възможно ли е да щръкнат ушичките?

  • 18 112
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 776
Моето бебе като спи на едната си страна и ушето все се прегъва. Възможно ли е да щръкне така? Засега не е, но с течение на времето знам ли? Като го видя и го оправям, но нощем предполагам, че е все така. Нямаме фамилна обремененост, ако се предава наследствено /не знам дали е така/. Тази вечер пробвах да му сложа шапка преди да заспи, но той като се завъртя два пъти и шапката отиде на очите му. Махнах я и сега се чудя дали мога да направя нещо. Някакви идеи?

# 1
  • Мнения: 119
Мисля,че е генетично

# 2
  • Мнения: 1 554
всичко е генетично,но има и изключения,аз Laughing едното ми уше стърчи повече,защото се е прегъвало постоянно Crazy
сина ми като беше мъничък постоянно му проверявах ушите дали са прегънати и го намествах Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 39 756
Всичко е генетично.
Алекс не си е прегъвал ушите, но си му стърчат. Малкият ми Йода той Simple Smile
Има лепенки за уши, но лично за мен това е краен вариант. Някои мами слагат лента на главата на бебетата.

# 4
  • Мнения: 9 776
Някои мами слагат лента на главата на бебетата.

Една приятелка също ми каза, че е слагала лента на детето си, но в един момент лентата е стигнала чак до нослето от въртене. Колко му е да стане беля?

# 5
  • Мнения: 1 432
Ako ще щръкват не можеш да ги спреш  Crazy . Не мисля ,4е от едно запрятане докато спи бебто ще се разперят  Peace

п.п. Моето дете се роди с идеални уши4ки. Ела го виж сега какви сателитки си отгледа  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 6
  • у нас
  • Мнения: 5 714
не мисля, че от това може да щръкнат.  Peace

# 7
  • Oslo
  • Мнения: 659
Ако е генетично заложено ушите да щръкнат, каквото и да правиш не можеш да излъжеш природата. А ако не - прегъването по време на сън не може да доведе до такива трайни последици...

# 8
  • Мнения: 7 723
Освен, че е генетично, възможно е и да се придобие.
То черепите им се изкривяват, та камо ли хрущялите.
Възможно е и още как.
Просто колкото се може следете да не се подгъват и така.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 752
Няма такива.Проверих в няколко аптеки,не са и чували за такива.

# 10
  • Oslo
  • Мнения: 659
Освен, че е генетично, възможно е и да се придобие.
То черепите им се изкривяват, та камо ли хрущялите.
Възможно е и още как.
Просто колкото се може следете да не се подгъват и така.

Мисля, че черепите се деформират силно само при много дълго лежане на 1 страна....това предполага некачествено обгрижване, без смяна на страните за спане и вдигане на бебето от леглото по време на бодърстването. Това може би е по-характерно за децата в институция, а не за отглеждани с грижа и внимание бебета в домашна обстановка. Минималните деформации се изглаждат, когато детето започне да върти главичката си и да стои седнало....имам живо доказателство. Колкото до хрущяла - чела съм някъде, че той има памет и винаги се стреми да заеме положението, което му е генетично заложено. Това е и причината, поради която след отопластика понякога ушите се връщат в първоначално положение. И тук имам живо доказателство Wink. Искам да кажа, че за добро или лошо природата е по-силна от нас в повечето случаи. В случая на авторката - за добро....

# 11
  • Мнения: 6 441
Просто ги оправяй.Според мен по-важното е да не е постоянно с прегънато ушенце.
Едва ли ако от време на време се подгъва,ще има някакъв дълготраен ефект.
А и като гледам бебенчето е малко и сигурно яде през ноща,значи имаш възможност и през ноща да ги оправяш Peace

# 12
  • Мнения: 4 915
Никакви лепенки и ленти не помагат, ако ушенцата са щръкнали. Големината на хрущяла не се променя с лепенки, а с хирургична намеса в доста по-късна и зряла възраст, а както четох по-горе, дори и това не е сигурно.

Така че не се тревожи за такива неща. Бебето ти едва ли спи на една страна цяла нощ. И все повече ще се върти, възрастните много пъти променяме положението на тялото си нощем. Оправяй ушенцето, ако желаеш, но не тормози детето с лепенки.  Wink

# 13
  • Мнения: 11 003
Не мъчете бебето с лепенки, шапки и т.н.  ooooh!
Формата на ушичките е въпрос на ген, а и колкото повече расте детенцето ти, толкова повече ще се върти, ще сменя позите на седене и спане и няма да ги притиска в едно и също положение.

# 14
  • Мнения: 544
Записвам се да следя, защото сте прави че ако отвреме навреме се подгъва няма да щръкне, но моето бебе и като е будно ги подгъва. Въобще постоянно като е легнал са подгънати - или едното или другото. А той почти постоянно е легнал - избягвам да го разнасям на ръце.

# 15
  • Мнения: 4 555
Освен, че е генетично, възможно е и да се придобие.
То черепите им се изкривяват, та камо ли хрущялите.
Възможно е и още как.
Просто колкото се може следете да не се подгъват и така.
Peace
Мерси, че го написа вместо мен.

# 16
  • Мнения: 4 335
Няма такива.Проверих в няколко аптеки,не са и чували за такива.
Има,има,аз сьм виждала в аптека как една мама преди мен на опашката купи(аптеката беше Санита) Peace

# 17
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
И генетично и придобито.Голямата ми дъщеря си ги прегъваше докато спеше и сега едното и стърчи повече от другото, интересно кой ли ген е дал на късо Mr. Green?За малката използвам лента и за сега проблем няма.Не е нужно и тя да прилича на Чебурашка.

# 18
  • Мнения: 4 292
Абе не е само генетично. Синът ми има доста щръкнали уши, никой от двете фамилии не е като него. Абсолютно никой. За какъв ген говорим тогава?
Аз вече се замислям за отопластика.

# 19
  • Мнения: 9 814
Преди всичко е ген, но с малко "външна" помощ могат и да щръкнат.

Абе не е само генетично. Синът ми има доста щръкнали уши, никой от двете фамилии не е като него. Абсолютно никой. За какъв ген говорим тогава?
Аз вече се замислям за отопластика.

За гена, който ти или съпругът ти носите от прапрадядо си например.

# 20
  • Мнения: 4 292
За гена, който ти или съпругът ти носите от прапрадядо си например.
Не знам за прадядо ми, знам, че синът ми си пригъваше ушите и аз не се замислях много, много. Сега му стърчат.

# 21
  • Мнения: 390
Цитат на: Руска в петък, 02 януари 2009, 23:26
"Освен, че е генетично, възможно е и да се придобие.
То черепите им се изкривяват, та камо ли хрущялите.
Възможно е и още как.
Просто колкото се може следете да не се подгъват и така."

Съгласна съм напълно!!! На мен ми бяха изпратили лепенки, но мисля, че и тук има, никъде не пишеше, че са за "уши", но приличат, а може би бяха, на хиургически лейкопласт или нещо подобно, което не дава алергии. Докато е още малко бебето и не може да си ги маха само, лепкай.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 185
Хрущяла на ушето още е много мек и за това се огъва! Като стане по-твърд ще спре. Същото беше и със сина ми, но сега не е със щръкнали уши, а не съм правила нищо по въпроса!

# 23
  • BG
  • Мнения: 1 900
И аз така мисля,то си е заложено ,ако има нещо.

# 24
  • Мнения: 1 691
Не знам дали е генетично или не. Знам само, че синът ми постоянно беше с подгънати уши като бебе, бях се притеснила малко и аз, но ме увериха, че няма страшно. И наистина - после престана да ги подгъва и ушичките му изобщо не стърчат! Без ленти на главата, без лепенки и т.н.

# 25
  • Мнения: 860
Няма такива.Проверих в няколко аптеки,не са и чували за такива.
Има,има,аз сьм виждала в аптека как една мама преди мен на опашката купи(аптеката беше Санита) Peace

Били споделила точно коя аптека за питах в много и все нямали или незнаят?! Rolling Eyes


А колкото по темата - Е как да го оставиш така едно стърчащо ухо?! Rolling EyesИ да казваш това му е чара?! - Дрън -дрън са за мен това.....
Аз не мога и моят хубосник ходи с лепенка вкъщи аз ще се опитам да направя максимално усилие да променя нещата- просто неиска един ден да се прибере разплакан и да каже че му викали -УШКО!!! Е това ще ме съсипе емоционално и мен и детето ми-И ще се обвинявам че съм могла да направя неща, а съм си мислела че му е чара!. Да не забравяме, че децата има възраст в която са много жестоки едни към други и се подиграват за всичко... уши,очи,очила...всичко видимо! А именно тогава всичко се запомня. Така, че има ли проблем да се решава сега докато са малки да няма проблеми емоционални стресове после. Оперативно за мен е крайна мярка, но съм видяла постигнати резултати с лепенки така, че не оставяй нещата така, и ние се родихме с правилни уши и сега едното 4 месеца по късно от спане и подвиване щръкна....и сега винаги се подвива когато ляга на дясно, а другото не се подвива?! Е генетично ли е или придобито- за мен и придобито щръкнало ухо.

Вземи мерки навреме това е моят съвет.


# 26
  • Мнения: 2 448
Разбира се, че не е само генетично и крехкия бебешки хрущял може да се повлияе или пречупи.
Моето ухо едното е било така пречупено по време на раждането ми и съм си така цял живот, нещо нищо общо с генетиката.
Така, че следи го докато спи до колкото е възможно и го оправяй.
Моя мъж е бил с леко щръкнали уши като бебе и свекървата му е слагала някаква лента на ушите, сега е с перфектно прибрани уши. Склонна съм да и вярвам , защото когато се роди бебето и първите и думи бяха "много хубави уши има".  Laughing Явно се е притеснявала да не се налага да слагаме и на него ленти.  Laughing

# 27
  • Мнения: 1 817
Същия въпрос си задавах и аз. На Крис постоянно се подгъваше ушето докато спеше. Rolling Eyes Аз все го оправях, беше ми станало навик Laughing
Спеше по-често на дясната страна и сега дясното уше е по-щръкнало. Нямаме фамилна обремененост.
Оправяй го до колкото можеш.

# 28
  • Мнения: 9 776
Мдааа Thinking, май ще трябва да слагам лента /лепенки едва ли ще намеря, но пък ще потърся/. Благодаря на всички за споделеното Hug.

# 29
  • Мнения: 4 915
Има дечица с щръкнали уши, на които впоследствие с възрастта и нарастването на черепа, ушите се прибират. Много се съмнявам, че лепенки могат да повлияят.
Когато детето спи на подгънато уше, се прегъва горната част на ухото и това няма отношение към хрущяла или големината на мидата.


Лепенките прибират горната част на ухото, а онова, което прави ушите стърчащи е големината на хрущяла - онази част, която съединява ухото към черепа. Или големината на ушната раковина. На рисунките долу се вижда какво представлява пластиката за ушите, как би помогнала единствено лепенката според вас?



Статия

Още по темата:Клепналите уши или "отоклизис" са твърде честа вродена позиция на ушните миди, при което те така да се каже "стърчат". Това е един неприятен проблем, който успешно се решава от естетичната хирургия с отопластика........Същността  на операцията се състои в моделиране на хрущяла и коригиране на позицията на ушните миди.
Източник

Лепенките ще са по-скоро успокоение за родителя, че прави нещо, но биха травмирали детето - ако не ги трае, и ще са ненужни - според специалистите.



 

# 30
  • Мнения: 860
 Free Soul много добра статия, но аз незнам кои ще е по травмиран после като вземат да се присмиват едни на други децата?!

И още нещо такава операция после поне година болят ушите и много трудно се пи на страни-така че по добре лепенки и ИМА ЕФЕКТ КОГАТО ДЕТЕТО Е МАЛКО И УШИТЕ СА "МЕКИ" ОЩЕ!

# 31
  • Мнения: 4 915
Danu-Ani, ти си убедена, че лепенките помагат, аз твърдя обрабтното. Естествено, че не искам децата да бъдат подигравани или да се чувстват некомфортно.

Споделям мнението си, че лепенките не помагат, а не че не са нужни, въпреки че помагат.

Има много теми във форума - и много теми на родители, чиито бебета са били с щръкнали ушички, а после формата се е коригирала без лепенки и ленти. И такива мнения,че въпреки лепенките, ушетата са си стърчали.

Имам и личен пример - сестра ми е с щръкнали уши от малка. Майка ми също е лепяла ушетата редовно. Резултат никакъв.

Щом родителят ще се чувства по-добре да лепи уши - О.К.
Аз дадох източници на информация, а и всеки може да се допита до специалист дали лепенки в бебешка възраст помагат и дали хрущялите се оформят с ленти.

# 32
  • Мнения: 1 114
Дъщеря ми се роди с много измачкани уши. Предполагам, че е от положението в утробата са се смачкали. Е, изправиха се, но щръкнаха. А, нито аз, нито мъжа ми сме така. Даже, бих казала, че мойте са доста прилепнали. Отначало се притеснявах, но вече не. В крайна сметка това може да се коригира във времето по различни начини, а има далеч по-страшни неща.

# 33
  • Мнения: 860
Danu-Ani, ти си убедена, че лепенките помагат, аз твърдя обрабтното. Естествено, че не искам децата да бъдат подигравани или да се чувстват некомфортно.

Споделям мнението си, че лепенките не помагат, а не че не са нужни, въпреки че помагат.

Има много теми във форума - и много теми на родители, чиито бебета са били с щръкнали ушички, а после формата се е коригирала без лепенки и ленти. И такива мнения,че въпреки лепенките, ушетата са си стърчали.

Имам и личен пример - сестра ми е с щръкнали уши от малка. Майка ми също е лепяла ушетата редовно. Резултат никакъв.

Щом родителят ще се чувства по-добре да лепи уши - О.К.
Аз дадох източници на информация, а и всеки може да се допита до специалист дали лепенки в бебешка възраст помагат и дали хрущялите се оформят с ленти.



Съгласна съм и приемам твоето мнение, не те нападам и не споря, но просто се дразня като чета -Това му било чара! Особено за момче, момичетата имат дълги коси и може да се прикрие някак си макар, че пак не е правилно и за тях, просто аз неискам да чувам и да виждам детето ми разплакано от подигравки и искам всяка мама да опита всичко преди операцията. Знам че има и по тежки неща, и неможе детето ми да е перфектно, но като всяка майка тук и аз искам най- доброто за него.

# 34
  • Мнения: 4 292
А някой правил ли е отопластика на детето си? Четох някъде, че има случаи, в които ушите отново щръкват.  Thinking

# 35
  • Мнения: 4 915
Може би трябва да се пита в подфорум "Нашите деца", обикновено отопластика се прави след 4-5-тата година.

# 36
  • Oslo
  • Мнения: 659
А някой правил ли е отопластика на детето си? Четох някъде, че има случаи, в които ушите отново щръкват.  Thinking


Аз... Първият път щръкнаха отново, след втората корекция няма проблеми. Разликата преди и след е невероятно голяма, за миг не съжалявам, за детето да не говорим... Peace

# 37
  • Мнения: 4 292
Значи наистина има такива случаи.  Confused Синът ми е на пет, смятам, че моментът е подходящ, но още не мога да се реша. Иначе съм сигурна, че това е правилното решение, момченце е, няма какво да прикрива дефекта.

# 38
  • София
  • Мнения: 4 294
За гена, който ти или съпругът ти носите от прапрадядо си например.
Не знам за прадядо ми, знам, че синът ми си пригъваше ушите и аз не се замислях много, много. Сега му стърчат.

Наследсвеността не се предава само от мама и тати, баба или дядо.
Голямата ми дъщеря беше със щръкнали, нито аз нито мъж ми имаме
такива уши, на баща ми малко му стърчат но не колкото на нея  Wink

Сега няма и спомен от тези ушета  Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 4 294
А някой правил ли е отопластика на детето си? Четох някъде, че има случаи, в които ушите отново щръкват.  Thinking


Да беше на 7 години, от първия път операцията беше успешна  Peace

# 40
  • Мнения: 6 274
Да, разбира се, че е генетично...

# 41
  • Мнения: 4 292
Никой не отрича фамилната обремененост. Но не смятам, че тя единственият фактор.  Peace
Дудинка, как понесе дъщеря ти интервенцията? Кой метод използваха, рязане на хрущяла или пилене?
Сори за offtopik-a.

# 42
  • Мнения: 27 524
Няма да щръкнат, споко.  Simple Smile

# 43
  • София
  • Мнения: 4 294
Никой не отрича фамилната обремененост. Но не смятам, че тя единственият фактор.  Peace
Дудинка, как понесе дъщеря ти интервенцията? Кой метод използваха, рязане на хрущяла или пилене?
Сори за offtopik-a.

Рязане на хрущяла, сравнително добре и понесе, то мина доста време близо 3 години, но за миг не съжалявам нито аз и мъжа ми, нито тя.

# 44
  • Мнения: 4 292
Мерси!   bouquet Остава само да се престраша веднъж завинаги.

# 45
  • Мнения: 2 334
Дъщеря ми така си прегъваше постоянно едното ухо и в един момент то започна да стърчи Confused Започнах да и го лепя с копринен лейкопласт(по съвет на педито) и след няколко дни се оправи Peace

# 46
  • Мнения: 2 374
Възможно е да започне да стърчи,можеш да слагаш лента,аз така слагах,защото и дъщеря ми спеше по същият начин.

# 47
  • Мнения: 1 484
Не  тормози  детето  със  шапки  и моя  син  винаги  спи  така  не  са  му  щръкнали  ушите.

# 48
  • Мнения: 6 713

Да, генетично е. Аз също лепях лепенки преди, няма никакъв смисъл, само ще мъчиш детенце! Peace

Общи условия

Активация на акаунт