Най-вкусното тесто за пица и мекици, което съм яла!

  • 371 499
  • 126
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 407
Много е хубаво. Направих първо пица, но я забравих и малко поизгоря. Мъжо не я хареса. На сутринта направих мекици и о чудо това наистина са най-вкусните мекици, които съм опитвала /защото съм на диета/ и мъжа ми много ги хареса.
Обаче тестото ми беше малко лепкаво, меко та прибавих малко брашно.

СУПЕР!!!

# 46
  • Мнения: 195
Не съм опитвала рецептата на Angela, обаче ви предлагам да опитате и тази рецепта. Даде ми я приятелка, която дълги години работеше в закусвалнята на родителите на съпруга си. Знаете, че в подобни заведения се приготвят и пици. Вчера правих пица-джоб и резултата беше невероятен. Хрупкава коричка отдолу, а вътре - направо памук. Ето и въпросната рецепта:

                  Тесто за пица

           1 кг брашно
           1-2 яйца
           1 с. л сол
           1 с. л захар
           30-40 г прясна мая
           6-7 с. л олио
 
за замесване има два варианта

250 мл вода + 250 мл лимонада
250 мл вода + 250 мл прясно мляко             


Аз замесих с 250 мл вода + 250 мл лимонада.

Опитайте!   smile3521

# 47
  • Мнения: 206
Angela - много ти благодаря за страхотната рецепта  bouquet
От 500 гр. брашно направих 3 тънки пици и 4 бр. кифлички с шоколад.
Тестото е невероятно Heart Eyes

# 48
  • София
  • Мнения: 204
Аз правя същото,но вместо оцет слагам 1 ч.л.ракия.Ползвам го за всичко-хляб,пици,мекици...

# 49
  • София
  • Мнения: 2 374
Angela, и от мен благодаря, както и благодаря на другите момичета за споделените рецепти    newsm51
Ето какво ще правя събота и неделя - пици и мекици.  newsm44 Откога  си търся рецепта, с купешко тесто не стават хубави ...

# 50
  • Мнения: 84
Аз правя тестото за мекици така: 1кофичка кисело мляко с 1 чаена лъжичка сода вътре, 1 чаена лъжичка сол, 1яйце и брашно колкото поеме. Когато правя тесто за пица към тази смес добавям зехтин. Пицата става много вкусна и тънка.
  Благодаря за лесната и икономична рецепта.Направих мекиците.12 средно големи.Ще пробвам и пицата. cook

# 51
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
И аз си го записах,и смятам да направя мекици за събота сутрин,но имам следните 2 въпроса:
1.Ще го меся в машината за хляб,и мисля да не го оставям да втаса в нея,а само да го омеси.
2.Ако направя така както писах по горе,ще става ли да го оставя в хладилника да втааса през ноща/вместо в машината за хляб/и на сутринта да имам бухнало,втасало тесто и само да ги изпържа?!
Как мислите,ще стане ли така? Thinking

# 52
  • София
  • Мнения: 1 941
И аз си го записах,и смятам да направя мекици за събота сутрин,но имам следните 2 въпроса:
1.Ще го меся в машината за хляб,и мисля да не го оставям да втаса в нея,а само да го омеси.
2.Ако направя така както писах по горе,ще става ли да го оставя в хладилника да втааса през ноща/вместо в машината за хляб/и на сутринта да имам бухнало,втасало тесто и само да ги изпържа?!
Как мислите,ще стане ли така? Thinking
Аз го меся в робота не в машина за хляб, защото нямам. И като ми се омеси го слагам в набрашнена или намазнена купа /всеки път както ми хрумне Mr. Green/ и го оставям в хладилника. Бухва идеално даже за час-два. Peace По принцип, когато се налага може и веднага да започнете да пържите, но е добре да се изчака половин час на стайна Т, а като е за другия ден в хладилника е ОК. Peace

# 53
  • Мнения: 1 176
И аз си го записах,и смятам да направя мекици за събота сутрин,но имам следните 2 въпроса:
1.Ще го меся в машината за хляб,и мисля да не го оставям да втаса в нея,а само да го омеси.
2.Ако направя така както писах по горе,ще става ли да го оставя в хладилника да втааса през ноща/вместо в машината за хляб/и на сутринта да имам бухнало,втасало тесто и само да ги изпържа?!
Как мислите,ще стане ли така? Thinking
Аз го правих късно вечерта, в машината за хляб. Като се омеси, веднага го прибрах в хладилника, в леко омазнен и по-големичък найлонов плик. На сутринта беше много добре бухнало и втасало.

# 54
  • София
  • Мнения: 2 374
Имам въпрос за маята - като я разтворя в прясното мляко колко време втасва и какво значи маята да втаса?
Благодаря   bouquet

# 55
# 56
  • София
  • Мнения: 958
Ще пробвам със сигурност!   bouquet

# 57
  • София
  • Мнения: 1 941
Имам въпрос за маята - като я разтворя в прясното мляко колко време втасва и какво значи маята да втаса?
Благодаря   bouquet
Весика, това става въпрос за прясната мая. Сухата се изсипва направо в брашното и не я чакаш да втасва. Та, ако ползваш прясна достатъчно ти е половин кубче /някои слагат цяло/, тогава захарта ще я сложиш в прясното мляко, а не в брашното. Потапяш кубучето мая в прясното мляко и захарта и разтриваш да се разтвори, предварително разбъркай захарта да се стопи. Прясното мляко трябва да е топло колкото телесната температура - това се прави пак само, ако се работи с жива мая, иначе се процедира както съм написала в рецептата. И като се разтвори маята я оставяш някъде на топло да втаса, например близо до парно. Да втаса значи да започне да се надига, шупва и увеличава обема. Аз лично не я чакам да удвои обема, а последния път даже забравих да сложа захарта там и не ми втаса, но като замесих тестото и го оставих в хладилника беше си втасало. Ако не си месила досега, те съветвам да опиташ първо със сухата, по-лесно е. Peace Успех! Simple Smile

# 58
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Angela ,Eclat ,Благодаря ви за бързия отговор.....в понеделник ще дам отчет Heart Eyes

# 59
  • Мнения: 307
 Hug
Реших да опитам тази рецепта. Току шо забърках меко тесто и сега  престоява  Simple Smile.
Обаче много е лепкаво... newsm78 как да го направя на блат за пица, като залепва нявсякъде?
 Embarassed Embarassed Embarassed - личи си че правя подобно нещо за първи път.

Общи условия

Активация на акаунт