Нуждая се от помощ(става въпрос за кастинг)

  • 7 316
  • 48
  •   1
Отговори
Здравейте.Казвам се Невена.Искам малко помощ от...как да кажа...по-просветлените по темата.
Таа.Мечтата ми от малко дете винаги е била да участвам във филм.Може би
ще ви се стори инфантилно,но винаги съм мечтала точно за това.От може би 10 годишна
участвам във всякакви възможни училищни концерти и сценки.Но скоро осъзнах че в България
нямам особен шанс да бъда намерена и да участвам в американска или англииска продукция.
А с кастинг агенциите не ми се занимава.Даваш сума ти пари,за да ти направят единия профил със снимки и най-накрая те снимат в някоя реклама двудневка.А аз не искам това.За това се зачетох във разни американски саитове,които подобно на принципа на българските кастинг агенции ти правят профил и ако те харесат ти се обаждат.Но определено са по надеждни.Казвам го защото става въпрос за някои,пряко свързани с Дисни.От такива агенции излизат някои от актьорите на нашумелия сред тииновете филм Camp Rock,също и High School Musical и тн.Точно за това казвам че са надеждни.Защото от там излизат актьори.И от тук идва проблема.Даже колкото и тъпо да звучи малко съжалявам че съм родена в България.Никаква преспектива.Ако случайно се запиша в някоя от тези агенции и СЛУЧАЙНО ме изберат за участие аз няма шанс да оставя учението си(на 15 съм) и да тръгна по чужбина да снимам филми.Което значи че трябва да изчакам да стана на 18,да кандидаствам за учене в чужбина и чак тогава ако ми излезе късмета и ме приемат да уча там,и ако ме изберат и за роля да снимам.А аз наистина искам да се снимам на тази възраст.А не когато стана на 20 и имам много повече задължения.А м/у другото Дисни обикалят по света и търсят таланти но шанса да минат през България е 1 на 1000.Та обобщена ситуацията е такава.Живея в България,искам да се снимам в чуждестранен филм на текущата ми възраст,но не мога да оставя образованието си.

Наистина сигурно съм изписала един куп глупости, и ако наистина греша някъде,моля поправете ме.Наистина се нуждая от помощ, и компетентен съвет и мнение.

Предварително Ви благодаря МНОГО и съжалявам че пуснах темата в този раздел,но не знаех в кои друг.  Flutter Whistling

П.С--такива американски агенции са например: http://www.instantcast.com/MemberProfiles/default.aspx

# 1
  • Мнения: 3 394
Здравей душата Peace
много е хубаво,че искаш да следваш мечтата си и не се отказвай независимо къде живееш Wink
За съжаление аз лично не мога да ти помогна, но искрено ти желая успех  bouquet

# 2
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
мила Невена, моят сьвете е да се 3амислиш серио3но дали обра3ованието ти не е по-важно от филмите....
снимана сьм в много детски предавания в Бьлгария ( ви3ирарам БНТ, тогава нямаше частни канали ), но при всичките ми перспективи и врь3ки не можах да пробия в киното....3а това трябва карма, както и да про3вучи...ако ти е писано, ще стане...
мечтите са прекрасно нещо, трябва да се бориш 3а тях...актьорството е една много трудна професия, но ако решиш, че филмовата кариера е по-добрият вариант 3а теб, ти желая много, много кьсмет и успехи....

# 3
  • Мнения: 3 880
....Та обобщена ситуацията е такава.Живея в България,искам да се снимам в чуждестранен филм на текущата ми възраст,но не мога да оставя образованието си.
.....

Аз не разбрах каква точно помощ търсиш? newsm78
Доколкото разбрах ти сама си решила вече, че образованието ти е по-важно. Ние какво можем да направим в такъв случай?
Не че аз знам как се става актьор в американска продукция, но дори и някой тук да ти предложи надеждна агенция, пак ще ти се наложи да напуснеш България ( и училището) поне временно, ако те харесат. А ти не искаш така, или?

Аз бих се опитала първо да пробия в родната филмова индустрия (все пак е нещо Wink), като си гледам училището паралелно, а после със събраният опит и добрата диплома бих опитала в подходящо училище/университет в Америка (щом държиш за там). 3 или 5 години не са вечност.
Другият вариант е да уговориш вашите да се изместите още сега в Америка Wink И от там да щурмуваш Дисни & co. Simple Smile

Успех.

# 4
  • Мнения: 11 313
И аз си мечтах разни работи като теб, ама то така не става.
Точно пък в тая сфера връзки няма да ти помогнат.
А за САЩ и други англоезични продукции просто можеш да забравиш. За съжаление!
Защото не си единствената, която мечтае за подобна изява, а там са зверове и половина.
Нямаш ли актьорско образование или някакъв изкаран подобен курс (при тях са студията на Лий Стразбърг), шансовете ти са равни на нула.
По-важно е да знаеш за себе си какво искаш да направиш от живота си и кое е по-важно за теб, а не да хвърчиш да гониш някакви прозрачни въздушни мехури, които лесно се пукат.

# 5
  • Мнения: 3 932
....
Точно пък в тая сфера връзки няма да ти помогнат.
А за САЩ и други англоезични продукции просто можеш да забравиш. За съжаление!
Защото не си единствената, която мечтае за подобна изява, а там са зверове и половина.
Нямаш ли актьорско образование или някакъв изкаран подобен курс (при тях са студията на Лий Стразбърг), шансовете ти са равни на нула.
...............

Абсол'тно, а и помисли си кой би наел актьор с акцент в холивудска продукция, освен като статист може би...
А за холивудски продукции, които се снимат в България, замисляла ли си се? Това ми се струва доста по-реалистично.

# 6
....
Точно пък в тая сфера връзки няма да ти помогнат.
А за САЩ и други англоезични продукции просто можеш да забравиш. За съжаление!
Защото не си единствената, която мечтае за подобна изява, а там са зверове и половина.
Нямаш ли актьорско образование или някакъв изкаран подобен курс (при тях са студията на Лий Стразбърг), шансовете ти са равни на нула.
...............

Абсол'тно, а и помисли си кой би наел актьор с акцент в холивудска продукция, освен като статист може би...
А за холивудски продукции, които се снимат в България, замисляла ли си се? Това ми се струва доста по-реалистично.

1.Кои е казал че говоря с акцент?Въпреки че съм на 15 смея да твърдя че говоря чудесен англииски.Все пак уча го от почти 10 години.  Wink
2.Ами замисли се и ако можеш да ми кажеш някоя НАШУМЯЛ холивудски филм сниман в БЪЛГАРИЯ.
Пък и да не е нашумял-пак.Много малко холивудски продукции се снимат тук,а и дори да се снимаха то само снимките са в България,не и кастингите за ролите  Whistling

# 7
  • Мнения: 3 932
Ами влез в гугъл и си провери за продукции снимани в Бг, защо аз? Сещам се, че Лоренцо Ламас, Жан-Клод и др. звезди снимаха преди години. Съмнявам се, че всички актъори са вносни, доста скъпичко би им излязло.
За акцента, няма откъде да знам, просто предполагам, нищо лично.

Просто се опитваме да свалим очилата, тия розовките, ако ме разбираш...

# 8
  • Мнения: 393
....
Точно пък в тая сфера връзки няма да ти помогнат.
А за САЩ и други англоезични продукции просто можеш да забравиш. За съжаление!
Защото не си единствената, която мечтае за подобна изява, а там са зверове и половина.
Нямаш ли актьорско образование или някакъв изкаран подобен курс (при тях са студията на Лий Стразбърг), шансовете ти са равни на нула.
...............

Абсол'тно, а и помисли си кой би наел актьор с акцент в холивудска продукция, освен като статист може би...
А за холивудски продукции, които се снимат в България, замисляла ли си се? Това ми се струва доста по-реалистично.

1.Кои е казал че говоря с акцент?Въпреки че съм на 15 смея да твърдя че говоря чудесен англииски.Все пак уча го от почти 10 години.  Wink
2.Ами замисли се и ако можеш да ми кажеш някоя НАШУМЯЛ холивудски филм сниман в БЪЛГАРИЯ.
Пък и да не е нашумял-пак.Много малко холивудски продукции се снимат тук,а и дори да се снимаха то само снимките са в България,не и кастингите за ролите  Whistling
Слез на земята мило момиче Laughing
1. Акцент естествено имаш. Няма заначение  ОТ КОЛКО години УЧИШ даден език. Няма да се впускам в обяснения и подробности;
2. Много нависоко се целиш. Първо си завърши образованието, след това ще видиш накъде ще те отвее вятъра;
3. Доста български артисти са започнали да се снимат във филми ОЩЕ КАТО ДЕЦА (в Бълария) ;
4. Много нависоко се целиш (виж. т. 2)- Холивуд  ooooh! Пробвай първо на родна почва  bouquet
5. Аман от гости, които искат "дълбокомислен" (извинение за словесния урод) съвет  #2gunfire

Последна редакция: сб, 03 яну 2009, 04:30 от dessivl

# 9
  • Мнения: 934
Аз бих започнала в България с каквото може. Така придобиваш опит, а той е много ценен.
Дори и най-известните холивудски звезди са почнали с малки ролички в малки филми. Не става изведнъж.

# 10
  • Мнения: 2 907
Искам само да добавя, че и курсовете на Лий Страсбърг да си завършил шансовете ти са минимални. Говорим за известност в кино-индустрията.
На пръсти се броят големите величия, които по-често даже са имали някакъв късмет/щастливо стечение на обстоятелствата етц. и са станали търсени и изветсни.

Идея нямаш колко гениални актьори играят в абсолютно непознати театри и едва имат какво да ядат. В Холивуд са няколко " богоизбрани", които много често са и не толкова талантливи.

Ако бях на теб щях да кандидатствам в НАТФИЗ, смятам, че някой, който иска да е актьор, трябва първо да обича театъра и да го може. Сиреч да има талант.
Според мен ти искаш да си известна, но това няма нищо общо с изкуството.

# 11
  • BG
  • Мнения: 1 900
Ами влез в гугъл и си провери за продукции снимани в Бг, защо аз? Сещам се, че Лоренцо Ламас, Жан-Клод и др. звезди снимаха преди години. Съмнявам се, че всички актъори са вносни, доста скъпичко би им излязло.
За акцента, няма откъде да знам, просто предполагам, нищо лично.

Просто се опитваме да свалим очилата, тия розовките, ако ме разбираш...


Успех Peace

# 12
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Какво ви става?! Не убивайте надеждата, момичето е на 15 години!!! Даже и да не стане актриса, може да й хареса някоя професия в тази сфера, а е факт, че в България тази индустрия е много замряла. Правилно се е насочила към Щатите  Peace
Аз бих те посъветвала за сега да си учиш и ако попаднеш на ангажимент в Българи, да се възползваш. Наблегни на разни допълителни занимания след училище, като драма и солфеж, винаги ще са ти от полза. Като завършиш училище се насочи да следваш в Щатите драма и на място ще се регистрираш в някоя агенция. На 18 няма да си толкова възрастна, не се притеснявай! Hug А и за акцента да не ти пука, има си известни артисти с акцент, Goran Visnjic и Арнолд Шварценегер, Антонио Бандерас, има и няколко актриси от Латинска Америка, но с женските имена не съм в час Wink А още колко много има, за които ние не сме чували, но играят на Бродуей Mr. Green

# 13
Какво ви става?! Не убивайте надеждата, момичето е на 15 години!!! Даже и да не стане актриса, може да й хареса някоя професия в тази сфера, а е факт, че в България тази индустрия е много замряла. Правилно се е насочила към Щатите  Peace
Аз бих те посъветвала за сега да си учиш и ако попаднеш на ангажимент в Българи, да се възползваш. Наблегни на разни допълителни занимания след училище, като драма и солфеж, винаги ще са ти от полза. Като завършиш училище се насочи да следваш в Щатите драма и на място ще се регистрираш в някоя агенция. На 18 няма да си толкова възрастна, не се притеснявай! Hug А и за акцента да не ти пука, има си известни артисти с акцент, Goran Visnjic и Арнолд Шварценегер, Антонио Бандерас, има и няколко актриси от Латинска Америка, но с женските имена не съм в час Wink А още колко много има, за които ние не сме чували, но играят на Бродуей Mr. Green

Ох,мерси много  Mr. Green След горните мнения така да се каже ме успокой  Flutter
Макар че не разбрах по-горните постове защо толкова им е зор да се заяждат.  newsm78
Просто казах че говоря добър английски и както казва Merry,наистина има много актьори с
акцент.Никои не е казал че задължително всички са от Щатите.Мерси на тези които ми дадоха
съвети.  bouquet

# 14
Ох,мерси много  Mr. Green  След горните мнения така да се каже ме успокой   Flutter
Макар че не разбрах по-горните постове защо толкова им е зор да се заяждат.   newsm78
Просто казах че говоря добър английски и както казва Merry,наистина има много актьори с
акцент.Никои не е казал че задължително всички са от Щатите.Мерси на тези които ми дадоха
съвети.   bouquet

# 15
  • Мнения: 3 371
не мога да те съпортвам, но ти желая да следваш мечтите си, дори когато изглеждат беузмно неразумни.
и ако постигнеш успехи, да им се насладиш докрай!

# 16
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
не мога да те съпортвам, но ти желая да следваш мечтите си, дори когато изглеждат беузмно неразумни.
и ако постигнеш успехи, да им се насладиш докрай!
Peace много хубаво казано!

А и освен драма и солфеж, можеш да се запишеш и за танци. Тук драма клубовете за деца предлагат занимания освен по драма, пеене и танци, защото и трите неща били важни за един актьор Simple Smile Работи върху английския си, а после в Щатите има курсове за изглаждане на акцента. Не знам до колко са добри, като гледам Арни, въпреки милионите си, още не е изгладил немския акцент  Mr. Green И от рано направи проучване в нета за подходящите учебни заведения, какви са изискванията за кандидатстване, стипендии, срокове за подаване на документите и тн и тн. Пък ако не станеш актриса, можеш да се пробваш като режисьор или нещо в тази сфера. Придобитите умения винаги ще са ти от полза, дори и адвокат да решиш да станеш един ден или политик   Twisted Evil

Късмет!

# 17
Ами да аз вече гледам за такива училища.Мисля че Англия също е добра алтернатива.Попринцип Хари Потър например е само с англииски актьори...макар че обучението там е доста скъпо.Но въпреки това вече говорих с родителите си и те още от поне 3 години са наясно че най-вероятно ще уча в чужбина се подготвят за големи разходи.Пък и англия е по-близо до родината и ще ми е по-малко като разход да се връщам  Flutter

# 18
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Ами да аз вече гледам за такива училища.Мисля че Англия също е добра алтернатива.Попринцип Хари Потър например е само с англииски актьори...макар че обучението там е доста скъпо.Но въпреки това вече говорих с родителите си и те още от поне 3 години са наясно че най-вероятно ще уча в чужбина се подготвят за големи разходи.Пък и англия е по-близо до родината и ще ми е по-малко като разход да се връщам  Flutter

Имам позната бивша състудентка, която е като теб. От малка иска да стане известна актриса и се бори по всякакъв начин, въпреки, че по настояване на родителите си първо трябва да вземе диплома за друга професия, която ще я осигури, ако не й потръгне с театъра. Може би, трябва да помислиш и за такъв вариант. От нея знам, че ходи на летни курсове в Лондон и е много доволна.

По отношение на акцент: много ми се иска и аз да съм без, но е факт, че познавам доста холандци, които, ако говорят английски не можеш да разбереш, че не са англичани. Някои хора имат страшен талант за това.

# 19
Ами да аз вече гледам за такива училища.Мисля че Англия също е добра алтернатива.Попринцип Хари Потър например е само с англииски актьори...макар че обучението там е доста скъпо.Но въпреки това вече говорих с родителите си и те още от поне 3 години са наясно че най-вероятно ще уча в чужбина се подготвят за големи разходи.Пък и англия е по-близо до родината и ще ми е по-малко като разход да се връщам  Flutter

Имам позната бивша състудентка, която е като теб. От малка иска да стане известна актриса и се бори по всякакъв начин, въпреки, че по настояване на родителите си първо трябва да вземе диплома за друга професия, която ще я осигури, ако не й потръгне с театъра. Може би, трябва да помислиш и за такъв вариант. От нея знам, че ходи на летни курсове в Лондон и е много доволна.

По отношение на акцент: много ми се иска и аз да съм без, но е факт, че познавам доста холандци, които, ако говорят английски не можеш да разбереш, че не са англичани. Някои хора имат страшен талант за това.

Kalinka,благодаря ти много за информацията.Но все пак може ли да те попитам за какви летни курсове става въпрос?И въпросното момиче попринцип ли учи в Англия или ходи там само заради тези курсове?

# 20
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
::nevena::,
ако искаш ще я попитам. Това са летни курсове по театрално майсторство. Знам, че всяка година изнасят и представления, като има в различни жанрове. Не знам как е с финансирането, защото тя е холандка и живее в Холандия.

# 21
::nevena::,
ако искаш ще я попитам. Това са летни курсове по театрално майсторство. Знам, че всяка година изнасят и представления, като има в различни жанрове. Не знам как е с финансирането, защото тя е холандка и живее в Холандия.

ами много ще съм благодарна,ако я попиташ  Hug

# 22
# 23
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Пусни чичко Google, много знае, няма да се разочароваш! Peace Ето пример ACTING CAMP, намерих го с ключовите думи london summer drama club

# 24
Пусни чичко Google, много знае, няма да се разочароваш! Peace Ето пример ACTING CAMP, намерих го с ключовите думи london summer drama club

Ами благодаря много,но проблема е че има възрастува група - от 14 до 18.А аз ще отида да уча там на 18-19 така че надали ще ме вземат. Sad

# 25
  • Мнения: 1 761
Аз имам приятелка,която е актриса в Англия.Когато се запознахме не знаеше изобщо никакъв английски, идваше при мен да и помагам с домашните.За две години изчете Шекспир в оригинал,Сталиславски-"Работа на актъора върху ролята" и "Работа на актъора върху себе си."научи се да танцува много добре,да пее правилно и намери програма за упражнения по техника на говора за англоговорящи.Завърши актъорско майсторство при Възкресия Вихърова и след това спечели стипендия на Кралската Театрална Академия в Лондон.Две години събира празните чинии от масите в един ресторант вечер, а денем ходеше на училище.Сега се снима и играе в театрите някъде из Острова,но много трудно стигна до там.За мен тя е невероятен талант.

Понеже съм в бранша,мога да те посъветвам първо да се понаучиш.Иначе рискуваш да получаваш какви ли не предложения и обещания, а да се озовеш на съвсем друго място.Трябва много,много да учиш преди да си в състояние наистина да направиш впечатление на някой,който би могъл да ти подаде ръка,за да дръпнеш напред.Има време за всичко,сега имаш възможност да четеш класици ( много е важно),да гледаш спектакли,да се учиш стъпка по стъпка.
Успех!  bouquet

# 26
  • Мнения: 7 914
и аз съм "за" да си преследваш мечтите... но все пак  разумно ги преследвай.. на какво мнение са мама и тати? Thinking

# 27
  • Мнения: 1 216
Какво ви става?! Не убивайте надеждата, момичето е на 15 години!!! Даже и да не стане актриса, може да й хареса някоя професия в тази сфера, а е факт, че в България тази индустрия е много замряла. Правилно се е насочила към Щатите  Peace
Аз бих те посъветвала за сега да си учиш и ако попаднеш на ангажимент в Българи, да се възползваш. Наблегни на разни допълителни занимания след училище, като драма и солфеж, винаги ще са ти от полза. Като завършиш училище се насочи да следваш в Щатите драма и на място ще се регистрираш в някоя агенция. На 18 няма да си толкова възрастна, не се притеснявай! Hug А и за акцента да не ти пука, има си известни артисти с акцент, Goran Visnjic и Арнолд Шварценегер, Антонио Бандерас, има и няколко актриси от Латинска Америка, но с женските имена не съм в час Wink А още колко много има, за които ние не сме чували, но играят на Бродуей Mr. Green


А Пенелопе Круз Simple Smile

Имам приятелка, която говори немски без акцент/ от 18 годишна/ и не могат да разберат, че е чужденка, но това са редки случаи. Акцентът може да бъде и предимство, това не е толкова голяма беда!

Прекрасно е да имаш мечти и да работиш упорито за сбъдването им!
Успех! Никоя мечта не е прекалено голяма, а най-хубавото е, че понякога се сбъдват Simple Smile

# 28
  • Мнения: 29
Много е хубаво, че се опитваш да следваш мечтите си Невена  Grinning  Аз няма да ти казвам колко е трудно, ти сама го знаеш.
Проверих линка на "агенцията" който си дала, това е абсолютен скам, първо: нямат адрес, телефон за контакти, второ искат такса за кандидатстване и трето (а съм сигурна, че има и още) няма такъв термин "кастинг агенция". Мъжът ми работи във филмовата индустрия и покрай него съм наясно с тези агенции за модели и актьори както реално ги наричат. Никоя истинска агенция няма да ти поиска пари за какндидатстване, тяхната комисионна е еднократно удържан процент от бъдещия ти хонорар. Има и други тънкости , но няма да се впускам в подробности в случай, че това не те интересува в момента. Само ще допълня : трябва много добре да проучиш нещата, в щатите има хиляди подобни фиктивни агенции, точно поради причината, че има и много кандидат актьори. Не искам да те разочаровам, само искам да ти дам съвет. Успех !  Simple Smile

# 29
Много е хубаво, че се опитваш да следваш мечтите си Невена  Grinning  Аз няма да ти казвам колко е трудно, ти сама го знаеш.
Проверих линка на "агенцията" който си дала, това е абсолютен скам, първо: нямат адрес, телефон за контакти, второ искат такса за кандидатстване и трето (а съм сигурна, че има и още) няма такъв термин "кастинг агенция". Мъжът ми работи във филмовата индустрия и покрай него съм наясно с тези агенции за модели и актьори както реално ги наричат. Никоя истинска агенция няма да ти поиска пари за какндидатстване, тяхната комисионна е еднократно удържан процент от бъдещия ти хонорар. Има и други тънкости , но няма да се впускам в подробности в случай, че това не те интересува в момента. Само ще допълня : трябва много добре да проучиш нещата, в щатите има хиляди подобни фиктивни агенции, точно поради причината, че има и много кандидат актьори. Не искам да те разочаровам, само искам да ти дам съвет. Успех !  Simple Smile

Благодаря много за съвета.И аз на пръв поглед се залъгах, но после се позагледах и осъзнах че като повечето...са пълни шарлатани. Rolling Eyes
Ами най-вероятно ще кандидатствам след 12 клас.Но тъжното е че мнооого исках да участвам още на моята възраст,но....уви  Sad

# 30
# 31
  • Мнения: 11 313
Какво ви става?! Не убивайте надеждата, момичето е на 15 години!!! Даже и да не стане актриса, може да й хареса някоя професия в тази сфера, а е факт, че в България тази индустрия е много замряла. Правилно се е насочила към Щатите  Peace
Аз бих те посъветвала за сега да си учиш и ако попаднеш на ангажимент в Българи, да се възползваш. Наблегни на разни допълителни занимания след училище, като драма и солфеж, винаги ще са ти от полза. Като завършиш училище се насочи да следваш в Щатите драма и на място ще се регистрираш в някоя агенция. На 18 няма да си толкова възрастна, не се притеснявай! Hug А и за акцента да не ти пука, има си известни артисти с акцент, Goran Visnjic и Арнолд Шварценегер, Антонио Бандерас, има и няколко актриси от Латинска Америка, но с женските имена не съм в час Wink А още колко много има, за които ние не сме чували, но играят на Бродуей Mr. Green


А Пенелопе Круз Simple Smile

Имам приятелка, която говори немски без акцент/ от 18 годишна/ и не могат да разберат, че е чужденка, но това са редки случаи. Акцентът може да бъде и предимство, това не е толкова голяма беда!

Прекрасно е да имаш мечти и да работиш упорито за сбъдването им!
Успех! Никоя мечта не е прекалено голяма, а най-хубавото е, че понякога се сбъдват Simple Smile
Като споменавате Антонио Бандерас и Пенелопе Крус (мога да дам примери и с немски актьори), само да вметна, че преди да влязат в холивудската месомелачка, те имат стабилен филмов опит зад гърба си в родната си страна.
Така че не е номера  да ходиш само по кастинги, ами да си стъпиш здраво на краката на родното си място и оттам да можеш да отскочиш в подходящия момент и да случиш на подходящия човек.
На мен съдбата ми предложи много изгодно предложение, но аз бях приключила вътрешно с правенето на кариера на сцената и се отказах в името на спокойствието и семейството. Не съжалявам за избора си.

# 32
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Съжалявам, че още не мога да ти напиша повече инфо. Момичето е доста заето с последният си стаж и още не ми е отговорила. Като го направи, веднага ще ти пиша.

# 33
  • Мнения: 613
Здравей Невена - няма да съм много от помощ, по-скоро само като пример.

Имам познати бг семейство, тук в САЩ. Имат 6 г. момиченце в момента, но буквално още от както се е родило детето беше записано на балет, пиано, цигулка, солфеж, някакъв вид пеене, актьорско майсторство, карате, йога, джаз балет, езици и (честно казано имаше и още, ама не мога да се сетя, а и няма нужда).
Въпросното дете вече беше избрано да представя няколко реклами по телевизията, но майката се занимава изцяло и основно с това, да търси, следи и ходи по такива прояви. 

Струва ми се, че ще е късно ако чакаш до 20, а и по-скоро написах горното с въпрос, ти какво друго правиш, за да гониш мечтата си (освен, доколкото разбрах клас по актьорско майсторство)?
Конкуренцията тук и жестока, както са написали.

А, и забравих (за детето) някакъв клас по дикция - контрари на други мнения, аз не мисля, че един акцент е "cool", тогава когато не излиза от устата на доказана вече, в този бранш, личност.

# 34
Ами мерси много за отговорите.Ще се радвам и на още съвети.Айде със здраве  Peace

# 35
# 36
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765

мисля, че с повече от това, което написахме тук, едва ли можем да ти помогнем  Rolling Eyes....

# 37
  • Мнения: 4 399
Амейка, момиЧето явно си побутва просто темата нагоре и затова редува хелп с помощ. Макар Че не знам каква тоЧно помощ повеЧе оЧаква да полуЧи от тук. Ама айде и аз да я бутна малко нагоре.  Wink

# 38
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Амейка, момиЧето явно си побутва просто темата нагоре и затова редува хелп с помощ. Макар Че не знам каква тоЧно помощ повеЧе оЧаква да полуЧи от тук. Ама айде и аз да я бутна малко нагоре.  Wink

Vjar-ич Hug Heart Eyes, ми newsm78, ако сьс побутване нагоре ще можем да помогнем още - ок Wink, ще я побутваме, докато не я ключнат Crazy.....

# 39
  • Мнения: 2 093
::nevena::  нищо не мога да кажа за филмовата индустрия, но искам само да ти кажа да действаш разумно и не се хващай за всяка попаднала вьзможност. Не зная дали си чувала за трафика на жени от Източна Европа. Точно момичета като теб могат да станат жертва на трафиканти, които обещават какво ли не и преврьщат млади момичета в сексуални робини. Един от начините е да образуват модна агенция и да превличат непьлнолетни момичета. Не зная до каква степен трафика е проблем в Бьлгария, но знам че е голям проблем за руските републики. Хубаво е да следваш мечтите си, но за сьжеление вероятността да попаднеш на измници е доста голяма.

# 40
  • Мнения: 105
И в България има сериозни кастинг агенции, и в САЩ има тарикати. Моя съвет прилича на други, но все пак - опитай се да натрупаш някакъв опит в БГ първо. Вярно, че пазарът е по-малък, снима се малко, но и конкуренцията е по-малка. Така че, пробвай в БГ докато учиш. От опит глава не боли.

# 41
  • Мнения: 421
Ами да аз вече гледам за такива училища.Мисля че Англия също е добра алтернатива.Попринцип Хари Потър например е само с англииски актьори...макар че обучението там е доста скъпо.Но въпреки това вече говорих с родителите си и те още от поне 3 години са наясно че най-вероятно ще уча в чужбина се подготвят за големи разходи.Пък и англия е по-близо до родината и ще ми е по-малко като разход да се връщам  Flutter

искам да те поздравя за това ,че имаш ме4ти и искаш да ги постигнеш.и за кураж да ти кажа ,че в хари потър /незнам коя серия беше/участва българин.е така от кастинг са го избрали,без да е карал никви незнам си там как бяха курсове.желая ти късмет!

# 42
Ами да аз вече гледам за такива училища.Мисля че Англия също е добра алтернатива.Попринцип Хари Потър например е само с англииски актьори...макар че обучението там е доста скъпо.Но въпреки това вече говорих с родителите си и те още от поне 3 години са наясно че най-вероятно ще уча в чужбина се подготвят за големи разходи.Пък и англия е по-близо до родината и ще ми е по-малко като разход да се връщам  Flutter

искам да те поздравя за това ,че имаш ме4ти и искаш да ги постигнеш.и за кураж да ти кажа ,че в хари потър /незнам коя серия беше/участва българин.е така от кастинг са го избрали,без да е карал никви незнам си там как бяха курсове.желая ти късмет!

Ами да,знам това.Но знам също и че той не е намерен на кастинг в България,а в Англия,защото живял там от доста време.Така че..смятай  Wink ...

# 43
  • Мнения: 421
да знам,че е в англия.мисълта ми беше,че не имал никакъв опит преди това ,никви курсове и тн.всичко си е до късмет и природна дарба

# 44
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
да знам,че е в англия.мисълта ми беше,че не имал никакъв опит преди това ,никви курсове и тн.всичко си е до късмет и природна дарба
Може да си супер надарен, но никой няма да те спре на улицата и да ти предложи да играеш в Хари Потър просто така Wink Трябва да покажеш на света, че съществуваш. Най-вероятно е бил регистриран в някоя агенция, тук много хора се регистрират в такива, с надеждата да попаднат в подобни продукции, най-често попадат в рекламни клипове Simple Smile Или някой от екипа случайно го е познавал и препоръчал. Права си, късмет е, но ако просто си седиш в къщи и нищо не правиш по-въпроса, шансът да те открият е кръгла нула  Crossing Arms А тук в училищата имат часове по драма, не са много, но ги има, както и почти всяко училище си има драма клуб.

# 45
  • Мнения: 421
да знам,че е в англия.мисълта ми беше,че не имал никакъв опит преди това ,никви курсове и тн.всичко си е до късмет и природна дарба
Може да си супер надарен, но никой няма да те спре на улицата и да ти предложи да играеш в Хари Потър просто така Wink Трябва да покажеш на света, че съществуваш. Най-вероятно е бил регистриран в някоя агенция, тук много хора се регистрират в такива, с надеждата да попаднат в подобни продукции, най-често попадат в рекламни клипове Simple Smile Или някой от екипа случайно го е познавал и препоръчал. Права си, късмет е, но ако просто си седиш в къщи и нищо не правиш по-въпроса, шансът да те открият е кръгла нула  Crossing Arms А тук в училищата имат часове по драма, не са много, но ги има, както и почти всяко училище си има драма клуб.

доколкото си спомням,момчето се казваше виктор/не съм шур/ .на въпросното интервю/пак не си спомням по коя тв /каза ,че е така случайно чул за кастинга и хоп...не бил в агенции и тн

# 46
  • Мнения: 421
то и на сина ми в училището има драма ,но тя е по желание.не влиза в учебната програма.ами той моя като няма талант,аз що да го записвам...мисълта ми е ,че трябва да "го"носиш вътре в себе си,нямаш ли "го",няма такива курсове които ще направят добър и известен актиор

# 47
Невена, аз имам приятелка която в момента се снима в американска продукция..
Преди около 4 год се беше регистрирала в една агенция в Америка, като всяко лято ходеше и на курсове по акт. майсторство там а зимата тук в Бг, и единственото което снима за тези 4 год там са 2 реклами там
Преди около 1 год се яви на кастинг в БЪЛГАРИЯ за някаква 3то степенна роля във филм (американска продукция), и я избраха.
Продуцента на филма я харесал много и я поканил на кастинг в щатите, в момента снима там..
Та мисълта ми е че ако си стоиш и пуска6 теми тук, няма кой да те покани да се снимаш. Има много добри курсове по акт. майсторство и тук, който единствено могат да ти помогнат, не и да ти навредят. Всеки е започнал от нулата, но знай че за да постигнеш целите си, 6те трябва доста и ти самата да се потрудиш. Не мисли че актьорите които участват във филми като Camp Rock и High School Musical са просто намерени в някаква агенция, ако знаеш колко години прекарани в залите по танци и пеене имат....
Все пак ти желая успех   bouquet

# 48
  • Мнения: 2 641
аз малко ще опровергая някои твърдения. познавам двама души които са се снимали в БГ филми. вярно че е било преди 25 години да речем. единия беше момче и всички го знаете кой е /ако ви кажа името/ участвал е в многото БГ детски филми. както знаете те бяха все с почти едни и същи момчета снимани. та него са го намерили на една детска площадка. другата мацка я избраха в училището ни беше малко по малка от мен. лично мен са ме канили 2 пъти на пробни снимки. единия път се снимах в едно фото /наистина съм много фотогенична/, а втория път на една детска площадкамакар да бях в 10 клас. явно режисьорите си падат по детските  площадки  Grinning но имах доста несериозно отношение към киното което е и до ден днешен. сег абих се снимала само заради парите но от в къщи наистина няма кой да ми предложи  Peace

Общи условия

Активация на акаунт