момчета, хапване и става ли им нещо

  • 3 314
  • 49
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 390
Нямах предвид да ме гледат как ям, а да не им дам. Аз пред тях гледам не ям нищо, което те могат да поискат, а не е за тях. Но например, ако искат банан преди ядене или друго, което виждат, а не е момента какво правите? Аз се опитвам да ги убедя, ако не успея на няколко пъти ми се случи - давам каквото иска и после не ядем друго. Плодовете ги давате между храненията, нали?
Другото, което е по-трудно като са двама е, че щом единият иска нещо, то и другият дори да не го е мислил, веднага иска и той. Сега откакто опитаха шоколад, единият при всяко ядене иска шоколад. Опитвам се да обяснявам разни неща, но понеже имаха подаръци си ги изядоха, слава богу за десерт поне. После май ще се наложи сладкото да изчезне. Не може съвсем без сладко, но основно говоря за разни бисквити, шоколади и т.н., които въобще не би трябвало да се намират по шкафовете на първо място....
Но дайте вие идея, какво сладко им давате? Аз опитвам напоследък с едни musli bars, много вкусни от овесени ядки и други. Някои видове ги ядат, други не.

# 46
  • Мнения: 11 607
Бабини деветини.......Ако ям нещо и до мен има дете - ще му дам, без да ме интересува момче ли е или момиче.......Ако моето гледа - според зависи какво е яденето....Ще преценя аз....Днес напр. му предлагаха бонбони, но аз отказах, защото след половин час някъде щяхме да обядваме.....Ако бе ябълка обаче - щях да приема.

# 47
  • Мнения: 2 448
Какви са тези стриктни работи, банан преди ядене, че защо да не?  Rolling Eyes  Банана си е толкова хранителен, че понякога минавам с него за закуска.
На моя специално никога не му отказвам, каквото поиска, защото той не иска ядене само, защото вижда , че някой се храни, ако самия той не е гладен или ако не обича въпросната храна. Когато е гладен отказва дори шоколад, пред хляб. След като се нахрани, може да поиска и десерт.

# 48
  • Мнения: 27
Искам да ви попитам, чували ли сте, че може на момченцата да им стане нещо (неясно какво)?!, ако искат, а не им дадеш да си хапнат нещо?

Това твърдение винаги страшно много ме дразнило! особено сега като имам момченце и постоянно се намира някой разбирач с такова изказване, когато забранявам ядки, шоколад и други чудесии....За мен е абсолютен фолклор Laughing

# 49
  • Мнения: 121
Това са "бабини деветини", по добре се вслушвай в здравият си разум, а не в разни измишльотини, които нямат никакво логично обяснение.Относно това,че детенцето не дава да го пипате, по-добре се консултирай с педиатър,защото макар и видимо да няма проблем може пишлето да не е забелено докрай и това да е довело до събиране на секрет и дискомфорт за бебчето ти.

Общи условия

Активация на акаунт