Най-вкусното тесто за пица и мекици, което съм яла!

  • 371 465
  • 126
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 941
Знам, че има много публикувани рецепти, пробвала съм не малко и аз, но това тесто е просто фантазия. Дано да не се повтарям с някоя предишна, но не мога да не го споделя. Wink

Тесто "Боби"


около 1 кг брашно
1 суха мая
1 ч. л. сол
2 ч.л. зарах
2-3 с.л. олио
1 с.л. оцет
1 кофичка кисело мляко с 1 ч.л. сода бикарбонат в него
1 яйце
прясно мляко на око - около 200 мл

Брашното и сухите съставки се разбъркват в голяма тава или купа, правим кладенче и добавяме останалите. Замесваме меко тесто. Престоява на стайна температура около 30 минути. След това може да се ползва за каквото искате - пица, мекици...

Ще се радвам да ви хареса Grinning

# 1
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368
Непременно ще го опитам. А ако остане, може ли да си го държа в хладилника?

# 2
  • Мнения: 2 374
Аз правя същото,но с 2 яйца и без оцет.

# 3
  • Мнения: 3 312
ще го пробвам   chef

# 4
  • Мнения: 940
A дебела ли става пицата от него или тънка? Бухва ли много?

# 5
# 6
  • Мнения: 3 621
Аги, аз имам един въпрос, за маята става въпрос, има пакетчета от 7 гр. и от 11 гр. ти от кои си ползвала за тези продукти

# 7
  • София
  • Мнения: 1 941
Неф, ползвам мая от 11 гр.

A дебела ли става пицата от него или тънка? Бухва ли много?
Ами зависи, първият път сложих за пица почти половината - бухна, но не стана много дебела. Следващите пъти правих с по-малко и ставаше по-тъничка, но крехка и хрупкава. Така че, който както обича. Хубавото е, че дори и малко тесто се разстила без проблем в тавата и без да се разкъсва или свива. Peace

Забравих да кажа че може да престоява в хладилника няколко дена, както и да се замразява.

Днес може да направя и ще кача и снимки.  chef

# 8
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
А става ли това тесто с прясна мая?  Колко от нея да сложа?

# 9
  • Мнения: 11 818
Направих сутринта тестото в машината за хляб, но не изчаках да приключи цялата програма, която е 1.30 мин.
Станаха много хубави мекици!!   bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 1 941
Сигурно става, но аз го правя със сухата, защото не я чакам да втасва. Иначе от другата мисля, че половинка е добре, но тогава трябва да стоплиш малко прясното мляко и заедно със захарта да я разбъркаш и да я оставиш да втаса.

# 11
  • Мнения: 308
Аз правя тестото за мекици така: 1кофичка кисело мляко с 1 чаена лъжичка сода вътре, 1 чаена лъжичка сол, 1яйце и брашно колкото поеме. Когато правя тесто за пица към тази смес добавям зехтин. Пицата става много вкусна и тънка.

# 12
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368
Понеже не съм го направила още, че у дома има баница, от това тесто получават ли се онези, купешките мекици? Никога не съм яла домашно приготвени с такъв вкус. В средата тъничко и хрупкаво, а по края-мекичко и въздушно. Не знам как го постигат-от тестото ли е, от пърженето ли...

# 13
  • Мнения: 1 232
Това наистина е най-хубавото тесто за мекици и пици. Правя го от години. Когато ми остане, го слагам в предварително намазнен найлонов плик и го съхранявам за следващия ден. Може да се приготвя и със суха мая и с такава на кубчета.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 941
Понеже не съм го направила още, че у дома има баница, от това тесто получават ли се онези, купешките мекици? Никога не съм яла домашно приготвени с такъв вкус. В средата тъничко и хрупкаво, а по края-мекичко и въздушно. Не знам как го постигат-от тестото ли е, от пърженето ли...
Ами не знам, пробвай.  Wink Аз лично по-вкусни мекици не съм яла. Като откъсна топчето и разтегля леко в средата правя малка дупчица и около нея като се изпържи става тъничко и хрупкаво, а към края по-меко и бухнало, но дали са точно като купешките не знам.

Общи условия

Активация на акаунт