Почистване на бебешко носле

  • 38 352
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
Аз съм мама на двумесечно бебенце. Често ни се образуват сополчета в нослето но за сега почиствам само външната част на нослето с бебешки клечки с памуче. Чувам различни мнения по темата за почистване с физиологичен разтвор и аспираторче.
Моля дайте съвет кога мога да започна с такова почистване, трябва ли да го правя профилактично и колко често.

# 1
  • Мнения: 1 919
Аз пръсках и пръскам СТЕРИМАР още от раждането-почиства засъхналата секреция като я втечнява.

# 2
  • Мнения: 2 448
Аз ползвах помпичка за изсмукване на секретите, а този разтвор се наложи да впръсквам още на десетия ден, понеже имаше запушен слъзен канал и след 2 - 3 напръсквания със Стеримар се отпуши.
Разтвора е безвреден, можеш да си го ползваш профилактично от време на време, колко често според това дали има секрети. Излишно няма нужда да чистиш нослето.

# 3
  • Мнения: 577
пръскам физиологичен когато се сетя от самото раждане. гледам поне 5 пъти на ден да съм пръснала. Ако има някое сополче правя фитилче от памук и бъркам в нослето завъртам и всичко се лепи по памука.

# 4
  • Мнения: 27 524
Много интересни мнения  Crazy Какви са тези сополчета и редовни пръскания с физиологичен без нужда  ooooh! Соплочета има, ако бебето има хрема. Иначе подобни секрети не са нормални и принципно ги няма   Peace

# 5
  • Мнения: 7 723
Блонди, как да няма?
В твоя нос не се ли образуват цифки и без да си болна и хремава?

Аз пръсках физ. разтвор, само, като се наложи.
Ама чак по пет пъти на ден за профилактика не съм го правела...

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Нищо не пръскам.Само при храма и то не Стеримар,а едно спрейче (хомеопатично).

# 7
  • Мнения: 89
Бебко не е хремав. Но след като е плакал например му се образуват секрети - кога повече, кога по-малко. Получих съвет от педиатъра да прочиствам нослето профилактично със разтворче и помпичка поне веднъж в седмицата. Но пък някъде прочетох че честото третиране на нослето водило до изсушаване на лигавицата.  Thinking А една прияателка ми каза даже да капя по една капка кърма в ноздричките от време на време без да аспирирам и да оставя бебко да си прочиства сам нослето като киха.
А аз предпочитам да се позаслушам в опита и на други мами така да се каже  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 273
Четох някъде, че будистите никога нямат хрема, защото всяка сутрин и вечер, си правят промивки със солена вода. На друго, място го четох като един от начините за предпазване от грип. Лично аз промивам нослето на детето, когато усетя, че почва да се запушва или вече се е запушил. Когато е бил с много силна хрема ми се е случвало да го промивам и на всеки час-и ефект наистина има  Peace
Колкото до това с кърмата, те съветвам изобщо да не го правиш.

# 9
  • Мнения: 27 524
Блонди, как да няма?
В твоя нос не се ли образуват цифки и без да си болна и хремава?

Уф, не знам какво са цифки, да ти кажа честно  Embarassed Но знам, че ако нямам хрема, нямам нищо в носа си  Flutter

Синът ми като бебе имаше веднъж сополки от настинка и имаше секрети, да. Но иначе - нищо  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 89
Ани ПВ
като капнеш разтворче аспирираш ли след това или оставяш бебенцето да го изкиха самичко. Да си кажа честно мене малко ме е страх да я ползвам тая помпичка в малкото носленце  Grinning

# 11
  • Мнения: 544
Почиствам само с клечка за уши отвреме навреме. Нищо не пръскам. Струва ми се излишно пръскане на каквото и да е на здраво дете. Все едно аз да си пръскам всеки ден нещо в носа...

# 12
  • Мнения: 7 723
Блонди, как да няма?
В твоя нос не се ли образуват цифки и без да си болна и хремава?

Уф, не знам какво са цифки, да ти кажа честно  Embarassed ...
Трета опция Whistling

....или казано по- просто- сопол, готов за направата на топчета  Wink Joy Whistling

Последна редакция: пт, 02 яну 2009, 19:46 от Руска

# 13
  • Мнения: 1 273
Ани ПВ
като капнеш разтворче аспирираш ли след това или оставяш бебенцето да го изкиха самичко. Да си кажа честно мене малко ме е страх да я ползвам тая помпичка в малкото носленце  Grinning

Честно да ти кажа аз помпа никога не съм ползвала. Опитах веднъж и ми се стори ужасно, а и не видях да има ефект. Общо взето изчаквам и след това го почиствам с тампонче. Когато беше бебе съм го обръщала по коремче и пак е имало ефект. Но много зависи за какъв вид хрема става въпрос, дали е засъхнали секрети или течнообразни  (ох, това  последното не съм сигурна, че го написах разбираемо  Crazy)

# 14
  • Мнения: 27 524

А, сополки  Simple Smile Не, ако не съм или не сме хремави (поне в нашето семейство) нямаме никакви секрети в носа, които да се нуждаят от ежедневно третиране с физиологичен разтвор. Бебетата пък още по-малко  Peace

Общи условия

Активация на акаунт