Кога може да се започне със активен спорт след секцио??

  • 1 544
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 134

 Имам предвид джогинг, фитнес??/

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Трябва да се изчакат поне 6 месеца, освен това се започва по-спокойно  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 3 789
Трябва да се изчакат поне 6 месеца, освен това се започва по-спокойно  Peace
И аз така знам, поне 4-5 месеца за нещо по-активно.
Иначе акушерката ми каза да изчакам поне 3 пълни месеца, за да започна коремни преси за прибиране на "остатъците", даже най-добре е 4-5-6 месеца, за да не си направя някой хематом

# 3
  • Мнения: 4 496
И аз знам, че трябва да се изчака около шест месеца.
 Rolling Eyes Аз започнах с пресите три месеца след секциото. В началото по малко и всеки ден увеличавах броя. Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 865
Изчакай с активното спортуване поне 3 месеца!Физически няма да издържиш на натоварването-грижи за бебе и спорт.Аз се бях амбицирала още от 2 мес. ,но секциото си е операция,която не трябва да се подценява.Успех за в бъдеще с тренировките.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
След 6 месеца

# 6
  • Мнения: 10 982
Започнах с активния спорт 40 дена след раждането, но с изричното съгласие и разрешение на гинеколога ми.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 718
На мен ми казаха, че спорта е позволен след 6м

# 8
  • Мнения: 344
С коремните преси започнах на петнадесетия ден след секциото по съвет на гинеколога ми.Имаше дни в които с мнооого зор правех по три , а имаше и такива , в които изобщо не можех да се повдигна от земята.По - късно започнах да ги увеличавам до 5 , после 10 и сега съм стигнала до 25.В началото бях по настоятелна , а сега се усещам , че май мъничко взе да ме мързи , но като съм на кеф пак ги правя.Наистина се прибира по - бързо корема PeaceОрганизмати сам ще ти подскаже кога си готова . Hug

# 9
  • Мнения: 2 334
След 5-6 месеца  Peace

# 10
  • Мнения: 6 274
Моята приятелка пита няколко лекари...
Всичките бяха на мнение, че нищо не е хубаво да се прави преди 6 месец, а някои от тях, коремните преси ги отричат напълно...

# 11
  • Мнения: 2
Важно е дали се е затворила мускулатурата на корема. Докато не е, могат да се тренират само страни4ните коремни мускули. С джогинг или фитнес може да се zапо4не след 3-6 месеца, при всяка жена е индивидуално. Но минимума от 3 месеца трябва да се спази, za да не се полу4и смъкване на органите. Най-добре да те прегледа аку6ер или гинеколог преди да zапо4не6.   

Общи условия

Активация на акаунт