Дали сбърках?

  • 9 909
  • 171
  •   1
Отговори
  • Мнения: 159
здравейте, мами. тази вечер ми е тъпо, защото се скарах с мъжо - той отиде на банкет сам, а пък аз му развалих настроението с приказки за пари и за жени. по принцип банкета е без жени, но аз исках после да ме вземе на диско, но той отказа под предлог, че щял да бьде с колеги, без жени и т.н. заформихме скандал и сега незнам дали сбърках?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 979
Ами не, не си сбъркала. Нормална човешка реакциа, ситуация в която и двамата сте прави. Животът продължава.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 819
Защо не вдигнеш глава и да излезеш с приятели??? Нормално си реагирала, и на мен ще ми е кофти, ако излезе без мен. Hug

# 3
  • Мнения: 4 292
Аз не съм либерална! Дискотека без мен - НЕ!  Sunglasses

# 4
  • Мнения: 159
няма как да изляза вече защото буквално от инат прибрах детето от баба му на 9 години е, но въпреки това няма да я оставя сама а аз да изляза - нищо че живеем в в.търново а не в софия

# 5
  • София
  • Мнения: 903
Ами според мен си сбъркала. Моят съпруг е единственият мъж в колектив от около 15-20 жени, повечето от които на възраст колкото него, т.е. около 30те. Никога не бих отишла с него  на банкет или след това с колежките му на дискотека, както и аз не бих го взела с мен на моите колегиални събирания. Според мен е тъпо да се влача с него винаги, само защото не мога да сдържам ревността си. Не казвам, че не ревнувам, просто подтискам ревността и гледам да не съсипвам и неговия празник. Той ако е решил да ми изневерява едва ли ще чака да дойде банкета, за да го направи.

# 6
  • Мнения: 2 388
Сбъркала си. Развалила си му вечерта. Своята също, като гледам.

# 7
  • Мнения: 159
а пък той горкия от 3 месеца работи в софия и като се върне в търново е постоянно с нас сега е почивка 10 дни.  в същото време когато взехме решението да замине за софия ни беше много трудно защото трябва да живеем разделени от понеделник до петък. и когато си мисля, че вече нещата се понареждат правя един скандал от нищо и сега съм буквално гузна. Незнам утре как да реагирам да се извиня ли, да се сърдя ли? Той работеше държавна работа - полицай и напусна след много умуване да ни осигури по добър живот и за 10 години брак аз отново усещам колко ме обича и показва това и като си дойде не се отделя от мен и детето, но незнам защо реагирах така ???    Таня 28 аз съм на 35 и как да сдържа ревността си?

# 8
  • София
  • Мнения: 16 024
Сбъркала си. Банкета е служебен, ако са само колеги и колежки - какво ше правиш на дискотека с тях? Не бих отишла на служебно празнуване на скъпия, не би дошъл и той на мое. А сме били в 1 фирма, но  аз вече не съм там - значи и на банкета нямам работа. След като имаш 9 г. дете, значи би трябвало да сте уравновесени, да си имате доверие. Е, то  ако  почнем да търсим нещо - задължително ще го намерим.
И за да не си проваляш много вечерта - взимай момата и излезте двете. Била съм в Търново с 10 г. дъщеря - отходихме си  по цяла нощ. И искам пак, пък! Сега е голяма и няма да дойде с мене. Това е времето да бъдеш с дъщеря си, да се повеселите, да хапнете, да отидете на кино в МОЛа. След 3-4 год. и да изкаш няма да се съгласи. Какво те притеснява - има таксита за отиване и връщане.
Писали сме заедно - ревност никога не се показва. Послушай кака си.

# 9
  • Мнения: 159
аиша ,мерси  - какво ще рече писали сме заедно. Сега си мисля ако се обади в 12 часа да ида при него в дискотеката какво да правя? детето сме го оставяли в къщи да спи и сме излизали с него и направо незнам...

# 10
  • Мнения: 2 556
Той няма да се обади да те вика посред нощ - гаранция давам. Забавлявайте се с детето, мъжа ти просто е на служебен купон, не го мисли.

ПП: Мъжът ти едва ли ще се зарадва да оставиш детето, за да купонясвате заедно, не знам, поне за нас не си го представям отникъде (синът ми е на 8 още, ама и на 10, и на 12 не се виждам да го оставя сам посред нощ, всичко се случва!)

# 11
  • София
  • Мнения: 16 024
Идете на кино или на пица двете. Ако се обади да те кани/много ме съмнява/, кажи, че вече се прибирате или вещо др. Утре само му обясни, че понеже не се виждате постоянно просто си искала да бъдете по-дълго време заедно. Ако много настоява - взимай девойката и заедно на дискотека. Не толкова малка, утре ще се наспи. Нали ще бъде със мама и тати, ще се весели и тя.
ПП.  дъщеря ми е с мене от бебе. Е, веме порасна и не иска, но като по-малка винаг с мене. После ще си отспи.

# 12
  • Мнения: 473
Според мен определено грешиш. Не може постоянно да се лепим за мъжете си, честно да ти кажа смешни са ми тези съпруги, които се появяват на банкета, независимо дали в ресторанта или в дискотеката. Защо не го оставиш човека да се повесели сам, а му развали кефа? Не ходя с мъжа ми никога, въпреки че той упорито всяка година ме кани по сто пъти. Ходи по на 2, 3 банкета, защото работи и на толкова места, но никога не го придружавам. Намирам го за проява на лош вкус!

# 13
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
сутринта с целувка, извинение, свирка ..
в прав или обратен ред.

# 14
  • Мнения: 2 448
Сбъркала си. Но не чак толкова, че да се налага да му се мазниш на сутринта. Все пак той ще се забавлява ти не.
Грешката ти е до там, че си се показала като една ревнива и неуверена в себе си жена, само това. 

# 15
  • Мнения: 1 749
Не си сбъркала,но не си и права.Защо да не излезе сам с колеги?Ако прекалено често те оставя сама с детето и отива да се забавлява,и изобщо рядко излизате заедно,тогава вече е кофти. Confused

# 16
  • Мнения: 316
Сбъркала или не - колкото повече го мислиш /а след като прочетох всичко - явно е така/ ,
толкова по-кофти ще ти става.
Той е сърдит, Ти си наранена... Двамата се чувствате гадно!
Но "сутринта е по-мъдра от вечерта". Не е нужно от сега да мислиш как да отреагираш.
Все пак на сутринта той вече може и да е забравил и простил.

# 17
  • София
  • Мнения: 903
   Таня 28 аз съм на 35 и как да сдържа ревността си?

Аз в момента съм на 30. Как да сдържаш ревността си ли? Ами.. трудно е, много е трудно. Много пъти  ми се е случвало да изревнувам от някоя от колежките или от всички като цяло, но... знам че не бива да го правя.  Опитвам се да се сдържам поне пред него ( особено  когато има някаква подобна служебна сбирка), въпреки че ми е много кофти. Но ако направя скандал какво ще постигна - нищо. Само ще вгорча и неговата и моята вечер. Та на въпроса как да се сдържаш - ами стискаш зъби и... така. Аз обикновено в такива моменти си мисля 2 неща:
1. Че ако той на мен ми погоди такъв скандал ще ми е много гадно и затова аз също не бива да го правя.
2. Че като ревнувам без да искам може да го тласна в обятията на някоя от колежките. Защото ако непрекъснато го ревнувам от тях, той ще си каже: "Абе тя жена ми така или иначе си мисли, че имам друга, защо пък наистина да не си хвана някоя?"

И така. Стискаш зъби докато излезе. На другия ден обикновено ревността ми е минала ( въпреки че при последния банкет се върна в 4.30 сутринта и направо щях да го  #2gunfire).

# 18
  • София
  • Мнения: 16 024
Ревността е болестно състояние, според мене. Никога и на никого не съм показвала ревност, не съм си разрешавала да ми минават такива мисли. Ако има нещо да става - то ще си стане, само нервите да си тровя допълнително - не си заслужава.
Вярно, че и повод за ревност не ми е давал скъпия. Или пък много добре се крие newsm78
Предпочитам да не се навивам и ядосвам предварително.

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Естествено, че си сбъркала. Най-сигурният начин да подпомогнеш естествения порив на мъжете да чукнат нещо чуждо, е да им покажеш колко те е страх от това, колко си неуверена и да ги вбесиш на тема "ти си само мой". Не го прави, унизително е.

# 20
  • Мнения: 2 414
И според мен си сбъркала,не мисля,че е редно да те уместно  на служебен банкет. Stop

# 21
  • София
  • Мнения: 7 990
Доста бистрихме аналогични теми напоследък... Аз също мисля, че си сбъркала и е редно да се извиниш за скандала. Служебните партита заради състава си се наричат служебни, а не семейни.

# 22
  • Мнения: 6 301
Аз също никога не бих отишла на служебен банкет на мъжа ми, нито бих го взела на моя. Бих излязла с приятелки, ако толкова ми се излиза.

# 23
  • Мнения: 4 668
Остави го този мъж да диша самостоятелно  Confused
Как може да му развалиш банкета ? Не го разбирам това , честно ...
Сбъркала си определено .
Мъжът ми също работи в институция , където често правят такива събирания и даже той ми е предлагал да отида с него , но никога не съм го правила . Струва ми се много тъпо да изляза с 15 мъже / те са само мъжки колектив / , въпреки че ги познавам .
Успокой се , извини се на човека и вече не прави така .

# 24
  • Мнения: 53
Сега ще ви кажа какво става, когато колегите си "носят" жените/мъжете на служебния банкет, на който според мен нямат никаква работа.
Първо - бърз оглед на колежките/колегите, преценка на ситуацията и събиране на информация. Ако са се сдушили с някоя друга половинка - започва и коментирането на събитието - коя с колко къса пола е, гримът и какъв е, държанието пък е направо ...
Второ - регулярен поглед в чашата на колегата/колежката. Ако започне да прекалява - ритане по кокалчетата на краката. Ако не разбира от тънки намеци - направо го скастря на масата пред всички.
Трето - ако колегата/колежката започне да обръща повече внимание на колегите си /което е нормално, все пак банкета е за служители на фирмата, не за семействата им/, се пуска в действие сърдития, ядосан и злобен поглед. Последван от демонстрации в тази насока ... Сещате се - мъчанието на агнета, злобни забележки и др. подобни.

Това с много малки изключения, по лично мои наблюдения си е чистата и неподправена истина!!!

# 25
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
...
Това с много малки изключения, по лично мои наблюдения си е чистата и неподправена истина!!!
Баш така е Simple Smile
Имах една колежка (отдавна беше, преди демокрацията още), която на всяко служебно събиране влачеше и мъжа си, и детето (поотраснало), на мен ми беше жал, но всички я бяха взели на подбив, а съпругът й беше станал нарицателно за мъж под чехъл.
Пръв се разведе, когато това стана възможно.

# 26
  • Мнения: 1 749
Някой ако може да ми каже на мен как да накарам моята половинка да отиде поне веднъж на "работните"банкети...... Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 53
Някой ако може да ми каже на мен как да накарам моята половинка да отиде поне веднъж на "работните"банкети...... Rolling Eyes

Може да не го кефи колектива и за това да пропуска.
Едната се сърди, че не я вземат а други се чудят как да ги накарат да отидат ...
Няма угодия, ей!!! Wink

# 28
  • Мнения: 46 510
Не бих взела под внимание нито един категоричен отговор Сбъркала си/Не си сбъркала, защото всеки отговаря от собствената си гледна точка, от това какво с мъжа си разбира под "семейство".

За тези, за които са нормални забавленията тип "ергенски" - сбъркала си.
За другите - не си сбъркала.

Имате разминавания с мъжа ти, не е добре, все единия от двамата ще се чувства гадно и ще си разваля празниците, но предполагам си била наясно, когато си решила да бъдеш с него  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 2 388
Никол, липсваше тук определено.
Весели празници. Hug

# 30
  • Мнения: 1 749
Някой ако може да ми каже на мен как да накарам моята половинка да отиде поне веднъж на "работните"банкети...... Rolling Eyes

Може да не го кефи колектива и за това да пропуска.
Едната се сърди, че не я вземат а други се чудят как да ги накарат да отидат ...
Няма угодия, ей!!! Wink
Не се сърдя. Wink Просто усещам,че е напрегнат и макар да обича да си седи вкъщи,няма да му се отрази зле да отиде да се разтовари.Колектива...не ги познавам,но така,както слушам ,са в приятелски отношения.

И едната половинка,и другата,понякога могат да поискат да излязат само с приятели.Нормално е.И все пак,разбирам донякъде чувствата на авторката :точно тази вечер може много да й се е излизало с него,а той я е отрязал....

# 31
  • Мнения: 46 510
palavata_monahinq, това можеше и на лични май Grinning
Весели и на теб   bouquet Hug

dre@mer, човек е колега в службата, на празника е просто човек, който ако има половинка е съвсем естествено да се появи с нея, а не като ерген, пък дали ще му глда в чашата или ще го рита в топките, сам я е избирал, да е гледал тогава  Mr. Green

Някъде из форума четох, че по чужбинските фирмени партита вече всички ходят по двойки, явно предната мода не е довела до нищо добро (не говоря само за изневери, понеже за това се сещат повечето).

# 32
  • Мнения: 7 474
Крайно неуместно е да отидеш на фирмено парти,
при положение, че е без жени/мъже. Освен да направиш
половинката за смях, друго няма да постигнеш.

# 33
  • Мнения: 53
Не бих взела под внимание нито един категоричен отговор Сбъркала си/Не си сбъркала, защото всеки отговаря от собствената си гледна точка, от това какво с мъжа си разбира под "семейство".

За тези, за които са нормални забавленията тип "ергенски" - сбъркала си.
За другите - не си сбъркала.

Имате разминавания с мъжа ти, не е добре, все единия от двамата ще се чувства гадно и ще си разваля празниците, но предполагам си била наясно, когато си решила да бъдеш с него  Simple Smile

Пълни глупости !!!
В конкретния случай семейсвото няма нищо общо.
Не става дума за ергенско парти, а за фирмен банкет.
За мен мъж, който предпочина забавления - тип "ергенски", е този който системно излиза без жена си. Не такъв, който един - два пъти в годината ще отиде сам на фирмения банкет.
И сигурно нямат разминавания с мъжа си - просто жената е била крива нещо и си го е изкарала на благоверния, който е щял да се забавлява на всичкото отгоре. Хубавото е, че след като се е успокоила е осъзнала, че вероятно не е била права да се държи така.

# 34
  • Мнения: 46 510

Ето за това говорех Laughing за теб са пълни глупости - ок, никой не ти казва на теб дали да сте двама или не, така че не се бъркай в решенията и на останалите с подобни заключения, дали ще ходят заедно или не, това си е лично тяхна работа Peace пък ти, ако искаш ги наричай "глупости", съмнявам се, че някой ще му пука  Peace

# 35
  • Мнения: 6 692
Не става дума за ергенско парти, а за фирмен банкет.

Откога фирмен банкет включва диско посред нощ?
И Никол не пише глупости, а е нужно малко старание да прочетеш и вникнеш в написаното.

# 36
  • Мнения: 1 949
А фирмата, в която работиш ти не организира ли фирмени партита? Аз не бих отишла на фирменото парти на мъжа си (ако наистина организацията не включва "половинки"), както същото важи и за фирмения купон на фирмата, където аз работя.  Peace Фирмените партита са един вид тим-билдинг, което обикновено не включва половинки. И кво сега, да мрем ли ....

# 37
  • Мнения: 46 510
simba21, възможно е, но за мен лично работата си е работа, празнуването - празнуване, не ги меся, "служебното" си е в службата, в работно време, всичко останало се решава от двойките, не са малки, че да им трябва акъл от трети и петич човек.
А "организацията не вкючва половинки" - не се е намерил още този, който ще нарежда на мен или на мъжа ми дали да сме заедно или не в извънработно време  Peace

# 38
  • Мнения: 1 949
simba21, възможно е, но за мен лично работата си е работа, празнуването - празнуване, не ги меся, "служебното" си е в службата, в работно време, всичко останало се решава от двойките, не са малки, че да им трябва акъл от трети и петич човек.
А "организацията не вкючва половинки" - не се е намерил още този, който ще нарежда на мен или на мъжа ми дали да сме заедно или не в извънработно време  Peace

Така е, стига да си плати гостът. Но обикновено не става така. А всички знаем, че който плаща, той поръчва музиката! Въпросът е принципен, не става дума само за пари. На нашите фирмени партита обикновено поканите важат за двама, но шефовете на мъжа ми са решили, че не могат да поемат и "половинките". Разбира се, никой не задължава и служителите да ходят, ако искат през това време да са с мъжа/жена си.  Peace

# 39
  • Мнения: 46 510
... шефовете на мъжа ми са решили, че не могат да поемат и "половинките" ...

Може и някой от шефовете да не иска да води жена си, затова да налага решението си на всички Mr. Green или пък мъжете са се събрали и са взели решение това да е официалната версия, защото ако наистина опира до финансовата страна си е чиста излагация да се занимават с половиначати неща, колкото да се тупнат в гърдите, че са им дали нещо  Rolling Eyes по-добре в края на последния работен ден да занесат 10 торби с алкохол, бонбони и т.н. на работното място, отколкото да показват, че и извън работата не ги приемат като личности, а просто като работна единица. И предполагам са наясно, че това не е в техен +, защото създава напрежение в някои от семействата, което неминуемо се отразява и на работата ...

# 40
  • Мнения: 1 949
Ами на мен не ми създава напрежение, че мъжа ми ходи на фирмени партита без мен  newsm78 Като гледам и той не страда от факта, че по време на нашите фирмени партита се налага той да гледа малката  newsm78 Даже не съм се замисляла, че това може да е проблем и че

Цитат
мъжете са се събрали и са взели решение това да е официалната версия

Не знам, може аз да съм крива, ама това е положението. Нито ревнувам, нито се чувствам ощетена от факта, че той се забавлява, докато аз съм си вкъщи с детето. Дори на партито на фирмата тази година не отидох, понеже малката беше болна и не исках да я оставям. Просто стечение на обстоятелствата.
Не казвам, че едното е правилно или другото. Това си е моята гледна точка.  Peace Не ангажирм никого с нея  Hug

# 41
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Крайно неуместно е да отидеш на фирмено парти,
при положение, че е без жени/мъже. Освен да направиш
половинката за смях, друго няма да постигнеш.

А и себе си представяш в доста смешна светлина.

За мен определено си сбъркала!

И да ти е обица на ухото.

# 42
  • Мнения: 53
Не става дума за ергенско парти, а за фирмен банкет.

Откога фирмен банкет включва диско посред нощ?
И Никол не пише глупости, а е нужно малко старание да прочетеш и вникнеш в написаното.

Ох - аман от такива, които си мислят че мъжете са им собственост и трябва да им разрешават или забраняват.
И също така - в повечето случаи фирмения банкет, завършва с дискотека. Ти на коя планета живееш.
Дръжте си мъжете на каишка, щом така се чувствате сигурни.
Аз много добре разбрах съдържанието на поста на Никол. И чак пък да е нужно старание че да вникна в написаното ...
Аз в повечето случаи съм фен на Никол - изказва се страхотно в повечето теми, но тук лично за мен - написаното беше пълни глупости!

# 43
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
а къде е авторката да сподели резултата?

# 44
  • Мнения: 285
Глупости или не- всеки си има право на мнение и на гледна точка. За един едно е глупост, за друг не е.
А по темата-не знам дали си сбъркала, може би чак вдигане на скандал не е трябвало да правиш.
Но да си призная и аз мрънкам, когато той излиза без мен, било на фирмено парти, било на среща на съученици.
Просто искам да сме заедно. Похленчвам малко, пък ми минава и не се е стигало до скандали.
Даже тази година имаше някакъв банкет, на който той ми предложи да ида с него, но аз не можах, имах друг ангажимент и изобщо не съм го правила на проблем. Naughty
Не е редно непрекъснато да се месим, колкото и да ни се иска. И аз се опитвам да си го налагам понякога, колкото и да ми е трудно.

# 45
  • Мнения: 223
Сбъркала си. Развалила си му вечерта. Своята също, като гледам.
Peace

# 46
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Авторката, според мен си била права. Но! - разни хора, разни разбирания...
На каквито и да е събития винаги сме заедно - двойка сме, и държим да не се делим. На нашето фирмено парти бях за 1-2 часа, именно защото беше само за служители. На неговото обаче отидохме заедно, и както винаги си изкарахме супер. Просто сме си такива - по-добре ни е заедно  Wink

# 47
  • Мнения: 46 510

Ох - аман от такива, които си мислят че мъжете са им собственост и трябва да им разрешават или забраняват ...

Чакай де, кой казва, че става дума за забрани, разрешения и каишки? Това си е решение на двамата. А не на шефа или колегите.
Или си мислиш, че всички мъже/жени са съгласни до отидат сами? И ние сме като InaV, за 12 г. нито веднъж не е проявил желание да иде някъде сам, никога дори не е обсъждано, усещаме еднакво нещата, не са нужни думи, и той ли е на каишка? newsm78
Хората са прекалено различни, за искаш всички да мислят като теб Peace жалко, че авторката и мъжът и се различават, ако мислеха еднакво, нямаше да имат проблеми.

# 48
  • Мнения: 2 448
Тъкмо щях да го напиша и гледам Никол ме е изпреварила.

Цитат
жалко, че авторката и мъжът и се различават, ако мислеха еднакво, нямаше да имат проблеми.

Е в това е проблема, който явно ще възниква и занапред, защото нямат еднакви разбирания и винаги единия ще трябва да отстъпи.

# 49
  • Мнения: 53
Тъкмо щях да го напиша и гледам Никол ме е изпреварила.

Цитат
жалко, че авторката и мъжът и се различават, ако мислеха еднакво, нямаше да имат проблеми.

Е в това е проблема, който явно ще възниква и занапред, защото нямат еднакви разбирания и винаги единия ще трябва да отстъпи.

С това съм съгласна и с двете ви.  Peace
Ние със съпругът ми също мислим еднакво по този въпрос - нито аз, нито той бихме отишли заедно на фирмените си партита.
Намирам го за неподходящо. Той също. Така че, не ми се налага да правя компромис с нищо. Имам пълната свобода, сама да решавам как да постъпя и никой не ме съди за действията ми.

# 50
  • софия
  • Мнения: 636
Не не си сбъркала изобщо според мен. Ние в нашето семейство ходим заедно намсякъде-или сме заедно или никой не отива. И двамата постъпваме така-тази година не ходихме на служебни коледни партита, защото дъщерята беше болна. Така сме свикнали още ототдавна-иначе и двамата познаваме колегите си, от едни и същи среди сме, така че и приятели и колеги са ни общи

# 51
  • Мнения: 317
Сбъркала си. Развалила си му вечерта. Своята също, като гледам.
Peace
Аз нямам нищо против мъжа ми да излиза и без мен! Нито пък той, ако аз изляза с приятелки. Важно е хората да си имат доверие. Ако толкова ти се е излизало, просто излизаш. А ако искаш да излезете двамата, просто си определете някой ден за купон!
Не се кахъри сега, просто му прати sms, че съжаляваш и че го обичаш!

# 52
  • Мнения: 46 510
С това съм съгласна и с двете ви.  Peace
Ние със съпругът ми също мислим еднакво по този въпрос - нито аз, нито той бихме отишли заедно на фирмените си партита.
Намирам го за неподходящо. Той също. Така че, не ми се налага да правя компромис с нищо. Имам пълната свобода, сама да решавам как да постъпя и никой не ме съди за действията ми.

Е, именно де  Grinning ние също имаме пълната свобода. Не се налага да мислим, обсъждаме и решаваме  Peace просто защото нито аз, нито той би излязъл сам.

Както виждаш 2 напълно противоположни ситуации, в които всички са доволни.

Затова не разбирам защо ти трябва да казваш, че нашето е пълна глупост или аз да го кажа за вашето разбиране?

# 53
  • Мнения: 3 394
Ние излизаме поотделно, поради простата причина,че няма кой да стои при детето всеки път.
Жалко е, но това е положението Heart Eyes

Не се коси, пак може да излезете, дори да не е на банкет

# 54
  • Мнения: 342
Ами то съвестта ти ти подсказва - щом си задаваш този въпрос, значи се чувстваш виновна и мисля, че е редно да се извиниш, но не само "извинявай, няма повече", ами просто да му обясниш защо реагираш така. А по повод ревността - ако скандала е бил породен предимно заради нея - глупаво е! Малко изтъркано, но нали знаеш - най-сладко е това, което ти забранено. Бъди твърда и дори да ревнуваш, не го показвай, ще бъдеш оценена по-късно! Успех и прегърни мъжът си силно, колкото го обичаш  Wink

# 55
  • София
  • Мнения: 903

На каквито и да е събития винаги сме заедно - двойка сме, и държим да не се делим.

И ние сме като InaV, за 12 г. нито веднъж не е проявил желание да иде някъде сам,

Е, добре де момичета не ви ли писва непрекъснато да сте заедно навсякъде. newsm78 Питам съвсем добронамерено, не искам да се заяждам, просто ми е любопитно.
 Колкото и да го обичам и колкото и той да ме обича всеки един от нас има нужда от малко лична свобода - аз не мога да си представя да ходим навсякъде винаги като сиамски близнаци. Някак си ми се струва непонятно как аз ще го водя на среща с приятелките си, например, и той цяла вечер ще слуша нашите женски бръщолевения. Или пък че ще отида на неговия служебен банкет или на среща с негови приятели, където през цялото време ще слушам за еврофутбол, за ски , за разни други такива неща - просто ще умра от скука.
Може би сте прави, че всеки човек е различен и че важното е и двамата да са "от една порода".

# 56
  • Мнения: 53

На каквито и да е събития винаги сме заедно - двойка сме, и държим да не се делим.

И ние сме като InaV, за 12 г. нито веднъж не е проявил желание да иде някъде сам,

Е, добре де момичета не ви ли писва непрекъснато да сте заедно навсякъде. newsm78 Питам съвсем добронамерено, не искам да се заяждам, просто ми е любопитно.
 Колкото и да го обичам и колкото и той да ме обича всеки един от нас има нужда от малко лична свобода - аз не мога да си представя да ходим навсякъде винаги като сиамски близнаци. Някак си ми се струва непонятно как аз ще го водя на среща с приятелките си, например, и той цяла вечер ще слуша нашите женски бръщолевения. Или пък че ще отида на неговия служебен банкет или на среща с негови приятели, където през цялото време ще слушам за еврофутбол, за ски , за разни други такива неща - просто ще умра от скука.
Може би сте прави, че всеки човек е различен и че важното е и двамата да са "от една порода".


Е - за това и аз говорих!
Явно Таня 28 - с теб сме от една порода !!! Laughing

# 57
  • Мнения: 53
С това съм съгласна и с двете ви.  Peace
Ние със съпругът ми също мислим еднакво по този въпрос - нито аз, нито той бихме отишли заедно на фирмените си партита.
Намирам го за неподходящо. Той също. Така че, не ми се налага да правя компромис с нищо. Имам пълната свобода, сама да решавам как да постъпя и никой не ме съди за действията ми.

Е, именно де  Grinning ние също имаме пълната свобода. Не се налага да мислим, обсъждаме и решаваме  Peace просто защото нито аз, нито той би излязъл сам.

Както виждаш 2 напълно противоположни ситуации, в които всички са доволни.

Затова не разбирам защо ти трябва да казваш, че нашето е пълна глупост или аз да го кажа за вашето разбиране?


Аз казах, че говориш пълни глупости, относно дефиницията ти "ергенски тип забавления", също и за това, че хората имали разминаване в очакванията си и трябвало да правят компромиси. Пак не си ме разбрала, ама щом е да злобеем ...
А как ти или семейството ти обичате да се забавлявате - си е лично ваша работа и не смятам, че да искаш да си заедно със съпруга си навсякъде е глупост. То си е до усещането на хората един за друг.
Аз лично имам нужда от лично пространство, от приятелки с които да си излизаме от време на време само по женски и да си говорим типично женски глупости и прочие. И нямам нищо против, когато той изявава такова желание - дори се радвам. Аз не мога да заместя приятелите му, нито той моите.

# 58
  • Мнения: 46 510
Аз казах, че говориш пълни глупости, относно дефиницията ти "ергенски тип забавления", също и за това, че хората имали разминаване в очакванията си и трябвало да правят компромиси. Пак не си ме разбрала, ама щом е да злобеем ...

Последното нещо, което правя е да злобея  Rolling Eyes
Не съм те разбрала, да, цитирала си ми целия пост и под него "Пълни глупости", не знам как по друг начин да го разбирам  Rolling Eyes
За да сме наясно, ергенски тип = самостоятелно излизане  Peace

А що се отнася за разминаването в очакванията, то е очевидно, че е така при тях, щом има караници по темата newsm78

tania28, не знам, засега явно още не ни е омръзнало, щом никой не повдига въпроса в друга насока  Rolling Eyes а за темите за разговор - интересите ни се покриват, с много малки изключения, няма теми за еврофутбол и спорт като цяло, защото той го мрази повече и от мен  Mr. Green повечето ни приятели са семейни, така че като се видим, нищо не им пречи на мъжете и жените да си говорят, каквото им душа иска, без да слушат другия фланг, пък и кафе с приятелка мога да си направя вкъщи или през деня, не е нужно да излизам нощем на кръчма/дискотека и да се чуди детето ни къде се помотва майка му/баща му сам посред нощ ...

Но всичко това няма никакво значение, в предишната ми връзка определено не беше така, живеехме в различни градове, всеки излизаше сам всяка вечер, въобще не съм имала нужда да бъда с него нон стоп, както виждате, дори при един и същ човек, всичко опира до партньора, ето затова се чудех как се наемате да давате акъл, че авторката е сбъркала или не, защото изхождате единствено и само от вашето усещане и то конкретно за човека, който в настоящия момент е с вас.

# 59
  • Мнения: 4 668
Аз също без да се заяждам , казвам , че ми е непонятно това ходене навсякъде заедно ... Аз не мога така . Мъжът ми обаче е на обратното мнение ... добре , че проявява разбиране ...
Но наистина ми е малко смешно , на фирмено събиране , където всички се познават , на някой жена му и тя да се изтипоса там ... Всички си мислят , че не пуска мъжа си сам  Laughing

А като изключим фирмените банкети и сбирки , също ми действа много подтискащо да излизам само и единствено с мъжа си ...
Разни хора , разни идеали  Simple Smile

# 60
  • Мнения: 2 388
... ето затова се чудех как се наемате да давате акъл, че авторката е сбъркала или не, защото изхождате единствено и само от вашето усещане и то конкретно за човека, който в настоящия момент е с вас.


Защото Никол с реакцията си авторката не е постигнала нищо. Писах и по-горе, развалила е неговата вечер, НО е заминала и нейната, щом чак тема пуска.
Отделно, това е лично мое мнение, не смятам, че е добра идея по този начин да се изпраща мъж да излиза по мъжки. Simple Smile
Ако е решила да му 'трие сол" на главата, да го направи на другия ден или поне да пусне прахосмукачка след тежкия му запой. Mr. Green
Та затова позицията ми въпроса е такава.

# 61
  • Мнения: 46 510
Но това пак идва от твоята лична позиция и отношение, защото от моя гледна точка, вечерта е развалена от мъжа - той е направил първата крачка - да каже, че иска да отиде без нея, въпреки, че знае отлично, че това ще я нарани Peace

Във всички сценарии, които ми идват на ум, единият ще се чувства гадно, дори тя да не е казала и показала нищо, щеше да й е неприятно, именно, защото имат противоположни разбирания.

Няма друг изход, освен компромис, който дори външно да няма израз, вътрешно се отразява, без човек да го иска, това не са неща, които можеш да контролираш, а начин на мислене и усещане изградени с години ...

# 62
  • Мнения: 2 388
Но това пак идва от твоята лична позиция и отношение, защото от моя гледна точка, вечерта е развалена от мъжа - той е направил първата крачка - да каже, че иска да отиде без нея, въпреки, че знае отлично, че това ще я нарани Peace

Личната ми гледна точка я знаеш. Simple Smile Обаче идеята ми за грешката на авторката е по тази линия:

Естествено, че си сбъркала. Най-сигурният начин да подпомогнеш естествения порив на мъжете да чукнат нещо чуждо, е да им покажеш колко те е страх от това, колко си неуверена и да ги вбесиш на тема "ти си само мой". Не го прави, унизително е.

Не, по линията излизаме заедно или по - отделно.
Смятам, че е грешка със скандали и сцени на ревност да се опиташ някой да направи нещо. Има си и други начини.
Надявам се сега станах по-ясна. Peace

# 63
  • Мнения: 46 510
Сега те разбрах, да, права си, но не знаем дали е започнала веднага със скандалите или в началото леко, пък до тях се е стигнало заради желанието му да се наложи и да не се изложи пред колегите, че е мъж под чехъл, в крайна сметка за мен е точно такъв, но е под чехъла на колегите  Sick

# 64
  • Мнения: 2 577
имаме си принципи с мъжа ми - на банкети - самостоятелно!

# 65
  • Мнения: 2 448
Сега те разбрах, да, права си, но не знаем дали е започнала веднага със скандалите или в началото леко, пък до тях се е стигнало заради желанието му да се наложи и да не се изложи пред колегите, че е мъж под чехъл, в крайна сметка за мен е точно такъв, но е под чехъла на колегите  Sick

Ние не знаем все пак дали е заради страх от излагане. Защо пък да не е просто желание да отиде някъде без нея?
Не виждам защо трябва да е виновен за желанията си човек.
Ако тя е имала такива претенции да ходят цял живот на всякъде винаги заедно и това е толкова важно за нея и я наранява обратното, мисля, е редно позиции по въпроси смятани за важни да се изясняват преди да се събереш с някого, а не в последствие да се опитваш да се налагаш.

# 66
  • Мнения: 46 510
... мисля, е редно позиции по въпроси смятани за важни да се изясняват преди да се събереш с някого, а не в последствие да се опитваш да се налагаш.

Да, така е, но при тях вече е факт и понеже palavata_monahinq обясни от позицията на другата страна, че авторката е допунала грешка с реакцията си, аз написах, че ако ще говорим за грешки и вина, то първата грешка всъщност идва от мъжа.

А защо толкова силно е искал да иде без нея, че чак е готов на скандали и семейни дрязги, само той си знае Peace

# 67
  • Мнения: 1 367
Голяма драма настана!Без да цитирам никого конкретно-"искам да сме заедно","той ще я нарани,ако поиска да излезе без нея","ние ходим навсякъде двамата","на парти без мен-НЕ".....Чакайте малко,хора!Всеки от нас е пълнолетен и има глава на раменете си.И аз искам да сме заедно с мъжа ми,но мога да преживея една вечер без него.И никак няма да ме нарани факта,че той отива някъде без мен.Още по-малко на фирмено парти.Имах навремето един колега-жена му не пропускаше или лично да го придружава на фирмени събирания,или да му звъни по 100 пъти по телефона,или да му определя вечерен час.Беше ужасно нелепа история,съсипваше му настроението неизменно.През ума ми няма да мине да се тръшкам да ходя с него,щом се знае,че присъствието ми не е желателно.И макар че авторката май не се е появявала да разкаже как е минала вечерта,да отговоря конкретно на въпроса й-да,сбъркала си.Според мен.

# 68
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
 А на тебе точно тази вечер ,ли ти се ходи на диско? Наистина ли ще се забавляваш с колегите му ? Няма ли да ти е неудобно от това ,че в случая ти си външен човек от колектива? Да понесе на другия ден бъзиците от колегите си , че само той не е спазил уговорката? Много въпросителни ,а ти и на полвината не си си отговорила преди да споделиш "разочарованието "си...Ревноста прави жената жалка , а мъжа безсилен и слаб...

# 69
  • Мнения: 46 510
...Чакайте малко,хора!Всеки от нас е пълнолетен и има глава на раменете си.И аз искам да сме заедно с мъжа ми,но мога да преживея една вечер без него.И никак няма да ме нарани факта,че той отива някъде без мен.Още по-малко на фирмено парти ...

Е точно, хем сме всички пълнолетни, хем тропаш с крак "Бъркате"  newsm78 и авторката е достатъчно голяма, за да иска оределен тип семейство, мъжът й от своя страна - също. Защо единия за теб е "сбъркал", а другия "прав"? Защото ти имаш еднакви разбирания с едната страна ли? И това ви прави "прави"?  Mr. Green
И тя трябва да се чувства виновна, защото примерно в 2 седмици, докато тече темата й, са влезли и писали повече жени, които искат да излизат без мъжете си?

... Да понесе на другия ден бъзиците от колегите си , че само той не е спазил уговорката? ...

На човек, независимо от пола, който поставя мнението на колеги/прители над това на семейството аз му викам пикльо. И историята винаги е с лош край.

# 70
  • Мнения: 6 604
И тя трябва да се чувства виновна, защото примерно в 2 седмици, докато тече темата й, са влезли и писали повече жени, които искат да излизат без мъжете си?

... Да понесе на другия ден бъзиците от колегите си , че само той не е спазил уговорката? ...

На човек, независимо от пола, който поставя мнението на колеги/прители над това на семейството аз му викам пикльо. И историята винаги е с лош край.


Аз съм от жените ,които предпочитат да излизат с мъжете си! Но на фирмено парти с колеги мъжът ми ходи сам. Ако отида и аз първо аз ще се чувствам кофти.Второ-ще разваля и неговата вечер. И на мен ми е малко кофти,че оставам вкъщи. Но в случая нямам място на този купон. Той е за колегите,а не и за техните семейства.

А относно това:"На човек, независимо от пола, който поставя мнението на колеги/прители над това на семейството аз му викам пикльо. И историята винаги е с лош край".
НЕ мисля ,че от този купон може да се съди дали човек държи на семейството си или не. Имахме колежка,която мъкнеше съпруга си по купоните на фирмата. Е ,всички мислехме ,че той няма място там. Не ,че не става за компания-напротив. Но някак си беше не на място.
И не искам да споря-това е моето мнение Peace.

# 71
  • Мнения: 1 559

Някъде из форума четох, че по чужбинските фирмени партита вече всички ходят по двойки, явно предната мода не е довела до нищо добро (не говоря само за изневери, понеже за това се сещат повечето).



Тук е така Peace.Преди 3 години,когато мъжо още нямаше фирма,работеше с голям колектив и бяхме ходели на такова Коледно парти.Абсолютно всички с половинките си,голям купон падна Joy(за мен не много де,че бя бременна с каката,и наблягах май само на храната Laughing)
Аз по принцип съм си против(както вече някои знаят hahaha) мъжо да си развява задника сам по дискотеки...незнам как бих реагирала,понеже и той никога не е изявявал желание да ходи сам някъде вечер newsm78...Просто при нас този въпрос не се и повдига Crazy

# 72
  • Мнения: 2 448

А защо толкова силно е искал да иде без нея, че чак е готов на скандали и семейни дрязги, само той си знае Peace


Ами да ти кажа и на мен някой , ако се опита да ме шантажира с цената на скандали, дори и да не съм във възторг да отида ще го направя.

А тя защо се дразни от факта, че мъжа и може да се забавлява без нея, само тя си знае. Може би е несигурна в любовта му към нея и мястото, което заема в сърцето му.
Това е единствената логична причина. Другото е инатлък, че щом аз няма да се забавлявам, няма да се забавляваш и ти.  Peace

# 73
  • Мнения: 4 668
Горките мъже  ooooh! , които не могат да мръднат и на едно кафе без жените си ...
На това му викам обсебване и обезличаване ... Никол , прощавай  Confused

# 74
  • Мнения: 6 604
Никол-само от любопитство:
Как процедирате в случаите,когато фирменото парти е само за колеги?
И ти ли отиваш,въпреки,че ще си единствената извън фирмата там или щом не може и двамата не ходи и той?
Само любопитство. Иначе щом така ви харесва -ок.

# 75
  • Мнения: 2 448
Никол-само от любопитство:
Как процедирате в случаите,когато фирменото парти е само за колеги?

Доколкото знам, работят заедно.  Wink

# 76
  • Мнения: 12 662
Аман от тия фирмени партита само за колеги. Защото някой иска да се натиска с колежката, та другия е обявен за мъж под чехъл.
Не знам кога е било различно в чужбина, аз откак помня все са семейни партитата. Дори когато сме по работа, вечерта викат жените си.

Това не значи, че трябва да са залепени, всеки може да си излиза,  но едно е да пийнеш с приятели, друго е на коледно парти.

Някой беше писал как се държат съпругите. Аз мога да ви кажа как се държат колежките - през цялото време ме гледаха с такава злоба, сякаш им отнемам нещо, което им принадлежи. Е, не завторих.

# 77
  • Мнения: 2 617
Ако фирменото парти е само за колеги, защо да не отиде сам човекът? Освен всичко друго, понякога е наложително, въпрос е и на позиции във фирмата, невинаги е възможно просто да не отидеш - има фирми, където шефовете много държат на тия неща и прави лошо впечатление, ако пропуснеш.

Във фирмата, в която работи съпругът ми, има ясни правила - няколко пъти в годината се организират купони по различни поводи, но само за служителите. На коледното парти обаче всеки може да доведе още някого, като изобщо не е задължително това да е половинката - ако си нямаш такава, може да вземеш брат си например. Ходила съм на всички коледни тържества - вече 6-7 години, и никога не съм се чувствала не на място. Е, може би е важно и това, че с колегите му се познаваме и общуваме доста добре, та тяхната компания ми е приятна по принцип, не само в тези случаи - не е като да се виждаме само веднъж в годината и да нямаме какво да си кажем.

В моята работа си организираме само коледно тържество, и то не всяка година, и на него никой не води никого - само ние сме си. Няма сърдити и никога не е имало.

Иначе не разбирам драмата дали да излизаме само с половинките... Въпрос на отношения в семейството. Както сте се разбрали и каквито принципи сте си установили. У нас никой не спира другия да ходи където иска сам. Обичаме и заедно, но няма проблем и за другия вариант. Зависи от много неща.

# 78
  • Мнения: 6 604
Никол-само от любопитство:
Как процедирате в случаите,когато фирменото парти е само за колеги?

Доколкото знам, работят заедно.  Wink
Ееееееееее. То така ако е.
А ако не работеха заедно?

# 79
Никол
Оптимист
Ветеран
*****
Пол: Жена
Публикации: 17 482

 newsm78 След такова количество постове аз мисля че не слиза от компа  Rolling Eyes

# 80
  • Мнения: 7 474
Колкото си по-ревнив толкова по-трудно пускаш половинката сам някъде  Laughing

# 81
  • Мнения: 12 662
Никол
Оптимист
Ветеран
*****
Пол: Жена
Публикации: 17 482

 


Е, и? Всеки може да го види.

# 82
  • Мнения: 2 448
Нали? За разлика от това
Derange
гост
което не говори нищо.  Joy

# 83
  • Мнения: 1 054
сутринта с целувка, извинение, свирка ..
в прав или обратен ред.

Мда, ей така се случва и при нас, с който е вдигнал глупав скандал  Mr. Green

# 84
  • Мнения: 46 510
Никол
Оптимист
Ветеран
*****
Пол: Жена
Публикации: 17 482

 newsm78 След такова количество постове аз мисля че не слиза от компа  Rolling Eyes

Е, някои като  мен са регистрирани преди повече от 4 г., нормално е да имат повече постове от гостите   bouquet
11 поста средно на ден Rolling Eyes за 11 поста, колко ли бавно трябва да пиша, че да мис е наложи да вися цял ден   Joy пускам ги за не повече от 20 мин. Mr. Green


# 85
  • Мнения: 46 510
...
На това му викам обсебване и обезличаване ... Никол , прощавай  Confused

Всичко, което идва самО при партньорите, без ограничения и нужда от обсъждане, го приемам за добро в едно семейство, така че няма за какво да ти прощавам, всеки има право на мнение  Simple Smile но просто не интересува чуждото, когато става дума за моето семейство  Peace за твоето или друго, което не познавам, дори не бих си позволила да правя заключения ...

Никол-само от любопитство:
Как процедирате в случаите,когато фирменото парти е само за колеги?
И ти ли отиваш,въпреки,че ще си единствената извън фирмата там или щом не може и двамата не ходи и той?
Само любопитство. Иначе щом така ви харесва -ок.


От 8 г. имаме семеен бизнес, преди това сме работили в др. фирма, но пак заедно, така че не съм засегната лично от темата, само изказах мнение, че не може да се даде категоричен отговор кой крив и кой прав.

На другия ти въпрос - предполагам, че няма да отиде, казвам предполагам, защото наистина никога не ни се е налагало да обсъждаме този въпрос, не е повдиган нито от мен, нито от него. Но когато са го канили на разни странични поводи, при хора, които не познавам, винаги е говорил в множествено число, дори поканата да е била само за него.

# 86
  • Мнения: 6 604
Благодаря Hug
Ясно е,че не сме на едно и също мнение.
Но на който както му харесва Peace

# 87
  • Мнения: 46 510
... А тя защо се дразни от факта, че мъжа и може да се забавлява без нея ...

Просто начин на мислене/светоусещане. Не става да се обясни с думи Rolling Eyes не може да кара всичко около нея да се съобразяват с него, затова е трябвало да търси някой с подобно, за да си се обезличават вкупом  Mr. Green

# 88
  • Мнения: 2 388
А тя защо се дразни от факта, че мъжа и може да се забавлява без нея, само тя си знае.

Може и да е от факта, че тя си стои вкъщи, докато той се забавлява. Само предположение, разбира се. Simple Smile

# 89
  • Мнения: 2 448
А тя защо се дразни от факта, че мъжа и може да се забавлява без нея, само тя си знае.

Може и да е от факта, че тя си стои вкъщи, докато той се забавлява. Само предположение, разбира се. Simple Smile


Няма да е това, защото по нататък доколкото си спомням, че пишеше, че се заинатила и си прибрала детето от бабите и изобщо не направила опит и тя да се забавлява в този момент.
С една дума яд я е, че мъжа и може и да се забавлява, от нечие чуждо (на колегите , на сервитьорките  Wink Laughing) присъствие, а не от нейното.

Разбирам я , и аз съм имала такива моменти на несигурност и умопомрачение да си прожектирам филми, но лично за себе си казвам, че когато имам увереността какво съм за някой човек, по лесно преживявам разделени моменти, отколкото когато несигурността вземе превес.

Така, че на Никол искам да кажа, че това не е винаги до тип човек както тя си мисли - ето аз съм пример, който съм била и от двете страни.

# 90
  • Мнения: 2 388
А тя защо се дразни от факта, че мъжа и може да се забавлява без нея, само тя си знае.

Може и да е от факта, че тя си стои вкъщи, докато той се забавлява. Само предположение, разбира се. Simple Smile


Няма да е това, защото по нататък доколкото си спомням, че пишеше, че се заинатила и си прибрала детето от бабите и изобщо не направила опит и тя да се забавлява в този момент.
С една дума яд я е, че мъжа и може и да се забавлява, от нечие чуждо (на колегите , на сервитьорките  Wink Laughing) присъствие, а не от нейното.

Да и така може да е, което за мен си е пак в същата линия. Simple Smile
Отделно, тя може и да няма с кой да се забавлява по отделно. Наблюдвам, че доста омъжени жени нямат с кой да излязат, ако искат да го направят сами.

# 91
  • Мнения: 46 510
...
Така, че на Никол искам да кажа, че това не е винаги до тип човек както тя си мисли - ето аз съм пример, който съм била и от двете страни.

Но не винаги става дума и за несигурност Thinking
Не е само и до тип човек, до партньор също:

... в предишната ми връзка определено не беше така, живеехме в различни градове, всеки излизаше сам всяка вечер, въобще не съм имала нужда да бъда с него нон стоп ...

П.П. И съм прекалено доверчива съм за всичко, ревността също може да се каже, че ми е чужда Rolling Eyes

# 92
  • Мнения: 1 949
Никол е права за това:

Цитат
Всичко, което идва самО при партньорите, без ограничения и нужда от обсъждане, го приемам за добро в едно семейство .....

Съгласна съм 100% и е много добре казано. Но явно в семейството на авторката не е така. Та от тази гледна точка бих казала, че е сбъркала. Впрочем къде е авторката  newsm78

# 93
  • София
  • Мнения: 2 425
Аз си спомням терзанията на авторката дали семейството им ще пострада, ако мъжът й приеме работата в София в един друг подфорум. Тогава си мислех да я посъветвам да не се отказват от новата работа, защото това отдалечаване няма да застраши отношенията им, а може да ги заздрави, но тогава полемиките в темата бяха така бойни, че май не посмях да се обадя. Както и да е, радвам се, че той се е решил и че двамата са успели да се адаптират) За твое успокоение - не помня ник-а ти от онази тема  Naughty

Според мен си сбъркала онази вечер, и то не защото си искала да отидеш, а защото си направила скандал по средата на празниците и то при положение, че напоследък се виждате рядко. По добре би било тай да се чувства винаги добре разбран и обичан, когато си е при теб  Peace Все пак са прави онези писали преди мен, че различното светоусещане на двама души в едно семейство е проблем Ако и двамата считате за редно забавляването поединично - ок, но ако единият се чувства неудовлетворен, тогава проблеми винаги ще се появяват. И все пак - един откровен разговор за изяснямане на позициите ви май би бил полезен.

А какво стана всъщност? От тогава са минали 4 дни?

# 94
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
: пускам ги за не повече от 20 мин. Mr. Green За това нямат смисъл и си противоречат постоветв ти  Thinking

# 95
  • Мнения: 293
Изчетох доста неприемливи за мен мнения.Моето мнение е ,че всеки човек независимо дали женен или не,под чехъл или не е личност,която има нужда от лично пространство.НИКОГА не бих отишла където и да е с мъжа ми без да съм поканена.Друг е въпроса,че той изрично ме кани когато има възможност,защото му е приятно с мен.Но да направя скандал,че ще има служебен банкет....без мене направо ми се струва налудничево по простата причина ,че не знам как бих реагирала аз ако на мен ми се вдигне скандал преди да изляза на подобно събиране  ooooh!.Вярно е,че всяко семейство си има някакви изградени стереотипи но според мен на човека до себе си трябва да даваме свобода,той ако иска и реши ще ни покани в личното си пространство само ако му е приятно.Със скандали не става.Друг е въпроса,че става дума за фирмено парти,на което не се знае дори дали и на него му се ходи.Фирменото парти се регламентира от фирмата,защо да си го изкарвам на мъжа ми?

Сгешила си да, за щастие поправимо.И все пак интуицията ще ти подксаже доколко си сгрешила според твоите виждания....

# 96
  • Мнения: 46 510
... той ако иска и реши ще ни покани в личното си пространство само ако му е приятно ...

Моят ме покани преди години, ако иска да изляза от личното му пространство, 2 думи са достатъчни, за да си тръгна, но половинчати неща не приемам, въпрос на вкус  Peace

# 97
  • Мнения: 159
Здравейте на всички. ЧНГ с най-добри пожелания!!! Отдавна си отговорих на въпроса - ДА, СБЪРКАХ

# 98
  • Мнения: 159
Ивах смелостта да си го призная и пред мъжа си и да му се извиня. Бяхме на планина за три дни и не съм писала бях бясна от факта, че от три месеца дефакто живеем разделени той работи в софия от понеделник до петък а пък аз с детето в търново.Поради тази причина аз все още не мога да свикна и ми е трудно зимните вечери минават бавно висим по телефоните или скайп и едва ли не живея за петък събота и неделя! Сега ми е гадно, защото 10 дни бяхме заедно и сега трябва да заминава Как да имам сили и кураж - незнам? Решението за тази смяна на работа беше взаимно и знам, че трябва да се държа разумно, а не като някоя ревлива и ревнива глезла, при положение, че той се старае да имаме всичко - отделя ни цялото си внимание, любов, НО на мен ми е трудно да свикна. В предната си тема ДАЛИ ДА ГО ПОДКРЕПЯ писах, че не искам да заминаваме в софия с детето, защото ще ни е по трудно, а сега се питам как да се справя с живота си от понеделник до петък, когато сме без него. Чудя се понякога за 10 години брак аз все още толкова много да го обичам, че чак не мога да се примиря с това положение да сме разделени, но все пак го решихме заедно. Интересни са ми вашите мнения как да се справя със самотните вечери и нощи през работната седмица или да зарежа всичко тук и септември да ставаме софиянци, но това е много крайно, тук имам хубава работа и жилище с ипотека.Понякога си мисля, че изпадам в депресия и самотата ме убива. Спирам,защото стана дълго и объркано - така е и в главата ми с две думи ОБИЧАМ ГО МНОГО той е единствения мъж в живота ми и ми е адски трудно да живеем разделени!!!

# 99
  • Мнения: 126
Аз не съм либерална! Дискотека без мен - НЕ!  Sunglasses

 Peace Peace Peace Сам на дискотека, ама преди да се ожени. Може да съм старомодна и гадна, ама винаги си имам едно на ум newsm78

# 100
  • Мнения: 2 448
mimito7676 , чудесно е, че обичаш мъжа си толкова много, но след като
Цитат
той се старае да имаме всичко - отделя ни цялото си внимание, любов
не мисля, че трябва да се натоварваш с излишно негативни емоции, защото това да знаеш, че някой за когото копнееш наистина те обича и мисли за теб е много. Разбери наистина много. Помисли колко други хора само могат да си мечтаят за такава взаимност. Не е важно колко време прекарваме с любимите си хора а как и това да знаем, че сме обичани. Не се тревожи излишно.   bouquet

# 101
  • Мнения: 159
pasinet, благодаря за подкрепата понякога си мисля само глупости и сама се натоварвам излишно и чак не мога да се радвам на момента а мисля какво ще правя от тази вечер когато той замине за софия, ще пиша по късно вечерта за да мога сега да му се радвам , защото много трудно се обича по телефон или скайп

# 102
  • Мнения: 46 510
Мъжът ти е успял да те накара да се почувстваш виновна, това е мое мнение, съжалявам, че съм директна, но явно има нужда да стане самостоятелен и полека лека го постига, имаше един филм "Любов м/у два свята" ...

# 103
  • Мнения: 1 559
Аз такова семейно -разделено съжителство ама хич не го разбирам newsm78.Има една приказка,очи които не се виждат се забравят...
Много има изписано за моряшките жени(майка ми беше една от тях)...е,не е спряла да си хойка(както и баща ми сигурно на всяко пристанище си е имал мома)...еми на ,на дърти години се разведоха,щото майка ми се залюби с един младеж 11 год.по млад от нея.
Та така..едно примерче,а имам още доста такива в обкръжението.
Щом сте семейство,трябва да сте заедно.За да може,колкото и да е трудно,сутрин да се събудиш с кеф до любимия човек,а вечер да си легнеш пак с кеф  до него.
п.с.Това с моряшките жени беше приемр Wink...естествено,че винаги има изключения(но за колко ли дълго???? newsm78)

# 104
  • София
  • Мнения: 2 217
не не си сбъркала - тия партита по фирмите без половинките, са си чиста проба "програма за разпад на отношенията". Аз не ги възприемам, макар, че съпругът ми също навсякъде ходи сам - политика на фирмата - без съпрузи и съпруги. Тия либерални отношения в семейството са за мен осигуряване на мегдан за действие и за двете половинки - съпрузи, които толкова толерират самотните походи са си чиста проба произведения на извратеното ни общество. Това си е мое мнение - не ща нападки, защото това са мои наблюдения и не искам да обиждам никого.

# 105
  • Мнения: 2 448
 Стига сте настройвали жената против мъжа и. Не е вярно, че ако двама се обичат и ако не са постоянно заедно ще се разделят или чувствата им ще охладнеят. Та той се прибира всяка седмица!!!
Имам приятелка мъжа и военен по мисии, понякога го няма по половин година и се обичат хората и тя никога не е хойкала с други. Имат си две прекрасни дечица, заедно са от повече от 10 години и са семейство от 6, така, че не ми ги пробутвайте тези глупости.  Stop Ако двама души се обичат това не е спънка.
Къде е Шанел да разкаже за моряшките съпруги.
Една жена (или мъж) ако иска да хойка не е необходимо другия да е далеч или да го няма.
И това, че е излязъл на банкет с колеги изобщо на означава, че не иска да е с нея, че не я обича и търсел някаква самостоятелност. Това за самостоятелността дори не го разбирам, че нали всички ние сме възрастни и самостоятелни индивиди.  newsm78

# 106
  • Мнения: 2 388
Паси браво!

Тъкмо набирах скорост, ама ме превари.

Аз такова семейно -разделено съжителство ама хич не го разбирам newsm78.Има една приказка,очи които не се виждат се забравят...
Много има изписано за моряшките жени(майка ми беше една от тях)...е,не е спряла да си хойка(както и баща ми сигурно на всяко пристанище си е имал мома)...еми на ,на дърти години се разведоха,щото майка ми се залюби с един младеж 11 год.по млад от нея.
Та така..едно примерче,а имам още доста такива в обкръжението.
Щом сте семейство,трябва да сте заедно.За да може,колкото и да е трудно,сутрин да се събудиш с кеф до любимия човек,а вечер да си легнеш пак с кеф  до него.
п.с.Това с моряшките жени беше приемр Wink...естествено,че винаги има изключения(но за колко ли дълго???? newsm78)

Аз пък мога да ти дам поне 5 примера за моряшки съпрузи, който не "хойкат" и да, все са ми в близко обкръжение, даже много близко.

Пък за "очи, които не се виждат се забравят", реакцията ми е Joy Joy Joy

# 107
  • Мнения: 46 510
pasinet, с по-голямата част от поста ти съм съгласна  Peace но това, че той я държи категорично вън от живота си в другия град за мен не е случайно. Ок, работи си, живей си отделно, щом това ви устройва, но да не допускаш семейството си в другата част, значи имаш нещо предвид.

# 108
  • Мнения: 1 559
Паси браво!

Пък за "очи, които не се виждат се забравят", реакцията ми е Joy Joy Joy

Няма лошо ,смей се Laughing.Дано и на авторката да и е смешно сега,а не да влезе другия път пак като гост и да разтяга локуми. Whistling Wink

# 109
  • Мнения: 2 388
Няма лошо ,смей се Laughing.Дано и на авторката да и е смешно сега,а не да влезе другия път пак като гост и да разтяга локуми. Whistling Wink

Разбира се, че ще се смея.
Пък за кой и кога ще влезе, като гост не се знае. Като нищо може да е някоя потребителка, която е 99 % от времето е с мъжа си.

# 110
  • Мнения: 1 949
Меган, Алекса, много крайни мнения! Чак пък "програма за разпад на отношенията"  hahaha, а и примера с моряшките съпруги.... То вярно, че човек съди за другите по себе си (респ. по обкръжението си), ама да слагате всички под общ знаменател  Joy
Не мисля, че едно семейство трябва да е нон-стоп заедно. А и разстояноето София-Търново, не е толкова непреодолимо. Имам познато семейство, които живееха около 2 години разделени. Той - в Германия, тя - тук. И сега пак са си заедно, за нея знам - не е хойкала, а и да е имало такива залитания, не са им повлияли на отношенията. То който си има акъл в главата (не на друго място), си личи.

mimito7676, стига се притеснява, нали сте здрави, обичате се. Човека просто работи в София, голяма работа.   ooooh! Разбирам те, че ти се излиза с него, ама не му стъпвай на врата толкова, че ще се задуши  Whistling

# 111
  • Мнения: 1 559
Няма лошо ,смей се Laughing.Дано и на авторката да и е смешно сега,а не да влезе другия път пак като гост и да разтяга локуми. Whistling Wink

Разбира се, че ще се смея.
Пък за кой и кога ще влезе, като гост не се знае. Като нищо може да е някоя потребителка, която е 99 % от времето е с мъжа си.

Може разбира се Crazy...живота играе доста номера(но най вече на тез дето не могат да мислят Grinning)

# 112
  • Мнения: 2 388

Може разбира се Crazy...живота играе доста номера(но най вече на тез дето не могат да мислят Grinning)

Да, с това няма как да не се съглася. Peace

# 113
  • Мнения: 2 448
Как я държи извън този си живот? Аз разбрах, че няма възможността да се изнесат с детето там. Имали апартамент и ипотека в В.Търново и ДВАМАТА са взели решението той да замине да работи в София.
Не винаги идеалните варианти, които искаме се случват в живота, налага се за се справяме с реалността. Не мисля, че ако той има възможност за така добре платена работа в техния град ще поиска да ходи да работи там.

Говоря така, защото напълно я разбирам. В началото на брака ни преди 15 години мъжа ми започна да се занимава със земеделие и аз ходих на село и помагах, но имам непоносимост от селото и се прибирах в града, когато там нямаше работа за мен, а той се налагаше да остава. Постоянно му пилих нервите , че не се прибира всяка вечер , за да спи при мен. А бяхме бедни и наистина пътните разходи оказваха влияние.  Имах чувството, че ще умра без него, а бях свободна да си излизам с приятелки, нямах дете, което да ме връзва в къщи и пак мрънках и ми се струваше непоносимо. Но както е видно разбрах, че грешката е в мен и улегнах с годините. Толкова много неща сме преживели заедно в живота си за тези години и сега знам, че не количеството прекарано време заедно е от значение за любовта.  Peace

# 114
  • Мнения: 1 559
Меган, Алекса, много крайни мнения!


Кое му е крайното....казах,че АЗ не ги разбирам.Нито съм давала разни квалификации...просто наблегнах на един пример Flutter.
Не мога да твърдя и че не се обичат Naughty... доста жени ядат перманентно пердах и пак твърдят че обичат мъжете си..а камо ли за това че милия излязъл на банкет сам,да се твърди обратното newsm78
Изказвам си мнението и тва е.Пък авторката си знае сама кое,как да решава.
А и тя каза,че се e извинила вече..кво да човъркаме. Whistling
За другият въпрос,не мога да помогна Thinking...аз обичам ,вечер да се изтегна на дивана с мъжо и да зяпамe тв...или да се въргаляме в спалнята...та не мога да и дам съвет как по лесно да и преминат зимните самотни вечери... newsm78

# 115
  • Мнения: 46 510
Как я държи извън този си живот?  ...

Най-малкото като не иска да го виждат с нея ...

Иначе да, животът е непредвидим, понякога ни налага неща, които не са ни по вкуса, от нас зависи възможно най-бързо да ги преборим, освен, ако не ни харесва положението, в което са ни поставили.

# 116
  • Мнения: 2 388
Как я държи извън този си живот?  ...

Най-малкото като не иска да го виждат с нея ...

Аз май не чета, като хората темата. Rolling Eyes
Ще се върна назад да видя къде е писано.

# 117
  • Мнения: 46 510
Ето:

... по принцип банкета е без жени, но аз исках после да ме вземе на диско ...

Тя е искала да отиде след това на дискотеката, а на банкета той да си ходи сам.

# 118
  • Мнения: 2 388
по принцип банкета е без жени, но аз исках после да ме вземе на диско, но той отказа под предлог, че щял да бьде с колеги, без жени и т.н.

Смятам, че тя самата няма да се чувства на място при това положение.
Той също. Изобщо не бих го категоризирала, като "Най-малкото като не иска да го виждат с нея ..."

# 119
  • Мнения: 1 559
В интерес на истината не разбрах този банкет в СФ или В.Т е бил последно newsm78...не че има кой знае кво значение,ама ми е чудно на мен.

# 120
  • Мнения: 46 510
Смятам, че тя самата няма да се чувства на място при това положение.
Той също. Изобщо не бих го категоризирала, като "Най-малкото като не иска да го виждат с нея ..."

Как ще се чувства тя си е лично нейна работа, останалото за мен е черно на бяло, че той не желае да го виждат с нея.

# 121
  • Мнения: 2 388
Как ще се чувства тя си е лично нейна работа, останалото за мен е черно на бяло, че той не желае да го виждат с нея.

Да, права си, че си е нейна работа, но останалото за мен изобщо не е черно на бяло, че той не иска да го виждат с нея.
Ако излизането след това е било по двойки и той не я е искал, да тогава за мен би било такова.

Последна редакция: нд, 04 яну 2009, 16:00 от palavata_monahinq

# 122
  • Мнения: 1 559
Абе човекът е искал да избухне сам...и за целта не е изпитвал нужда от нейната компания

# 123
  • Мнения: 2 448
Как ще се чувства тя си е лично нейна работа, останалото за мен е черно на бяло, че той не желае да го виждат с нея.

Да, права си, че си е нейна работа, но останалото за мен изобщо не е черно на бяло, че той не иска да го виждат с нея.

И аз не мога да кажа, че заради това, че на банкета ще са само колеги той не искал да я вземе и видите ли не искал да го виждат с нея. Ами разбираемо е да иска да се впише нормално в ситуацията.
Ето ви един пример. Като се роди бебето и постоянно бях с приятелки майки по кафета и градинки с бебетата и мъжа ми имаше понякога възможност през деня, отваряха му се прозорци и се обаждаше да се видим на кафе, но аз като съм с майките, един два пъти и започнах да му отказвам да идва, не защото ми пречи или не ми е приятно, а защото ми се струваше гадно да го нартисам на тях. Защото малко или много не знам те как го възприемат и дали няма да си мислят, ей тоя досадник толкова залепен за жена си, че дори и през работно време я търси и не я оставя да ги поговори по женски.
Така, че за мен в случая ситуацията е аналогична.

# 124
  • Мнения: 293
За банкета се изказах. Сега искам да кажа на Мимито,че в предишната си 6 годишна връзка се е налагало доста често да сме в различни държави,не в различни градове от порядъка на по 4-6 месеца.Не се виждахме,трудно беше,не мога да кажа,че е лесно но се убедих,че някой иска ли да е с теб ще бъде.Нито разстоянието нито времето успя да ни раздели,нито да охлади отношенията ни.Така,че....кураж,мисли положително и знай,че ако нещо е твое нито време нито километри могат да ти го отнемат....И знай,че и на него не му е леко....  bouquet

# 125
  • Мнения: 1 559
Как ще се чувства тя си е лично нейна работа, останалото за мен е черно на бяло, че той не желае да го виждат с нея.

Да, права си, че си е нейна работа, но останалото за мен изобщо не е черно на бяло, че той не иска да го виждат с нея.

И аз не мога да кажа, че заради това, че на банкета ще са само колеги той не искал да я вземе и видите ли не искал да го виждат с нея. Ами разбираемо е да иска да се впише нормално в ситуацията.
Ето ви един пример. Като се роди бебето и постоянно бях с приятелки майки по кафета и градинки с бебетата и мъжа ми имаше понякога възможност през деня, отваряха му се прозорци и се обаждаше да се видим на кафе, но аз като съм с майките, един два пъти и започнах да му отказвам да идва, не защото ми пречи или не ми е приятно, а защото ми се струваше гадно да го нартисам на тях. Защото малко или много не знам те как го възприемат и дали няма да си мислят, ей тоя досадник толкова залепен за жена си, че дори и през работно време я търси и не я оставя да ги поговори по женски.
Така, че за мен в случая ситуацията е аналогична.

И аз моя го отсвирвам така понякога Joy...ама за дискотека някак по различно ми се вижда  newsm78 Crossing Arms Thinking

# 126
  • Мнения: 1 559
За банкета се изказах. Сега искам да кажа на Мимито,че в предишната си 6 годишна връзка се е налагало доста често да сме в различни държави,не в различни градове от порядъка на по 4-6 месеца.Не се виждахме,трудно беше,не мога да кажа,че е лесно но се убедих,че някой иска ли да е с теб ще бъде.Нито разстоянието нито времето успя да ни раздели,нито да охлади отношенията ни.Така,че....кураж,мисли положително и знай,че ако нещо е твое нито време нито километри могат да ти го отнемат....И знай,че и на него не му е леко....  bouquet

Но все пак сте се разделили след време  Whistling

# 127
  • Мнения: 293
Да разделихме се но се разделихме когато вече живеехме заедно и раздялята нямаше нищо общо с живеенето далече един от друг....

# 128
  • София
  • Мнения: 9 857
Предварително се извинявам,че не съм прочела цялата тема,невъзможно ми е.Доколкото разбрах мъжът на авторката отива в Сф на хубава работа,тя остава в Търново с детето,защото имат жилище с ипотека,а вероятно и по други причини.И сега и е кофти.
Всеки човек си има представа за семейство,за отношенията в него и прочие.Моята представа е-семейството трябва да бъде заедно,освен ако причините за отделно съжителство не са наистина наложителни.Защото вероятно има и такива причини,които налагат подобно разделяне на семейството.Но аз поне не се сещам кои са.
Изпадала съм в подобна ситуация...в момента съм в такава ситуация.Но при мен просто не стои варианта да живеем разделени през седмицата.
Преди три години мъжа ми се обади от работата по тел/военен/ и каза-местим се в Плевен след месец.Имахме току що закупено жилище с ипотека за 30г,две малки деца...и ни една стотинка в джоба Crazy.Хич не съм мислила дали ще оставам в Сф с децата,ама хич.В Плевен никога през живота си не бях идвала.Дойдох ,когато трябваше да си търсим квартира.Второто ми идване беше с огромен камион и целия ни багаж.Това стана точно за един месец,живота ни се обърна на 180градуса.Сега се случва същото-предложиха му много хубава работа в Сф.Обсъдихме дали искаме да се връщаме в Сф..не е ставало и дума той да се върне сам.Имайте предвид,че лятото бяхме обявили апартамента в Сф за продажба с ясната идея да се установим окончателно в Плевен.Сега стягаме преместване през февруари...обратно към недолюбваната от мен столица.
Та така...за нас едно семейство е семейство,когато е заедно-може и да звучи мелодраматично,но то трябва да е заедно и в бедност ,и в богатство...оле как само го написах.
Не ми е било лесно...и сега не ми е лесно.Децата са по средата на годината в градината,откъсвам ги изцяло от средата им....но хич и не помислям да остана примерно до май сама в Плевен.Абсурд!
На авторката желая успех!

# 129
  • Мнения: 159
Валенце, относно заминаването ни в София изчакваме,защото работата му не е сигурна дали ще остане там има вариант да направят офис през пролетта във Търново  но докато това стане е това положението. На този етап фирмата му осигурява всичко транспорт храна и квартира и сумата която получава е доста висока и остава само за семейството ни.  нали знаеш изкарвай ги в София, харчи си ги в провинцията...

# 130
  • Мнения: 159
Относно банкета той беше в търново, и мъжът ми беше полицай допреди няколко месеца и колегите му го поканиха. Никога не съм писала че се срамува да бъде с мен не бях права за скандала и затова се извиних и на другия ден всичко си беше ок

# 131
  • Мнения: 46 510
Относно банкета той беше в търново, и мъжът ми беше полицай допреди няколко месеца и колегите му го поканиха. Никога не съм писала че се срамува да бъде с мен не бях права за скандала и затова се извиних и на другия ден всичко си беше ок

Щом не работи вече там, значи не е бил на никакъв служебен банкет  Crazy

Опичай си акъла навреме и не лази и не се извинявай, защото не си направила нищо неправилно.
Събери си семейството, докато още има шанс.

# 132
  • Мнения: 6 604
Радвам се ,че нещата между вас са се уредили  bouquet. АЗ мисля ,че си постъпила правилно като си се извинила. .Дано скоро направят офиса в Търново Hug.

# 133
  • Мнения: 159
НИКОЛ специално заради последния ти пост ще уточня - ТОЙ БЕШЕ ПОЛИЦАЙ 13 ГОДИНИ и всичките им банкети са били самостоятелни. БИВШИТЕ му колеги го поканиха и тази година НЕ  МИСЛЯ ЧЕ СЪМ СБЪРКАЛА КАТО СЪМ СЕ ИЗВИНИЛА ЗАЩОТО МУ СКАПАХ ВЕЧЕРТА Той е мил и добър а по твоето отношение усещам някава злоба  - да налага се да живеем разделени, но това не означава, че е свършил света и може би това е начина да си оправим финансовото положение и пак да си останем семейство. Това го искаме и ДВАМАТА.Специално за теб ще уточня, че знам че е бил на диско и то само с колегите си защото там са били и сестра ми и кумицата ми. Относно доверие между нас го има , но просто понякога на всеки му писва за нещо, онзи понеделник на мен ми беше такъв ден...

# 134
  • Мнения: 2 448
НИКОЛ специално заради последния ти пост ще уточня - ТОЙ БЕШЕ ПОЛИЦАЙ 13 ГОДИНИ и всичките им банкети са били самостоятелни. БИВШИТЕ му колеги го поканиха и тази година НЕ  МИСЛЯ ЧЕ СЪМ СБЪРКАЛА КАТО СЪМ СЕ ИЗВИНИЛА ЗАЩОТО МУ СКАПАХ ВЕЧЕРТА Той е мил и добър а по твоето отношение усещам някава злоба  - да налага се да живеем разделени, но това не означава, че е свършил света и може би това е начина да си оправим финансовото положение и пак да си останем семейство. Това го искаме и ДВАМАТА.Специално за теб ще уточня, че знам че е бил на диско и то само с колегите си защото там са били и сестра ми и кумицата ми. Относно доверие между нас го има , но просто понякога на всеки му писва за нещо, онзи понеделник на мен ми беше такъв ден...

  bouquet Браво! Не се оставяй на внушенията на други да ти казват как трябва да изглежда вашето семейство. Единен модел за щастливо семейство няма.  Peace

# 135
  • Мнения: 6 604
НИКОЛ специално заради последния ти пост ще уточня - ТОЙ БЕШЕ ПОЛИЦАЙ 13 ГОДИНИ и всичките им банкети са били самостоятелни. БИВШИТЕ му колеги го поканиха и тази година НЕ  МИСЛЯ ЧЕ СЪМ СБЪРКАЛА КАТО СЪМ СЕ ИЗВИНИЛА ЗАЩОТО МУ СКАПАХ ВЕЧЕРТА Той е мил и добър а по твоето отношение усещам някава злоба  - да налага се да живеем разделени, но това не означава, че е свършил света и може би това е начина да си оправим финансовото положение и пак да си останем семейство. Това го искаме и ДВАМАТА.Специално за теб ще уточня, че знам че е бил на диско и то само с колегите си защото там са били и сестра ми и кумицата ми. Относно доверие между нас го има , но просто понякога на всеки му писва за нещо, онзи понеделник на мен ми беше такъв ден...
newsm10

# 136
  • Мнения: 1 367
Мимито,много добре разбирам как се чувстваш така сама.Моята най-близка приятелка и съпругът й живеят така вече трета година.По стечение на обстоятелствата.Живеем в малък град,трудно се намира добре платена работа и това го принуди да работи все в други градове.Тя изкара бременността си сама,и детето отглежда сама /с помощта на бабите,слава Богу/.На Коледа е сама,на Нова година...Чувства се точно по същия начин.Контактуват по телефона,в скайп,живеят за онези моменти два пъти в месеца /понякога и по-рядко/,когато семейството им се събира.Най-хубавото от всичко е,че продължават много да се обичат и винаги са били моят идеал за отношения.С тази история искам да ти кажа,че ако се обичате и държите един на друг,нищо не може да ви уплаши.Пожелавам ви нещата да се наредят колкото може по-скоро и пак да сте си заедно!

# 137
  • Мнения: 46 510
Ок, щом малкото време, през което имате възможност да сте заедно ви устройва да прекарвате с трети лица, това си е ваша работа Peace

А за другото вече писах - животът ни налага много неща, но от нас зависи да са временни ...

# 138
  • Мнения: 53
Мила Мими,
Не си длъжна да се оправдаваш пред който и да е, какви са отношенията в семейстовото ти. Нищо лошо или драматично не се е случило. Сбъркала си - извинила си се. Нещата са точни и ясни като бял ден. Не се връзвай на манипулации в стил "Никол" - такива като нея, си мислят че единственния начин да имаш добро семейство е да си вързана за задника на мъжа си и винаги да сте заедно, сигурно даже и в тоалетната  Laughing.
Живейте си живота, обичайте се, подкрепяйте се и не забравяй, че винаги когато сгрешиш, можеш и да се извиниш - човешко е.
Мъжът ти навярно те обича, цени те и трябва да се гордее с жена като теб. Весели празници и положителни промени ви желая!

# 139
  • Мнения: 46 510
... Не се връзвай на манипулации в стил "Никол" - такива като нея, си мислят че единственния начин да имаш добро семейство е да си вързана за задника на мъжа си и винаги да сте заедно, сигурно даже и в тоалетната  Laughing ...

Въобще не си схванала за какво съм писала, но пък всеки има право да бъде мечтател  Grinning

# 140
  • Мнения: 1 367
такива като нея, си мислят че единственния начин да имаш добро семейство е да си вързана за задника на мъжа си и винаги да сте заедно, сигурно даже и в тоалетната  Laughing.
Подкрепям!Всеки има право на лично време и лично пространство,дори понякога те да са много ограничени.Ами то,ако продължим в този ред на мисли,да вземем да си ровим в телефоните например,в електронните пощи и скайповете!За да няма нищо скрито-покрито.За мен подобно отношение е задушаващо.

# 141
  • Мнения: 12 662
Подкрепям!Всеки има право на лично време и лично пространство,

И дори на лично мнение - като Никол. Което на вас не ви харесва.
Авторката явно се е почуствала кофти. А ние говорим само за външната страна - че направила скандал. Ако не беше го направила и се ядосвала тихо и кротко, всичко щеше да е наред.

# 142
  • Мнения: 6 604
Подкрепям!Всеки има право на лично време и лично пространство,

И дори на лично мнение - като Никол. Което на вас не ви харесва.
Авторката явно се е почуствала кофти. А ние говорим само за външната страна - че направила скандал. Ако не беше го направила и се ядосвала тихо и кротко, всичко щеше да е наред.
Напротив.Съгласна съм ,че всеки има право на мнение. Дори казах по-напред ,че всеки си знае кое е правилно за него. Просто не приемам как някои решават ,че тяхното мнение е ПРАВИЛНО. Ей,честно-много се дразня. Авторката сподели,чу различните позиции и реши за себе си как да постъпи.Но такива изказвания:
[


Опичай си акъла навреме и не лази и не се извинявай, защото не си направила нищо неправилно.
Събери си семейството, докато още има шанс.


много ме ядосват.

# 143
  • Мнения: 46 510
Да. Това е моето мнение, мисля го, чувствам го, пиша го и заставам зад него, без да ме интересува дали ти ще се ядосваш или не.

И не, само, защото част от пишещите в темата не го споделят, няма да напиша "Браво, всичко е наред, прекрасно е да живеете отделно, да излизате сами и да се виждате за по няколко часа по празници, не прави нищо, не се опитвайте да се установите в едно населено място, това, което имате сега е най-доброто за всяка двойка"  Hug

# 144
  • Мнения: 12 662

А мнението на Валенцето защо не те ядоса? Мен ме. Има много причини семейства да не живеят непрекъснато заедно. И най-вече парични.

# 145
  • Мнения: 342
[да налага се да живеем разделени, но това не означава, че е свършил света и може би това е начина да си оправим финансовото положение и пак да си останем семейство[/glow].

 Не прочетох предните мнения, май се е разгорял спор, но по отношение на маркирания от мен текст ще кажа, че и ние сме в подобно състояние. Мъжът ми е музикант (и това), налага се в празнични дни да отсъства, както и петък и събота. Женени сме от година и половина и в началото получавах много СЪВЕТИ за това как да го одуча и как това ще се отрази на отношенията ни и че ще ми е много гадно и ... то интересно от хора, които никога не са изпадали в подобна ситуация или положение. За тяхно разочарование ние си живеем много добре. Живеем на квартира и разходите не са малко...Естествено не мога да крия, че в началото ми беше много трудно от отсъствията му и ми беше гадно, че на празници съм сама,но дойде ден, в който моите празници се зачитат, и дори да е на работа тогава си търси заместник. Също така смятам, че в това време в което той е на работа жената намира време за себе си- ако ще и това да рече да гледа "Тъпи розови сапунки". Сега вече имаме бебче и усещам как много му се иска да си остане при нас... Онези, които ми даваха съвети са изненадани, че аз издържах и мога да кажа,че нашето семейство е много по-сплотено от такива, на които и двамата са почти 20 часа заедно!

# 146
  • Мнения: 53
Ох Данинче, недей пиши такива работи в тази тема, че току виж Никол те "посъветвала" и теб да станеш певица или да запишеш мъжа си на курсове за преквалификация, за да може да не се разделяте за повече от 30 минути на ден /примерно/. Twisted Evil

# 147
  • Мнения: 46 510
dre@mer, разбирам, че ме харесваш, но не е нужно да ме споменаваш във всеки пост Blush

Подигравателният тон е излишен, многократно в темата (и в др. подобни) съм писала, че всяко семейство си има собствен живот и не трябва да се сравнява с другите. Щом и двамата са доволни, всички приказки са излишни  Peace

В случая с авторката съвсем не е така, за съжаление под настиска тя стигна до извода, че е виновна, трябва да му се извини и да му осигури самостоятелност (сякаш има повече накъде).

А за данина няма какво да коментирам ... "Женени сме от година и половина" Simple Smile

# 148
  • Мнения: 6 604
Мадам Х-специално за теб се върнах да прочета пак мнението на Валенцето.
И не-не ме ядоса.Защото тя си е казала мнението и толкова.
Дразни ме,когато някой не спира да повтаря колко е прав.
Всички разбрахме позицията на Никол и,че ти я подкрепяш.Това е твое право.
И да-защо да не кажа браво.
Казвам го не защото авторката е постъпила по начина,по който бих постъпила аз ,а защото са се изяснили и нещата между тях са си ок .
Това е.
Дали живеят заедно или по-отделно-нито ми влиза,нито...
Авторката помоли за съвет. Намери решение и се изясни с мъжа си. От тук нататък само си чешем езиците.

# 149
  • Мнения: 342
dre@mer, не се притеснявай и мен ме клъвнаха, явно никол се закача за всяка случайна в този форум  Laughing. И малко към никол-  Ами когато любовта още не е отминала - говоря за началото на брака ни и това не е оказало влияние в отношенията ни ... нужно ли е да коментираш "А за данина няма какво да коментирам ... "Женени сме от година и половина" Smile"  Laughing Но нищо, просто ти си от категорията "приятели", от които получавах вече споменатите "съвети", държа да отбележа - не съм ги искала. И нали знаеш, ако не ти искат мнението и съвета, по-добре не го давай!

# 150
  • София
  • Мнения: 9 857
Мадам Х-специално за теб се върнах да прочета пак мнението на Валенцето.
И не-не ме ядоса.Защото тя си е казала мнението и толкова.

PeaceТочно,това си е моето мнение,което е важно само за моето си семейство.С мъжа ми сме семейни от 9г.Нито преди 8г,нито сега,ще се съглася да живеем разделени и да се виждаме само за почивните дни,освен ако не се касае за месец два.Повече-не.Да не се заричам,де Laughing

# 151
  • Мнения: 1 559

А за данина няма какво да коментирам ... "Женени сме от година и половина" Simple Smile

мдаааа..ама кой да се сети   Joy Joy Joy

# 152
  • Мнения: 2 388
Колко години брак трябва да има човек, за да може да има мнение по въпроса?

# 153
  • Мнения: 1 559
Колко години брак трябва да има човек, за да може да има мнение по въпроса?

Ами погледнато от твоето положение,ти нямаш право дори и гък да кажеш тук... Laughing(до колкото си спомням нямаше брак с твоя човек newsm78)
Майтап  Hug
Ами все пак трябва да има малко опит с този човек ...според мен поне едно 3-4-5 год Crazy(и не точно брак,ами общо съжителство..то е важното,а не подписа.....и между другото незнам как се брои в случай,че единият постоянно отсъства newsm78.Дали общото време прекарано заедно или просто от началото на връзката им newsm78)...,за да стигаш до малко по генерални заключения....оф много дълги станаха скобите Joy Joy

# 154
  • Мнения: 2 388
Колко години брак трябва да има човек, за да може да има мнение по въпроса?

Ами погледнато от твоето положение,ти нямаш право дори и гък да кажеш тук... Laughing
Майтап  Hug

Ти пък веднага ме изклюка. Crossing Arms Laughing

В следващата тема няма да посмея да се обадя. Outta Joint

# 155
  • Мнения: 1 559
Колко години брак трябва да има човек, за да може да има мнение по въпроса?

Ами погледнато от твоето положение,ти нямаш право дори и гък да кажеш тук... Laughing
Майтап  Hug

Ти пък веднага ме изклюка. Crossing Arms Laughing

В следващата тема няма да посме да се обадя. Outta Joint

 smile3534

# 156
  • Мнения: 2 448
Аз пък не мога да разбера кое определя един брак като успешен, не е ли това всички да са щастливи.
Има си хора с по две три любовници всяка страна и пак са щастливи, вие сте седнали да ги задължавате всяка свободна минута да прекарват заедно.
Че то за някои това че някой извън законната половинка ме е накарал да се усмихна, демек приятен ми е и ще рече, че няма любов, няма щастие в семейството.
Недейте така. Пишете си мнението за вашата връзка, че на вас еди какво си не би ви било приятно, но не и да казвате кое е хубаво за други.  Peace

# 157
  • Мнения: 1 367
Подкрепям!Всеки има право на лично време и лично пространство,

И дори на лично мнение - като Никол. Което на вас не ви харесва.
Авторката явно се е почуствала кофти. А ние говорим само за външната страна - че направила скандал. Ако не беше го направила и се ядосвала тихо и кротко, всичко щеше да е наред.
Къде съм написала,че никой няма право на лично мнение?Между другото в първите страници на темата изказах своето мнение по въпроса дали авторкака е сбъркала или не.И изрично написах,че това е лично мнение,т.е,че не ангажирам никого с него.И пак бях цитирана и контрирана,че всеки си имал право на мнение.Нещо аз ли не се изразявам правилно? newsm78

# 158
  • Мнения: 2 388
И изрично написах,че това е лично мнение,т.е,че не ангажирам никого с него.И пак бях цитирана и контрирана,че всеки си имал право на мнение.Нещо аз ли не се изразявам правилно? newsm78


И да го подчертаеш и да го болднеш и с 15 см букви да го напишеш, като не съвпада с нечие друго, смятано за меродавно пак ще те цитират.

Не е в твоя телевизор проблема. Simple Smile

# 159
  • Мнения: 53
dre@mer, разбирам, че ме харесваш, но не е нужно да ме споменаваш във всеки пост Blush


Е как да не е нужно - иначе няма да разбереш, че те харесвам толкова много  Stop.

# 160
  • Мнения: 46 510
Явно е модерно либералното мислене, ок, нямам нищо против.
Въобще не ми дреме как живеят другите семейства, нито искам те да се вглеждат в моето, НО в един момент темата тръгна натам, че на авторката от всички страни (от мъжа й, от форума ... ) й беше насадено, че тя е виновна и че трябва да се извини. Същото насаждане на вина се получава и в др. по-сериозни ситуации като физически тормоз да кажем, когато жената вече е вътрешно убедена, че тя е виновна и си го е заслужила, дори трябва да се извини за причиненото неудобство и главоболия на удрящия ...

Ето това насаждане на вина не успях да подмина и й дадох чистосърдечен съвет, продиктуван от опит.

данина, dre@mer насочи темата към теб, не аз Wink
Ох Данинче, недей пиши такива работи в тази тема, че току виж Никол те "посъветвала" и теб да станеш певица или да запишеш мъжа си на курсове за преквалификация, за да може да не се разделяте за повече от 30 минути на ден /примерно/. Twisted Evil


dre@mer, не се притеснявай и мен ме клъвнаха, явно никол се закача за всяка случайна в този форум  Laughing ...

Явно влагате чувства при писането на постове, от моя страна няма за какво да се притеснявате, рядко гледам на кой отговарям и копирам никовете машинално, това, че на някой мнението му е по-различно от моето, не ми пречи на срещи да си пием заедно ракията, надявам се и на вас Sunglasses

# 161
  • Мнения: 2 388
Явно е модерно либералното мислене, ок, нямам нищо против.
Въобще не ми дреме как живеят другите семейства, нито искам те да се вглеждат в моето, НО в един момент темата тръгна натам, че на авторката от всички страни (от мъжа й, от форума ... ) й беше насадено, че тя е виновна и че трябва да се извини. Същото насаждане на вина се получава и в др. по-сериозни ситуации като физически тормоз да кажем, когато жената вече е вътрешно убедена, че тя е виновна и си го е заслужила, дори трябва да се извини за причиненото неудобство и главоболия на удрящия ...

Моите уважения Никол към мисленето и разбиранията ти, но да сравняваш двете неща е меко казано абсурдно.

# 162
  • Мнения: 46 510
Двете неща са несравними, съгласна съм.
Но насаждането на вина, без значение от ситуацията си е насаждане на вина и оказва влияние на манипулирания във всички отношения - лични, професионални, той става несигурен, нерешителен и т.н., разбра за какво говоря ...

# 163
  • Мнения: 53
Темата е "Дали сбърках?" - точен и ясен въпрос.
И жената я е пуснала, защото иска мнения с ясното съзнание, че няма ще получи и подобни отговори.
А още повече, че от написаното, беше ясно, че тя даже е наясно че е сбъркала и вече чувства вина за това /без ние предварително да сме й го насадили/.
И ако отговорим "Да - сбърка" - с какво точно и вменяваме чувство на несигурност ?! Просто изказваме мнение.
Сигурно, ти Никол, като й пишеш, че трябва да си опича ъкъла и че според теб семейството й е застрашено, че мъжът й не иска да се показва с нея, че иска да си изгради друг живот в друг град и прочие - и вдъхдаш голямо спокойствие и сигурност ?!

Аз съм на мнение, че никой не може да ти вмени чувство на вина, ако ти самият не се чувстваш вече виновен за нещо.

# 164
  • Мнения: 4 668
Абе , Никол , ти пък вече къде отиде  ooooh! насаждали сме и вина ...
Ами може би трябва да се усети човек малко , когато е скапал вечерта на половинката си и се е държал собственически ... манипулирана била ... а това към мъжът и не е ли манипулация ?
Честно да ти кажа , не съм фен на крайностите , нито прекалената разпасаност е за пример , ама и това да не можеш до магазина да идеш без мъжа си , вече ми се струва прекалено .
Какво ще стане ако не сте нон - стоп като скачени съдове ... ? Crazy

# 165
  • Мнения: 2 388
Двете неща са несравними, съгласна съм.
Но насаждането на вина, без значение от ситуацията си е насаждане на вина и оказва влияние на манипулирания във всички отношения - лични, професионални, той става несигурен, нерешителен и т.н., разбра за какво говоря ...

С това съм напъно съгласна.
Обаче с факта, че някой и насажда вина не съм съгласна.

# 166
  • Мнения: 2 448

Какво ще стане ако не сте нон - стоп като скачени съдове ... ? Crazy


Как какво?!  Shocked Разбира се, че следва изневяра и развод и нещастни деца с травми от детството.  Mr. Green

# 167
  • Мнения: 46 510
Напомням на всички първия ми пост в темата, защото в началото бях единствената, която не даваше акъл, за сега излязох най-даващата  Laughing

Не бих взела под внимание нито един категоричен отговор Сбъркала си/Не си сбъркала, защото всеки отговаря от собствената си гледна точка, от това какво с мъжа си разбира под "семейство" ...

dre@mer, за разделеното семейство - не съм се стремяла да й вдъхвам сигурност, а желание да се борят и отстранят причините, които ги разделят, нямаше да го напиша, ако бях видяла, че има желание и от двете страни.

В свят в който е модерно да си либерален, чувството на вина в това отношение се насажда лесно ...


Pipinka, по-рано в темата го написах, всичко, което им идва на двамата, без да се налага да се обсъжда и решава - не може да доведе до лошо. Идея си нямам защо сме така, нито се бях замисляла по въпроса, докато не започнаха подигравките тук (т.е. след 10 г. съвместно живеене).

Щом на двама им харесва нещо, дори да е точно обратното на моето мнение, аз го приемам и не слагам определения  Wink не пропагандирам скачени съдове или тотално разкачени.

За скапването на вечерта, то май в крайна сметка се оказа нещо съвсееем различно от първоначално поставеното.
Живеят в отделни градове, съответно се виждат рядко, но дори когато е там, пак не иска да излязат заедно, че даже и до скандал се стига  Sick после се оказа, че не е на никакъв фирмен банкет, щото въобще не работи там  Crazy

# 168
  • Мнения: 159
Тъй като ми е скучно, почнах да търся темата на Паси усещане за любов... Попаднах на мои стари чета Ви всяка вечер, но нямам възможност да пиша за да не преча на детето да спи, а тя си ляга рано около 21. Разгледах си профила и се сетих как ми липсват писаниците на Паси и крайните отговори на Никол, според която сигупно вече не сме и семейство... Отклоних се, желая Ви спокойна вечер!!!

# 169
Много е трудно да се каже дали си сбъркала  или не / въпрос на гледна точка/!!! Thinking
Преди години и аз  се дразних, когато моят мъж излизаше сам / служебно или не/, понякога мрънках и се сърдих, понякога - просто мълчах за да не вдигна скандал.
Но преди една година, той си счупи крака, съответно не можеше да шофира, и аз му бях личен шофьор. Ей, господи, тогава осъзнах, какво означава за мъжа да изпие с комшията една ракия, да отиде да се види с приятели сам, без никого , с когото трябва да се съобразява.Осъзнах го, защото известно време и аз забравих какво значи да пия едно кафе с приятелка, да се разходя спокойно из магазините, до обсъдим на дълго и широко на следобедно кафе какво се случило в работа и т.н.
Искам да кажа,че докато не ми взеха моите лични удоволствия, не осъзнавах,че и аз съм се опитвала да го лиша от  неговите.

# 170
  • Мнения: 2 013
Аз не съм либерална! Дискотека без мен - НЕ!  Sunglasses

И аз така.
На банкети ме е взимал с него.
Ако някой ден обаче измисли предлог да отиде без мен,ще звънна на приятелки и отивам на диско и аз. Mr. Green

# 171
  • София
  • Мнения: 397
Може би това е ключът, а не толкова ревността. Според мен не трябваше да взимаш детето, а да излезеш и ти, но с твои приятели и да изкараш весела нощ, за да не завиждаш на мъжа си.

Общи условия

Активация на акаунт