болнични 180 дни

  • 12 734
  • 31
  •   1
Отговори
# 30
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Не са за календарна година със сигурност.  Peace Имаш право на 180 календарни дни непрекъснат болничен, ако искаш да го продължиш трябва да се явиш на ТЕЛК или да прекъснеш за няколко дни и после отново да излезеш в болничен, броенето стартира наново, поне така ми обясни на мен акушерката, която ми пише болничните - питай за този вариант. Аз ще си пусна платена отпуска за разликата, но на мен не ми стигат само 5 дни до 45тте дни преди отпуска по майчинство. Не знам как стои вариантът с влизане в болница обаче, на мен така или иначе може да ми се наложи, защото съм в болничен заради бременност с риск и реални проблеми.

# 31
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
  Съгласно Чл. 21 от Наредбата за медицинската експертиза на работоспособността, ако са ви издадени болнични листове за 180 дни без прекъсване независимо дали в рамките на една или две години, имате право на още 180 дни, само  след контролен преглед на ТЕЛК на всеки два месеца, при условие че са налице обективни признаци за възстановяване на работоспособността в следващите 6 месеца.                                                                                                         Това е по закон. А на мен не ми достигат 20 дни до първия 45 дневен болничен. Бремеността ми до сега е безпроблемна и едва ли комисията по ТЕЛК ще се смили над мен.Мили мами сигурна съм , че не съм единствена. Моля, споделете как сте се справили в тази ситуация!!!!!!
Можеш да си използваш платента си отпуска или да влезеш за няколко дни в отделението и от там да ти дадат болничен за останлите дни или да се върнеш за 2-3 дни на работа и отново да вземеш болничен !

Общи условия

Активация на акаунт