Благодаря на полицаите и на мое място вие как бихте постъпили?

  • 2 408
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 457
Честита Коледа! Пожелавам на всички ни да сме здрави и да живеем по-добре и по-спокойно през идната 2009 г.!
Тъпа случка от днес. Заведох детето на преглед в един медицински център. Качвайки се по стълбите до лекарския кабинет настигнахме едно семейство, което видяхме още долу, но ние изостанахме. Те бяха баща, майка и дъщеричка. А аз бях сама с детето.
Чакахме 1 час, докато ни дойде реда, въпреки уговорения по-ранен час по телефона, както повечето случаи си чакаме пред кабинета, докато минат и тези преди нас. Това важи за всички. Дойде ни редът, докторката ни покани да влезем, защото знае от кога чакаме, обаче въпросния баща, ръфайки поредния сандвич от павилиона, ми се развика, че били те наред. Аз му казах, че ние сме със записан час и заедно с тях сме застанали пред кабинета, така че не мога да се съглася че са преди нас. Той започна да крещи и лъже как дошли преди нас, и аз усмихвайки му се казах, че няма смисъл да лъже. Той избухна - била съм овца и пр. Попитах го дали така би говорил, ако насреща му беше мъж с детето си, а не жена и дали не иска да викна мъжа ми него да си го обижда, защото му е по в категорията. Онзи яко се разпеняви и като затворихме и заключихме кабинета, започна да блъска по вратата и да псува. Докторката си извърши прегледа, все едно нищо не е станало. Тя беше на наша страна, каза ми, че ние сме си били наред, защото онези дори и час нямаха запазен, но нищо не каза на онзи. Явно не искаше да си разваля настроението. Аз чувайки го как беснее от вън и това блъскане по вратата, реших да се обадя на мъжа ми да дойде веднага. Не знаех до колко време може да реагира и да дойде и за всеки случай се обадих в полицията. Полицаите дойдоха на 5-тата минута. И мъжът ми дойде, но от онзи баща нямаше и следа. Само съпругата му беше останала пред кабинета и после влезна да прегледат малката. Великият „мъж” беше изчезнал. Много беше силен и велик да обижда жена пред другите две свои жени, но не прецени ситуацията. Надявам се полицаите да са им взели данните от жена му, а ние спешно заведохме малкия на друг доктор. Имахме час. Полицаите обиколиха района, но не откриха бащата. А, отделно от това пред кабинета висейки 1 час с тях успях да го чуя как раздава заповеди на дъщеря си: „Не си сваляй шапката, за да не ти плесна един шамар”. Абе, готин мъж, какво да ви разправям. Не й зявиждам на жена му, а пък може и съфорумка да се окаже. Mr. Green
А, колкото до викането на полицаите, го направих, защото утре пак можем да се засечем с въпросния баща пред кабинета на докторката, а пък моя мъж да не може да дойде от задръствания бързо, и така поне ще имам един коз, ако на него не му е дошъл акъла. А, не че не мога да се защитя сама, мога и си нося някои средства за това (Дано никога да не ми се налага да ги използвам! Praynig), но се страхувам, когато трябва да използвам тези неща в присъствието на деца.
Много ли такива български мъже има? Аз мислех, че са на изчезване, че това е по-характерно за по-възрастното поколение, а не за младите мъже. Нима и тях живота успя да смачка, че да изгубят ценности и морал?! Бях втрещена от агресията, злобата и простотията, която бълваше от този баща и съпруг. Sick
Винаги съм защитавала по-слабите от мен, дори и с риск да си навлека гнева на този, който изсипва своя върху по-слабия. Днес съм благодарна, че когато на мен ми се случи да имам нужда от помощ, я усетих че я имам не само от семейството си, но и от държавата- тази, за която всички ние се опитваме да правим много, за да върви напред и хората в нея да се чувстват по-добре, но сме се разочаровани много от държавничеството ни. Благодаря на полицаите от 4-то районно, че наистина взеха присърце проблема ни и дори ни изчакаха отвън, докато ни свърши прегледа, защото те дойдоха много бързо и докторката още преглеждаше малкия.
Исках да ви попитам вие какво щяхте да направите в случая? А, ще пуснете ли жалба в полицията срещу този тип? Много ли такива български мъже има? Аз мислех, че са на изчезване, че това е по-характерно за по-възрастното поколение, а не за младите мъже на около 30-35 г.

# 1
  • Мнения: 589
Ako тръгна да пускам жалби за поведение като описаното,трябва да не излизам от РПУ-тата... Whistling

# 2
  • Мнения: 9 814
Не бих викнала полиция при такава ситуация.
И аз като olimpiia , ако трябва да пускам жалби за всяко грубо поведение ще задръстя цяло РПУ.

# 3
  • Мнения: 1 749
От една страна съм съгласна с теб,Olimpia,ноо....как иначе "държавата"ще се сети,че такова поведение е недопустимо и би предизвикало/е проблем?

# 4
  • Мнения: 25 441
Пусни! Колкото повече такива жалби, толкова повече смачкани "бабаити" по улиците.

# 5
  • Мнения: 9 814
Е, хубаво де, какво щяха да направят полицаите, ако бяха заварили въпросния баща-бабаит пред лекарския кабинет?
Да му се скарат? Защото всъщност този човек нищо не е направил, нито на теб, нито на детето ти, нито дори на имуществото в клиниката.
Но защо пък да не се превърнем в Америка. Нека звъним на пожарната да ни свали котката от дървото, нека викаме и ченгетата да ни качат багажа до 8-мия етаж, защото не работи асансьора.
Нека има и зоополиция, първа ще ги викна аз.

# 6
  • Мнения: 25 441
Така, както го е описала, мъжкарят е хулиганствал. Има си такъв член от закона, ако не се лъжа, както и съответната глоба.
Пък и в случая стига да го посплашат малко - такива мъжаги, които могат да бабаитстват само пред жени и да офейкват, когато им замирише на мъж, много си падат по такива разговори...  Whistling

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Най-голяма вина има д-рката.
Ако беше излязла и поговорила и с теб и с родителите на другото дете, просто да прецени, кой е "по-спешен" (макар след час чакане да не виждам пречка единия от двама ви да почака и още), вичко щеше да си е ОК.

# 8
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Правилно си постъпила.
Това е безсмислена агресия, която е изключително разпространена навсякъде. Не виждам защо трябва да се подминава.
Въпросният мъж, друг път може и да се замисли.

# 9
  • Мнения: 589
Сега ще ви обясня защо не мога да пускам жалба за всяка агресия,с която се сблъсквам. Живяла съм с полицай 3 години,нагледала и наслушала съм се на подигравки относно "ония,дето все се жалват-и за кокошките на съседите,че влизали в двора им,и за псувните на кварталния луд" и как ги "пускали в трета глуха". Пускала съм жалби и аз,и се е стигало дотам да ме посрещат в РПУ-то с "Пак ли ти???"..Та когато отидох да се жалвам,че ми откраднаха чантата с всички документи вътре-никой не ме гледаше вече насериозно.Каквото щете ми обяснявайте,няма да превъзпитаме с полиция онези,на които им липсват първите седем години...

# 10
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Сега ще ви обясня защо не мога да пускам жалба за всяка агресия,с която се сблъсквам. Живяла съм с полицай 3 години,нагледала и наслушала съм се на подигравки относно "ония,дето все се жалват-и за кокошките на съседите,че влизали в двора им,и за псувните на кварталния луд" и как ги "пускали в трета глуха". Пускала съм жалби и аз,и се е стигало дотам да ме посрещат в РПУ-то с "Пак ли ти???"..Та когато отидох да се жалвам,че ми откраднаха чантата с всички документи вътре-никой не ме гледаше вече насериозно.Каквото щете ми обяснявайте,няма да превъзпитаме с полиция онези,на които им липсват първите седем години...

Това мнение нямаше да е зле да го има в темата за подкрепа на протеста на полицаите.

# 11
  • UK
  • Мнения: 1 334
щях да викна полиция. Следващият път господина може и да се замисли преди да буйства.

# 12
  • Мнения: 457
...... Каквото щете ми обяснявайте,няма да превъзпитаме с полиция онези,на които им липсват първите седем години...

Добре, остават тогава два други варианта: 1. Да се опитаме ние да ги превъзпитаваме със същите средства, които те използват? 2. С примирение? За четвърти не се сещам, защото третият беше в това, да имат страх поне от последствията за себе си и семейството си, страх от санкции.

# 13
  • Мнения: 2
Според мен си постъпила правилно.Започна да ми писва от такива "мъже" , да намерят друг начин да си избиват комплексите.Мога да се обзаложа ,че ако мъжът ти е бил там да не се е стигнало до тази абсурдна ситуация.

# 14
  • Мнения: 1 763
Много хубаво си направила. Аз бих постъпила по същия начин, дори скандалът да беше направен от жена. Явно е имало ефект, щом таткото е избягал.

Общи условия

Активация на акаунт