Къде учениците Ви си държат gsm-ите?

  • 2 083
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Шани, и в раницата да е, май пак си е достатъчно близо до тялото  Thinking
Моят го държи в раницата си, но в училището телефонът е изключен. Първо, че им е забранено да ги ползват в района на училището, второ няма покритие. Не знам дали нарочно заглушават сигнала или по някаква случайност точно там мобилните не работят   newsm78 Включва го едва когато свършат, докато си дойде в къщи, за около час.

# 16
  • usa
  • Мнения: 2 113
стационарните телефони всъщност имат по-силно излъчване от съвременните мобилни...
моите си носят телефоните изключени в раниците в шкафчетата(заключени). и през ум не ми минава да им звъня докато са на училище. едно, че е забранено дори да имат телефони в училище, второ, че и разрешено да беше нямаше аз да съм тази, която нарушава учебния час с обаждания или текстмесиджи.

# 17
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В джоба на панталона. Няма друго удобно място, макар да ми е ясно, че може да го загуби, когато бяга. Често му се случва да го извади за нещо и да го забрави я на шкафче, я на чин, но все са ни го връщали. Радвам се, че в училището на сина ми стаите се заключват и охраната често проверява за подобни забравени вещи. Но догодина в пети клас май няма да е така.
В училище е с изключен звук.

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
Ние нарочно сме им купили толкова прости телефони, че да не привличат вниманието. Иначе, през часа ги слагат в чантите, но през междучасието ги вземат със себе си - или в джоба, или на врата.

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани, и в раницата да е, май пак си е достатъчно близо до тялото  Thinking

да, така е. Но е по-малкото зло, дето се казва.
От известно време много ме тормози този въпрос. Дори за събуждане си ги ползваме тези gsm, което автоматично означава, че са в голяма близост до нас, дори и нощем.
Ами има доза вредност и лъчения. И те с времето се трупат, трупат и т.н. И не е правилно. Не ме блазни възможността да чакам да се докаже, че са вредни. За мен това са вредни лъчения.
... май параноясах на тема рак   Blush

# 20
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 172
Ползваш компютър, микровълнова ... има антена на някой мобилен оператор наоколо ти .... още? Целият ни околен свят е опасан с лъчения, какви ли не, колко вредни или безвредни не знам някой да знае точно. Всичко се трупа... Никой не знае до къде ще доведе всичко това.

...параноясваш май... Peace

# 21
  • Мнения: 8 999
В комбинирано калъфче с портмоне, закачено на дръжката на раницата. На врата им тежи, на кръста - вече един телефон даде фира /синът ми падна и го строши на части/, в джоба - има възможност да го изтръска някъде.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 3 953
По джобовете, всичко тъпче там и лична карта и пари, как се оправя не го знам Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 751
В повечето случаи gsm-a му е в джоба,а когато има физическо в раницата.

# 24
  • Мнения: 2 700
Напоследък го носи в малка чантичка (изглежда като раничка), закачена на колана на панталона. Там си държи и парите.
Преди беше или на врата (доста рядко) или в джоб на раницата, но там не го усеща (в училище й е на вибрация), пък и вече един GSM отиде в преразход - беше си зарязала чантата на двора и някой си го беше познал.
Не знам, Шани, дали е вредно или не. Ако ми кажеш кое точно не е вредно в света, който ни заобикаля, ще ти сваля шапка. То въздухът е вреден, ти за някакви си GSM-и се тръшкаш Laughing

# 25
  • Мнения: 123
В раницата го носи от 1 клас.Последната раница,която  купихме /а беше голямо мрънкане за нея/,има джоб за мобилен телефон и което е най-интересното сега го чува като звъни... Hug

# 26
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Още не е ученик моя детко. Но съм мислила точно за лъченията. Ще вземем телефон с добри показатели на лъченията, не ми пука как ще изглежда и определено други екстри не ми трябват освен звънене и връзка. Ще го носи в джоб на панталона под коляното най-вероятно /ако няма заключващо се шкафче/.

# 27
  • Мнения: 1 312
Moмиченцето ми си го държи на вратлето,а баткото в джоба за сега проблеми сме нямали

# 28
  • Мнения: 2 438
Дъщерята ползва чантичка на Уинкс през рамо. Но по време на часовете е в раницата й. Всъщност има телефон от три години, но ефективно започна да го носи от миналия понеделник. Вече успя да го заключи и трябва да го разкодирам и затова днес не е мобилна.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 654
Моята дъщеря си носи телефона в калъф на врата, по-рядко в раницата.

Общи условия

Активация на акаунт