Смисълът на живота -или за киното

  • 1 819
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3 804
днес ми е щастлив ден
поспорих с една съфорумка-то ние с нея основно това правим,освен това полу4их и ЛС от друга съфорумка която ми даде скайпа си
и аз като добро същество реших да я вклю4а в скайпа ми,та след дълъг и малко странен 4ат,тя ми зададе въпроса -ходя ли на кино ,аз съответно и отговорих с не та тя ми каза ,4е живота ми е бил лишен от смисъл защото не съм ходила на кино  Shocked Shocked Shocked,оба4е върха беше след това-тя ми се похвали 4е ходила на море и там към хотела имало и басейн-явно за жената това върхово постижение щом в киното се крие смисъла на живота,и явно по дале4 не е стигнала

е ,ами не ходя-според мен не си струва вси4ки нови филми които ме интересуват или ги свалям от нета или ги купувам на двд.
Та се 4удя-и за вас ли ходенето на кино е смисъла на живота newsm78

Последна редакция: ср, 31 дек 2008, 14:18 от dtti

# 1
  • Мнения: 2 448
Глупости! Не мога да го приема за нормално възрастни хора да водят подобни разговори. Сигурно не си я разбрала добре. Абсурдно е това някой да смята, че смисъла на живота е да ходиш на кино.

# 2
  • Мнения: 5 710
за живот в арабски страни ли иде реч?

ходенето на кино не е смисъл на живота ми, но е част от живота ми.
не мога да си представя да не ходя на кино, на концерт, на изложба, да не чета , да стоя облечена на плажа, или да не ползвам басейна на хотела.
сигурно мога да живея и без тези неща, но имам избор и ми се ще да не се лишавам....

# 3
  • Мнения: 4 916
Дтти, много съдържателен разговор сте провели  Wink не ти е минал напразно деня.

# 4
  • Мнения: 3 804
Глупости! Не мога да го приема за нормално възрастни хора да водят подобни разговори. Сигурно не си я разбрала добре. Абсурдно е това някой да смята, че смисъла на живота е да ходиш на кино.

ами и аз така си помислих,но тя го повтори и настоя,4е не може 4овек живеещ в 21 век да не ходи на кино и т.н-и за да  не си помислите нещо жената е омъжена с 2 деца на 25-26 години Peace
за живот в арабски страни ли иде реч?
да,но за не става объркване -тук  си има кина които са си като в БГ -смесени,и са доста посещавани
Дтти, много съдържателен разговор сте провели  Wink не ти е минал напразно деня.

Peace

# 5
  • Мнения: 516
Бива ли така да поругавате азбуката ни?! 4 е цифра, Ч е буква.  Умолявам, ползвайте ги по предназначение! За пълния член няма да споменавам. Очевидно е далеч над възможностите на авторката.
Пък ми остава надеждата да откриете смисъл в уважение на родния си език. Между филмите на ДВД и безсмислените чатове.
Мерси!
 

# 6
  • Мнения: 1 212
днес ми е щастлив ден....

Странно .... по нищо от прочетеното след това изречение не личи  Confused
По въпросът ти директно :
А защо да не бъде ?
Всеки намира смисъл в различни неща .... самите хора са различни и това е напълно естествено.
Иначе разбрахме ..... страшно тъпа съфорумка , нал тъй ? Neutral Face

# 7
  • Мнения: 2 448
Може би няма други забавления тогава, щом си мисли, че това е смисълът на живота и.
Ако в арабския свят това е единственото място позволено на жените за развлечение.
Не знам. За мен киното си е нещо съвсем обикновено и явно нещо спестяваш, контекста , в който го е казала.
Може би нещо от рода, че ако и на кино не отидеш, нищо друго няма с което да се развличаш.
Дай разяснение.
И ти изобщо ли не ходиш на кино?  Rolling Eyes Някаква религиозна забрана ли е това?

# 8
  • Мнения: 5 710
Ами дтти, хората, като не познават нещо могат да задават на пръв поглед тъпи в-си и да правят смешни изводи.
Мен са ме питали как италианците си правят баниците, след като не се продават фини кори.
Аз си живея чудесно и без баници, но за някой това е норма и не може да възприеме, че някой някъде не знае какво е баница и няма нужда от нея.

# 9
  • Мнения: 3 804
10cent's тук басейните,кината , театрите ,изложбите ,концертите,са си нормални явления .На плажа има жени по бански-цели или половинки,има и такива които изцяло са покрити-същото се отнася и за басейните


ами просто и двете ми повдигнаха настроението ,смяла съм се с глас

така жената си живее в България

# 10
  • Мнения: 2 448
Ами нищо не разбирам тогава.  newsm78

# 11
  • Мнения: 4 292
Аз обичам да ходя на кино, но пък това далеч не е смисълът на живота ми. Не разбирам обаче с каква цел си пуснала темата - да потвърдим колко странна е жената, с която си чатила, или тя самата да се познае, виждайки темата и да се засрами?
А може би поради друга причина, която на мен ми убягва?  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 5 710
dtti, като сме заговорили за кино.... какви филми дават, т.е световни премиери с каква скорост пристигат в Дамаск?
Австралия, Мадагаскар2 и т.н. В момента какво дават по кината?
И да питам за телевизията - какво дават, разни американски сериали на ABC тачат ли се - Отчаяни съпруги, Лост... такива работи?

# 13
  • Мнения: 3 804
клото исках да разбера дали повредата е в моя телевизор,и дали аз изоставам newsm78,щом киното не ми е особен приоритет

тук все още пиратството върви с пълна сила-седмица след премиерите филмите са тук на двд ,а за сериалите-лост,съпругите  и подобни,вървят тук

# 14
  • Мнения: 5 710
да бе, пиратството и тук върви, аз питах за телевизия и кино.

# 15
  • Мнения: 1 212
О.К. ..... замисли се тогава за усещането , което ти дава големия екран .
Въпреки всевъзможните екстри, които можеш да си устроиш вкъщи в тази насока, смятам че все пак говорим за различни неща.
Пък има и хора, които много държат именно на това усещане ... да гледат даден филм на "голям екран".

10cent's , момичето , ако правилно съм разбрала каза, че не се интересува от кино ...  Wink .... как да ти отговори ?!  Grinning

# 16
  • Мнения: 3 804
да бе, пиратството и тук върви, аз питах за телевизия и кино.

за кината -честно казано,не съм гледала
за тв-тук има няколко канала които се водят МBC 1,2,3,4  и по всяка вероятност са притежание на Мърдок-понеже по тях вървят същите сериали кото дават по каналите fox и gtv

# 17
  • Мнения: 1 217
Киното и театъра са вълшебства Heart Eyes Смисъл на живота не бих го нарекла,само за момент го почувствах така,когато един известен мачо обеща да ме заведе,но после си оттегли поканата Mr. Green

# 18
  • Мнения: 2 448
Не знам за киното, но ако ми спре нета и ми кажат, че ще е завинаги, направо половината смисъл на живота ми си заминава.  Tired

# 19
  • Мнения: 3 804
Не знам за киното, но ако ми спре нета и ми кажат, че ще е завинаги, направо половината смисъл на живота ми си заминава.  Tired
и аз така Hug

# 20
  • Мнения: 5 710
mersi, dtti, аз понеже съм любопитно същество се амбицирах да проверя програмата на кината в дамаск, обаче не намирам нищо. както и да е, исках да си сверя часовника.

# 21
  • Мнения: 1 212
Не знам за киното, но ако ми спре нета и ми кажат, че ще е завинаги, направо половината смисъл на живота ми си заминава.  Tired
и аз така Hug

Е тука вече май сте/ сме мнозинство !  Mr. Green ...  Laughing

# 22
  • Мнения: 4 292
dtti, има хора, които са си киномани.  Grinning Предполагам, че им е странно, как може някой да не обича да ходи на кино. Едва ли чак толкова и е смисъл на живота.
Ето, аз пък не съм до такава степен привързана към нета, но разбирам тези, които са.  Wink

# 23
  • Мнения: 5 710
аз до колкото знам разни сайтове  (не)влизат в арабския свят поради цензура. разни такива, дето започват с x  Grinning

# 24
  • Paris, France
  • Мнения: 14 018
Аз не ходя на кино. За последен път ме заведе мъжът ми преди 7 и кусур години. Като дете баба ме водеше на кино. Тя обожаваше индийски филми. Даже работеше като касиерка лятото в едно открито кино. Когато заживях сама не гледах и телевизор. Само майка като дойдеше го пускаше. Мъжът ми ме заведе на кино като се запознахме и това беше първият път в кино откакто живеех в Лондон, тоест 8 години. Тук сме от 6 години и съм ходила веднъж с децата. Организирала го беше занималнята. Аз и телевизор никога не съм си купувала. Вкъщи не зная как се пуска или гаси. Мъжо и децата обожават да гледат. Мъжът ми е маняк на тема филми и купува ДВДта и ходи на кино.

За арабските страни - аз не бих отишла. Там в кината се пуши, пие, яде и едва ли би ми харесало. В арабските страни хитовите филми излизат на ДВД още преди да е минала в Европа премиерата. Зная от майка, която се снабдяваше от там.

Обичам да чета, но не и да гледам филми. Не мисля, че съм ощетена от липсата на посещения на кина. За нета - да, източник на информация е и като съм без нет определено ми тежи.

# 25
  • Мнения: 8 999
Обичам да гледам филми, но не в кино. Там все ще има някой, който грухти до ухото ти, който мляска пуканки, да не си е мил зъбите от вчера, или просто да е над средния ръст, но се е случило да седи на предния ред. Не се пуши, не дават и бира. А няма и благословени реклами, по време на които да отидеш да се изпикаеш.

# 26
  • Мнения: 3 804
аз до колкото знам разни сайтове  (не)влизат в арабския свят поради цензура. разни такива, дето започват с x  Grinning

те вярно са забранени-но който иска намира-ънблок сайтовете са много Mr. Green

момичета аз сега излизам ,до утре  bouquet

# 27
  • Мнения: 12 662
Много интересно - да чатиш със съфорумка и после да плеснеш по такъв начин разговора.

# 28
  • BG
  • Мнения: 1 900
Мили майки,ето я авторката,която иска да диктува правила от средните векове,иска да ходи зачулена,и не ходи на кино,и която разбира по съвсем друг начин нещата и неправилно поставя темата или по-точно въпроса.Но повечето хора правилно сте й отговорили,но няма смисъл да й отговаряте,като тя не се старае да разбере.Безмислено е. Grinning.И не това е смисъла на живота,но тя е решила така да си пусне темата.Тя претендира,че е завършила право с отличие и и който не е съгласен с нейното мнение ги сравнява за 12-13 годишни,и винаги тълкува думите и мисълта на човека,по начина по който тя гледа да те злепостави и винаги иска да  натъпчи в главата мюсюлманските изостанали мисли(които ходят с фереджета).Явно и тя иска и ние да ходим така както тя.

Последна редакция: ср, 31 дек 2008, 12:59 от vanedi

# 29
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Обичам да ходя на кино, но напоследък в салоните ядат на главата ти, мляскат, пуфтят, задушно е, защото чичкото собственик е решил да пести от климатизацията. Затова и не ходя. Уютно ми е в къщи пред тв-то.

П.П. Моля някой мод да пооправи правописните и пунктуационни грешки в поста на авторката. Най-малкото поне в заглавието. Много сааааа  smile3514

# 30
  • Мнения: 11 747
И аз не съм много по киното. Е, този декември бях 2 пъти - веднъж на 3Д и веднъж на обикновено, но беше по- скоро инцидентно. Филми на компютъра не сме спрели да гледаме, но някак си до киното не стигаме често. Даже рядко, доста рядко...
Ако става дума за забавления от рода на театър, концерт, опера - определено са ми по- интересни, макар че и там не съм редовна, но ми се иска.
Ако ли пък иде реч на излизане от къщи - не, не обичам застояването в къщи! Обичам да излизам, да снова по улиците, отделно да пътувам и прочие. Не съм фен на мухлясването у дома.

# 31
  • София
  • Мнения: 395
Много интересно - да чатиш със съфорумка и после да плеснеш по такъв начин разговора.

Точно това си помислих.Аз няма да се почувствам добре ако някоя съфорумка ни разнищи разговора в тема.Не е кой знае колко тайна тема, но е била лична между двете.

# 32
  • Мнения: 17 546
Аз пък не гледам филми. Изобщо. Нито на кино, нито по ТВ, нито на РС. Боже, за какво ли живея?! doh

# 33
  • Мнения: 2 070
аз и телевизия не обичам да гледам.опитах се да намеря смисъл в сапунките,много сложни се оказаха за мен.като се замисля,живея си безмислено,? Thinking

# 34
  • Мнения: 2 032
Не ми харесва раговорите на лични да се преразказват на общо основание, особено с елемент на осъждане.

И аз като 10 цента, се наслаждавам на нещата, които животът ми предлага, и в тях влиза киното, концертите, изложбите и- понеже изрично са споменати- плувните басейни...
Снизходително е ще е, обаче,  да обяснявам на dtti защо са важни. Особено ако тя наистина не си дава сметка за това.

# 35
  • Мнения: 14 489
много добра тема се е получила,гледам...
един си говори за киното, друг за морала в арабските страни, трети за премиерите на филмите в арабските страни, четвърти за басейна, пети за хигиената на тези посещаващи кино, и колко неща се споделиха само Mr. Green


а всъщност ей това само трябва да се каже и да се заключи темата Peace

Много интересно - да чатиш със съфорумка и после да плеснеш по такъв начин разговора.

Точно това си помислих.Аз няма да се почувствам добре ако някоя съфорумка ни разнищи разговора в тема.Не е кой знае колко тайна тема, но е била лична между двете.

# 36
  • Мнения: 5 370
И аз накрая да сА вредя да задам един въпрос - а какъв е, аджеба, смисълът от/на темата?
Има и една друга част, която Флор вече я е зачекнала, но отговор няма....глаЗ в пОстиня.

# 37
  • Мнения: 2 388
Не обичам да гледам филми изобщо, от край време.
Не разбирам темата, ама ми е скучно, та затова пиша в нея. Моля, за извинение. Simple Smile

# 38
  • Мнения: 3 804
какъв е смисъла ли  newsm78
ами явно не е лишена съвсем от смисъл щом вече е на 3та страница
упреквате ме че съм предала разговор със съфорумка,ами можех и да напиша-говорих си с една жена в  парка,какво щеше да промени това newsm78

# 39
  • Мнения: 5 370
какъв е смисъла ли  newsm78
ами явно не е лишена съвсем от смисъл щом вече е на 3та страница

упреквате ме че съм предала разговор със съфорумка,ами можех и да напиша-говорих си с една жена в  парка,какво щеше да промени това newsm78
Тц, грешиш, доста безМислени теми са достигали и повече от заветните 3 страници. Ей тъй на, пълни със спам и разнопосочни подтеми и идеи.
Пък от скука човек си пише, ей тъй, на. Whistling
П.С. И вземи , та го сложи най-сетне този член на мястото му. Както и една главна буква в заглавието. Peace

# 40
  • Мнения: 3 804
Мили майки,ето я авторката,която иска да диктува правила от средните векове,иска да ходи зачулена,и не ходи на кино,и която разбира по съвсем друг начин нещата и неправилно поставя темата или по-точно въпроса.Но повечето хора правилно сте й отговорили,но няма смисъл да й отговаряте,като тя не се старае да разбере.Безмислено е. Grinning.И не това е смисъла на живота,но тя е решила така да си пусне темата.Тя претендира,че е завършила право с отличие и и който не е съгласен с нейното мнение ги сравнява за 12-13 годишни,и винаги тълкува думите и мисълта на човека,по начина по който тя гледа да те злепостави и винаги иска да  натъпчи в главата мюсюлманските изостанали мисли(които ходят с фереджета).Явно и тя иска и ние да ходим така както тя.

Е добре си го казала,но не се сещам да съм ти споменава за религия-напротив ти повдигна въпроса,нито пък съм ти казвала как ти да ходиш,а и ти не ме познаваш,спестих останалите ти писания  защото звучаха меко казано абсурдно  Peace,освен право завърших тук и Института за чуждестранни студенти-с отличие-ако това е толкова важно за теб,и още един въпрос-защо не ми отговори на примера за твоя живот който ти дадох днес  newsm78 newsm78 newsm78

пъзел сложих  го Peace

# 41
  • Мнения: 258
Чудо велико, че някаква голяма бяла птица смята, че животът ти е безсмислен, понеже не ходиш на кино, а предпочиташ да гледаш филми вкъщи! Защо ти пука за мнението на човек, който не ти е никакъв?

# 42
  • Мнения: 3 804
Чудо велико, че някаква голяма бяла птица смята, че животът ти е безсмислен, понеже не ходиш на кино, а предпочиташ да гледаш филми вкъщи! Защо ти пука за мнението на човек, който не ти е никакъв?

Не,изобщо не ми пука,и преди казах,че исках да видя как мислят и останалите Peace

# 43
  • Мнения: 1 212
Tъй .
И какви са изводите ? Гласовете преброени ли са ?
Грозно е и нелепо. Освен, че е безмислено .
Радвам, се че подобни теми не преобладават точно сега.
Но, какво пък .... каквито сме - такива сме .
Ключ  Praynig

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 3 028
Темата, особено формулирана по този начин е проява на изключително лош вкус.
Едностранни и елементарни, но за това пък глобални изводи по цитат (или вкус) изваден от контекста.
Сърбежът в пръстите би могъл спокойно да бъде почесан в споделете с единичен постинг.
Малко късно, но заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт