Отговори
# 300
  • Мнения: 1 494
Мама Е, защо искаш да е сурово? Не е ли опасно така?
Аз съм квасила много мляко. Процедурата е както я описа диди николова, може и с повече кисело мляко. Мисля, че си сбъркала като си сложила тенджерата във фурната. По скоро може да затоплиш одеялата. Незнам обаче така като подгряваш млякото няма ли опасност да се развали... Thinking

# 301
  • София-Младост
  • Мнения: 23 330
Ще правя тирамису...за пръв път...да ви опитам- кафето подсладено ли да бъде или горчиво? Щом не го пише изрично предполагам, че трябва да е натурално, но няма ли да  стане много горчиво всичко...?

# 302
  • Мнения: 465
Привет  bouquet
Много ви моля, кажете ми за колко време стяга желатина?
Залях една торта преди близо час и още стои течен (в хладилника)... чудя се дали да го махам, ако не е както трябва. Никога не съм ползвала желатин преди.
Мерси!

# 303
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Мама Е, аз съм квасила мляко като го загрявам до 40С, т.е. не го варя Peace

аз го държах в съд с топла вода, като поддържах Т на водата да е 38 - 40С.
след около 3 часа става млякото.

т.е. правех киселото мляко в съдинка от 500мл.
слагах я в тенджера с топла вода и доливах по малко топла вода като изстинеше...

един път бях забравила контлона включен на 1 и след 2 часа имах превъзходно сирене  Mr. Green
според мен при теб се е получило същото като си го мушнала в печката Peace

# 304
  • София-Младост
  • Мнения: 23 330
Привет  bouquet
Много ви моля, кажете ми за колко време стяга желатина?
Залях една торта преди близо час и още стои течен (в хладилника)... чудя се дали да го махам, ако не е както трябва. Никога не съм ползвала желатин преди.
Мерси!
Хм, бързо стяга по принцип...да не би да си сложила малко желатин на  много течност, или да е бил стар?

# 305
  • Мнения: 465
Днес купен, по рецептата от гърба на пакетчето е, на др. Йоткер.. Махнах го, колкото можах. Ще опитам пак с по-гъста смес.
Мерси   bouquet

# 306
  • София-Младост
  • Мнения: 23 330
Днес купен, по рецептата от гърба на пакетчето е, на др. Йоткер.. Махнах го, колкото можах. Ще опитам пак с по-гъста смес.
Мерси   bouquet
На това пакетче пише, че се разтваря в половин литър вода нали? Разтваря се в не повече от 50мл вода, но става да се желира 0,5л течност. Виж да не би това да си сбъркала.

# 307
  • Мнения: 47
Как се прави домашна тънка пица? Винаги става дебела.  #Crazy

# 308
  • Мнения: 11 607
Как се прави домашна тънка пица? Винаги става дебела.  #Crazy

Откакто правя тестото на пица Верди - винаги става тънка. Проблема ми бе в разстилането на тестото. С това тесто(поради мазнината)нямам този проблем. Разстилам го без проблеми, тънко и пицата ми става нормална, дори понякога прекалено тънка.


Нова тема

# 309
  • Мнения: 1 232
Няколко пъти съм заквасвала мляко и никога с масло.А по-хубаво ли е на вкус?
Киселото мляко се получава, като че ли е по-сладко. Обаче не използвайте масло от магазина, то е обикновенно добре измито. Има едни домашни масла, не знам с тях как ще е.

# 310

Общи условия

Активация на акаунт