Царевицата

  • 22 135
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 110
Много се извинявам за въпроса !
Когато се дава такъв сертификат следи ли се след това и кой и на какво време се проверява ?

# 31
  • Мнения: 334
Доколкото съм запозната марката Вернет (Клевер също) са прави от Бондюел.
Бихте ли споделили дали всички марки произвеждани от Бондюел също консервират царевица , която не е генно модифицирана?

Да - Vernet и Clever се произвеждат от Бондюел. И не - не съдържат ГМО. Бондюел като цяло не работи с генно-модифицирани продукти, независимо под каква марка са. Просто сортовете грах и царевица са по-различни и съответно - по-евтини. Произвеждаме и под маркта Аро и горното важи в пълна сила и тук.

Когато се дава такъв сертификат следи ли се след това и кой и на какво време се проверява ?

Сертификатите (за ГМО, ISO, НАССР, IFS) се следят на първо място от отдел "Качество" и след това от съответните лаборатории/институции, които ги издават - така че да актуализират се /на някои от тези сертификати пише до коя дада са валидни и после се минава процедурата за одобрение наново/.

# 32
  • Мнения: 2 110
Сърдечно Ви Благодаря за отговора и разяснението!

# 33
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
.................Царевицата, а и всички продукти с марка Бондюел, не съдържат ГМО.

Всяка година участваме на търгове за доставка на храни в детски градини и кухни и това е едно от задължителните изисквания, за да бъде една фирма одобрена за доставчик......
Ей затова я обичам тази фирма....  Hug

# 34
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Защо царевицата на Клевър е различна като сорт?
Купувам наведнъж три кутии, двете са страхотни, а в третата царевицата е друга - доста по - твърда и "не вкусна".

 

# 35
  • Мнения: 110
Обожавам царевица  Kissing Heart
Имам и домашна, купувам и на Bonduelle. Домашната с масло обаче не става така хубава, моля ако някой има опита да помогне Embarassed

Не мисля, че царевицата е калорична.
Аз вчера направих пиле в плик за печене с царевица и кисели краставички. Стана... newsm64
Чакаме рецептата, ако не е тайна разбира  се   chef  bouquet

# 36
  • Мнения: 334
Защо царевицата на Клевър е различна като сорт?
Купувам наведнъж три кутии, двете са страхотни, а в третата царевицата е друга - доста по - твърда и "не вкусна".

Здравейте,
Бондюел произвежда разфасовката от 800гр. Малките кутии от 400гр се произвеждат от друг доставчик на БИЛЛА. Не знам вие конкретно какво купувате, но понякога е възможно да има разлики и в партидите.
Както и в други постове вече съм коментирала този въпрос, единственият начин да се проучи в детайли случая е като се запишат партидите и се изпратят за анализ. Това по принцип важи за всички храни (добре е да се знае от потребителите).

# 37
  • Мнения: 334
Обожавам царевица  Kissing Heart
Имам и домашна, купувам и на Bonduelle. Домашната с масло обаче не става така хубава, моля ако някой има опита да помогне Embarassed

Ще кажа само, че трудно ще стане ...
Царевицата на Бондюел е различни сортове, но тази която е замразена (и за която предполагам, че говорите че правите с масло) е сорт "супер сладка". Затова и цената е малко по-висока Simple Smile Но пък задушена в масло е голяма вкусотийка   chef

# 38
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Защо царевицата на Клевър е различна като сорт?
Купувам наведнъж три кутии, двете са страхотни, а в третата царевицата е друга - доста по - твърда и "не вкусна".

Здравейте,
Бондюел произвежда разфасовката от 800гр.......... Не знам вие конкретно какво купувате, но понякога е възможно да има разлики и в партидите.


Да, точно големите кутии от 800 гр. купувам /малките просто не ми стигат  Wink/. И точно те са различни... хем наведнъж от един рафт ги взимам.

Да се включа и аз с рецепта, която много обичам:

Опаковка рулца от раци /нарязани/, се объркват с около 500 гр.царевица и с няколко бучки масло. Пече се в тава завита с фолио, плик за печене или в йенски съд на умерена фурна за 20-тина минути. Преди да се извади от фурната, се наръсва с копър и настърган кашкавал. Остава се на топло още 10-тина минути.

# 39
  • в колонките
  • Мнения: 510
Употребявам царевица и от консерва и замразена,но от био магазин.Полезна е,въпреки,че е калорична.Но пък и всеки ден не се яде царевица,нали? Grinning

# 40
  • Мнения: 64
В къщи обожаваме царевицата на БОн Дюел! Не знаех,че Клевър също се произвежда от Вас! Ще я пробваме в най-скоро време!  bouquet

# 41
  • Мнения: 1 178
Днес забелязах два варианта на консервите:
1. http://www.bonduelle.bg/main/content/4402/tsarevitsa-v-850-ml - на този пише Класик "Без ГМО"
2. http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS1hB-aOiL8gSQqkMI7q5Xd2 … LSuK2nR8g&t=1 - тук не е упоменато

Това само нова "визия" ли е или има промяна на съдържанието?  Thinking

Все още ли Бондюел е без ГМО?  Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 334
Здравейте, Зи

Първият вариант е с новият дизайн на кутията, а вторият - със стария. Това е единствената разлика.
Със сигурност обаче липсата на ГМО в продуктите ни все още е актуална Simple Smile В този форум вече няколко пъти коментирахме това и дори сме приложили документи за това.

# 43
  • Мнения: 2
и аз обожавам царевица

# 44
  • Мнения: 65
Какво ще кажете за царевицата за пуканки? Тя дали е ГМО? Има ли марки, за които е сигурно. че не е ГМО?

Общи условия

Активация на акаунт