червени бузки, поне на 3 мастики си е дядката.

Едно Момиче, то Свидетелка на Йехова ли си (това вече го питам сериозно)?

# 46
  • Мнения: 4 678
Трябва ли да се излъжат децата, че дядо Коледа съществува и да се подхранва една лъжа години наред или бихте били честни и да им кажете истината, че подаръците са от мама ,тати ,баба,дядо които много ги обичат?


Какво се опитваш да кажеш, че Дядо Коледа не съществува?
Съвземи се, не ставай смешна!!!
Има дядо Коледа, това го знаят дори децата.
Напълно съм съгласен с теб Peace
Всеки вярва в каквото иска...и няма смисъл да се отрича нещо...което не е доказано Laughing
....ха ха ..и по тази логика..Бог дали съществува..има ли извънземни...Бермудският триъгълник..само геометрична фигура ли е...а,забравих ....за Снежният човек..живеещ някъде в планината Mr. Green
...Наздраве Laughing

# 47
  • Мнения: 2 448
           
Разликата с приказките,митовете и легендите и дядо Коледа е,че приказките е ясно че са измислени ( и децата го знаят),

Така ли мислиш?  newsm78 Моя син е на 5 и вярва, че Спайдърмен , костенурките нинджа, Мечо Пух, както и всички герои от филмчета и приказки са напълно реално съществуващи. Точно толкова, колкото и Дядо Коледа. Дори бих казала, че в Дядо Коледа вярва по малко, защото усеща, че това е подаръците е нагласено и понеже е веднъж в годината и някак не му придава значение, за разлика от другите любими герои.
Дори когато съм му казвала, че ако не слуша Дядо Коледа няма да му донесе подарък ми отговаря, ами ти ще ми купиш и готово.  Mr. Green

# 48
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Чакам си отговора за господите.
Моля.
Нядявам се да е положителен, иначе ще съм ужасно озадачена.

# 49
Едно Момиче, то Свидетелка на Йехова ли си (това вече го питам сериозно)?
Жрица на истината и справедливостта е.
Може и весталка девственица да е.
Все пак е само едно момиче...

# 50
  • Мнения: 2 229
           
Разликата с приказките,митовете и легендите и дядо Коледа е,че приказките е ясно че са измислени ( и децата го знаят),

Така ли мислиш?  newsm78 Моя син е на 5 и вярва, че Спайдърмен , костенурките нинджа, Мечо Пух, както и всички герои от филмчета и приказки са напълно реално съществуващи. Точно толкова, колкото и Дядо Коледа. Дори бих казала, че в Дядо Коледа вярва по малко, защото усеща, че това е подаръците е нагласено и понеже е веднъж в годината и някак не му придава значение, за разлика от другите любими герои.
Дори когато съм му казвала, че ако не слуша Дядо Коледа няма да му донесе подарък ми отговаря, ами ти ще ми купиш и готово.  Mr. Green

Съгласна. Peace
Защо реши, че на децата им е ясно, че приказките са измислени?!?!?! newsm78

# 51
  • Мнения: 371
Аз смятам че този стрес на авторката в крехка възраст и се е отразил не добре наистина...


# 52
  • Мнения: 1 290
"Авторке, ще кажеш ли на детето си, че няма богове?
Нито Зевс, нито Кришна, нито Локи, Азис или пък Исус?

Макар че, според скромното ми мнение, Дядо Коледа е по-истински от тях."

Реза, ако засегнем и бог, ще разводним темата.

# 53
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Защо да я разводним?
То като да обясняваш, че Дядо Коледа не съществува, но затова пък Дядо Мраз е съвсем истински.

# 54
  • Мнения: 12
Дъщеря ми е на 10 години.Попита ме в прав текст и аз реших, че вече е време да и кажа истината...Плака цял ден!Тогава съжалих, че толкова години съм поддържала красивата илюзия, щом я виждам така нещастна.Просто децата са различни-едни не се впечатляват, за други това е "краят на света"...Как ли не се опитах да и обясня, че е било за нейно добро, че е било за да се чувства по-щастлива, важното беше, че съм я лъгала!Така че рецепта(както в повечето случаи) няма.  Tired

# 55
  • Мнения: 371
Проблема в такъв случай не е Дядо Коледа.
Ако детето ви вярва че Франклин  съществува,също ще бъде малко\много разочарован.
Значи,учете деца си как по-добре да възприемат света,за да не се стресират всеки път като разберат,че нещо не съществува.

# 56
  • Мнения: 2 448
Децата се радват, когато разберат, че това са само приказки, защото тогава се чувстват големи. Поне моите спомени от детството са такива.
За никакъв стрес не си спомням, освен както казах , че разбрах, че принцове на бели коне няма и че аз ще си остана с тиквата, която никоя фея няма да превърне в карета.   Tired

# 57
  • Мнения: 12
Проблема в такъв случай не е Дядо Коледа.
Ако детето ви вярва че Франклин  съществува,също ще бъде малко\много разочарован.
Значи,учете деца си как по-добре да възприемат света,за да не се стресират всеки път като разберат,че нещо не съществува.

Остава и да дадеш съвет как точно newsm78.Не се обиждай, но малко глупаво ми прозвуча това.Само исках да кажа, че има деца, които са по-чувствителни и родителят трябва да прецени как да реагира в съответната ситуация.Защо реши, че проблемът е във възприятията на детето?

# 58
  • Мнения: 1 470
Дъщеря ми е на 10 години.Попита ме в прав текст и аз реших, че вече е време да и кажа истината...Плака цял ден!Тогава съжалих, че толкова години съм поддържала красивата илюзия, щом я виждам така нещастна.Просто децата са различни-едни не се впечатляват, за други това е "краят на света"...Как ли не се опитах да и обясня, че е било за нейно добро, че е било за да се чувства по-щастлива, важното беше, че съм я лъгала!Така че рецепта(както в повечето случаи) няма.  Tired
Може би проблемът е в материалното...Аз съм обяснявала отдавна на моите деца че Дядо Коледа не е просто човек който носи играчки,чели сме много приказки,и сме гледали много филмчета като за г-дин Скрудж...В тях се набляга на самата постъпка,на самото добро,не толкова на играчката...Днес имаше хубав анимационен филм...Защото както писах по-горе,Дядо Коледа съществува,той е олицетворение на топлата нош,когато всички са край камината,заедно,щастливи и весели...Когато казват че небето се разтваря,и каквото си пожелаеш ще се збъдне...Когато...Вие знаете...И децата го знаят,и не се чувстват излъгани...

# 59
  • Мнения: 1 290
...."Не мога да кажа, че съм от онези възрастни, които не вярват в Дядо Коледа. И все пак , знам, че не той носи подаръците.  Sad Дъщеря ми е на 7 години и се зачудих как някой ден ще й кажа, че не той носи подаръците. Не мога да й кажа, че не съществува, защото е недоказуемо, че не съществува нещо  35 . Но цялата тази "измама" около Коледа вече ме притеснява. Това е единственото нещо, за което някога съм я лъгала. Как казахте на децата си истината? Страх ме е, че ще я разочаровам, ако й кажа. Страх ме е, че ако разбере, без да й кажа, ще се разочарова,че съм я заблуждавала"


..."Дъщеря ми е на 10 години.Попита ме в прав текст и аз реших, че вече е време да и кажа истината...Плака цял ден!Тогава съжалих, че толкова години съм поддържала красивата илюзия, щом я виждам така нещастна.Просто децата са различни-едни не се впечатляват, за други това е "краят на света"...Как ли не се опитах да и обясня, че е било за нейно добро, че е било за да се чувства по-щастлива, важното беше, че съм я лъгала!Така че рецепта(както в повечето случаи) няма.  Tired"

..."Сърцето ми се свива,че трябва да й кажа някой ден истината, и най-вече че съм я лъгала - аз-собствената й майка"

Защо ме излъга за Дядо Коледа?

Когато детето научи ужасната истина за Дядо Коледа, първите въпроси, които стоят пред него са свързани с големи притеснения. В общи линии те се въртят около следното: Ще бъде ли Коледа някога същата? Защо всички възрастни около мен ме лъжат? И дали не ме лъжат и за много други неща?

Понякога родителите са склонни да налагат собствените си чувства върху децата. Най-често на децата от същия пол. Спомнете си как реагирахте самите вие, когато научихте истината за Дядо Коледа? Не приемайте автоматично, че детето ви ще реагира по същия начин. Използвайте спомените си от детството като мост към преживяванията на вашето дете, но не забравяйте, че то може да реагира различно от вас.

Понякога несъзнателно влошаваме ситуацията, като кажем нещо не на място. Изразите, които биха наранили още повече детето ви и не бива да казвате са :

“Крайно време беше да научиш истината!”- детето ви ще си помисли “за какво ли още ме лъжат? Сигурно ме смятат за глупак!”

“Такъв е животът, ще видиш че много неща не са това, за което ги смяташ”- оставете детето да открива несправедливостите в живота едно след друго.

“Много шум за нищо!”-може би за вас да е нищо, но не и за детето ви, то е разочаровано и объркано в малкия си свят.

Общи условия

Активация на акаунт