На 2,5г. сме и още си пасираме ястията!

  • 9 591
  • 106
  •   2
Отговори
# 45
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Напълно те разбирам . По ред причини дъщеря ми също ядеше само пасирано до около 1г.8м.  ooooh! ,
ако попаднеше на съвсем мъничко парченце дори -повръщаше всичко на фонтан.
С баща и взехме решение ,че повече няма да пасираме и започнахме да я храним с намачкани храни .
Резултатът беше отчайващ -три -четири дни нямаше почти нищо в стомаха  Tired ,направо се поболях от притеснение . Тогава спрях да и мачкам храната и започнах да я храня само с вилица -беше ми направило впечатление ,че като и дам с лъжица направо гълта -по навик.
И тогава -ОООО ,ЧУДО - детето започна да хапва по някоя хапка ,без да повърне  Shocked ,
процеса трая около 2 седмици ,след известно време започнах да я оставям да се храни сама -колкото и се яде.
Вече нямаме проблем с храненето ,яде съвсем малко според другите ,но аз съм спокойна ,защото знам ,че ако е гладна -ще си каже . Не я насилвам да яде ,ако не е гладна или е болна . Не е и особено кльощава -просто нормално ,слабо детенце.  Heart Eyes
Според мен голяма роля изигра това ,че не се пречупихме и не започнахме пак с пасирането.
Процедирах ,както с всичко друго -спрем ли нещо -го спираме от раз и завинаги ,така детето не се обърква и свиква по -лесно.
Пожелавам ти успех .  Hug

# 46
  • Мнения: 1 380
Аз лично никога не съм толерирала типа хранене - първо, второ, трето, следобедни, предобедни и не знам какви закуски. Достатъчно е, че готвя здравословно спрямо възможностите си, че детето яде плодове и сурови зеленчуци в обилно количество и голяма работа като за вечеря е изяла 2 ябълки и един банан. Не е задължително да я натъпча. Ако й се яде самата тя яде.
smile3501 smile3501 smile3501 smile3525Браво!!!
Това все едно аз съм го писала.....
Непрекъснато събирам упреци от познати и непознати, че съм маниачка на тема здравословно хранене, не храня детето си както трябва и то гладувало.... #Crazy #Crazy #Crazy
Да, не храня детето си по книгите-закуска-попара, обяд-манджа с мръвки, след обяд кисел  и т.н...
Щом яде достатъчно плодове и зеленчуци, значи всичко е о.к.
Малко се отклоних от темата, но трябваше да си кажа.....

# 47
  • София
  • Мнения: 2 296
Според мен също трябва да проявиш повече търпение и воля и да започнеш да храниш детето с непасирана храна.
Всеки обича лесното, а децата най-вече - родителите си в стремежа да им улеснят максимално живота и т.н. стигат до подобни проблеми накрая.
Започни да режеш храната на съвсем малки парченца - отнема време, но няма да е пасирана. Давай му ги така - в началото може и да не му харесва, но после ще свикне. Постепенно увеличавай размера на парчетата.
Както каза и друг преди мен - няма как да свикне за 3дни с нещо ако това е продължило 2г вече.

Напълно съм съгласна с това мнение.Със сигурност сега ти се струва невъзможно това.
Но трябва много търпение и решителност. Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 13 206
Ех отстрани много лесно всичко изглежда и всички са големи специалисти по храненето-моят син така,моят дъщеря така..И не е чак толкова сигурно,че ако се остави детето да освирепее от глад ще се реши проблема.Всичко е индивидуално.
Моят син също не се храни сам-не е поискал,това не пречи на бебе на годинка да се храни само.И какво от това Peace

Олеее, някои май криво разбират демокрацията...  Joy
Че всичко ли трябва само да поиска детето  Wink Ти ако го чакаш да поиска да се научи това или онова, за някои неща ще има да чакаш...
Не разбрах колко е голямо детето ти. Но от позицията на майка с близо 6 г. дете ще ти кажа, че навиците, с изкл. на физиологичните ги създават родителите, а не чакат детето само да се сети. Първо, то само надали ще се сети за някои неща, второ ако не са дотам приятни няма и да поиска да ги прави. Или може би трябва да чакам дъщеря ми сама да поиска да подрежда стаята си, да избърше праха или да си подреди дрехите  Joy

П.С. И да! Опредлено ако детето се остави да освирепее от глад върши работа. Не е много сложно! Това не е бебе на 8 месеца, а дете на близо 3 г. Слагаш чинията на масата и като не ще да яде става и толкоз. Това не го говоря на ангро. Прилагам го доста успешно, от около 2-3 г. възраст. Няма хън-мън... единствено се съобразявам с някои вкусови предпочитания. Няма да й сложа пържола и да я насиял да я яде, при положение, че не обича. Всеки човек има вкус, съобразявам се с нейния, както с вкуса на мъжа ми и т.н. Но да ми прави фасони, че манджата не е пасирана - ще си остане гладна и толкоз  Wink

Разбира се, това не означава авторката да сложи веднага парчетата с мръвка в чинията. Означава да постигне плавен преход от пасираната храна към нормалната, но с необходимата твърдост! Ако сега отстъпи, така ще отстъпва за всичко после.

Последна редакция: сб, 03 яну 2009, 20:06 от Vache

# 49
  • Мнения: 1 303
Определено за да почне да се храни самичко трябва да поиска(покаже) някакси или не?

Според мен най-полезно ще е мнението на някоя майка отгледала около 5-6 деца с подобен проблем - да сподели опита си,наизуст всеки може PeaceМакар,че едва ли има универсално решение.
Но едва ли детето ще си остане недъвчещо или с памперс до сватбата си Mr. Green,аз мисля да не се втелясвам толкова( не съм от майките състезателки Sunglasses,защото това са деликатни моменти-с яденето и другите физиологии..Но това не означава,че няма да го карам да си подреди стаята или да си избърше праха Simple Smile

P.S При нас има и положителен аспект проблема с дъвчене и гризане-до сега-2 год и 3 месеца синът ми не е опитал нито солети,бисквити,вафли,шоколади-не проявява интерес,така че максимално ще отложим във времето тези не особено полезни храни.Освен това и не слага нищо в устата си-от пода или каквото намери-така,че всяко зло-за добро Grinning

Последна редакция: сб, 03 яну 2009, 21:30 от Ve$$elka

# 50
  • София
  • Мнения: 619
Ve$$elka,Дейвид също не яде шоколад(още не е опитвал-казавa:-Гадно),бисквити,солети(най много 1-2б. ако не е ял) и т.н.Нещото което би си взел сам е пуканки и маслини!Между хранения изобщо не яде.Сокове не пие,само вода.Е до тука ОК!От 2 дния де 2 пъти на ден-на обяд и вечерта.Не знам какво му става.Няма излишни запаси които да сваля-добре е сложен,но д аотслабва...... Sad не ми се иска.Пие витамини-сега е на клеева тинктура.Ама не помагат за апетита!

# 51
  • Мнения: 1 303
Ами нещо си е позагубил апетитa,а може и от опитите с парченцата-да недоволства.Моят син  пък се дърпа напоследък като види купичката,само бурканчетата каша и кофичките кисело мляко признава и веднага сяда.Все се успокоявама,че е период.Ако е весел и си играе-няма страшно.После ще навакса-обикновено така става.Аз за апетит давам витамини и мед+пчелно млечице(200г мед с 10 г пчелно млечице).

Последна редакция: нд, 04 яну 2009, 11:48 от Ve$$elka

# 52
  • София
  • Мнения: 13 206

Според мен най-полезно ще е мнението на някоя майка отгледала около 5-6 деца с подобен проблем - да сподели опита си,наизуст всеки може PeaceМакар,че едва ли има универсално решение.


Ми дай да затваряме форОмите значи... тук майки с по 5-6 деца не знам да има  Wink


П.С. Кой ти каза, че бисквитите и солетите не са особено полезни  Rolling Eyes

# 53
  • Мнения: 1 303
Ми добре,може и с 3 деца да е-такива има Grinning Peace

# 54
  • София
  • Мнения: 13 206
Ми добре,може и с 3 деца да е-такива има Grinning Peace

Абе съмнявам се майка с 3 деца да е пасирала храна до 2,5 г. Евентуално само на първото  Wink На следващите едва ли е имала време да се занимава с глупости. Ние сме 3 деца, породени, братята ми са близнаци  Laughing Майка ми ни слагаше на 3 стола, правеше една огромна купа с попара и ни тикаше наред в устите  Mr. Green Така се гледат 3 деца!

# 55
  • Мнения: 1 303
Ми ето-това може да е разрешение-да родим повече деца Simple Smile

# 56
  • Мнения: 24
Благодаря ти за темата и аз щях да пиша за това и  ние сме в същото положение.Има ли месо в храната и не е ли пасирано го плюе и неще да дъвче,опитвала съм да не давам месо,но си докарахме анемия и така не става и пак почнахме да пасираме.Опитвала съм да му давам храна когато той пожелае,но той предпочита да се натъпче с всякакви буклуци като зрънчо солети и т.н.но само и само да  не хапне нищо което да не е пасирано.Наистина е голям проблем това пасиране аз до момента не съм намерила разрешение.Дано да се справиш ти по-бързо от мен.

# 57
  • София
  • Мнения: 13 206
Благодаря ти за темата и аз щях да пиша за това и  ние сме в същото положение.Има ли месо в храната и не е ли пасирано го плюе и неще да дъвче,опитвала съм да не давам месо,но си докарахме анемия и така не става и пак почнахме да пасираме.Опитвала съм да му давам храна когато той пожелае,но той предпочита да се натъпче с всякакви буклуци като зрънчо солети и т.н.но само и само да  не хапне нищо което да не е пасирано.Наистина е голям проблем това пасиране аз до момента не съм намерила разрешение.Дано да се справиш ти по-бързо от мен.

А защо не смилаш само месото? Ако наистина си докарва анемия, което лично на мен е чудно  Rolling Eyes Не съм вегетарианец, дори напротив, но не съм чувала досега само от липса на месо в храненето да се получава анемия. Желязо има не само в месото. Моята дъщеря почти не яде месо. Не й харесва явно. Ако е в супа няма пробмеи яде го, ама пържоли или пилешко бутче например не яде. Не я насилвам. Ако направиш супа с месо просто пасирай само месото, остави морковче, картоф непасирани.

# 58
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
здравейте.Сина ми е на 2г. и 5м. Като бебе беше адски злояд(такъв си е човека) и така и до днес.За това когато се захранвахме ,а и след това продължих да му пасирам храната само и само да яде.В противен случай само да усети,че има нещо по едро в супата или манджата и веднага го плюе.Не знам до кога така.Мисля си,че ако спра да настоявам с яденето да се храни редовно и го оставя да огладнява сам с целта да започне да дъвче-ми той ще яде по 2 пъти на ден и по 2-3 хапки не повече.Дайте съвет,има ли и други като нас.Иначе си хрупкаме бисквитки,солетки и тем подобни залъгалки!
Ронкис не се плаши,рано или късно и това ще мине,дъщеря ми,която вече е почти на 18г. до 1-ви клас хапваше всичко пасирано,роди се 2 кг.,беше страшно злояда,повръщаше всичко,което е с парченца,градината не помогна,учителките се бяха хванали за главата ooooh! И настояването в случая не помага,нито преминаването само на не пасирана храна,аз съм човек инат и страшно упорит и трите ми деца са научени да си казват за ходенето до тоалетна на годинка,но с храненето нещата не стоят точно така.О,забравих и чинията съм прибирала при отказ да се храни,така 2-3 дни,да освирепее,да,ама не става.Ела я виж сега каката ни,главата и е вечно в хладилника,стана 1,80 висока,играе професионално баскетбол и т.н. Мисълта ми е да не се ядосваш,другите ми две деца съм ги гледала много по-спокойно,детето само ще ти покаже кога е готово да  се откаже от пасираната храна.Сина ми примерно на три години изцяло спря да яде пасирано,а с бебата изобщо не съм ползвала пасатор,нарязано,намачкано с вилица и от година и кусур яде заедно с нас,тя пък се отказа от кърменето чак на две години и така.Нормите не важат за всички деца,нито пък можеш да сложиш всички под един знаменател.Хранете се така както е удобно и приятно за тебе и детенце.От инат и късане на нерви няма смисъл и на двамата едва ли ще се отрази добре. Hug Гледането на деца трябва да доставя радост и удоволствие,а не да се чувстваме като на бойно поле Hug

П.П. Това е съвет от една майка на три деца!А време при добра организация винаги има ,за тези,които се чудят как успяват да се справят с храненето и всичко останало многодетните Simple Smile

Последна редакция: нд, 04 яну 2009, 17:57 от [x]Пиги®

# 59
  • София
  • Мнения: 5 079
Пиги, много ти благодаря за хубавия постинг. И аз съм на това мнение, въпреки, че понякога детето много дълго протака бебешкия период за всичко, а ние нямаме търпение да порастне. Rolling Eyes Хубаво е да си припомняме, че детето налага темповете и правилата на отглеждане, а не ние, очовечаването на става насила, с глад и други "крути" мерки.
С второто, ЖЗ, няма да повтарям тази грешка, няма да пасирам и да си докарвам такива приключения на главата, но това пък не значи, че няма да направя други грешки... Всичко си е до детето.

Общи условия

Активация на акаунт