Аз ли съм пишман икономист или ни управляват малоумници!

  • 1 815
  • 17
  •   1
Отговори
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Вече побеснявам в истинския смисъл на думата. Детето ми е болно, а аз не знам къде да го заведа на преглед  -в болницата, където преди 29 дни го изписаха здраво или на педиатър с ново направление, защото това си е друга инфекция. Нали в съда отпаднаха малоумните ограничения на ЗК......и сега накъде. Идва ми да бълвам проклятия към тези  кухи глави и празни души. За какъв ... са им резерви от 400 млн. в ЗК като народа ще се изпонатръшка в това студено време и с тези увъртания мнозина ще си отидат. Това си е направо план за изтребване на нацията. Некадърници.
Резервите били бели пари за черни дни,....ама хайде моля ви се, ние отдавна сме в черните дни...или това е само за заблуда, за да докопат и крадат като за последно. Щом се трупат такива резерви, значи нещо е сбъркано в  данъчната и осигурителната тежест. Навсякъде се вземат превантивни мерки за ограничаване последствията от кризата, а при нас, защото са все "умници", те ще са последващи. То като се "катурне каруцата, кел файда". Всичко, което се прави в момента не е икономически обосновано. Ако някой е на различно мнение, нека се аргументира.

# 1
  • Мнения: 25 449
Къде ги видя тези икономисти у нас, че и да се обосновават логично?  newsm78
Смешници циркулират някакви...

# 2
  • Мнения: 753
Да, бе , къде видя наистина икономисти???
Ако имаше такива отдавна да сме настигнали Унгария или полша - те са светлиннни години пред нас!В наща държава на никой от нищо не му разбира главата, но всеки дебне големите постове без капка образование!, но с много протекции.За това сме на това "дередже".
А за кризата не ми се мисли..........тея тъпунгери още не могат да осъзнаят какво ги /ни чака......
По-добре кажи детенцето  здраво ли ти е, че явно от там си се ядосала.

# 3
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Не е добре сина ми, снощи го спаси Вентолина, а това не е на хубаво, защото явно инфекцията слиза надолу и бронхиите му се свиват. Сега чакам мъжа ми всеки момент да дойде, за да сме подсигурени ако ни върне джипито...просто с тези глупости сама не мога да се оправям. Изнервена съм и много ми е притеснено.

# 4
  • Мнения: 2 070
и Здравната каса е пародия,както и цялата ни икономика.аз водих преди 25 дни детето на УНГ,само че ми изписаха за педиатър,чаках час пред кабинета,за да ми пуснат пък направление за УНГ.преди седмица го заведох на специалист в София ,защото тук не си свършиха работата.чакаХ 4 часа пред кабинет,и си платих 30 лв .преглед и 17 микробиология.нямала съм право на направление при един и същи специалист в рамките на 45 дни.наложи се лекаря да моли и обяснява в писмен вид,диагнозата ,и евентуално едно отпуснато по милост направление.
още не съм го предоставила нА джипито.но очаквам да се смили над нас.дай боже

# 5
  • София
  • Мнения: 6 356
не разбрах точно какъв е проблемът - не са ти дали направление или ти се притесняваш, че няма да дадат?
наистина, съобщиха в началото на декември, че отпадат лимитите за направления изобщо, а за деца до 18 години лимит за направления нямаше и преди! ако откажат направление - оплакване в здравната каса!

# 6
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Не става въпрос за лимит на направления, а за указанието на ЗК, че ако в рамките на 1 месец човек се разболее от една и съща група заболявания - например белодробни, какъвто е и моя случай (астма, бронхит и пневмония), няма право на второ направление. Изписаха сина ми на 8.12, с диагноза двустранна пневмония, сега отново кашля, а джипито преди празниците ни каза, че в рамките на 1 м. след изписването детето ще се преглежда в болницата, но в средата на декември чрез съда това се отмени....и сега как стоят нещата...незнам.

# 7
  • София
  • Мнения: 62 595
И с тези направления е една боза... Ходене до кабинета, чакане, пък личният работел днес сутринта, пък сега е след обяд и го няма, а прегледът трябва да се направи утре... и т.н. А в много случаи се налага да се действа спешно и няма време за търсене на направление или е ясно какъв специалист е нужен. Например, за зачервено око няма какво да ходя до личния лекар, а направо се обаждам на офталмолог и за да не губя време си плащам прегледите. И така за много неща. Каго гледам, плащам си здравните осигуровки само заради това, ако не дай Боже ми се наложи да вляза в болница поне част от необходимите изследвания да са през касата и да ме приемат по клинична пътека, а не да плащам за мизерията като за хотел. Така че от доста време си плащам прегледи на частно, а и част от добрите лекари изобщо не работят с касата.


Мишел,

А не може ли де се мине през диспансеризация и така няма да имате нужда от направление?
На твое място хич не бих се разправяла с направления - детето ми е по-важно. Майната им на парите за прегледа, важното е детето да не се влоши.

# 8
  • Мнения: 4 300
Ех, мине се не мине време, вземат та ми залипсват мъдрите идеи, които традиционно слушах от бабите на опашка в данъчното. Да е жив и здрав форума.
Да са само икономистите с мед да ги намажеш. Ами лекарите, ами инженерите, а онея мискини архитектите? Да не говорим що народ има, който не е нито лекар, нито инженер, нито архитект, но пък идеално намира кусурите в работата им. Знам, че ако беше на тяхното място, твоето дете нямаше да има проблем с лечението. А моето? Или трябва да чакаме да дойде моят ред да съм в борда на ЗК?

# 9
  • Мнения: 2 821
Нали в съда отпаднаха малоумните ограничения на ЗК......и сега накъде.
Отпаднаха текстове, но...със задна дата... Confused
За децата до 6годишна възраст няма лимит на направления при остро заболяване.

# 10
  • Мнения: 4 585
Аз пък имам от фирмата застраховка, която е за мен, съпругата ми и по-малкото от децата.
Застраховката покрива прегледи и лекарства. В такъв случай, за какъв грездей се осигурявам? Предпочитам да отида направо в клиниката, която работи със дом Здраве, и от там в аптеката, вместо да чакам при джипито, да му платя, да чакам при специалист.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=326371 Това е болница.
А това  http://images25.snimka.bg/005712494-big.jpg - РЗОК. Как е, а?
Казват, жените били по-наблюдателни. Открийте стоте разлики.

# 11
  • Мнения: 984
....Да не говорим що народ има, който не е нито лекар, нито инженер, нито архитект, но пък идеално намира кусурите в работата им....

Да, точно така. Ще се въздържа от други цитати от същия автор, но в други, по-педагогически теми. Wink

Мишел, ако детето ти боледува често, най-добре е да настояваш за диспансеризация. Така ще отпадне това висене и притесненията от издаването на направление. През декември и аз изпаднах в същата ситуация, но поради това, че лекарят УНГ, при който се полагаше на детето ми вторичен преглед си би камшика и напусна. Така се наложи пак при ЛЛ да ходя, за ад искам направление за друг специалист. Даде ми, но се страх,ваше, че ще я глобят, защото прави нарушение. Абсурдна ситуация!

# 12
  • Мнения: 753
Нормално е в наща мила родина да е така - цитирам по снимките.
Тея в здравната каса първото нещо което направиха беше да си купят мерцедесите/за съжаление имам приятелка която работи там-тя казва че нищо не зависи от нея, а пък и е добре и си взима супер заплата/.

 А болниците какво ги интересува, след като те няма да се лекуват там, а простолюдието.?Всичко в държавата ни е наопаки.Лошото е, че ние го търпиме, а още по-лошо е, когато опре до децата ни.

Искам в този ред пък да похваля нашата педиатърка, при която всичко е с часове.Детенце се разболява - обаждам се и тя казва - ела в толкова часа, за да не чакаме.Супер е защото пред кабинета и повече от 10мин.никога не сме чакали.При най-малкото съмнение праща на специалист.Даже последния път каза направо да отиваме на УНГ, обади и се по тел.за да не чакаме, пък после щяла да и даде направлението.

А при мойто ДжПи съм си скъсвала нервите от чакане, бременна, кашлят, кихат пред кабинета, а аз вися за направление.Явно има лекари, които са си създали мн.добра организация.

# 13
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Не съм се възползвала от осигуровките си никога...докато чакам мога и да си пукна пред мизерните кабинети пълни с кашлящи и кихащи баби,дядовци,които аха ще те подхванат с бастуна ако направиш и една крачка напред...от както се помня винаги съм ходила само в частна болница и не смятам това да се променя,ама айде с мен както и да е,но ако имам дете дори не бих се замислила и за  миг...
Миналата година,ми се наложи да посетя мамолог заради болки в гърдата,след прегледа мамоложката ми обясняваше 100 неща и как жените не отиват навреме на преглед и чакат по 2-3 месеца 4асът си с направление,а тези 2-3 месеца примерно са изключително важни и решаващи,прегледа ми струваше 15 лв...какво са 15 лв,та дори и 30-50 в сравнение със здравето на един човек,никога не съм разчитала на държавата ни,вече обимсляме сериозно вариантите за здравните застраховки и така...иначе се стремя да живея така все едно не съм в тази държава...

# 14
  • София
  • Мнения: 62 595
Абе, 15 лева наистина не са кой знае колко, но за този, който може да ги даде. При ниска заплата тези пари са адски много. А и въпросът е в това, че плащаме осигуровки, а после плащаме и на частно, защото системата е бавна. Същото е и с лекарствата. Но всеки от нас минава по платената "пътека", ако положението стане лошо.

Общи условия

Активация на акаунт