Дръжте се,ФЕВРУАРКИ,не остана...Скоро ще сме горди мами!

  • 16 870
  • 288
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 152

Аз да ви питам нещо. Абе в нашата кооперация на първия етаж има една д-рка, която е детски педиатър. Гледам че ще ми е много удобно ако бебока е при нея, защото е само на 4 етажа под нас, ама се чудя защото тя лекува с хомеопатия и не знам. Просто още нямам много доверие в тази наука, пък знам че бебоците примерно като вдигнат температура и трябва да се действа веднага, а хомеопатията е с по-бавен резултат, иначе е ефективна. Дайте ми съвет, ако можете.

Аз съм за хомеопатията. Поне на моята щерка доста помага. Нашата педиатърка винаги и изписва нещо хомеопатично, ако не помогне, тогава нещо по-силно. Така, че защо не.

Честит Рожден ден, Naiema! Много, много любов и деца.

# 61
  • Мнения: 24
Здравейте коремки   bouquet

Аз само за едно бързо отчетче, че съм изпуснала цяла тема Sad Ние с бебка сме добре, бяхме на ЖК днес 2800 е девойката, главично прилежание, всичко ни е в норма, килограмите на мама са +9 вече, ама доки е доволен Simple Smile сега трябва да ходя всяка седмица на ЖК до края. Малко ми остана да си стегна багажа за болницата и така..

за сега чао ии целувки от нас...и до скоро писане

# 62
  • Мнения: 242
autumnsphere не че Тео бебе не ми хареса ...аз малко набързо го изтърсих...но аз все си представях,че след като изпера дрешките на бебенцата,те ще миришат..на бебе..нали се сещаш Blush А пък сега не ми миришеха на нищо newsm78 Затова е "негодуванието" ми,не за друго...
Абе vivi_mm какви са тия 9 кила,бе,момиче ooooh! Мене чак срам ме хваща...То верно,че съм с две,ама ти направо ме разбиваш с тия мижави килца.Аз в 5-6 месец бях на твоите килограми в момента.Е,сега вече взех да се чувствам като хипопотамче Joy
Carbo супер си!!! Такива подробни отчети даваш всеки път,че винаги намирам по нещо за моя си информация...Сега например подозирам защо и моя корем се позакръгли отдолу и се поиздължи в последните дни...ами сигурно защото поне едното бебе може би се е обърнало...то е близко до акъла,ама кой да се сети ooooh!
Брей,момичета,силно се надявам Гопето и Насето да не бързат да излизат до следващия ми преглед-към 12,13..там някъде трябва да е...Поне докинцето да ме види и да каже нещо успокоително Praynig И тоя път ще го помоля аз да ми обясни най-подробно при какви положения да му се обаждам...щото каквато съм гъска и търпя на болка,няма да разбера аджеба какво и защо точно ме боли и ще изпусна момента Crazy

# 63
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 777
Запис ,кога успяхте 5 страници да изпишете бре  Shocked #Crazy До преди малко четях в старата тема  Crazy

# 64
  • Мнения: 89
Foxy,досега,да си призная,винаги съм прала само с Ариел сенситив +омекотител Сано.Сега реших да пробвам праха,но вместо него взех течен бебешки Сано(то всъщност тази марка е само "бебешка").Малко е цифра,но като гледам е 1/2 или 1 капачка на 5 кг сухо пране.Както и да е.. LaughingСтига сме "прали"..

А за роднините на изписването имах предвид по-скоро дали възнамерявате да ги събирате в дома ви..Защото те хубаво ще дойдат в болницата,ама после какво..?Някак следва да ги поканиш и вкъщи.А вкъщи трябва да си кърмиш бебето,а пък мамите с по-голямо детенце знаят,че и то създава допълнително суматоха...

# 65
  • Мнения: 649
Най-накрая,

свършиха почивните дни и активността се възвърна  newsm44
По едно време се бях притеснила, че няма да има какво да чета сега докато съм в почивка и чакам бебо да се появи.

Карбо как така няма места за училището?  Shocked Ивето като се обажда преди Коледа и казаха, че записването започва в първия работен ден от новата година. А днес  е първият работен ден. Аз ще се пробвам за този петък , пък ако не стане и аз на 16-ти.
Сега чакам новини да видим тази лекарка от Тина Киркова дали ще ме поеме- става въпрос за Панова.

Толо, Фокси този прах Сано- израелския ли е  newsm78 Една лилава или розова туба мисля че беше за течния препарат.
С прането и гладенето ще започна от следващата седмица. Тогава влизам и в 9-я месец.

Аз пък се интересувам за педиатър в района на Слатина и Гео Милев? Някой да има предложения? Препоръчаха ми една лекарка, но ми казаха, че при нея висянето пред кабинета е огромно, а аз май не искам с малък бебо да чакам по 2 часа особенно зимата.

Карбо аз съм за срещичка

# 66
  • София
  • Мнения: 2 508
Толо, и аз не съм сигурна дали ще ги поканя, ама май ще ги поканя. Нашите родители са трима на брой, така че няма да стане суматоха. Но никой друг. Naughty

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
За изписването за мен всеки,който иска да дойде е добре дошъл.За мен това си е уважение към мен и новия член на семейството.Със сигурност най-близките ми роднини ще дойдат и вкъщи.Не виждам нищо в лошо в това.Бебето ще си е в стаята и ще си спинка.Аз като се уморя мога да си легна в нашата си спалня или при детето.
А и не мисля,че хората ще стоят повече от час.Всеки се сеща,че имаме нужда от почивка.
Смятам,че ще имам да споделя много емоции и нови впечатления и ще ми бъде приятно.

# 68
  • София
  • Мнения: 23
desika, да не би да са ти препоръчали д-р Цацова от 22 ДКЦ?

Да ви се оплача, че днес чаках 2 часа при доки и накрая си тръгнах, защото влезе в спешно секцио и сега начесто ми се стяга корема.  Embarassed И утре ще трябва пак да ходя. Cry

За изписването се надявам да нямам проблем с роднини - най-много да дойде свеки /еветнтуално/. Майка ми  и баща ми няма как да дойдат - баща ми е на легло и майка е край него да го обслужва. Други на първо време не ни трябват - в това студено и грипаво време.

Нашето талисманче е голям сладур - с тези червени бузки. Да продължава да наддава  Hug

# 69
  • Мнения: 649
desika, да не би да са ти препоръчали д-р Цацова от 22 ДКЦ?


Да, точно нея ми препоръчаха  Simple Smile Но аз все още се колебая. То не съм сигурна дали и тя ще може да ни запише, но все пак ми е вариант.
Ти имаш ли впечатления от нея?

# 70
  • София
  • Мнения: 23
Нямам лични впечатления, но четох добри отзиви за нея. Днес говорих с личната лекарка за нея /и тя е в 22ДКЦ/ и тя ми каза, че доста се чакало, защото тя се занимавала и с административна дейност. Други педиатри от там ми препоръча Янкова и Христова, та и аз съм в тримислие. А не знам, кога бих могла да отида да говоря с тях.

# 71
  • Мнения: 649
Бобси аз в  темата за педиатрите в квартала, четох и за една докторка, която била неонатолог в Шейново. Частния й кабинет бил на Коперник и работила със ЗК. Но сега не си спомням името.
И една друга докторка от 22-ра ми препоръчаха, мисля, че Маринова беше. Но тя лекувала само с хомеопатия, а ен това не ме радва особенно много.
На един колега детенцето го лекуваха с хомеопатия 2 месеца и кашлицата така и не мина.Та последно като се видяхме ходиха по някакви снимки и допълнителни прегледи.

Мацки, последната снимка в "коремчетата" на Албенчето ли е  newsm78 Нещо много се е маскирала и не мога да разпозная човека. Но Януари месец на плажа, няма кой друг да е  hahaha

# 72
  • Мнения: 143
Здравейте, най-сетне и аз да пиша.
Днес бян на доки - даде ми едно направление за хоспитализация, и нещо като амбулаторен лист ( на който пак пише направление за хоспитализация). Не ми мери тоновете, а само ме гледа на видеозон-оказа се,че бебка била едра - 2600 . За мен това е много, защото докторът каза,че съм много дребна и при тези размери, ще съм най-вероятно секцио. Аз пък да ви кажа - предпочитам секцио, щом бебка е голяма за мен - все пак докторът трябва да прецени дали едно естествено раждане ще мине безпроблемно или да планира едно секцио,за да се презастрахова. Пита ме къде искам да раждам и аз му казах Тина Киркова, защото виждам повечето от вас са се ориентирали на там.
Казах му ,че предпочитам с екип и той ми даде телефона на един доктор от Тина Киркова - Валентин Иванов-утре да му звънна да се разберем за преглед до края на седмицата. Аз обаче не съм го чувала този доктор и тук се порових и почти нищо не открих за него.
Аз си бях харесала тази Панова, защото една приятелка ми я похвали, но сега незнам дали да я търся и така.
Искам да питам мамите от района на 14-та поликлиника, например толо - ориентирахте ли се за педиатър за бебето? Аз се опитах тук да търся и пак неуспех.
И още нещо -на 2 януари една позната роди в Шейново-при приемането са я гледали на видеозон и са и казали,че бебето е 3000 гр., а се е родило 4600гр newsm78 Възможно ли е толкова да бъркат или тя нещо не е разбрала? Аз доста се чудих?
Е това е от мен. Лека вечер на всички!

# 73
  • Мнения: 30
Добър вечер,мързеливки!
Тая сутрин седнах да ви пиша и кво стана,нещо забравих и излязох,та сега ще се отчета.
В сряда съм на-после на доки LaughingНямам търпение да видя колко сме пораснали и сигурно ще ми взима микробиология,защото до сега не ми е взимана хич!/не че умирам от желание...Във връзка с това да питам тези,които са го изпитвали-какво представлява проверка за разкритие?С ръка ли се прави?Боли ли?Задължително ли е в процеса на раждането?
Ще разбера и най-после как ще раждам,но май ми се ще нормално.
Аз вече съм изпрала и изгладила дрешките на бебка и всичко е готово,всичко си имаме ,освен 2-3 дреболийки.
Между другото Фокси аз изпрах с Тео бебе и ми мирише точно на бебе Wink-много приятно.
Сега пак съм се наяла и едвам дишам,незнам как го правя тоя номер,при условие,че всеки ден уж се старя по- полека да хапвам Embarassed
Фокси[size=10pпървата ни страничка е станала още по-хубава!
Еее,Мама на перличките,се появи най-после!Радвам се ,че всичко е наред при теб!
Честит РД на Наема!!!Здраве и пухкаво бебоче скоро време!
Ние след болницата ще сме най-вероятно само 3-ката и мама,която ще постои мъничко при нас!И сме сами след това тримцата!Повечето ни роднини не са от България,така че ще се наслаждавяме на първите си мигове заедно само аз,любовта и бебката Grinning
Ох аз отивам да полегна,че бързо взех да се изморявам вече,пък и утре рано ще ни буди коминочистач,дано изчисти комина,че да запалим парното!
Лека вечер и сладки сънища!

# 74
  • Мнения: 14
Ей, Darima, да не пропуснеш да пипнеш куминочистача, нали знаеш, че това носи щастие!

А, момичета, аз мисля, че бебешката миризма на дрешките си идва с бебчето: няма прах за пране или омекотител, който да е близък до истинската бебешка миризма  Hug! Нека мамите, които имат деца да кажат, че аз саоюмо така си мисля, че миризмата на това толкова чистичко, невинно и любимо същество няма как да се докара, освен ако не е до теб! Hug
Аз, пом/удругото ,мисля да опитам първо, живот и здраве с Тео бебе, а пък може и първо да видим какво предлага пазара!

А, да ви питам кога трябва да се премери таза и дали е нужно?

             love001  love001  love001  smile3507 Цунки и лека нощ!!!  smile3507 love001  love001  love001

Dorabella, аз познавам д-р Валери Иванов, но явно не става въпрос за един и същи човек! Имената са много близки!

Общи условия

Активация на акаунт