Херпес?

  • 63 511
  • 80
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 830
Моля, кажете ефективно лекарство за херпес.
Използвах още когато усетих, че излиза, Аcyclostad и Acyclovir STADA, но херпесът пак се появи. На другия ден ми излезнаха още два нови, които също не успях да спра.
Понеже е вирус и знам, че се разпространява лесно, моля, кажете дали знаете за наистина ефективно лекарство.
Благодаря!  bouquet

# 1
  • Мнения: 822
Пробвай със Зовиракс!

Последна редакция: чт, 01 яну 2009, 17:40 от muki01

# 2
  • Мнения: 3 830
Мерси, Муки, ще го пробвам.  bouquet Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 903
На мен са ми казвали следното: "Херпеса минава за седем дни, ако се лекува и за една седмица, ако не се лекува".
Не мога да ти препоръчам лекарство, но има много вярно в предишното изречение ( поне при мен е така).

# 4
  • Мнения: 3 459
Някои има ли отзиви за Фенивир крем или нещо такова.  Rolling Eyes
Много често рекламират по ТВ-то.

# 5
  • Мнения: 3 830
На мен са ми казвали следното: "Херпеса минава за седем дни, ако се лекува и за една седмица, ако не се лекува".
Не мога да ти препоръчам лекарство, но има много вярно в предишното изречение ( поне при мен е така).

Аз пък съм чувала, че ако се лекува, минава за 7 дни, а ако не се лекува, минава за 10.  Thinking Май това искаше да кажеш newsm78

На мен пък, ако не го лекувам, ми става на рана с коричка, която после 300 пъти се цепва и кърви и ми трябват поне 2 седмици, за да мине напълно. Crazy

И аз се интересувам от този Фенивир. newsm78

# 6
  • Мнения: 1 101
Ползвам Зовирах и съм много доволна от доста време...Важното е да го хване6 в самото на4ало(като се по4увства парене) и не избива...

# 7
  • Мнения: 3 695
ползвала съм Фенивир и съм доволна  Peace

# 8
  • Мнения: 27 524
Всеки носи вирусът херпес в организма си. Но не на всеки се появява. На някои - никога. На други - редовно. При стрес, настинка... Ако веднъж имаш, със сигурност пак ще имаш. Няма лек принципно.

# 9
  • Мнения: 405
На мен досега не ми е излизал, но на мъжът ми се опитват да му се появяват понякога. Той още като усети че ще излиза си натрошава един аспирин в съвсем малко паста за зъби, колкото да стане еднородна смес и си го намазва на мястото където мисли да се появява херпесът. На него му помага. Peace
Може да опиташ. Не зная обаче дали ще действа при вече избил херпес. newsm78

# 10
  • Варна
  • Мнения: 613
мъжа ми много често се мъчи с херпеси, простуди ли се малко или е под стрес и му излиза. Много е доволен от ацикловира, но хапчетата!!! и трябва да се почне веднага щом го усетиш

# 11
  • Мнения: 367
И на мен напоследък ми излизат често херпеси, докато бях бременна също. Много се притеснявам, когато имам, защото зная че лесно се предават и избягвам да целувам детето в тези периоди. Не съм пробвала нито едно от лекарствата, трябва да опитам...но и аз зная, че не се лекува, просто в определени моменти излиза. Даже докато бях бременна и ми правиха медицинският картон имаше такъв въпрос - излизат ли ви херпеси, попитах лекарката, за да ми обясни защо е важна тази информация и тя ми обясни, че когато ти излизат херпеси на устата, то е вероятно да има и на други места, примерно вагинално ?!?! Това ме стрестна тогава, но аз не съм имала този проблем до сега, поне така си мисля...

# 12
  • Мнения: 5
на мен най-бързо ми мина от Oraplex, на хапчета е и за 2 дена изчезна, много хубаво е обяснено какво е херпес тук херпес

# 13
Най-добре си подсили имунната система.Лятото имах херпес Зостер на лицето..
Херпесите са коварни  и еднинствено може да ги спре силната имунна система + по-малко стрес.
Иначе лекарство-всички са на една основа(почти де).Ацик е добро.Него използвах.Успех и бързо да ти се махне тази гняс !!!

# 14
  • София
  • Мнения: 1 168
Скоро и аз имах и ползвах Ацикловир(хапчета +кремче).Докторката ми каза,че със Зовиракса всъщност са едно и също нещо  Rolling Eyes Преди години ми изби,докато бях в чужбина и ми направиха много ефикасен разтвор на спиртна основа в една аптека,но за съжаление нямам рецептата.
Чувала съм за много добър от бабешките лекове-взимаш дървена лъжица,нагряваш я малко и с избилата мазнина мажеш на мястото  Sick,ползва се само за херпес около устата,на мен там не ми излизат и не съм го пробвала.

# 15
  • Мнения: 1 149
Пробвай със Зовиракс!
Моят добър приятел Peace

# 16
  • Мнения: 117
Приемай нещо за имунната система. Защото вируса си го има в организма и при най- малката промяна на имунния статус (настинка, неприятна случка ) избива. Та не допускай да се появи.
Бих ти препоръчала, но може би на лични.

# 17
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
... Много е доволен от ацикловира, но хапчетата!!! и трябва да се почне веднага щом го усетиш
Имаше обаче някакво ограничение в приема на тези хапове newsm78 . Аз ги взимах миналата година, по схема се пият, наистина имах доста дълъг период без херпеси след това.



на мен най-бързо ми мина от Oraplex, на хапчета е и за 2 дена изчезна, ...

От десетина дни се чудя дали да не го почна превантивно. Четох, че и профилактично може да се взима от хора, които си страдат от тази напаст. А при мен зимата е ужас  ooooh!

# 18
  • Русе, у дома
  • Мнения: 738
Да похваля Фенивир-а. До сега друг препарат не съм ползвала. Реших да пробвам заради рекламата. Е, не очаквах такъв резултат. Започнах още вечерта на 2 часа и сутринта вече не го усещах херпеса, а иначе смъди и дразни ужасно поне 5-7 дни. Пробвайте, малко е скъпичък, но си заслужава според мен.

# 19
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Да похваля Фенивир-а. ...Пробвайте, малко е скъпичък, но си заслужава според мен.

Колко е скъп?
Защото и Зовиракс-а не е малко пари, а днес се ръснах за хапчетата Ораплекс - 26лв. за 15 таблетки. А трябва да се взимат превантивно минимум 1 месец по една, т.е. 52лв. поне. Аз ако съм сигурна, че после няма да ми излизат херпеси - о`кей, ама като няма гарнция...

# 20
  • Русе, у дома
  • Мнения: 738
11.50 лв. е. В сравнение с това, което са ти предписали е много евтино.

# 21
  • Мнения: 84
Горещо препоръчвам Oraplex. Още преди да избие херпеса, пиеш ударна доза и въобще даже не излиза.

# 22
  • Мнения: 6 461
Синът ми на скоро изкара  вирус и му се появи херпес на няколко места .
Докторката му изписа Изопринозин (за подсилване не имунитета)
Според мен имаше ефект .Ето малко инфо http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=doctor&Number=194 … expanded&sb=5

# 23
  • Мнения: 2 401
На мен са ми казвали следното: "Херпеса минава за седем дни, ако се лекува и за една седмица, ако не се лекува".

Абсолютно верно, имам дългогодишен опит, вервай ми. Разцъфвам при всяко притеснение, спасение няма.

# 24
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Аз пък виждам значителна разлика в дните, за които минава, стига да започна да го третирам навреме, т.е. преди да са избили всички балончета.

# 25
  • Мнения: 15 379
Момичета, знам, че има ваксина против тая гадина, някой дали е чувал нещо?
Лично аз в момента съм украсена с 3 броя, мажа се с Ацикловир Стада, почти без ефект. По време на бременността, беше нещо ужасно, все си ходех разкрасена... Tired

# 26
  • Мнения: 3 695
Аз пък виждам значителна разлика в дните, за които минава, стига да започна да го третирам навреме, т.е. преди да са избили всички балончета.
и при мен има разлика  Peace

# 27
  • Мнения: 5 001
Откакто научих бабини хитрости за херпеса,вече нямам проблеми ...
Когато се усети,че избива се държи тампон памук напоен с мастика.Държите колкото може да издържите.

Другото не е за гнусливи  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Мястото се намазва с ушна кал.

И в двата случая херпеса не избива или изобщо не се образуват балончетата....

# 28
  • Мнения: 1 563
Опитай с Цитросепт. Това е лекарство, което лекува много болести, но може и да се използва й при херпеси. Намазва се с течността отгоре и минава за няколко дни. А ако тръгва нов, предотвратява появата му, след като се намаже засегнатото място. Все пак, ако решиш да го ползваш, първо си прочети листовката.

# 29
  • Мнения: 2 401
Откакто научих бабини хитрости за херпеса,вече нямам проблеми ...
Когато се усети,че избива се държи тампон памук напоен с мастика.Държите колкото може да издържите.


Това непременно ще го пробвам.  Ама няма начин да не го приложа и вътрешно. Предполагам няма да навреди, най-много да засили действието, а?  Wink

# 30
  • Мнения: 3 695
Откакто научих бабини хитрости за херпеса,вече нямам проблеми ...
Когато се усети,че избива се държи тампон памук напоен с мастика.Държите колкото може да издържите.


Това непременно ще го пробвам.  Ама няма начин да не го приложа и вътрешно. Предполагам няма да навреди, най-много да засили действието, а?  Wink
така със сигурност ще забравиш за херпесите  Joy

# 31
  • Мнения: 5 001
Откакто научих бабини хитрости за херпеса,вече нямам проблеми ...
Когато се усети,че избива се държи тампон памук напоен с мастика.Държите колкото може да издържите.


Това непременно ще го пробвам.  Ама няма начин да не го приложа и вътрешно. Предполагам няма да навреди, най-много да засили действието, а?  Wink
Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
Може,може....И вътрешно може  hahaha hahaha hahaha Ама за кеф.
А за херпеса - тампон и държиш,колкото можеш да издържиш.

# 32
  • Мнения: 3 157
10. Какво е лечението на херпеса?
Понастоящем не съществува лечение, което да елиминира трайно вирусите на херпеса от местата, където те се "заселват в привидно спящо състояние" в организма-нервните ганглии. Съвремената медицина разполага със средства, които постигат облекчаване на протичането на заболяването и намаляване честотата на рецидивите (повторните изяви на заболяването).

В по-голямата част от случаите (при здрави в друго отношение хора) не се налага специфично медикаментозно лечение.

Необходимо е да се спазват редица предпазни мерки, поради опасността от разпространяване на инфекцията от една част на тялото към друга както и от предаване на болестта от един човек на друг. Трябва да се спазва много добра лична хигиена (старателно измиване на ръцете, да не се докосват очите и други части на тялто след докосване на херпетичните мехурчета и язвички, да не се ползват дрехите на болен от херпес човек и т.н.). За избягването на гениталния херпес е от голямо значение спазването на полова хигиена (избягване на безразборни полови контакти и честа смяна на сексуалните партньори, използване на презератив, избягване на полови контакти по време на активна херпесна инфекция и т.н.).

При херпес в устата трябва да се приема обилно количество течности въпреки дискомфорта за избягване на обезводняване. Желателно е в началния, болезнен стадий да се приема топла, кашава храна.

За облекчаване на локалната болка, дискомфорт и парене могат да се прилагат мехлеми съдържащи обезболяващ медикамент. Съществуват мехлеми, съдържащи противовирусен препарат (Зовиракс-гел и др.), които могат да допринесат за по-бързо преминаване на кожните увреждания. Не се препоръчва, обаче, употребата на тези медикаменти пр деца под 18-годишна възраст и бременни.

Медикаментозното противовирусно лечение се прилага обикновено само при тежки форми на болестта, при деца под 6 седмична възраст и при честа поява на рецидиви. Провежда се с противовирусни препарати като Acyclovir (Zovirax), Famciclovir (Famvir), Valaciclovir (Valtrex), които могат да се приемат както през устата, така и по венозен път. Тези медикаменти допринасят за по-бързото оздравяване на кожните увреждания и разреждане на повторната им поява или пълното и предотвратяване. Не се препоръчва рутинното приложение на това лечение при деца под 18-годишна възраст и бременни.

Съществуват имунни препарати, представляващи готови защитни антитела срещу херпесния вирус. Те се прилагат само в случаите на много тежко протичане на болестта с голям риск за сериозни усложнения при много отслабена имунна система на болния.

Бременните жени, които страдат от генитален херпес към момента нараждането или имат чести рецидиви на заболяването, трябва да се обърнат към лекар, за да се прецени най-удачния начин на родоразрешение.

от тук-http://www.puls.bg/illnes/issue_259/

# 33
  • Мнения: 4 700
шоколадче , много полеzна информация. Благодаря, че я сподели.

# 34
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
... По време на бременността, беше нещо ужасно, все си ходех разкрасена... Tired

На мен пък точно докато бях бременна и докато кърмех не ми излезе нито един, но после пак се почна...  ooooh!

# 35
В момента използвам Фенивир.Много съм доволна .

# 36
  • Мнения: 2 402
Здравейте момичета. Случайно попаднах във вашата темичка, която ме вълнува много. Аз съм ветеран в борбата с херпесите Mr. Green. Излизали са ми по 7 за един месец #Crazy. Пускам ви и нашата темичка в която сме разисквали доста, а и за да не се повтарям
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=328805.75.
Последно пих Биозин и съм много доволна.

# 37
  • София
  • Мнения: 21
Преди две седмици се сдобих с херпес. Като всеки предразположен човек съм запасена с Фенивир, с Цитросепт...пробвах даже и с паста за зъби, въпреки че знам, че няма да ми помогне. Това, което ми помогна, е масло от чаено дърво ( Аз ползвам на Вивасан). Спря да расте, а след това завехна. Мога само да го препоръчам.

# 38
  • Мнения: 1 983
Само да кажа, че Зовиракс и Ацикловир са едно и също, но на различни фирми. Wink
Аз използвам Ацикловир, подейства дори в борбата със зостера, само за очите ползвах Зовиракс, но той е специално очен.
Ще взема да пробвам и аз този Фенивир.
МНОГО е важно като излезе херпеса, да не се пипа с ръце, защото може да се предаде инфекцията и по други части на тялото. И да се пият имуностимуланти, изопринизина е добър, но е малко скъп.
Такава гадост изживях преди 2 години, че вече сериозно се замислям дали да не ваксинирам малката. По тая част вече съм половин доктор. Sick
Абсолютно съчувствам на всички. Hug

# 39
  • Мнения: 2 802
Аз също ползвам Фенивир и съм много доволна от него. Другото, което правя е още в самото начало когато го усетя преди още да са излязли балончетата, търкам мястото с вълна т.е. вълнен чорап. Така около 10-15 мин. с много леко търкане   В НИКАКЙВ СЛУЧАЙ СИЛНО!!! и веднага след това мажа с крема. Вечер винаги слагам паста за зъби, понеже постоянно си изчиствам кремчето....Винаги има ефект, но ако го хванеш в началото. Peace

# 40
  • Мнения: 4 700
Това zа чаеното дърво и аz съм го иzпробвала и наистина помага. В началото бях скептично настроена, но се иzненадах от реzултата. Бях го писала и в друга тема, но там не ме вzеха насериоzно. Радвам се, че не съм единствената, която има подобен опит.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Здравейте и аз да се включа в темата за херпесите, и ние постоянно се борим с тях. На дъщеричката ми и излизат постоянно, понеже е изкарала херпес вирусен енцефалит и при най-малката температура или неразположение и излизат. В началото мажех с ацикловир, ациклостат и т.н., давах и през устата ацикловир, но същата работа за известно време, като казвам известно имам предвид 2-3 седмици се подтиска и после пак наново избива някъде. И започнах да мажа с крем "Здраве", защото една лекарка беше ми казала да пробвам с него и аз реших да пробвам, и наистина забелязах че от крема "Здраве" херпеса завяхва и минава по-бързо отколкото като мажа постоянно с ацикловир(като забележа че излиза херпес първо мажа 1-2 пъти с ацикловир и след това почвам крема "Здраве"), но слагам дебел пласт крем. Пък в "Здравето" нали има цинк и той изсушава херпеса.
Миле кажи повече за това чаено дърво, от къде мога да взема да пробвам, дали става да се прилага на малки деца.

# 42
  • Мнения: 4 700
siqna.muk, az не съм в България. Тук си го вzемам или от биологичните магаzини или от дрогерии. Това, което аz купувам е етерично масло от чаено дърво. Не zнам в какъв вид го продават в България.   Thinking И не мога да кажа дали е подходяЩо zа деца. Няма да е приятно със сигурност, zаЩото пари, когато се намаже херпесът.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Миле благодаря за отговора. А за паренето то така или иначе пари и боли като избива, поне така съм забелязала при дъщеричката ми, защото още преди да има зачервяване се къса от рев и понякога ми вдига до 38 температура.

# 44
  • Мнения: 208
Много помага пепел от цигара

# 45
Не съм доволна от фенивир. В момента цялата ми уста е в херпеси и съм се намазала с него и не чувствам никакво облекчение. И преди съм го ползвала и мисля,че херпесите си минаха от самосебе си... за седмица и нещо

# 46
  • Мнения: 3 157
Не си доволна,защото не си го ползвала правилно.Херпес се маже съвсем в началото,когато има още сърбеж.Нататък вече,когато излязат пъпките/раничките мазането с каквото и да е било е абсолютно излишно.

# 47
  • Мнения: 2 402
Момичета, въпроса е не как да го махнем по-бързо след като е излязъл, а как изобщо да не излиза #2gunfire. Купете си Биозин и няма да съжалявате. Аз изпих декември само 1 опаковка и от тогава /да чукна на дърво/ ми е излизал само 1 херпес и то защото бях настинала. Успех.

# 48
  • Мнения: 4 700
И аz се чудя какво да направя, zа да не иzлиzа иzобЩо. Но съм съгласна с Шоколадче. Усетя ли лек дискомфорт zапочвам да мажа. В повечето случаи иzобЩо не се стига до мехурчета.

# 49
  • Мнения: 46
Да похваля Фенивир-а. ...Пробвайте, малко е скъпичък, но си заслужава според мен.

Колко е скъп?
Защото и Зовиракс-а не е малко пари, а днес се ръснах за хапчетата Ораплекс - 26лв. за 15 таблетки. А трябва да се взимат превантивно минимум 1 месец по една, т.е. 52лв. поне. Аз ако съм сигурна, че после няма да ми излизат херпеси - о`кей, ама като няма гарнция...
Момичета, този ОРАПЛЕКС дейтва ли при генитален херпес???

# 50
  • Мнения: 2 402
Just The Real Me - вземи си Биозин. Аз започвам да звуча като развалена плоча вече, но пак ще повторя - от Биозина спряха да ми излизат херпеси. Септември пак ще направя един курс. Ораплекса е по-скъп /защото са само 15 хапчета в шишето/и е по-нов. И двата продукта са на билкова основа. А иначе за генителен херпес знам, че изписват Изопринозин и то в големи количества. Успех.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 1 272
И Биозина и Изопринозина са за имунната система не точно за херпеси, а като излезе за облекчение докато мине ацикловир крем. Иначе е хубаво да се приемат и имунно стимуланти. Аз съм пила Биозин не знам дали има ефект от него защото рядко ми излизат херпеси, а дъщеря ми е пила в големи количества Изопринозин и не виждам особена разлика, продължават да и излизат постоянно.

# 52
При мен херпесите излизат всеки месец.
Пих от всички изброени от вас имунно-стимулатори, но без ефект.
Направих си имунологичен тест, който показа, че нямам проблеми с имунната система.
Във вирусологията направих тест кой тип херпеси имам и резултата е HSV 1, т.е. би трябвало да ми се появява само на устата.

В нета намерих следната ваксина за херпес:
http://www.lupidon.info/SPC_EN.htm

Все още проучвам мненията за тази ваксина и не съм сигурна дали да пробвам с нея.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Pavlina11 това че имаш положителен тест за HSV 1 не означава че е задължително да ти излиза на устата. И дъщеря ми има тоя херпес ама и излизат на ръката и на крака, на устата много рядко. Симплекс 1 може да избие на всякъде, както и гениталния херпес не е само гениталите, ами може да излезе и вътре в устата. Ваксините много отдавна са спрени срещу херпес, не знам дали сега някой се навива да ги произвежда и слага.

# 54
  • Мнения: 222
А някой използвал ли е лепенките за харпеси?

# 55
  • Мнения: 46
А някой използвал ли е лепенките за харпеси?
Какви са тези лепенки за херпес? За 1-ви път чувам... newsm78

# 56
  • Мнения: 4 700
Предполагам, че въпрос zа неЩо подобно. http://www.pharma24.de/herpespflaster.html

ПодходяЩи са zа херпес на устните.

# 57
  • Мнения: 222
Да,точно за такива става въпрос.Вчера ги гледах в аптеката.Струват 6 лв.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Аз май ще ги пробвам да видим, но сигурно ефективността им е преди да избие на мехури.

# 59
  • Мнения: 4 700
Ами пиШе да се слагат веднага Щом се усети, че иzбива херпесът.

# 60
Малко ме е срам, но искам да задам един въпрос. Embarassed
Може ли да ми стане нещо ако ми прави орален секс човек с херпес на устните?
До сега не ми е излизал херпес.

# 61
И по-точно може ли да хвана по този начин вагинален херпес? Confused

# 62
# 63
  • Мнения: 51
Цитат
Може!

И аз така съм чела. Прочети и тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=256492.0

# 64
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Освен от орален секс е хубаво да се избягват и целувките когато има херпес по устата.

# 65
  • Мнения: 7
здравейте, мога да помогна с инфо за херпес зостер и херпес лабиалис да се пръска с Джинджира Алба. Помага повече когато има вече излязал мехур и рана.

# 66
  • Мнения: 15 379
Малко ме е срам, но искам да задам един въпрос. Embarassed
Може ли да ми стане нещо ако ми прави орален секс човек с херпес на устните?
До сега не ми е излизал херпес.
За съжаление може и рискът е много голям. Човек никога не знае дали носи вируса и кога той ще се активира, дали по лицето, дали по вагината.
А и нещо много важно, за което абсолютно винаги внимавам, когато имам избил херпес - много внимавам, когато се гримирам в частта около очите, защото влезе ли инфекцията в окото, може да доведе до слепота, но най-малкото се лекува много трудно!

# 67
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Цитат
За съжаление може и рискът е много голям. Човек никога не знае дали носи вируса и кога той ще се активира, дали по лицето, дали по вагината.
А и нещо много важно, за което абсолютно винаги внимавам, когато имам избил херпес - много внимавам, когато се гримирам в частта около очите, защото влезе ли инфекцията в окото, може да доведе до слепота, но най-малкото се лекува много трудно!

До пълна слепота малко е по-трудно да се доведе от херпес. Може да се се появи първо хориоретинит, цикатрикси от хориоритенита, катаракта и евентуално частична или пълна атрофия на зрителния нерв. Но тези увреждания в очите могат да се получат от много силна херпес вирусна инфекция в мозъка, която преминава в енцефалит. На много хора им излизат херпеси по очите, но не съм чула да са ослепели. И имам един въпрос какво общо има избилия херпес някъде по тялото и гримирането на очи. Не виждам какви допирни точки може да има. При избил херпес ако няма мехур колкото и да го пипаш няма да се разнесе, а и да го пипаш пак има малка вероятност, ако се спука мехура и тази течност която е в мехура пръсне някъде в очи, уста и т.н., тогава може да се предаде вируса. А самия херпес вирус е в мехура, самата течност съдържа вируса. Когато мехура спадне или спука, самия вирус вече не е там ами се е върнал ганглийте на мозъка.

# 68
  • Мнения: 1 983
Имах Зостер на окото, и повярвай ми, 2 месеца нищо не виждах и не беше сигурно дали ще прогледна.
Добре, че не развих енцефалит.
Избилият херпес по тялото може да се разнесе, ако се пипаш с неизмити ръце. Peace

# 69
  • Мнения: 2 402
На мен лекаря ми каза - избие ли ти херпес веднага сменяш четката за зъби и червилото /на мен ми излизат около устата/.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Имах Зостер на окото, и повярвай ми, 2 месеца нищо не виждах и не беше сигурно дали ще прогледна.
Добре, че не развих енцефалит.
Избилият херпес по тялото може да се разнесе, ако се пипаш с неизмити ръце. Peace

Херпес зостер, няма общо с херпес симплекс, за очите. Зостер е опасен за очите и то много. И по логиката за разнасянето, дъщеря ми прекара херпес вирусен енцефалит на 2 месеца, след това започнаха постоянно да и излизат я на устат, на едната ръка и единия крак, постоянно има накъде херпес. Сега е на 1 година и се пипа на всякъде опира се в мен, в баща си ами да ти кажа не се е разнесло. И че какво трябва да означава че аз да съм цялата в херпеси или детето ама не. Винаги и излизат на и също място, досега не съм видяла като си е пипнала другата ръка там да се е появил. Или пък като я водя на рехабилитации, рехабилитаторката я пипа, опира се до херпесите, но досега не съм видяла да и е излязъл някъде.

На мен лекаря ми каза - избие ли ти херпес веднага сменяш четката за зъби и червилото /на мен ми излизат около устата/.

Това много правилно, но малко хора го правят.

# 71
  • Мнения: 15 379
Избилият херпес по тялото може да се разнесе, ако се пипаш с неизмити ръце. Peace
Това имах предвид Peace. А пък и не мисля, че е толкова фатална повишената хигиена, когато имам избил херпес, поне на мен не ми пречи.

# 72
  • Мнения: 1 959
Нищо не помага.
Всичките изброени лекарства и бабешки илачи помагат единствено, ако хванеш херпеса, докато избива.
После няма оправия. Мажеш, плюмчиш, но все си отиват десетина дена да отмине.

Имам херпеси от дете. Излизали са ми 17! на веднъж.
Ползвала съм всичко де го има у нас и в чужбина.
Ибивал ми е херпес за половин час, иди го "хвани"..
По-скоро ползвам продукти за облекчаване на положението.

Аз заразявам единствено себе си и то не винаги. Зависи какъв точно херпес ми е избил.
Ако съм била болна и с температура се разнасят по цялото ми лице, докато спя..
Ако е от стрес, умора, мъхнат плод...няма такова нещо.
Пък за другите от мен-
Целувала съм, пипала съм, орален секс също, за толкова години, никой не е прихванал..

# 73
Помогнете ми.  Преди 6 дни се разболях. Линфите ми бяха подути. Оказа се, че е херпесна инфекция. на антибиотик съм, но проблема е устата.

Устната ми кухина е пълна с афти и ранички (които ту се разраняват, ту стават белички - гноясват,и пак се разраняват, но не изчезват). Ходих на зъболекар няколко пъти да ме обработят с някакви препарати (онва зеленото Simple Smile ). Накрая ми дадога Dental protect - да се жабуря и гаргара с него. мн добро противовъзпалително било у-а.

Кажете някакво мазило или средство за жабурене или нещо такова, защото не мога да хапна нищо. мн е гадно. най-зле ми е езикът. Отвън имам само един херпес, но вътре е ужас Sad .

Мерси Simple Smile

# 74
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Ами щом си с херпесна инфекция, антибиотик няма да ти помогне, трябва да пиеш ацикловир първо да ти подтисне инфекцията и тогава най вероятно ще ти намалеят и афтите в устната кухина.

# 75
  • Мнения: 103
Да споделя и аз моя опит, от години ми излизат херпеси по устните и около тях, но до сега само при настинка. Но, преди 3 дни без настинка или някакъв стрес ми излезе огромен херпес под долната устна, на следващия ден ми излезе още един на самата устна, а вчера и на носа въпреки, че като усетих и веднага почнах да го мажа с Фенивир. Този който ми излезе на носа доста ме притесни и отидох на лекар и ми изписаха Ацикловир таблетки - 20 дневен курс, дано помогне, че ми омръзна вече от тези гадории!  Praynig

# 76
  • Мнения: 103
А, понеже прочетох, че някои от вас са пили Биозин та да попитам, той дали е с рецепта след като е на билкова основа?  newsm78

# 77
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Преди няколко дни отново се опита да избие много голям херпес на детето ми първия ден постоянно го мажех с ацикловир, но той продължи да се мъчи да избие и бях чула за цинкова паста и отидох и си купих, ами чесно казано досега с какво й да съм я мазала и какво и да е пила от тая паста мина най бързо. Не знам дали на всеки ще действа така но поне за сега намерихме решение.

# 78
  • Мнения: 3 830
Крем Ацикловир не ми помага вече. Доволна съм от Фенивир.

За Цинкова паста съм чувала и аз.

Помня, че някога татко ме лекуваше с Оксолинова паста, но май вече не я произвеждат. Беше много ефективна също.

# 79
  • Мнения: 2 402
Биозина е без рецепта, при нас струва 21 лв. 30 таблетки. Онзи ден с взех пак, за да повторя курса. Профилактично се пие по 1 таблетка сутрин на гладно 30 дни, т.е една опаковка е достатъчна. Успех Peace. Дано ти помогне така, както помогна на мен.

# 80
  • Мнения: 103
Daf7, благодаря ти за инфото, днес ще отида да си го купя. И аз силно се надявам да помогне  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт