ПЛЕВЕН - 78

  • 24 121
  • 288
  •   1
Отговори
# 15
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Нади, трябва да решаваш бързо къде да подадеш молба. Родителите започват да ги носят от първия работен ден на годината. За градината на "Карлово" наплива е голям. Виктор ходи там. Като цяло съм доволна. Но проблемът нявсякъде е, че пускат болни деца. Тази година завършват децата, които наесен ще бъдат в първи клас и госпожите им са много добри - едната е зам. директорка на градината. Стаята ще е на първия етаж. Всяка група си стои в стаята 4 години. Ако имаш някакви конкретни въпроси питай, може и на лични. В гардината срещу допълнително заплащане учат английски и народни танци. Освен това градината има музикален педагог, който се занимава само с децата в тази градина и не ходи по други градини. Учат много хубави песни, а какви рожденни дни им правят, нямам думи. Идва музикалната г-жа и организира рождения ден, всички се веселят, пеят, танцуват.
Мира, градината под х-л "Балкан" няма ясла. (ЦДГ "Иглика"). Има филиал (къща) на бул. "Русе", много е близо до нашата градина, дели ги една улица.
 Тази година подават молби децата, които през 2009г. ще навършат 3години. Видях, че Михаела  е родена в края на 2006г., така, че тя би трябвало да тръгне на градина от м. септември.

Последна редакция: нд, 04 яну 2009, 15:06 от valja

# 16
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Ние докато се приберем и ви изчета,темата стигнала до 2 стр.
Навън е супер,направихме си яка разходка и даже се сдобих с нови ботушки от МОЛ-а.
Май и аз трябва да се ориентирам за детска градина,че не знам дали искам Меги да продължава
в тази в която ходи за малко на ясла.. newsm78
И аз не мисля че е рано за подаване за молба за градина,нали след навършването на 3 год. се
премества детето във градината.

# 17
  • Мнения: 1 951
Ауу, добре, че се разговорихте за градини, аз бях забравила, че утре рано-рано трябва да съм в градината да го записвам  ooooh!
След много проучвания съм се спраяла на градината до Млечна кухня - така и не разбрах как се казва.

Нади, най-хубавото на тази на Карлово е базата. Но изобщо не съм очарована от мнението на приятелки, чийто деца са там, за персонала и най-вече директорката. А в този квартал съм живяла до скоро и имам много познати и приятели. Не са единици тези, които смениха Карлово с тази до Млечна кухня и сега са много доволни и спокойни. Доверявам им се и се надявам да е така.
Серщнах и мама Ася, нейния Теди е там от няколко месеца вече и тя също много ми похвали градината. Каза, че Теди даже се сърди събота и неделя, че си е вкъщи.
Дано се включи да разкаже повече.
И да питам трябва ли утре да нося някакви документи за записването - акт за раждане и други подобни?


Ние голямо пързаляне направихме. Дворът на училище "Петър Берон" се оказа прекрасно място с много "писти" както им казва Митко  Laughing
Ето тук един червенобузко - http://diksi.multiply.com/photos/album/54#13
А ето и "пистата" - http://diksi.multiply.com/photos/album/54#18

# 18
  • Мнения: 169
Честита Нова Година и от мен Hug  Доста време бях без комп и се връщам да чета пропуснатото.  Ниагара  е в "Щастливо детство" вече 3 години и съм много доволна, но зависи и на какъв персонал ще попаднеш.  Има английски в градината и детски танци в читалище" Лик", като госпожата по танци ги взима от градината и ги връща.

# 19
  • Мнения: 220
Здравейте ,
момичета има ли някаква готова бланка в нета за детската градина или на място се попълва.За да не се бавя ,че трябва да подам в три градини-за всеки случай.
Аз я записвам в градината на ул.десети декември ,забравих и името,но всички познати са доволни от там.И другата е Яница на Дружба , а последната /резервата /е до Интелекта ,защото ми е много близо до блока /тя само в многоо краен случай.

Не ми се иска да обикалям и трите ,ама много хора ми казват ,че няма места и за всеки случай, а друг е въпроса ,че мисля да я задържа в къщи до 3,5 г. и тогава на градина-през 2010г. ,но това ще го реша есента .

# 20
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
И да питам трябва ли утре да нося някакви документи за записването - акт за раждане и други подобни?
Молба свободен текст, ксерокопие на удостоверение за раждане на детето и (искаха ми го) служебни бележки от местоработата на родителите, че ходят на работа. Това го искаха преди в ЦДГ "Иглика".
ДГ до Млечна кухня се казва "Синчец". Майка ми е работила там някога. Малките са в сградата на два етажа, а големите групи са в другата сграда.

# 21
  • Мнения: 1 951
Леле, Валя, къде блеях, че не питах по-рано  ooooh! Няма нищо. Ще отида само с молбата свободен текст и оригинала на акта за раждане, пък дано се разберем другите неща по-късно да ги занеса.

П.П. Митко ще тръгва на градина от юни. Дотогава няма да ходи на ясла.

Малко ме зарибихте с вашите фотошопски  умения. Аз съм мноооого далеч от тази програма, но сътворих едно "нещо"  Laughing
http://diksi.multiply.com/photos/hi-res/54/27?xurl=http%3A%2F%2F … 2Falbum%2F54%2327

# 22
  • Мнения: 5 277
Нади,аз за Щастливо детство съм чувала само хубави работи. А Дивиана не беше доволна от яслата,не от градината. За Чучулига от няколко майки вече чувам,че в група са по 30 и повече деца. Иначе се чудя и за тази,която е зад Централ,може и там да подам за всеки случай.То ние уж сме с предимство,но вече има толкова много близнаци,пък и семейства с две деца в градинска възраст,та не е сигурно Simple Smile.А това пък със служебната бележка ме уби.Че как ще си намеря работа преди да ги пусна на градина  newsm78 Не всички са били на договор преди да родят. Иначе ми се иска да ги вземат по-рано от септември,но ще видим как ще се споразумеем с директорката.
Да се похваляяя -вече си имам фотоапарат  photo Мъжът ми отишъл и го купил без много да му мисли Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 9 850
Какъв е взел?
Да ти е честит!

# 24
  • Мнения: 2 874
Дикси, много добре си се справила.  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 2 556
Здравейте,

на мен не ми се вярва да има чак такъв наплив по детските градини в Плевен, но знае ли човек. Аз още не съм си избрала и не ми се и мисли по въпроса. Почва да ми се прокрадва мисълта да я пусна чак на 5 години, ама тя самата има голям мерак и иска да ходи на градина  Crazy Та къде ще е ще видим, за мен мястото не е от голямо значение, където и да е, ще я караме и ще я взимаме, само да са добрички учителките, друго не ме вълнува толкова. Сигурна съм, че все някъде ще ни приемат, дори и да не си изберем отсега къде.

Джина, честито фото! Моят фотоапарат аз го взех миналта година по препоръка на една приятелка, разбираща от апарати (за разлика от мен) и изобщо не съм го избирала, тя го избра, модела му е Canon IXUS 950 IS, има много функции, които нито съм разучила, нито ползвам, според мен е доста хубав.

# 26
  • Мнения: 498
 Дикси направо си се справила отлично.Да ти е живо и здраво мъжленцето.Много е чаровен Hug

# 27
  • Мнения: 645
Дикси браво,само ме зарибявате и мен с този фотошоп,ама нищо незнам Embarassedпък и ве4е нямам време да го уча Laughing

# 28
  • Мнения: 220
http://goldenpages.bg/bg/directory/businesses/%C4%E5%F2%F1%EA%E8 … CF%CB%C5%C2%C5%CD

това са градините в Плевен , а на мен ми казаха само молба,а когато вече я записвам тогава служебните бележки-утре ще разбера.

# 29
  • София
  • Мнения: 9 850
Това ново изискване ли е със служебните бележки?И за какво служат те?аз като не ходя на работа не мога да си дам детето на градина ли?

Общи условия

Активация на акаунт