Въпросите на детето

  • 4 997
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 165
Щом само по телефона говорите, остави го на високоговорител пред нея, като й обясниш, че не трябва да говори, за да не ви прекъсва (примерно). Пък ако затвори телефона, то пак ще стане ясно, че не иска да говори с вас. Недей да преразказваш негови думи, ще излезе, че ти си лошата.

# 16
  • Мнения: 2
Zdraveyte!Moqt sluchay e pochti sishtiqt!Razdelihme se s bashtata na sina mi,kogato toy beshe na mesec.Sega e na 2godinki i 3m.,a bashtata ne sum go chuvala i vijdala pochti ot 2godini.Sishtiq kazus-ne proqvqva interes.Vsishtnost nay-vajnoto e da izgradish stabilna vrizka s deteto si,vdihvay mu doverie i mu bidi opora!Nie sus sina mi imame naistina mnogo specialna vrizka-toy razbira vseki moy jest,dori ne se nalaga da mu govorq ponqkoga.Znam che ti e trudno,nie oshte ne sme zapochnali s viprosite,no predi tova da stane shte se konsultiram s psiholog.Suvetvam te i ti da opitash.Nedey da zvinish na bashtata,i ne zablujdavay deteto si!temata e mnogo delikatna,ne se samozaligvay che izgubenoto vreme shte se kompensira.Lubovta ne biva da e "zaradi tova che...",a "vipreki vsichko..."!Obibta kum dete e nay-nesravnimoto chuvstvo!ako edin chovek ne moje da obicha deteto si,to tozi chovek e pust,nesposoben da obicha kogoto ili kakvoto i da bilo...De da ne mojeshe vseki da stava roditel...

# 17
  • Мнения: 317
Здравей, Зу.
Не пишеш нищо за сегашното семейно положение на бащата -да не би проблема да е там? В един град ли живеете?
Иначе и аз подкрепям момичетата, че истината не трябва да се спестява, колкото и жестока да е тя.
Ако малката отново попита, може да го набереш пред нея. Кажи му "обаждам се по настояване на дъщеря ти. Тя е тук при мен и иска да те види. Ето, разбери се с нея кога и къде..." или да й каже защо не иска. А ако живеете наблизо направи му една засечка - около работата,  защо не и у тях.
Най-вероятно първото виждане (ако изобщо го има) ще се окаже и последно, но детето си е право. Ако ти се казваш "Таня Иванова Димитрова" и навсякъде фигурираш с това име - нали аджеба, ще искаш поне да го знаеш кой е този "Иван Димитров"???
Желая ти успех и здрави нерви  Hug

# 18
  • Мнения: 306
Поставям се на мястото на детето. И аз да съм, ще искам много поне да го видя на живо този "татко". Ей така, за себе си, за да не ми става фикс идея. Детето има нужда да се самоопредели, затова му е важно да си знае родителите. Важното е да е много подготвена, че от това най-вероятно няма да последва продължение.Просто да го зърне.

БНД сигурно се страхува от подобна среща, за да не би да ви "стане навик". Ако си е наумил да няма нищо общо, ще бяга като дявол от тамян...

# 19
  • Мнения: 700
Много неприятна ситуация.
Аз бих го уведомила за желанието на дъщеря му да се срещне с него, въпреки, че той ясно е показал че не желае никаква връзка. Ти го познаваш най-добре и знаеш какво би работило при него. Използвай това познание, за да постигнеш каквото искаш.


Убеждавам се, че колкото хора, толкова варианти. Аз пък се притеснявам, че аз подхранвам една "несъществуваща" или поне нежелана връзка.
БНД я вижда, грижи се за нея, но като един вид "помощ" за мен. Иначе когато сме двамата слушам неща от рода на "Детето - най-голямата грешка", "Като съм имал 2 грама мозък, сега ще си го бия това дете до живот в главата.", "Детето развали всичко между нас.", "Не я обичам, нямах време да се привържа към нея."
И като видя детето как го обича и му се радва и ми иде  #2gunfire

Така че дори да се появи този "баща", присъствието му ще е по-скоро негативно в дългосрочен план, ако сам няма желанието да познава дъщеря си. А дъщеря ти е вече по-голяма и може би може да понесе истината.

# 20
  • Мнения: 261
Ужас ,  такива хора като този който авторката описва , и като този от горния пост , изобщо не заслужават никога да имат деца!

# 21
  • Мнения: 157
До болка позната ситуация... И мен ме ужасява ситуацията ти, Supernova. Направо не знам как не си му разбила муцуната, докато ти дрънка подобни глупости. Моят син е на 6 и също не познава баща си, но засега не  е проявявал и желание да се запознае с него. А относно баща му, да засякох го веднъж миналата година и пътьом, без да се спира, само ме попита с усмивка :"ей, как сииии?". Подозирам, че е забравил, че има дете. Затова не разбирам защо трябва да му се обадя, за да го попитам/помоля да види сина си... Колкото и да ме обвинявате   bouquet

# 22
  • Мнения: 157
зу, наистина не знам какво да те посъветвам. Надявам се, каквото и да се случи, да минете по-силни през него. В крайна сметка такива бащи не могат да осъзнаят какво са пропуснали в този живот, не могат да осъзнаят колко са нещастни без да виждат тези малки сладки същества, без да са чували "тате, обичам те". Няма как да върнеш времето назад (ей днес май ми върви на клишета, ама пък много истина има в тия думи)...

# 23
  • Мнения: 221
Здравейте.И аз съм самотна майка и не знам след време как ще кажа на малката че БНД не я иска и се отрича от нея защото глупака мисли че не е той бащата.Нея е виждал никога,макар че му се обадих като родих и той ми каза "Не ме вкарвай в тия филми".До ден днешен не се е обадил да пита как е.Има друго семейство и друга дъщеря но това не може да го оправдае.Жена му знае за малката но дори и тя като майка не се обади да попита как е.Чудя се как може да има такива хора?А малката е толкова сладка и прилича на него повече а той дори не проявява интерес да я види.Така че мисля да го осъдя за име и за издръжка,защото Рая има баща и ще носи неговото име,както се казва не я е донесъл щъркела.Така де.

# 24
  • Мнения: 2 175
Жена му знае за малката но дори и тя като майка не се обади да попита как е.

 Shocked
Ти верно ли очакваш жена му да се обади??
 ooooh!

За другото - съжалявам.. Но ти очевидно си знаела, че бащата не е стока..
Все пак - не бързай.

# 25
  • Мнения: 221
Ами все пак и тя е майка и би трябвало да и трепва нещо но явно и тя като него е без сърце.

# 26
  • Мнения: 2 175
Леле! Доживях - съпругата да е виновна, че той не е стока.. ooooh!

мама Рени, моля те кажи, че не го мислиш сериозно..Сигурно е от следродилната депресия.. newsm78

# 27
  • Мнения: 221
Не не е виновна тя,но тя ме познава от 10 години отколкото сме биле заедно с кретена,та уж се слави че е много добра но явно е привидно.Че той не е стока за съжаление го разбрах късно,но по добре късно отколкото никога.Но пък за това се радвам на чудесно бебе и съм горда от това че не я споделям с него.

# 28
  • Мнения: 2 175
Нещо не ми е ясна историята ти, така че спирам да квалифицирам..
Ако искаш -сподели повече инфо..
Така само гадаем.. newsm78

# 29
  • Мнения: 221
Значи запознах се с него на леля ми на барчето и така от излизане на излизане той ме целуна и искаше да сме заедно,аз бях против защото беше женен,но се влюбих в него и не можех без него и приех тази връзка.Запознах се с жена му но тя не подозираше че имаме връзка.Аз ходех у тях дори и тя е била там и пак съм ходела,от близо 5 години тя е знаела че той има нещо общо с мен и когато заминах за Италия и му пращах писма тя ги е намерила и е вече сигурна,срещнахме се двете и си поговорихме и тя искаше да се самоубива защото този кретен не я обича и решихме да се поспрем да се виждаме заради нея.Преди 4 години забременях и докато открият че съм бременна ме нашибаха със силни антибиотици и направих аборт след тези 4 години отново забременявам и му казвам че аборт няма да направя защото никои не може да ми гарантира че ще забременея отново и той се отдръпна,след това се виждахме пак и тя не знаеше че сам бременна до момента ж който ме видя август месец и ме попита детето от Станимир ли е и аз отрекох,после като родих и пратих смс че той е бащата и така.И тя дойде вкъщи да види малката и да се увери че тя прилича на него и горката е толкова просто и се живее в неин собствен свят и каза че била 50 на 50 а тя му е одрала кожата.и така загубих 10 години от живота си но пък за сметка на това имам една прекрасна дъщеричка.Общо взето това е

Общи условия

Активация на акаунт