Защо "първите седем години" са толкова важни за детето?

  • 2 643
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 247
Питам не защото нямам свое мнение по въпроса, а защото ми се струва, че нещо изпускам. Дали в този израз се включва основно това да научиш как детето да държи нож и вилица например, или да създадеш модел на поведение, което ми се вижда огромна отговорност?
Чрез вашите мнения- сигурна съм, ще стигна по-лесно до моя отговор.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 999
Първите 7 години се формира подсъзнанието най-общо казано. За това са толкова важни.

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Първите седем години детето е основно в семейството си. Колкото и да се опитваш да му създадеш някакъв модел различен от семейния, то все ще попива това, което вижда в семейството си. А защо са важни, навиците и мисленето тогава създадени, трудно се трансформират след това.

# 3
  • София
  • Мнения: 415
Ами аз си мисля че тогава се формира характера,навиците и възпитанието на детето.

# 4
  • Мнения: 1 447
Ами аз си мисля че тогава се формира характера,навиците и възпитанието на детето.
И аз мисля така.

# 5
  • Мнения: 2 960
тогава се оформя характер ,осъзнават се "границите"на позволеното и разрешеното, опипва се почвата до къде се простира понятието"добро" и къде започва "лошото".В тези първи години детето е като "пластелин"-най-бързо възприема ,има го онова желание да подражава ,да копира от родители,братя и сестри....

# 6
  • Мнения: 5 255
Статия на Д-р Франциска Келер (Швейцария).

# 7
  • Мнения: 247
Първите 7 години се формира подсъзнанието най-общо казано. За това са толкова важни.

Не съм специалист, но май психолозите казват на това създаване на архетипи. Това е и моето виждане, затова считам, че е твърде голяма отговорността да имаш дете. Наскоро си дадох реална сметка за това, виждайки голямото си дете (на 5г.), да реагира в ситуации по начин, по който аз го върша и направо се ужасих колко внимателен трябва да е един родител, когато децата го наблюдават.

# 8
  • Мнения: 247
Статия на Д-р Франциска Келер (Швейцария).


Интересна статия, но ми се струва, че не е публикуван целият текст.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Защото тогава се поставя основата на пирамидата, която ще гради през целия си живот. Пукнатините там трудно се запълват.

# 10
  • Мнения: 3 376
mam@ много хубава статия!

Аз бих добавила и 9-те месеца преди да се роди детето Peace

# 11
  • Мнения: 9 814
Дали в този израз се включва основно това да научиш как детето да държи нож и вилица например, или да създадеш модел на поведение, което ми се вижда огромна отговорност?

И това да и всичко останало.
Макар че, личния пример но родители е важен през целия живот.

# 12
  • Мнения: 1 380
Дали в този израз се включва основно това да научиш как детето да държи нож и вилица например, или да създадеш модел на поведение, което ми се вижда огромна отговорност?

И това да и всичко останало.
Макар че, личния пример но родители е важен през целия живот.

Аз мисля, че личният пример играе много значима роля в живота на едно дете.
Моя позната се оплака, че хванала детето си да пуши.А той е  на 12 години...е мисля си аз, и двамата пушат в къщи, не го е видяло от мен......

# 13
  • София
  • Мнения: 62 595
За всичко са важни, защото са първите години. Тогава се формират възгледите, характерът, поведението и всичко, което се сетите. Затова е много важно какво и как се учи през тези години. Каквото научи през този период му остава за цял живот и трудно се променя.

# 14
  • Мнения: 3 034

Не съм специалист, но май психолозите казват на това създаване на архетипи. Това е и моето виждане, затова считам, че е твърде голяма отговорността да имаш дете. Наскоро си дадох реална сметка за това, виждайки голямото си дете (на 5г.), да реагира в ситуации по начин, по който аз го върша и направо се ужасих колко внимателен трябва да е един родител, когато децата го наблюдават.

архетипите не се създават, те съществуват в дълбокото подсъзнателно и са наслагвани откак човекът се е осъзнал като такъв - Юнг, създателят на теорията за архетипите. те влияят на поведението дотолкова, доколкото се подчиняваме несъзнателно на дълбоко заложени модели - култ към (богинята) майка, например. възпитанието е друго нещо и заради него са важни първите седем години  Peace

Общи условия

Активация на акаунт