Дръжте се,ФЕВРУАРКИ,не остана...Скоро ще сме горди мами!

  • 16 896
  • 288
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 592
Лисиче - темата наистина е страхотна - просто нямам думи - Браво и много ти благодаря!!!

Гледам подхващаме и темата за педиатър - аз ще запиша детенце при педито на Марина - много съм доволна за сега от нея и не мисля да я сменям - само дето не съм говорила още с нея дали не е с прекалено много пациенти. Ама какви са процедурите предварително - аз до колкото си спомням се обадих на педиатърката след като Марина се роди и в деня в който ни изписаха от болницата. На следващия ден тя дойде на посещение в къщи, а след още няколко дни изпрати и медицинската сестра пак да ни нагледа. Какви са сега процедурите - трябва ли нещо предварително да се прави и как ще се избира лекар на "нероден Петко". Ама то такива неуредици има из законите и нормативната ни уредба, че нищо няма да ме изненада...

Тони радвам се, че малкия силен юнак се справя така добре - стискам палци скоро да сте си заедно. Бягам да видя снимките Simple Smile
Мамина душичка сладка - пу-пу  да не му е уроки голям сладунко е Криси, душица мамина сладка - браво на детенцето  Hug Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 89
Тони,много е порастнало малкото зайче!!! newsm32  Да ви е жив и здрав този хубав сладкиш!

Аз съм се присетила нещо за изписването.. Laughing Как я мислите тая работа?Ще ви взимат ли всичките роднини от болницата? И после - какво?На мен не ми допада много идеята за суматоха вкъщи точно в този момент...
За педиатър,ако не се лъжа,самото записване става след като излезе актът за раждане на детето.Иначе уговорката става преди това,разбира се,за да може да дойде на посещение вкъщи.

# 32
  • Мнения: 592
Tоло хубаво ме подсети - живот и здраве да е само да се родят дечицата и всичко да минава нормално... За мен най-важното е тати с кака да дойде да ни посрещнат. Честно казано не искам да се притеснявам, а и периода е зимен, много от роднините може да са настинали, хремави и т.н... Мисля че най-хубаво е да се прибереш с мъжа и дечицата си в къщи и да се наслаждавате заедно на този така прекрасен ден - това е разбира се мое мнение и не ангажирам никой с него. А бебче - има време кога роднините да го видят - все пак има телефони и фотоапарати за тази работа  Wink Mr. Green
Говоря при нормално раждане, но до колкото четох из интернет мама след секцио ще има нужда от доста помощ в къщи, затова най-вероятно ще поканя баба ми да помага понеже свекърва нямам, а мама е далече  Sad Тя милата има тренинг от каката когато само идваше вечер първия месец за да я чипка, никога не ми се е противопоставяла и не се е опитвала да налага бабишки методи в отглеждането на детенце - за което разбира се съм й много благодарна.

Последна редакция: пн, 05 яну 2009, 16:12 от hamelionche

# 33
  • Мнения: 71
Привет отново днес
Чудесна е новата ни темичка, супер си Фоксуна   bouquet, а като гледам и добрите новини не закъсняват.
Тони, много се радвам за бебе-Криско, да си расте и скоро да си го прибирате в къщи да си го гушите! Сега "отивам" да видя снимките.
Ниема, мерси за почерпката, още веднъж ти пожелавам леко, безпроблемно раждане на здраво и хубаво бебе!
  Ами аз да ви питам - имам контракции от сутринта, не са болезнени, но са почти непрекъснато. Пих но шпа, ама няма кой-знае каква промяна. Лежа си, но кажете нормално ли е, колко продължават принципно? Чак в сряда съм на ЖК, а дотогава?

# 34
  • Мнения: 592
малката бухтичка засичала ли си контракциите? През какъв период от време са??? Thinking

# 35
  • Мнения: 242
 Ами аз да ви питам - имам контракции от сутринта, не са болезнени, но са почти непрекъснато. Пих но шпа, ама няма кой-знае каква промяна. Лежа си, но кажете нормално ли е, колко продължават принципно? Чак в сряда съм на ЖК, а дотогава?

Добре дошла в клуба!!! hahaha Вчера имах за около половин час на всеки десетина минути,продължаващи около минута...Не бяха болезнени,но си ги имах Naughty и доста неща ми минаха през главата за секунди...Направо бях готова да набирам док,ама не го направих,защото спряха...

# 36
  • Мнения: 72
Бухтичке,обади се на доки за всеки случай да си каже мнението.
Тони много се радвам за Криско,много е сладък и дано скоро се гушнете у вас.
Толо, сетих се да те питам-от кога тряба според теб да се мият зъбките на детенце с паста и каква,не пиша на лични понеже и на други мами може да им е интересно Hug

# 37
  • Мнения: 649
Тони страхотни новини  Hug Много се радвам за твоя голем-малък мъж, късмета на темичката ни. Дано всичките ни бебнца са толкова борбени, колкото него.

Бухтичке, Фокси вие как си засичате контракциите? мен като ме заболи корема и като се стегне ме държи по около 20-на минути. Не е на спазми, те.б. засилване на болката, после отпускане, след това пак засилване.

Толо тая идея с цялата рода пред родилното хич не ми се нрави. Ама все пак знаеш ли кой ще предяви желание да дойде и няма ли да разбереш чак като го видиш.

За педиатъра знам , че е хубаво да се уговориш предварително с него. За да може да те има предвид , а ти да му имаш телефона. И когато се приберем с бебоците ще трябва да му звъннем, за да дойде на преглед. А след като акта за раждане излезе, тогава става и самата регистрация на бебето като пациент.

Момичета аз отивам да си направя теста  да си представя проекта. Стискайте палци.

# 38
  • Мнения: 173
Миленка, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН   newsm59 Да си здрава, много щастлива, много обичана и всички покрай теб!!!
Фокси, темата отново е супер  newsm10
Тони , малкият вече е станал голям мъж, пу-пу да не му е уроки, да продължава все така да расте и много, много скоро да си е вкъщи при мама и тати  newsm07
Десика, стискаме палци, всичко ще мине наред  Praynig

# 39
  • Мнения: 5
Фокси много благодаря за снимката  Hug
На мен водите ми изтекоха сутринта към 10 часа, както си лежах усетих че нещо тече, станах веднага и като се изправих още по-силно започна. Цялата пижамка ми се намокри, все едно съм се напишкала  Blush Нямаше какво друго да е освен водите, а преди това към 4 часа през нощта ми падна тапата, та бягахме до Тина Киркова. Иначе и аз имах периодични стягания на корема, но не чести. А за контракциите в предродилна ме питаха на всеки половин час дали имам, и аз им казвах "ми незнам", и те все ми казваха че няма как да ги объркам и като дойдат ще разбера  Laughing
Фокси няма страшно за бебчовците, те вече са големи и дори и сега да се родят, всичко ще е наред. Но колкото по-близо до термина толкова по-добре, да  поседят още малко на топличко в мама  Hug . Права си много ми става мъчно че Криси не е с нас, че не мога да го гушна и от време на време си поплаквам, но пък е за негово добро и остана още мъничко, и после никой няма да може да ни раздели  Heart Eyes
Десика стискам палци  Hug

# 40
  • Мнения: 941
Здравейте момичета  Hug
От доста теми не съм писала....само ви четях  Embarassed
При нас с бебо всичко е наред. Напречно сме разположени (дори не и седалищно)..та позите за спане са още по трудно угодими  Simple Smile
Ще раждам планово секцио, но простете ми от суеверия, ще запазя датата засега в тайна  Blush
Пия си магнерода + желязо + но шпа и контракции нямам засега....

За докито , който ще ми води консултациите на бебо - отивам тази седмица да му се представя и да видим дали ще ни запише при него...В малкия град избор на специалист, който да не кара по старата школа (кърмене под час, ранно захранване и т.н.) е доста ограничен....

Иначе ще раждам в Пловдив в Селена и въпреки че е на 36 км. от Пазарджик, няма да ме оставят роднините - ама и на мен не ми е неприятно..
Те и сега всички се грижат за мен- не излизам никъде, за да не се подхлъзна...носят ми по нещо екзотично за ядене през ден...на всеки кръгъл час все говоря с някой , който трябва да убедя че съм добре  Grinning   Ама както казах - не ми е неприятно...

На всички майчета, на които им предстои раждане януари месец  - леко, спокойно и носещо само положителни емоции раждане им желая  Hug

# 41
  • окр Пазарджик
  • Мнения: 36
Здравейте пухкавелки!!!

Тони много се радвам за хубавите новини за Криско!

Чудя се тук дали ще започва бебевалеж , при януарки започна от 6-ти декември  Rolling Eyes

Искам да ви питам как ще си перете бебешките дрешки , на ръка или в пералнята и въобще има ли значение? Просто моето свеки се опитва да ми налага някакви нейни си разбирания , аз разбира се опонирам , но все пак искам и друго мнение.

И също за магазина Хиполенд - струва ли си да ходя там , достъпни ли са нещата, има ли избор?
Благодаря ви!   bouquet

# 42
  • Мнения: 356
naiema каква е тая обм карта какво пише в нея на мен днеска ми дадоха само направлението. болничният съм го взела на 18.12 за род отд в бс ми казаха само да нося лич,карта амб карта ,кр група и бележка за платени осигуровки и на др консултация да си нося пак направлението да пише ли още май последните изследвания.
Мила,ще ти кажа утре как точно се казва документа понеже останаха с изследванията в колата при мъжо.
Иначе бебка вече се е обърнала с главичката надолу.Казаха,че върви със седмица по-дребна,което ме учуди защото по принцип до предния преглед винаги е била с две напред.Важното е,че док не вижда нищо обезпокоително.Мен малко ме учуди,че след днес ме вика чак на 29.01. да мерим тонове за първи път,а аз бях останала с впечатление,че в 9-я месец посещенията са по-чести.Но аз все пак ще ходя другата седмица на док в Пловдив и там живот и здраве пак ще се видим с бебка.С кг съм на +7 от началото на бременността.
Ей,момичета,добре че сте вие.Такава депресия ме е обзела тия дни,че само вие сте ми упора и развлечение. Hug Hug Hug
^desika^ ,стискаме палци!Ще се справиш успешно!

# 43
  • Мнения: 89
По принцип съветите са да се мият зъбките още щом се появят първите такива за да се създават навици,но де факто е трудна работа да измиеш зъбите на 1-годишно дете.За тази възраст има едни силиконови "накрайници"(като напръстник) -слага се напоказалеца на майката и се четкат зъбките(нещо като силиконова четка).Има ги по аптеките в комплект с тубичка паста(на Ненедент).За по-късен етап са по-удачни пасти без флуор,защото децата гълтат пяната(на Чико има плодови пасти за зъби-банан,ябълка,ягода без флуор).Трябва да сме настоятелни,защото гледам в групата на дребния има 3-годишни деца с дълбоки кариеси по дъвкателните зъби...В общи линии често е до ген,но можем и ние да помогнем все пак.
А за първите зъбки-почистват се с марличка и кислородна вода(обтриват се)-кислородната вода е 2-3 %.Честно да си призная това последното не съм го правила..

Дрешките на бебето-в пералня!Незнам откъде идва идеята за ръчно пране.. newsm78 Не вярвам,че бих могла да изплакна по-добре от пералнята.Даже си купих бебешки прах(течен препарат) на Сано и мисля след 2 седмици да изпера и изгладя всичко. Heart Eyes

Десика,успех!

# 44
  • Мнения: 242
Дрешките на бебето-в пералня!Незнам откъде идва идеята за ръчно пране.. newsm78 Не вярвам,че бих могла да изплакна по-добре от пералнята.Даже си купих бебешки прах(течен препарат) на Сано и мисля след 2 седмици да изпера и изгладя всичко. Heart Eyes


Толо и ти ли използваш Сано? Еее,най-накрая някой да използва същия перилен препарат като мене. Party Всички ме мислят за луда,че го предпочитам пред останалите..но..харесва ми,какво да правя  Rolling Eyes Даже сега взехме Тео,за да изпера дрешките на бебетата,обаче,честно казано,хич не останах очарована и следващия път ще купим бебешкия Сано Naughty А какъв омекотител да използвам? Някой ще ми даде ли съвет? Защото по пинцип за нашите дрехи купуваме все различни /последния беше на Сано Mr. Green/,но за бебетата нещата стоят по друг начин и незнам кой е най-добрия вариант.. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт