Почистване на бебешко носле

  • 38 387
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 910
Капя физиологичен разтвор и след това почиствам с клечка за уши, когато има нужда.

# 31
  • Мнения: 4 292
Ама разбира се, че секрети може да има и без да е болно детето.  Носът може да се запушва и от сух въздух (примерно), тогава категорично трябва да се почиства с нещо, защото дразни. Има спрейчета, които са за ежедневна употреба, за почистване и овлажняване на носната лигавица.
Аз за дъщеря ми ползвам Тетрисал, защото е по-удобно за впръскване за малки бебета. Абсолютно съм против ползването на клечки - пръскам, изправям и чакам да кихне. Ако не кихне я обръщам по корем и всичко си изтича. Така процедирах и със сина ми.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 185
Почиствам с физиологичен разтвор и фитилче от памук!

# 33
  • Мнения: 2 374
Почиствам нослето със Стеримар.

# 34
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Когато дъщеря ми беше толкова малка всяка вечер пръсках физиологичен разтвор и почиставх с клечки

# 35
  • Мнения: 961
Капя физиологичен разтвор и след това почиствам с клечка за уши, когато има нужда.
Peace

# 36
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
не почиствам бе3 нужда...не виждам смисьл....

# 37
  • Мнения: 535
Слагах в нослето кремче "Низита"   Peace
Педиатърката ми каза, че струята на Стеримара е много силна за малко бебе - и аз така мисля  Peace
Сега вече пръскам, защото е по-лесно  Embarassed

# 38
  • у нас
  • Мнения: 5 710
Почиствам с физиологичен разтвор и фитилче от памук!

и аз  Peace

# 39
  • Мнения: 577
носът е филтър и когато излезнем на вън от мръсния въздух носът събира секрет като коричка същото е и когато въздухът в къщи е сух се получава запушване на нослето и пресъхване на гърлото за тази цел има овлажнители за въздуха и физ.разтвори за нослето. На бебето детето ще му е по конфортно когато лигавицата на нослето е влажна а не суха и дразнеща. Аз всяка сутрин и вечер си пръскам физиологичен. Моят син с голямо удовоствие стои за да му пръсна даже сам си взима флакона и си го слага в нослето.

# 40
  • Мнения: 374
не почиствам бе3 нужда...не виждам смисьл....
Peace

# 41
  • Мнения: 27
Нослето го почиствам вечер след къпане с фитилчета от памук ( не с клечки за уши, защото може да се разрани нослето!)

Стеримар и помпичката използвам само когато е с хрема Peace

# 42
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Използвам само физиологичен разтвор ако е запушено нослето,иначе сух памук.Не мисля,че има нужда от помпички,спрейове и т.н.

# 43
  • BG
  • Мнения: 1 900
Когато се налага и аз пръскам със Стеримар.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Почиствам, вечер след баня, с тампончета, ако има нужда.

Общи условия

Активация на акаунт