Спряхме да наддаваме

  • 626
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 356
Здравейте мами, на 4 месеца сме и до скоро бяхме само на кърма, но напоследък съм много стресната и притеснна, от две седмици не сме наддали и грамче, кърмата ми намалява, а аз вече цял месец не мога да я увелича. Изчела съм всичко за повишаване на количестовото и съм кърмила по 10 пъти на ден, пия лактогенни чайове, хомеопатично и т.н. но явно резултат няма. Наддавахме в началото 1.5 кг, 680 гр, 680 гр., но последния месец сме наддали само 400 гр. (а от него последните две седмици нищо). Освен това сме с рефлукс и повръщаме. не знам какво да правя, започнах вечер да дохранвам, защото иначе се буди по няколко пъти на нощ. Опасявам се че не захапваме добре, защото сме с биба от малки. Освен това го кърмя само сънен защото иначе се дърпа не прекъснато от гърдата и немога да го задържа и 5 мин.
Като цяло обаче не плаче от глад, напротив - весел е, играе си, после спинка и после пак папкаме.
Моля някоя мама с проблеми на бебчо в теглото да ме посъветва как да продължа.

# 1
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
дъщеря ми беше горе-долу така, наддаваше по много малко. аз също, въпреки доста изчетени неща тук и неистови опити да сме само на кърма, започнах да дохранвам.
ако детето е спокойно и си сигурна, че храната  му стига, не се притеснявай за грамове и килограми, ще почне отново да наддава, не бива да те тревожи това !!

# 2
  • Мнения: 2 401
Според мен това наддаване си е общо взето в нормата, не бива да се забравя, че с напредването на месеците наддаването постепенно намалява и според мен нямаш повод за притеснение, а трябва да имаш предвид и че има периоди в които децата наддават скокообразно, а не равномерно, а и  всяко дете си наддава различно. Това, че се буди нощем не е повод да го дохранваш даже е добре за производството на кърма, а и за по-доброто наддаване!
Ако искаш виж и тази табличка  за теглото
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=327659.msg8526456#msg8526456

# 3
  • Варна
  • Мнения: 152
Кърми си го на поискване, колкото можеш по-често и всичко ще се оправи. През нощта е хубаво че суче, защо се притесняваш?

# 4
  • Мнения: 356
Да ви кажа вече съм по-спокона на 07.01 ни мериха и дотогава бяхме само на кърма (няколко пъти съм му давала по малко вечер АМ) - успяхме на остискаме - 650 гр. Така се оказа че си наддваме в норма по за първия месец 1.5 кг. а за пстаналите 3 месеца по 680-650 гр. Освен това за последните две седмици наблюдавам че пак сме наддали около 400 гр. (но аз започнах и да го захранвам) така че въпреки трудностите в кърменето мисля че си заслужаваше борбата.Благодаря за подкрепата

# 5
  • Мнения: 2 132
Ти по колко мислиш, че трябва да качват децата след 4ти месец? Grinning То ако качват всеки месец по 700гр, на 1 година ще тежат 13-14кг Grinning Колкото по-големи стават , толкова по-малко ще качва за месец Grinning

# 6
  • Мнения: 2 401
Само така! Simple SmileКърменето обикновенно не е трудна работа, ама понякога сами си го правим трудно. Wink

# 7
  • sofia
  • Мнения: 562
Аз не виждам нищо ненормално предвид факта, че детето ти е с рефлукс.
Имай предвид, че при захранването повечето бебета започват да качват по-малко!

Общи условия

Активация на акаунт