Анти "ДЯДО" Коледна тема-да кажем ли на децата..

  • 8 366
  • 202
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 405
Нормално е илюзиите в един момент да се загубят. След това човек е достатъчно зрял, за да реши дали да запази символиката в образа на Дядо Коледа или да я пренебрегне.
Много деца имат по-развито чувство за реалност от някои възрастни Simple Smile

# 91
  • Мнения: 2 032
Още не е ясно защо заглавието тръби за „Анти-Коледна Тема”, все едно Коледа се свежда само до Дед Мороз.

Добре че фундаменталистките във форума още не са влетяли да разяснят Рождеството на невежата паплач.

# 92
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
въобще не бих разказвала за дядо Коледа. на 25 декември се празнува Рождество Христово и подаръци се подаряват заради подаръците, които влъхвите са занесли на бебето Исус.

мислете му ако някое от децата ви се падне с моето в детската градина Mr. Green
А ти му мисли да не се падне с моето, което знае, че си празнува само собственото рождество и това на Исус съвсем не е на 25.12. Подаръците са за Нова година и за 30.06.(нейният рожден ден). За чужди рождени дни няма подаръци. Mr. Green

# 93
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
На моя син госпожите в детската още миналата година, когато беше на 4 години им казаха, че няма Дядо Коледа и, че родителите купуват подаръците. Той цяла година обсъжда темата с мен и аз му казах, че наистина съм му купила подаръка.
Сега обаче като наближиха празниците и той пощуря да пише писмо на Дядо Коледа. Написа го саморъчно, с невероятно старание и пряко силите и уменията си, но го направи добре. Пъхнахме писмото в плика и той ми каза: "Мамо, аз знам че няма Дядо Коледа, но нека да се преструваме, че го има". От този момент неговата вяра толкова силно се възвърна, че сега ако го попитата "авторитетните" му госпожи, които се опитаха да развалят вълшебството от празника, той ще спори с тях.  Признавам, че и ние добре изиграхме театъра с оставянето на подаръка,  а и репортажите в новинарските емисии затвърдиха напълно убеждението, че Дядо Коледа съществува.

# 94
  • Мнения: 1 291
Аз не отричам коледния дух, и самия празник, коледната трапеза, подаръците, украсата и самата КОЛЕДА. Отричам само "дядо" Коледа.

# 95
  • Мнения: 54
Децата сами ще разберат, когато му дойде времето, с порастването. Не е редно родитерите да им развалят красивите илюзии- те са част от безметежното им детство.

# 96
  • Мнения: 1 217
Синът ми не е страдал особено.В един момент сам разбра,че мама и тати са добрия старец.Обаче покрай дреблата ревнува ли,що ли,и за да не остане на заден план се прави на вярващ Grinning Даже го овиках навръх Коледа( Embarassed),понеже едно на ръка,че разопаковал всичко,ами и се вживя самият той в ролята на дядо Коледа ooooh! Тъкмо обяснявам на сестра му как сигурно е минал с шейната и е оставил подаръци под елхата,иде с куклата под мишница и с един приспивен тон:"Ния,виж дядо Коледа какво ти е донесъл" Crazy Joy Не виждам нищо лошо в това да се подхранва до известна възраст вярата на децата във вълшебства,после сами искат не искат ще се сблъскат с реалността,Еле пък като ни застигне финансовата криза... Mr. Green

# 97
  • Мнения: 9 814
Аз не отричам коледния дух, и самия празник, коледната трапеза, подаръците, украсата и самата КОЛЕДА. Отричам само "дядо" Коледа.

Ами този  старец е част от самия празник, от магията, от очакването, от подаръците....
Именно дядо Коледа символизира добрината и желанието поне на този ден да правим само добри неща.
Дядо Коледа всъщност е съществувал. Бил е свещеник и е живял по време, когато за неплатени данъци богаташите са минавали и събирали децата на бедняците за ратаи и прислуга.
Едно семейство със 7-8 деца не си платило годишния данък и трябвало да се раздели със децата си.
Свещеникът, вечерта на Коледа се качил на покрива на къщата и пуснал през комина една торбичка с пари. С тях семейството си платило данъка и не взели децата им.
Та така. Всеки може да бъде Дядо Коледа. Дори и само с един смс или 20 лв. дарени по сметката на някой нуждаещ се.
Светът има нужда от Дядо Коледа и вярата в него, вярата в чудесата и добротата.

# 98
  • Мнения: 25 571
edno_momiche, ако обясниш също на детето си, че не съществува любов, а всичко е само гол секс, ще те призная!  Peace Laughing

# 99
  • София
  • Мнения: 932
аз пък не помня как съм разбрала, че дядо ви Коледа не съществува..явно не е било толкова драматично все пак
но пък помня с какъв трепет и вълнение го чаках и това вълнение трябва да го усетят всички деца


 Peace И аз така.
 Всъщност имам много ясен спомен, че в трети клас, на училищното тържество , познах човека , който беше облечен , като Дядо Коледа/дядо Мраз, му казвахме още/ и отидох при Госпожата и й прошепнах , че това не е Дядо Коледа и че аз го познавам този г-н Х, който се прави на Дядо Коледа Laughing.
 Тя само се усмихна и ми каза , че той го замествал сега  Laughing
Но не помня да имам горчив спомен от това, даже когато знаех , че нашите ми купуват подаръците. Но пък помня колко ми беше забавно и как с нетърпение , чаках Дядо Коледа да ни раздаде подаръците.

Аз лично мисля, не мисля да казвам на дъщеря ми докато е малка , че Дядо Коледа не съществува. Наистина това е доста труден въпрос - да кажем ли, или не. И в двата случая има аргументи които са За и които са Против.  Но аз съм решила , мъжа до мен също , че няма да казваме на дъщеря ни , че подаръците се купуват от нас , а не от "добрият старец"

Последна редакция: пн, 29 дек 2008, 15:01 от nellyani

# 100
  • Мнения: 830
Не бих го сторила, защо да и отнема това вълшебство, та нали за това са децата да вярват в чудеса и приказни герои. Когато порасне достатъчно, сама ще разбере истината, до тогава ще си живее във вълшебен свят на джуджета, летящи елени и Дядо Коледа.

# 101
  • Мнения: 1 291
Приемам забележката и смених темата на анти "ДЯДО" коледна тема

# 102
  • София
  • Мнения: 38 431
Никак не го обичам тоя дядка. Въобще не го знам даже кой е.
Дядо Коледа, Дедо Кольо, Санта-Манта.
Някакво творение на кока-кола, облечен в техните цветове, смее се хитро и дава подаръци, само ако са купени от родителите преди това.
Хич не го и жаля и съм си го сложила само за майтап за аватар.

Мога спокойно да кажа на Габи кой е тоя измамник. И да и разкажа за истинското вълшебство на Рождество.

# 103
  • Мнения: 301
Синът ми е на 3 години. Приказките, Дядо Коледа и всички такива добри и невидими за окото магии са част от детството му. Предпочитам да го изживее, вярвайки в съществуването им. Да вярва във вълшебства и чудеса, в това, че за добрината рано или късно има и награда, вместо в някой измислен герой от детския канал с огромна пушка и хвърлящ огън меч. (въпреки, че последното е неизбежно)
Може би, защото аз съм вярвала в тях - нереалните и невидими неща Embarassed и все още вярвам в съществуването на истинската любов. Оцеляла съм при съприкосновението с реалността, но пък и само при спомена за детските ми коледи ми замирисва на свещичките по елхата и си припомням как с последни сили се опитвах да задържа очите си отворени, за да не пропусна дядо Мраз.  Crazy
Подаръците не са Коледа. И всъщност не те впечатлиха детето ми тази Коледа - два дни повтаряше с блеснали очички как дядото му подал ръка и го поздравил, че е бил послушен. А за снега, който падна в София по празниците, малкия реши, че дядо Коледа го е пратил, защото иначе ще му стърже шейничката по асфалта. За мен е жестоко да отнемеш на едно дете магията на детството, а тя е точно във вярата в приказното.
За Рождеството опитвах да му разказвам - малък е още и не се впечатли - догодина пак ще пробвам.

# 104
  • Мнения: 1 291
Никак не го обичам тоя дядка. Въобще не го знам даже кой е.
Дядо Коледа, Дедо Кольо, Санта-Манта.
Някакво творение на кока-кола, облечен в техните цветове, смее се хитро и дава подаръци, само ако са купени от родителите преди това.
Хич не го и жаля и съм си го сложила само за майтап за аватар.

Мога спокойно да кажа на Габи кой е тоя измамник. И да и разкажа за истинското вълшебство на Рождество.

 newsm10

Общи условия

Активация на акаунт